Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Имам нужда от съвет при избор на дъно,процесор,рам.Останалите компоненти ги имам.

захранване-fsp 400w,hard-wd blue 1tb.ориентирал съм се I3 i някое безпроблемно дъно с вградено видео и възможност за клок с HDMI изход.

Памет 4 до 6гб мисля че е достатъчна.Засега няма да се играят игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи бюджет. Вградените видео чипове вече не са в дъната, а в процесорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам нужда от съвет при избор на дъно,процесор,рам.Останалите компоненти ги имам.

захранване-fsp 400w,hard-wd blue 1tb.ориентирал съм се I3 i някое безпроблемно дъно с вградено видео и възможност за клок памет 4 до 6гб мисля че е достатъчна.Засега няма да се играят игри.

Клок на i3? Вградени карти има в процесорите вече, а ги няма в дъната... И все пак ни трябва краен бюджет :)

Ето нещо за клок, и с много добро (отлично) вградено видео:

BB код:

GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+

AMD A10-7700K X4/3.4G/FM2+/BOX

4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON

Обща стойност - 469.77 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 200-230лв.i3 не се ли клоква?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 200-230лв.i3 не се ли клоква?

Само толкова струва процесора :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да споделиш кои са другите ти компоненти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този процесор е втора употреба.След него вече има излезли няколко поколения процесори.

Можеш да си вземеш двуядрен пентиум,нов,от най-елементарните.Някакво дъно и една плочка рам,ще дойде към бюджета ти.И да караш с вграденото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега бях с 5800+ и ми е малко слаб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Пентиума е доста по-добър от старото атлонче а така или иначе това са ти вариантите освен ако не искаш нещо на с.AM1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернет и някои онлайн игри,но wina ще е 64b,за да може да се отварят много приложения наведнъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Това е с най-евтината рам и Пентиум. Дъното може и по-евтино но няма да има HDMI изход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:ASUS H81M-PLUS /1150 G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX 4GB DDR3 1600 A-DATA Обща стойност - 214.68 лв. с ДДС Линк:http://nikem-bg.net/cart/49646p1r50687p1r45925p1rf.htmlДъното има и 3-те изхода за видео :) Останаха пари и за доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Това е с най-евтината рам и Пентиум. Дъното може и по-евтино но няма да има HDMI изход.

Ако не беше изискването за HDMI можеше и да се влезе в бюджета. А това: 

wina ще е 64b,за да може да се отварят много приложения наведнъж.

директно отива в бисерите. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon X4 5150 (HD8400) или AMD Athlon X4 5350 (HD8400) ASROCK AM1B-ITX (D-Sub, DVI-D, HDMI) ADATA 4GB 1600MHz

Разликата е само в честотата на процесора ама не се надявай на клок.

За домашни нужди бива и честно казано бих го предпочел пред Селерона ако нямам планове за ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам голяма причина да предпочета AM1. Вярно, някаква конкуренция, но слаба. Един тест, макар и на полски. Има Google  преводач. Особено при игри, ако се сложи външно видео, AM1  няма никакъв шанс. Ето я и страничката с игрите. Както се вижда, ужас. Дори и вграденото видео не е на ниво, да не говорим, как е спъвана дори карта като R7 250  за 150 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз бих взел G1820   за 60 лева с дъно за 60 лева и памет за 60 лева. А ако се иска HDMI,  се добавят пари за дъно с HDMI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата малко се промениха реших да взема ново дъно до130лв с HDMI, и едно SSD само за windows за които приемам препоръки.

Процесор и рам ще търся  2ра ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...