Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ShadyBlock

Избор на бюджетна конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте!

На едно причтелче му сглобяваме нещо евтинко, което ще му служи предимно за гледане на HD филми и игра на по-стари игри. Бюджета отпуснат от него е около 650-700лв.

подбрах му следната конфигурация

http://nikem-bg.net/cart/49609p1r2056p1r49388p1r46378p1r1002735p1r49867p1r44260p1rf.html

Според вас заслужава ли си парите или може да се промени нещичко, за да стане по-добър избора.

Между другото колко някой знае ли колко струва доставката от Никем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да се прави ъпдейт по-добре да се заложи на APU:AMD A10-7700K X4/3.4G/FM2+/BOXGB F2A88XM-DS22X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL91T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARRCM N200 BLACK /USB3 /NO PSUPSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400SОбща стойност - 712.56 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/50774p1r50086p1r50101p1r48235p1r49614p1r1080p1rf.html

Като единствен минус, е че няма HDMI на дъното. Ако още 10лв. не са проблем вземи това дъно с HDMI GB-F2A88XM-HD3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4GB DDR3 1600 A-DATA
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
CM ELITE 330U BLACK / NO PSU
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE
ASUS H81M-D /1150

Обща стойност - 718.53 лв. с ДДС

Вграденото видео в процесора ще стигне за HD филми и по-стари игри.После може да сложиш и някоя хубава карта и ще си актуален за дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

16 гъби памет на тоя жуляв процесор(като е нов модел и харчи малко ток в случая не са кой знае какво предимство, имайки предвид мизерната производителност). И какво ще ги прави. Роска ми те струват колкото половината машина. Забравил си как се прави балансирана сглобката явно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M-DGS 77,05 лв.

INTEL CORE i3-4130, 3.40GHz 193,74 лв.

GEIL 4GB DDR III 1600 /BULK/ 60,40 лв.

TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA III 84,26 лв.

PALIT 1024M GTX750 StormX OCTOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA III 211,58 лв.

COOLER MASTER K280, with 500W PSU 104,85 лв.

Към 730 лв.

Не знам какви игри ще се играят, ама с i3-4130 и 750 няма да има проблем с нито една. След време още една плочка РАМ, ако смятате, че 4 не ви стигат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

16 гъби памет на тоя жуляв процесор(като е нов модел и харчи малко ток в случая не са кой знае какво предимство, имайки предвид мизерната производителност). И какво ще ги прави. Роска ми те струват колкото половината машина. Забравил си как се прави балансирана сглобката явно.

Това беше просто максимума на тази платформа и колкото поддържа толкова съм и дал памет, но да може да е по-евтина.

А и не се е споменавало дали ще е за игри въпреки че според доста тестове се справя добре и с тях.

Но все пак да, не се занимавам всеки ден да си правя конфигурацийки, тези 16Гб по-скоро бяха като за запълване на бюджет от 600 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря, но прекалено много сте променили частите

а и цени от над 700 не го устройват момчето, ако ще и с 5 лв отгоре да е

както и да е

гледам, че като цяло мислите, че рамта е много, 4-ка ще му стигне ли

освен да му сложим 4-ка пък да компенсирам с друг компонент например проца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря, но прекалено много сте променили частите

а и цени от над 700 не го устройват момчето, ако ще и с 5 лв отгоре да е

както и да е

гледам, че като цяло мислите, че рамта е много, 4-ка ще му стигне ли

освен да му сложим 4-ка пък да компенсирам с друг компонент например проца

4 гъбки са достатъчни, а и не наблягайте на кутията толкова много. В този бюджет AMD е най-добре като цена-производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 гъбки са достатъчни, а и не наблягайте на кутията толкова много. В този бюджет AMD е най-добре като цена-производителност.

кутията нарочно искам да сложим с повечко вентилатори защото все съм си патил от кутии без сериозни възможности за охлаждане и след време ми се е налагало да ги сменям, а него като го знам едва ли ще иска да я смени дори и да му пече яко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кутията нарочно искам да сложим с повечко вентилатори защото все съм си патил от кутии без сериозни възможности за охлаждане и след време ми се е налагало да ги сменям, а него като го знам едва ли ще иска да я смени дори и да му пече яко

Какво ще има да "пече" толкова в една икономична конфигурация с вграден видеочип не ми е ясно ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще има да "пече" толкова в една икономична конфигурация с вграден видеочип не ми е ясно ама...

той мисли след време да сложи видеокарта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ShadyBlock кажи на твоя приятел да даде още 30 лева не са нищо и да взима конфигуражията на Нико_ , ако и ти разбираш поне малко ще видиш че и3 и 750 ще го кара много време , ще играе battlefield 4 без проблем а пак да не говорим за старите игри ... затваче му казвай да вади 30 лева още и да се радва няколко години , а относно филмите и3 му е предостатачен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моето предложение , което е 704.81 . Ако са проблем тези 5 лева може да се намали от харда .Това е с вградено видео. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ShadyBlock кажи на твоя приятел да даде още 30 лева не са нищо и да взима конфигуражията на Нико_ , ако и ти разбираш поне малко ще видиш че и3 и 750 ще го кара много време , ще играе battlefield 4 без проблем а пак да не говорим за старите игри ... затваче му казвай да вади 30 лева още и да се радва няколко години , а относно филмите и3 му е предостатачен :)

То хубаво и аз по принцип така разсъждавам защото комп не се сглобява всеки месец. Но пича просто му се свиди дори тия пари. Той искаше нещо до към 600 и накрая като видя, че не може нищо читаво се предаде и увеличи малко лимита.

Въпреки това обаче няма как да го убедя за по харабийските части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво и аз по принцип така разсъждавам защото комп не се сглобява всеки месец. Но пича просто му се свиди дори тия пари. Той искаше нещо до към 600 и накрая като видя, че не може нищо читаво се предаде и увеличи малко лимита.Въпреки това обаче няма как да го убедя за по харабийските части.

За жалост е така, ако знаеше какво ще спечели с тая конфигурация :D щеше да си каже мале добре че си взех нея :Dза тея пари си е супер а и ако иска да попита никем на лизинг ще му струва за една година на месец по 40-50 лева ,.а за две нз някаде 25-30 лева ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост е така, ако знаеше какво ще спечели с тая конфигурация :D щеше да си каже мале добре че си взех нея :Dза тея пари си е супер а и ако иска да попита никем на лизинг ще му струва за една година на месец по 40-50 лева ,.а за две нз някаде 25-30 лева ;)

ще го убеждавам, но лошото е, че в конфигурацията няма записвачка (а той иска), като добавим и за нея 30лв. и за доставката още 10-15 и като му кажа 770лв. ще откачи хептем

venci_1913 също има интересно предложение, но пак без записвачка и дъното няма HDMI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без HDMI изход и със HDMI изход.

На Jotto_del предложението е екстра но щом трябва да влиза и записвачка падаме на A10-6790.

В случая имаш много по-добра вградена графика сравнение с които и да е Интел а и не се налага да режеш от паметта.

Принципно за филмите (изкл. са 3D) няма значение и Пентиум да вземеш но щом ще разцъква стари игри АМД-то е по-добър вариант.

Ако ще връзва телевизор и монитор задължително втория вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще го убеждавам, но лошото е, че в конфигурацията няма записвачка (а той иска), като добавим и за нея 30лв. и за доставката още 10-15 и като му кажа 770лв. ще откачи хептем

venci_1913 също има интересно предложение, но пак без записвачка и дъното няма HDMI

Добре, ето ти със записвачка, а също с качествени кутия и захранване. Но приятеля ти да не очаква чудеса от вградената графика в Интела - за всекидневни нужди е идеална, но за игри не съвсем:

Обща стойност - 699.22 лв. с ДДС

Щом в последствие ще добавя дискретна графична карта това мое предложение е една добра основа.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще го убеждавам, но лошото е, че в конфигурацията няма записвачка (а той иска), като добавим и за нея 30лв. и за доставката още 10-15 и като му кажа 770лв. ще откачи хептемvenci_1913 също има интересно предложение, но пак без записвачка и дъното няма HDMI

Значи каби му така.Да взима тая конфигурация на нико апак за записвачка да не се тревожи кажи му че тя не му е толкова нужна , някой ще му услужи например ти ако имаш колкото да си инсталира windowsa иначе една записвачка е 27 лева ще ги сабере от училище например на ден по 2 лева за 2 седмици ще си я купа затова му кажи да не бере.грижи за тая записвачка , по- важни са процесор , видео , рам , хард :D e то фактически всичко е важно но тая записвачка не чак толкова при положение че ще играе игри пак и сме 21 век вбинтернет има всичко ... вместо да гледа от диск да си фо дръпне от замунда и готово :D:Pпс : извинете за правописните грешки пропуснати от бързане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пича е на 45 год. нищо общо със училищен хлапак.

Училищния щеше да е къде къде по лесен за навиване ;)

Иначе много мерси за предложенията, доста станаха сега ще ги преразгледам всички и ще видя какво да заменям и къде да компенсирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение със записвачка , HDMI и рам 8 ГБ 701.34

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение със записвачка , HDMI и рам 8 ГБ 701.34

До момента това най-много ми допада, но айде да кажем, че ще оставим само една плочка рам 4ГБ

http://nikem-bg.net/cart/1002735p1r49867p1r44260p1r1127p1r49676p1r43857p1r49646p1rf.html

това мисля, че е прилично, но освем да сложа твоето дъно и да я приключвам тая кошница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих сменил харда с този 3 години гаранция .Аз съм с този хард , който сте добавили и ви съветвам да го смените с друг 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих сменил харда с този 3 години гаранция .Аз съм с този хард , който сте добавили и ви съветвам да го смените с друг 

И аз го имам Carviar Blue в момента, който го взех след като ми се прееба този на SG, който предлагаш.

За две години му наизлизаха цифра повредени сектори, за това и в момента съм леко скептичен към SG

въпреки, че на моя комп съм сложил 2х3TB точно сигейт :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...