Премини към съдържанието
dalaidido

фирма даваща стока на консигнация

Препоръчан отговор

Здравейте форумци ,

След няколко дни ми предости да отворя врати

моля ви, дайте идея за фирма даваща стока на консигнация

като казвам стока имам предвид всичко свързано с IT техника : компютри, лаптопи, периферия и т.н.

Знам че има такива фирми и складове, говорих с 2ма 3ма които имат стока така, обаче никой не казва от къде взема стоката. Само единия ми каза и ме прети при човек , който е просто склададжия на фирмата даваща продуктите , а аз искам директно с някой фирма да говоря, за да не минава през няколко ръце, за да може да имам по-голям марж , съответно и печалба

Пък и просто искам да имам повече джунджурийки ( артикули ) в магазинчето ми , друго си е когато около е пълно Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де,колко еднакви теми ще пускаш?

общо 2 , 1 там и една тук :)

за повече ефективност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в началото никой няма да ти даде, след една година като видат дали си плащаш редовно и точно може и да се навият

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубава идея, но това не е стока която се продава, както се работи с киселото зеле в кварталната бакалия. Имате ли връзки със сервиз, как ще предоставяте гаранция за стоката.? Само чаркове, или ще се продават готови конфигурации, или ще се предлагат и сглобени по поръчка. Някакви идеи имате ли, мислили и действали ли сте по тези въпроси, или си мислите "Те нека дойдат камионите пък тогава ще сколасвам". Щото хем да ви дадат за продажба на консигнация а.к.а. без пари, хем да поемат и сервиза и всички тревоги, а вие да се занимавате само с трупането на чист кеш... не вярвам да има фирма, която да са глупаци и да се набутат с такъв дилър...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубава идея, но това не е стока която се продава, както се работи с киселото зеле в кварталната бакалия. Имате ли връзки със сервиз, как ще предоставяте гаранция за стоката.? Само чаркове, или ще се продават готови конфигурации, или ще се предлагат и сглобени по поръчка. Някакви идеи имате ли, мислили и действали ли сте по тези въпроси, или си мислите "Те нека дойдат камионите пък тогава ще сколасвам". Щото хем да ви дадат за продажба на консигнация а.к.а. без пари, хем да поемат и сервиза и всички тревоги, а вие да се занимавате само с трупането на чист кеш... не вярвам да има фирма, която да са глупаци и да се набутат с такъв дилър...

Аааабсолютно сте прав .

Тъй като аз нямам избор - съм съгласен на всякакви условия , тоест и аз да ги сглобявам, и аз да поемам поддръжката и грижите по обслужването и капризите на клиента, всичко каквото кажат.

Аз ще имам 2-3 конфигурации , 1-2-3 лаптопа , малко периферия и мултимедия , но ще е много малко , а ми се иска ОЧИТЕ ПОНЕ МАЛКО ОТ МАЛКО ДА БЪДАТ ЗАДОВОЛЕНИ , не моите разбира се - на клиента посетил магазин-сервиза ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мост компютърс и асбис първата дава със сигурност, за втората не съм толкова сигурен. проблемът на консигнацията е че гаранцията към доставчика, почва да тече от датата на изпращане, докато гаранцията към клиента от датата на продажбата... друг трик за повече стока е огледала зад стоките... и тук таме кутии от маркови захранвания, кутии от дънни платки, процесори и видеокарти... стоки на склад си струва да се държат само ако цената им е стабилна (кабели, охлаждания, вентилатори, мишки, клавиатури, слушалки, уеб камери, кутии, захранвания... монитори, памет) няма голяма изгода да се държат на склад платки, видеокарти (освен 1-2 много евтини пасивни ати-та за някой непретенциозен дето е на зор) и процесори...на склад може да се държат примерно много евтино дъно, процесор и памет за сглобяване на възможно най евтината конфигурация... (цените на евтино дъно, процесор и виеокарта са толкова изпилени, че просто няма накъде да падат повече) Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей да си вземаш много джунджурийки, защото цените се променят постоянно и така ще се набуташ. Когато дойде клиент и иска конфигурация има готовност да му покажеш няколко, да дадеш гаранция и т.н. Това не е сергия, а компютърен магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мост компютърс и асбис първата дава със сигурност, за втората не съм толкова сигурен. проблемът на консигнацията е че гаранцията към доставчика, почва да тече от датата на изпращане, докато гаранцията към клиента от датата на продажбата... друг трик за повече стока е огледала зад стоките... и тук таме кутии от маркови захранвания, кутии от дънни платки, процесори и видеокарти... стоки на склад си струва да се държат само ако цената им е стабилна (кабели, охлаждания, вентилатори, мишки, клавиатури, слушалки, уеб камери, кутии, захранвания... монитори, памет) няма голяма изгода да се държат на склад платки, видеокарти (освен 1-2 много евтини пасивни ати-та за някой непретенциозен дето е на зор) и процесори...на склад може да се държат примерно много евтино дъно, процесор и памет за сглобяване на възможно най евтината конфигурация... (цените на евтино дъно, процесор и виеокарта са толкова изпилени, че просто няма накъде да падат повече)

Обадих се в МОСТ ама няма никой , не работели в събота и неделя ( от тяхните сервизи ми казаха )

Ще знаем нещо - най-рано понеделник

Недей да си вземаш много джунджурийки, защото цените се променят постоянно и така ще се набуташ. Когато дойде клиент и иска конфигурация има готовност да му покажеш няколко, да дадеш гаранция и т.н. Това не е сергия, а компютърен магазин.

Емокостов, мисля да имам 2-3 компютъра , 2 лаптопа , 3 монитора , за сега повече не мога да си позволя , останалото : мултимедия , кейбордове и мишоци , но и за това няма много пари :)

За това търся някой , които или може да даде стока на консигнация,  или някой който е фалирал и иска да си изложи стоката някъде или някой пък който се е отказал и заминава за чужбина

Няма да има много джунджурийки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно начинание си замислил, но ти желая успех. Провери също в града в който си има ли доста компютърни фирми, защото ако е така ще имаш доста голяма конкуренция. Бъди готов и за удари под кръста ако ти се разрасне бизнеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно начинание си замислил, но ти желая успех. Провери също в града в който си има ли доста компютърни фирми, защото ако е така ще имаш доста голяма конкуренция. Бъди готов и за удари под кръста ако ти се разрасне бизнеса.

Отдалечил съм се на мнооооооого голямо разстояние от конкуренцията И В МОЯ РАЙОН - няма никой , сам съм , мисля че на никой няма да преча

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз говоря в общия случай да си знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.