Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи трябва ми нов компютър (в момента съм със лаптоп който скоро няма да е мой) имам си всичката периферия (мишка,клавиатура,монитор) монитора е samsung syncmaster S23A350H 1920х1080 23" Компютъра ще се използва главно за програмиране и игри Искам да може да подкарва next-gen игрите Watch Dogs Assassin's Creed Unity (Особено ассассинс криид ) на medium може би на high Имам някаква идея но не знам дали е добра конфигурация и дали покрива нуждите миhttp://nikem-bg.net/cart/47524p1r1002p1r1002735p1r51347p1r45432p1r2050p1rf.htmlКак мислите ?Edit: Ще използвам кутията от стария компютър (старичка е и не знам марка и модел ама е стандартна кутия не е мини)

Редактирано от alex997359 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6300 реално е по-слаб от I3. Asrock са много лош избор за тая платформа а това е и скъпо. След като е за игри се ориентирай към Интел и по-добро видео. 

Това което си избрал е 885 лв. + поне 20 лв. за доставката та отива над 900 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6300 реално е по-слаб от I3. Asrock са много лош избор за тая платформа а това е и скъпо. След като е за игри се ориентирай към Интел и по-добро видео. 

Това което си избрал е 885 лв. + поне 20 лв. за доставката та отива над 900 лв.

FX-6300 е по слаб от i3 или от  i5 може би е по слаб  във single-core performance но 6>2 А и новите игри изискват повече от 2 ядра i3 може би има място във steam box-овете но не и във геймърските компютри. Да надхвърлил съм малко лимитът си но затова съм тук някой може да ме вкара в релси :D (пробвах i5 конфигурация под 1000лв не пада)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte H81M-S2PV - 79 лв.
I3-4150 - 200 лв. или I5-4460 - 329 лв.
Palit 750Ti - 259 лв.
Toshiba 500GB - 84 лв.
4GB 1600MHz - 75 лв.
Corsair VS 450W - 79 лв.

Общо с безплатна доставка: 776 лв. с I3-4150 или 905 лв. с I5-4460.

Не ми се влиза в спор за измислените способности на FX-6300. Факт е че I3-4150 се представя по-добре и е по-евтиния вариант колкото и да им е неприятно на някой хора.

Друг факт обаче е че и двата процесора са слаба ракия без значение какви минимални разлики имат. За 900 лв. обаче влиза I5-4460 + GTX750TI та не знам какво си смятал?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toshiba 500GB 84лв WD Caviar Blue 1TB 100лв готов съм да дам 16 лв за двойно повече пространсвоi3.......Видеото е добро може да замени R7 260X Захранването не знам 450W ми се струват малко 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай щом ти се дават. Захранването е много над необходимото. Имаш видео с максимална консумация 60W.

Edit: Ето ти 1ТБ за 90 лв. и с безплатна доставка - http://www.emag.bg/hard-disk-toshiba-1tb-7200-ob-min-32mb-sata-3-dt01aca100/pd/EBQDNBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай щом ти се дават. Захранването е много над необходимото. Имаш видео с максимална консумация 60W.

Edit: Ето ти 1ТБ за 90 лв. и с безплатна доставка - http://www.emag.bg/hard-disk-toshiba-1tb-7200-ob-min-32mb-sata-3-dt01aca100/pd/EBQDNBBBM/

emag се носят с лошо име А за захранването планирам лек овърклок да правя над системата (моя грешка, че не го написах това в началото) и мисля, че ще ми трябва малко по добро захранване (или ако правя ъпгрейд на системата сменяване на процесор или видеото или SLI ако 750 Ti го поддържа (не съм проверил))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тука вече се изхвърли с клока  в тоя бюджет :) Ти не може да  събереш нещо средна ръка с 4 ядра а чак пък и мераци за клок имаш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тука вече се изхвърли с клока  в тоя бюджет Публикувано изображение Ти не може да  събереш нещо средна ръка с 4 ядра а чак пък и мераци за клок имаш .

Това ще е малко пробна система просто да видя как стоят нещата тепърва навлизам в овърклокването и г/д хардуерното базикане на компютър и.... 

Чудех се за

Athlon II X4 760k 

GTX 750 Ti (горепосочения модел)

Asrock FM2A88X Extreme 4+

4 GB Corsair Vengeance 

Corsair CX500

Това излиза около 700-750 лв но не знам дали ще ми върши работа :| 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX-6300 е по слаб от i3 или от  i5 може би е по слаб  във single-core performance но 6>2

"6-те" ядра на 6300/50,колко са 6 само амд знаят,но са и малко куци.Като цяло процесора се справя с игричките,но след клок,че иначе не го бива много.Само,че за да го клокнеш ще трябва и хубаво дъно+ захранване и хубаво охлаждане. Ако имаш желани да клокваш или увеличи бюджета(за да вземеш някоя i5-чка К) или ще се кефиш на АМД.

Като собственик на конфигурация с FX 6350 ще ти кажа,че е по-добре да вземеш конфигурацията на наруто с  I5-4460и да не се занимаваш с глупости!Не,че FX няма да ти върши работа,но с i5 ще си по-добре :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мое мнение дай още няколко лева и вземи направо 8 ядрен, да няма спорове...

FX 8320 ще помете земята с i3, FX 6300 и т.н.

Останалото от скай:

Gigabyte 970A - DS3P

Kingston HyperX 4GB 1600MHz

Western Digital Caviar Blue 1TB

Sapphire R7 265 DualX

До тук всичко общо излиза около 820лв. С доставките - 840лв, но няма захранване.

Безплатен съвет - гледай поне 80+ сертофокация да има...

Добри варианти:

Cooler Master G450M, Corsair CX430, или според мен най-доброто под 100лв - Seasonic S12II 430W...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мое мнение дай още няколко лева и вземи направо 8 ядрен, да няма спорове...

FX 8320 ще помете земята с i3, FX 6300 и т.н.

Останалото от скай:

Gigabyte 970A - DS3P

Kingston HyperX 4GB 1600MHz

Western Digital Caviar Blue 1TB

Sapphire R7 265 DualX

До тук всичко общо излиза около 820лв. С доставките - 840лв, но няма захранване.

Безплатен съвет - гледай поне 80+ сертофокация да има...

Добри варианти:

Cooler Master G450M, Corsair CX430, или според мен най-доброто под 100лв - Seasonic S12II 430W...

Ще помете чушки!Точно пък в игрите разликата между 3 и 4 модулен FX не е кой знае каква.Дори в някои заглавия 6300/50 се справят по-добре.Да не говорим,че 3 модулните се клокват по-лесно,докато за 8320 ще трябва дъно от поне 250лв за да направи свестен клок.С тва DS3P не знам какво ще постигне.Да не говорим и за това какво охлаждане ще му трябва за 8320(ако клоква разбира се,но нали това иска автора...клок).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът също така ще го ползва не само за игри, и вземете се образовайте малко, че ми поомръзна вече да водя едни и същи спорове... В игрите отпреди 2-3 години да, 8-ядрените изоставаха, ама има едно нещо, наречено оптимизации... В не малко игри куция 8320/8350 помита чушки от калибъра на i7...

Да не говорим, че определено ще е много по-добре от i3 за абсолютно всичко, макар и с куцото DS3P...

А що се отнася до клока - не мисля, че с процесор, като 8320 ще му трябва клок, като досегашния му избор бе между i3 4150, FX 6300 и Athlon 760К...

Ако толкова държи на клока - еми при всяко положение ще му трябва хубаво дъно, захранване и допълнително охлаждане, без значение какъв процесор ще вземе...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът също така ще го ползва не само за игри, и вземете се образовайте малко, че ми поомръзна вече да водя едни и същи спорове... В игрите отпреди 2-3 години да, 8-ядрените изоставаха, ама има едно нещо, наречено оптимизации... В не малко игри куция 8320/8350 помита чушки от калибъра на i7...

Да не говорим, че определено ще е много по-добре от i3 за абсолютно всичко, макар и с куцото DS3P...

А що се отнася до клока - не мисля, че с процесор, като 8320 ще му трябва клок, като досегашния му избор бе между i3 4150, FX 6300 и Athlon 760К...

Ако толкова държи на клока - еми при всяко положение ще му трябва хубаво дъно, захранване и допълнително охлаждане, без значение какъв процесор ще вземе...

http://nikem-bg.net/cart/1002735p1r45432p1r2050p1r51245p1r51699p1r47524p1rf.html FX-6300 стават точно 850лв но за малко повечко мога да си взема FX-8320 заслужава ли си 80лв за още 2 ядра ? А и как ще се държи тази видео карта по-добра ли е от R7 260X или и тази е слаба ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай далече от Asrock за AM3+ дъна... Много надалеч. Имат проблеми, сини екрани, несъвместимости и т.н. За 1лев отгоре имаш Gigabyte 990XA-UD3... Не е най-красивото дъно, но е от UD серията, което поне за мен го прави предпочитано пред всеки Asrock...

Още нещо, ако няма да правиш SLI или CrossFire с 2 или повече видеокарти, 970 чипсета ще ти свърши същата работа, ама ще ти излезе по-евтино...

По мое лично мнение 8-те ядра си заслужават. Оптимизациите за повече от 4 ядра се подобряват непрекъснато. Сегашното поколение конзоли използват 8-ядрени AMD чипове, т.е. новите игри се очаква да са оптимизирани за повече от 2/4 ядра...

265=750ti

750ti>260x

Моите предпочитания клонят към 265 заради True Audio и Mantle.

750ti си има други предимства, като например ниската консумация на енергия.

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай далече от Asrock за AM3+ дъна... Много надалеч. Имат проблеми, сини екрани, несъвместимости и т.н. За 1лев отгоре имаш Gigabyte 990XA-UD3... Не е най-красивото дъно, но е от UD серията, което поне за мен го прави предпочитано пред всеки Asrock...

Още нещо, ако няма да правиш SLI или CrossFire с 2 или повече видеокарти, 970 чипсета ще ти свърши същата работа, ама ще ти излезе по-евтино...

По мое лично мнение 8-те ядра си заслужават. Оптимизациите за повече от 4 ядра се подобряват непрекъснато. Сегашното поколение конзоли използват 8-ядрени AMD чипове, т.е. новите игри се очаква да са оптимизирани за повече от 2/4 ядра...

265=750ti

750ti>260x

Моите предпочитания клонят към 265 заради True Audio и Mantle.

750ti си има други предимства, като например ниската консумация на енергия.

http://nikem-bg.net/cart/1002735p1r2050p1r51245p1r51699p1r44346p1r47370p1rf.html Така по-добре ли е ? (Само малко кисели караставички и всичко става перфектно :lol6: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич тя работат е много проста като фасул Публикувано изображениеЗа да имаш що годе адекватна машинка която да те избута барем 1 година и малко отгоре в тия лакоми игрици дето станаха по 30 ГБ  ще трябва да си приготвиш 1 000 -ка . По добре вземи на заем още 200 лева ако можеш и си купи и процесор и захранване и видео та да си доволен и да може да си  джиткаш игричките(дето са за над средно ниво хардуер) поне половината  от гаранционния срок на компа.Както са ти казали вече клока си е скъпо занимание и не стаа с  калпави чаркове клок да правиш. Игрите по леки нема станата напротив ше ги дупат с  ефекти да може хората да си дават парите за  карти по 50 см. и с 3 вентилатора от уазка на тях Публикувано изображение Сървърите и геймърските  машини са най скъпите  и това не е случайно. Картите дето ги гледаш се водят "Мултимедия" и са  далеко от геймърските такива.  Средно ниво карта за средни екстри в игрите. Mашина за игри не  пада под GF 770-ка ако искаш  да играеш със 60 FPS. Ако кинтите са чак толкова  кът по добре си вземи процесор,захранване,дъно и едно SSD  и след 1 месец или 2 като събереш парички  си вземи и едно хубаво видео от колкото сега да  купиш средна ръка части и утре  и да ти се обезсмисли ъпгрейда след 1 година хептен. Никой не е умрял от липса на 1 месец игра.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

89 лева за този диск не е чак толкова изгодно. Диск с 64MB кеш и 3 години гаранция, вместо 32GB и две години е по-скъп с 13 лева. ST1000DM003. Мога да кажа, че и тези Тошиби (Хитачи), не са никак бързи.

Редактирано от Morandibg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/51818p1r1143p1r1002p1r1002735p1r2050p1rf.html - Реших да си направя един евтин компютър и да се упражнявам на него (все още не мога да овърклоквам  Публикувано изображение ) да видя как стоят нещата и след време (година-година и половина) да си направя по-добър компютър дето ще ми върши работа (тогава вероятно ще мога да си позволя по-висок клас компютър) 

Все още не съм избрал видео карта чудя се м/у GTX 750 не Ti

265=750ti

750ti>260x

И R7 260X

2GB GDDR5 и двете 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

или SLI ако 750 Ti го поддържа (не съм проверил))

750ti не поддържа SLI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:ASUS H81M-K /1150 I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G SHENHA ATX TOWER V6 CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052 Обща стойност - 844.26 лв. с ДДСЕкономична и ще се играят почти всички игри..

Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750ti не поддържа SLI.

Даа... не планирам SLI това е само ако се включат много монитори (май) да не претоварва само 1 видео карта (май SLI-a имаше място и във 3Д моделирането ) 

BB код:ASUS H81M-K /1150I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX4GB DDR3 1600 GEIL /BULK500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2GSHENHA ATX TOWER V6CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052Обща стойност - 844.26 лв. с ДДСЕкономична и ще се играят почти всички игри..

Да... i3... Мисля, че съм малко по амд фен (не че нещо ама i3 е двуядрен на цената на 6 ядрен амд може и да има по-добър performance per core но е само с 2 ядра) а и искам да се науча да клоквам (intel не се кефят особено много на клокъри...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даа... не планирам SLI това е само ако се включат много монитори (май) да не претоварва само 1 видео карта (май SLI-a имаше място и във 3Д моделирането )Да... i3... Мисля, че съм малко по амд фен (не че нещо ама i3 е двуядрен на цената на 6 ядрен амд може и да има по-добър performance per core но е само с 2 ядра) а и искам да се науча да клоквам (intel не се кефят особено много на клокъри...)

Ами пич виш сега.. аз нищо немога да ти кажа за игрите кое на кое върви повече , защото ще започнат вечните спорове м/у амд и интел.. такаче ти си преценяваш , има хора които са доказали кое е по-добро , има клипчета и разни теми :)Поздрави! Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пич виш сега.. аз нищо немога да ти кажа за игрите кое на кое върви повече , защото ще започнат вечните спорове м/у амд и интел.. такаче ти си преценяваш , има хора които са доказали кое е по-добро , има клипчета и разни теми Публикувано изображение

Поздрави!

Интел си е интел по-добри са си това е факт но аз искам бюджетен компютър който да базикам да разуча как се клоква и т.н а интел не са много много по бюджетните и клокърски работи (освен новия пентиум но той е двуядрен и.... те нямат място вече в геймърските компютри)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми да ти кажа и аз предпочитам амд .. незнам защо просто ми харесва .. но нещо не могат да влезнат във по-ниския бюджет на ам3+.. дъната им не падат под 90 лева на ам3+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.