Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Живея в блок намиращ се в почти идеалният център на града, пред който има малък парк, но с идилията до тук!!!

От известно време започнаха да ме тормозят гълаби и гарвани!

Не ,че нещо, но вдигат страхотна врява а и цапат здраво. 

Стотици са на брой, не се плашат и првят разходки между местните дървета и терасите на съкооператорите ми! 

Дайте някаква идея за нещо като пр. "птицегон"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един познат сложи плашило на балкона си и се отърва от гълъбите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

обади се на Дивите животни

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Живея в блок намиращ се в почти идеалният център на града, пред който има малък парк, но с идилията до тук!!!

От известно време започнаха да ме тормозят гълаби и гарвани!

Не ,че нещо, но вдигат страхотна врява а и цапат здраво. 

Стотици са на брой, не се плашат и првят разходки между местните дървета и терасите на съкооператорите ми! 

Дайте някаква идея за нещо като пр. "птицегон"

Някои предлагат напояване на парцалче с WD-40 - не им харесвала миризмата му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още имате дървета около вас? Спокойно, все ще се намери кой да ги махне, ще избият птиците, може и пчелите, защото и те сигурно ви създават проблеми. Така никакви досадни животни няма да ви притесняват и по цял ден ще се наслаждавате на звука и аромата на градската джунгла Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мен питаш ли ме гларусите мътят по покривите и сега имат малки - цяла нощ крякат (всяка година е така)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дивите животни не могат да се обаждат по телефона. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дивите животни не могат да се обаждат по телефона. 

ти па ако не изтропаш нещо глупаво и просто...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против птиците стига да не цапаха толкова много и да не крякаха така (истинска врява)!

Та:

- Плашилата нямат никакъв ефект!

- С какво ще ми помогне обаждане до "Дивите животни"?

- Ще пробвам това с WD-40.

Ще се радвам да видя и още мнения и съвети!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щото почна да навираш твърде много тази фирма в очите. Да не би да ти плащат за рекламата?

фирма ли моля

я вземи се образовай малко и тогава говори глупости

https://www.facebook.com/DiviteJivotni?ref=ts&fref=ts

в тази организация работят специалисти, които ще ти дадат най-правилния съвет -

да е добре и за теб, и за птиците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

фирма ли моля

я вземи се образовай малко и тогава говори глупости

Точно фирма си е.

Нещо линка кофти. Кви са тия пренасочвания тия ref-ове камара

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно фирма си е.

Нещо линка кофти. Кви са тия пренасочвания тия ref-ове камара

фондация е

това е линка към страницата им във фейсбук не се прави на дръж ми шапката

ако немаш фейс - тва друг въпрос

и по повод лястовичето Любомила от тази фондация специално се регистрира тук за да отговори

https://www.kaldata.com/forums/topic/229674-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BB%D1%8F%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващия офтопик ще помогне на автора си да си почине поне две седмици от този форум!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против птиците стига да не цапаха толкова много и да не крякаха така (истинска врява)!

Та:

- Плашилата нямат никакъв ефект!

- Ще пробвам това с WD-40.

Ще се радвам да видя и още мнения и съвети!!!!

Вземи си пиратки и започни да ги плашиш. Ще се отдръпнат на разстояние. Едва ли някой ще дойде да ги избива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си пиратки и започни да ги плашиш. Ще се отдръпнат на разстояние. Едва ли някой ще дойде да ги избива.

Емо, сещаш се, че пиратки в центъра на града няма да се харесат нито на съкооператорите ми нито, пък на Полицията.

Минавала ми е тази идея през главата обаче. 

Гледах и един друг вариант - "Електронен птицегон", но това е скъпичко устройство със съмнително действие. Ако пък някой е ползвал такова нещо, то нека сподели!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, сещаш се, че пиратки в центъра на града няма да се харесат нито на съкооператорите ми нито, пък на Полицията.

Минавала ми е тази идея през главата обаче. 

ами аз ако съм ти съседка - в момента, в който си хвърлил пиратката, вече ще бъдат уведомени всички които се сещаш фондации и организации за защита на животните

за да се съберат на едно място толкова много птици проблема не е в тях, а в хората

някои явно ги хранят в т.нар. ви паркче у идеалния център

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих казал че няма отърване. Във почти всяка саксия по прозорците мътят гълъби. Затворих над климатика на терасата - от едно гнездо станаха три направо в саксиите и там.

Няма чиста пейка по булеварда заради гаргите. Гърменето ги плаши колкото да се вдигнат да се преместят и после пак да се върнат. Тия дни чух че ще пробваме да напръскаме дърветата с нещо срещу тях, ама ще видим...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия дни чух че ще пробваме да напръскаме дърветата с нещо срещу тях, ама ще видим...

Ще се радвам да споделите ефекта!!! Темата ще я следя защото за мен е важна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да не забравя а и това "тия дни" се отнасяше кога съм чул а не кога ще пръскат.

Също така имаме и озвучение на грабливи птици - имаш чувството че им правиш дискотека на гарджоците ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се радвам да споделите ефекта!!! Темата ще я следя защото за мен е важна!

Добре де пич, по-добре ли ти беше като бачкаше Химкото и нямаше жива птица, а? Я ела да се сменим с тебе. Ти в София на голям булевард, аз в центъра на Враца(не е като да не съм бил там стотици пъти)! Как може да оприличаваш звука на природата като нещо дразнещо и обезпокоително?!Състоянието на стрес се повишава от съвсем други шумове(фактори пораждащи го): 

Действието на фактора шум е най-отчетливо изразен в урбанизираните райони с население над 100 000 жители. Шумовото им натоварване зависи както от интензитета на шума, така и от продължителността на неговото въздействие.

Най-силно въздействие върху акустичната обстановка оказва транспортният шум. Неговият дял е 80-85% от общото шумово натоварване в градовете.

Неблагоприятно е подчертаното задържане на високите шумови нива от диапазона 68-72 dBA в градовете Пловдив, Варна, Русе, Бургас, Стара Загора, Велико Търново, Враца, Габрово, Сливен, Кюстендил, Дупница, Хасково.

Мислиш ли, че тези нива на шум идват от гаргите?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де пич, по-добре ли ти беше като бачкаше Химкото и нямаше жива птица, а?

Е, шума се преживява, но мръсотията дето оставят по терасата ми - не!

И още нещо което ме безпокои! Понеже апартамента ми е изцяло южен, то и стъклопакетите на дограмата са по - специални т.е с лек огледален ефект са а той явно обърква птиците и те се блъскат в стъклата. Кога ли ще ги потрошат????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо което ме безпокои! Понеже апартамента ми е изцяло южен, то и стъклопакетите на дограмата са по - специални т.е с лек огледален ефект са а той явно обърква птиците и те се блъскат в стъклата. Кога ли ще ги потрошат????

за стъклото ако се счупи няма да ви е весело

купи и му залепи му нещо такова

така поне ако се счупи няма да се натроши на парченца и да се изсипи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май проблема ще се реши сам. Около нас започнаха робота доста мошини във връзка с "Водният цикъл" и птиците започнаха драстично да намаляват. Явно ще си потърсят по - тихо и спикийно място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Калифорния видях невероятно ефективен метод срещу кацащи птици - всички места като огради, первази и т.н. са поръбени с шипове - нещо такова:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

А за стъклопакетите - единственото което се сещам е някакви картинки от външната страна, на това надупченото рекламно фолио, което изглежда непрозрачно отвън, но отвътре навън се вижда. Само че естетически няма да е много добре.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май проблема ще се реши сам. Около нас започнаха робота доста мошини във връзка с "Водният цикъл" и птиците започнаха драстично да намаляват. Явно ще си потърсят по - тихо и спикийно място!

Супер, по цял ден ще ви бръмчат багери и камиони и ще дишате прахоляк Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.