Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички.Преди няколко дена си купих лаптоп ACER E1-570G-53334G1TMNKK.Не разбирам много от хардуер,но мисля, че конфигурацията му е добра,освен процесора,който е:INTEL CORE i5-3337U 1.80 GHz с turbo boost  до 2.70 GHz.

(лаптопа го взех предимно за игри)

Та въпроса ми е процесора става ли за игри,и това turbo boost помага ли при играенето да по-натоварващи игри,и как мога да разбера дали работи.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не... Защо си взимате тези лаптопи за игри...Я прочети тази тема: За геймърските лаптопи и бюджет 800 лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Главно си купих лаптоп,защото след  година ще трябва да следвам в друг град и ще ми трябва лаптоп,а и сега се видях в пари и реших да купя един лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е със "U" означение (ultra low voltage). Не е за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е за игри, определено. Поста с линка на колегата надявам се го прочетохте, дано внесе малко яснота, че лаптопите не са за игри (поне не и тежки). За флаш игрички и тези от фейсбук да, няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И друг път сме водили тоя спор, за това ще бъда кратък.Ще можеш да джиткаш някои игри - кои на по-високи настройки, кои на по-ниски.Важното е да следиш температурите на процесора и видеото. Особено през лятото. Видиш ли температури над 80 градуса - спирай игрите и го оставаяй да си почива/изстива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло процесора доста ограничава. Играенето на лаптоп е ограничено веднъж от нуждата да се поддържат в адекватни граници температурата на компонентите и втори път (вече вашият случай) - имате сравнително слаб процесор, който ви ограничава допълнително. Някои много стари игри и съвременни флаш игри или игри с много ниски изисквания, ще вървят добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя процесор е направен за ниска консумация и дълъг живот на батерията.Игри може,пасианс,шах,табла и до там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах assassin's creed black flag и на минималната графика върви без да сече.Погледнах и температурата на процесора по време на игра и тя беше около 50 градуса,максимум 60.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах assassin's creed black flag и на минималната графика върви без да сече.Погледнах и температурата на процесора по време на игра и тя беше около 50 градуса,максимум 60.

Били за 50,60. За сега са добре но след време ще се покачат като се запраши вентилатора. Ако искаш да играеш му прави профилактика и в тези жеги му вземи една охладителна подложка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.