Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да засиля стария ми компютър с малко рам, препоръчайте ми какво точно да избера. В момента е с 2х1ГБ, конфигурацията е следната:

post-151228-0-86037700-1405443279_thumb.

В един магазин ми дадоха цена от 130лв. за 2х2 ГБ, а толкова ми струваше 2х4ГБ за новата конфигурация?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое е бавното,че искате да засилвате компютъра с безсмислена покупка на ДДР2 рам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава какво ще ми препоръчате да му ъпдейтна, за да го позасиля? Не претендирам за компютърен специалист, просто предлолагам, че малко повече рам ще му се отрази добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно SSD е добър вариант.

Едит: Аз съм със това, има си и трейче за да го закачиш в кутията.

Можеш да разгледаш и други модели.

Едит 2: Имай в предвид, че няма да видиш максималните му възможности защото си със САТА2.

Но пак ще е много по бърз от харда ти и ще можеш да си го сложиш в по-нова конфигурация или лаптоп в бъдеще.

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ясно за какво ползвате машината,но процесора така или иначе това са му възможностите.Видеокартата не е кой знае какво.Харда е САТА 3,което е добре.

Вижте в Таск Мениджър,какво е натоварването на процесора и ползването на рам-паметта.Една оптимизация на системата ще е отрази добре.Почистете регистрите.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте по описаното от вас дъно и модел не могат да се намерят параметри до колко поддържа но можете да му сложите 2х1ГБ тъй че не знам точно до колко поддържа.По описанието от sa3anaза е добре да ползвате и SSD, но тъй че е хард-диск не ви препоръчвам да си пилеете парите щото ще го съсипете той е за Хардиск не е за четене и запис от интервали от време постоянно. Използвайте си настоящия кабел които и там да е Sata1 или 2. onongur Могат да настъпят грешки при прехвърлянето на данни от дъно към ССД и обратно. Sata3 е много бърз трансфер и не знам как ще се отрази на процесора и дъното.

Автора, не споменахте за какво по-конкретно ще използвате компа, ако е за домашна употреба антивируси, браузъри, скайп, филми 2гб или 3 по преназначение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде нова ОС на твърде стар хардуер.

Това Ви е основния проблем.

Ъпгрейд - ново дъно, процесор с охладител, памет, евентуално видеокарта, ако вградената не Ви устройва...

Не сте споменал кутия и захранване какви са, както и бюджет за ъпгрейда.

Иначе наливането на ПАРИ в това, което имате към момента е безмислено, особено памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам смисъл системата да се пипа на този етап. Ако сте с 32 битова ОС, 2-3гб рам трябва да са достатъчни. То и при 64 битова ОС 3гб ще са достатъчни при стандартно ползване. Можете да си вземете един стик 1гб ддр2. Всичко друго ми се струва, че ще е овъркил за тази конфигурация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да обясните тези две твърдения ще почерпя един Bud!Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, колега. Моя компютър е със подобни х-ки и 8-цата си върви така перфектно колкото Windows 7 :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв ще е ефекта, ако инсталирам 64-битов Уин на тази машина, досега съм го ползвал винаги на 32-бита, но в характеристиките на процесора пише 64-бит?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв ще е ефекта, ако инсталирам 64-битов Уин на тази машина, досега съм го ползвал винаги на 32-бита, но в характеристиките на процесора пише 64-бит?

Нулев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

машина на 6 години с ОС на < от година. Това ми е обяснението.

За това как се компилира ядрото на Windows и как се оптимизира само за нов хардуер - мисля е ясно.

Сокет 775 е морално остарял освен за пишеща машина. Да, аз също ползвам такъв компютър с windows 7 64 bit с 4GB ram, но не бих наливал пари в тази конфигурация повече. Още повече за РАМ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей ! Аз също много се колебаех като теб и се чудех какво да правя,имам подобна на твоята машина само ,че с по слаб процесор и видео (процесора ми е 6550 а видеото 8600GTS )

Tова е моята конфигурация......

Дъно :     Аsus P5B Deluxe

Процесор :   Core 2 Duo 6550 2.33GHz

Рам :   4GB Corsair HMS2 800MHz

Хард:   750GB   Seagate Barracuda 7200rpm

Видеокарта:  GF 8600GTS + Zalman VF 1000LED

Захранване:  Enermax Liberty EWT500AWT 500W

Кутия : Asus Vento TA-651

Това което реших за сега последно защото имам и други належащи покупки точно сега  и не мога да отделя още поне 550лв за нова машина да позасиля малко старата.Това което си купих последно за тоя компютър беше още 2x1GB RAM пак същата на Corsair HMS 2 за 35лв.

Доста изчетох преди и аз като теб да пусна подобна тема с питане за нашия сокет 775 за процесорите ни, мислех нещо четриядрено Extrim или Quad до 170лв но просто.......  безмислено наливане на толкова средства за този сокет.Последно се спрях на двуядрения 84хх за който казват че ако попаднеш на добра ревизия може да направиш сериозен овърклок ,  не хаби толкова ток и е по студен,подобен процесор се намира за около 50-60лв,  взех решение за още  60 да си сменя  и боксовото охлаждане с един добър  винтил като например нещо от рода на Cooler Master's Hyper 212 Evo.

Смятам също така  да си купя едно SSD за около 140лв и ........

С тези неща ако не му вкарам малко живец тогава вече .............. плаче за по нов.

Това е моето решение на колебаещ се човек като теб,все пак всичко се свежда до това колко пари си готов ти да дадеш и дали си струва .........

Пожелавам ти успех и дано намериш правилното решение,все пак пари се искарват са казали хората а кефа цена няма ;)

Редактирано от bebo_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Това което реших за сега...

Човек, не се излагай. За 550 лева които си събрал можеш спокойно да си смениш дъното със сокет 1150, процесора и рамта. Ще издухаш всички C2D и C2Q-ове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, не се излагай. За 550 лева които си събрал можеш спокойно да си смениш дъното със сокет 1150, процесора и рамта. Ще издухаш всички C2D и C2Q-ове. 

Гледах дъната и това което ми хвана окото е поне 160лв даже и над тях,имам в предвид  хубаво бюджетно дъно.

http://www.emag.bg/d-nna-platka-gigabyte-g1-sniper-b5-socket-1150-g1-sniper-b5/pd/EMLB0BBBM/

Дори и тези на Асус

http://www.emag.bg/d-nna-platka-asus-socket-1150-b85-pro-gamer/pd/DCPYZBBBM/

http://www.emag.bg/d-nna-platka-asus-socket-1150-z87-k/pd/EJLB0BBBM/

Рамта  и тя е около тези пари

http://most.bg/pameti/2x4g-ddr3-2400-geil-evo-potenz.html

http://www.emag.bg/pamet-kingston-hyperx-beast-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-1-65v-xmp-khx16c9t3k2-8x/pd/E5RRKBBBM/

а  пък за  Corsair Vengance  или друго нещо от рода на това въобще не мога и да си помисля

http://www.reset.bg/catalog/14/1410/1410272/

Като сложа и някое процесорче i3 до 180лв  примерно 3420  дето за филми,музика ,интернет и чат пат някоя програмка като фото шопа дето ползвам (игри не играя вече) разликата с този 84ХХ на дали ще е много забележима.

Като сложа и SSD, някоя добра перка и май другите неща като  видео ,кутия и така нататък ще трябва да ги вадя от моя комп защото няма да ми стигнат парите...........

Пък нищо че се излагам.... ;)

Редактирано от bebo_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава какво ще ми препоръчате да му ъпдейтна, за да го позасиля? Не претендирам за компютърен специалист, просто предлолагам, че малко повече рам ще му се отрази добре.

засилване се прави с SSD с ъпгрейд на никой друг компонент не се вдига толкова производителността (освен в игрите с яка видеокарта)

чак пък да ги издуха, зависи от ценовия диапазон... примерно процесора от подписа ми е с само с около 20% по бавен от g3420 (около 90$), който си е на практика i3 без hyperthreading...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера почистих пц-то от прахта с компресор и му сложих обратно уин 7, вижда ми се по-добре сега.

А ако му сложа SSD трябва да инсталирам уин-а на него, нали? Нещо се обърках и от мнението на колегаа ST305 или по-точно нищо не му разбрах.

Здравейте по описаното от вас дъно и модел не могат да се намерят параметри до колко поддържа но можете да му сложите 2х1ГБ тъй че не знам точно до колко поддържа.По описанието от sa3anaза е добре да ползвате и SSD, но тъй че е хард-диск не ви препоръчвам да си пилеете парите щото ще го съсипете той е за Хардиск не е за четене и запис от интервали от време постоянно. Използвайте си настоящия кабел които и там да е Sata1 или 2. onongur Могат да настъпят грешки при прехвърлянето на данни от дъно към ССД и обратно. Sata3 е много бърз трансфер и не знам как ще се отрази на процесора и дъното.

Автора, не споменахте за какво по-конкретно ще използвате компа, ако е за домашна употреба антивируси, браузъри, скайп, филми 2гб или 3 по преназначение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поясних, че най-добре както сте намислил да му сложите рам памет 2 дискетки по 1Гб. Другото е допълнителна информация която ще обърква и мойте разбирания за солиден твърд Диск  SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги! Имам 4гб Рам памет (2x2гб Transcend JM800QLU-2G DDR2 800 mhz) и искам да добавя още 2x2гб т.е. да стане 8гб. Дъното ми е GA-EP43-DS3 и имам още 2 свободни слота. Та въпроса ми е, може ли всякаква 2 гб DDR2 800мхц памет да му добавя или трябва да е точно същата (Transcend JM800QLU-2G DDR2 800 mhz)? В продавалника намерих 2 оферти, едната е на A-data, а другата на Elpida. Съвместими ли са с моята?

http://olx.bg/ads/?q=4%D0%B3%D0%B1+%D1%80%D0%B0%D0%BC+%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8+ddr2+800+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги! Имам 4гб Рам памет (2x2гб Transcend JM800QLU-2G DDR2 800 mhz) и искам да добавя още 2x2гб т.е. да стане 8гб. Дъното ми е GA-EP43-DS3 и имам още 2 свободни слота. Та въпроса ми е, може ли всякаква 2 гб DDR2 800мхц памет да му добавя или трябва да е точно същата (Transcend JM800QLU-2G DDR2 800 mhz)? В продавалника намерих 2 оферти, едната е на A-data, а другата на Elpida. Съвместими ли са с моята?

http://olx.bg/ads/?q=4%D0%B3%D0%B1+%D1%80%D0%B0%D0%BC+%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8+ddr2+800+

Освен ако компютъра е сървър, повече от 4GB на система със сокет 775 граничи с неразумното. Иначе са съвместими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ако компютъра е сървър, повече от 4GB на система със сокет 775 граничи с неразумното. Иначе са съвместими.

Това изцяло зависи за какво се ползва компютъра. Аз съм с такава система(Core2Quad Q6600), 8GB и си ги ползвам много ефективно. браузер + lightroom + графичен редактор и 4GB вземат да отесняват. Също така не ми се налага да затварям приложения, като реша да си пусна игра, което много ускорява работата на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това изцяло зависи за какво се ползва компютъра. Аз съм с такава система(Core2Quad Q6600), 8GB и си ги ползвам много ефективно. браузер + lightroom + графичен редактор и 4GB вземат да отесняват. Също така не ми се налага да затварям приложения, като реша да си пусна игра, което много ускорява работата на системата.

Аз съм с 4 гигабайта и 8400 и също тези процесори са доста бързи в работа с приложения..Ако автора иска да си забърза компа ссд-то е най-ефективния вариант,аз на лаптопа съм само със ссд и е мега бърз,а неговия процесор е толкова умрял core 2 duo...

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.