Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мога ли да си направя поялник в домашни условия?

Препоръчан отговор

Електричарите да ви питам кой нормален  човек  ползва тия изгъзени поялници  когато запоява по 3 елемента  на година ? СТАНЦИЯ С ГОРЕЩ ВЪЗДУХ GORDAK 952V

Публикувано изображение

За нормалните не знам, но ако запоявате и разпоявате  SMD елементи няма как да стане даже и да са само 3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 65
  • Създадено
  • Последен отговор

За нормалните не знам, но ако запоявате и разпоявате  SMD елементи няма как да стане даже и да са само 3.

Явно не четеш темите. Тука специалистите с къде къде по евтини решения сменят многокраки чипове по лаптопи ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно не четеш темите. Тука специалистите с къде къде по евтини решения сменят многокраки чипове по лаптопи ...

Може и да ги сменят ако са монтирани върху http://www.aliexpress.com/item/Connector-32-needle-ic-slot-laptop-ic-chip-socket/1290195574.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приказката за лисицата и киселото грозде няма да ти я припомням.................

Приказката, за тоя който си мисли, че с техника ще компенсира факта, че ръцете му са в аналното отверстие няма да ти я пропомням. Един прост Weller, дето си го дал сигурно нещо грее различно от поялна станция Gordak, нали така? Няма нагревател, няма елемент - термодатчик. Я мисли преди да пишеш още глупости.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приказката, за тоя който си мисли, че с техника ще компенсира факта, че ръцете му са в аналното отверстие няма да ти я пропомням. Един прост Weller, дето си го дал сигурно нещо грее различно от поялна станция Gordak, нали така? Няма нагревател, няма елемент - термодатчик. Я мисли преди да пишеш още глупости.

Досега не съм те обиждал, а ти не пропускаш да се направиш на супер вещ разбирач. Няма да ти обяснявам защо само една човка за поялник струва колкото поялник ширпотреба. ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм те обиждал, а ти не пропускаш да се направиш на супер вещ разбирач. Няма да ти обяснявам защо само една човка за поялник струва колкото поялник ширпотреба. ....

Не, не си ме обидил. Обиди всички с надменната подметка за Weller за крупна сума, която си наясно, че не много хора лесно биха могли да си я позволят. Също така се опитваш да пързаляш всички по нанадолнището, като че ли не можеш да запоиш 2 кондензатора и 1 жак с какъвто и да е поялник. Да, обясни ми, защо трябва да си купим Weller за 500лв, като има по-евтини станцийки с електронна терморегулация, които правят следните неща - греят и държат температура?Между другото, искаш ли да ти кажа в КОЛКО компютърни фирми има поялници за по 1000лв? Преди да си купят Gordak, едни колеги ги гледах как бачкаха с едно ZD 99. Аз също имам такова, работещо. Години наред. И сменяха жакове и кондензатори.Интересно, ти колко Weller-а притежаваш? Или просто ръсиш акъл за неща, които дори не познаваш?Виждал съм един Weller, дето е само парче "кантал" с дръжка на 10-торна цена от китайска такава. Ще ме извиняваш, лично аз само за марка не плащам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая глупава тема набира скорост като оная с изправителя :) почваме да си мерим поялниците :D  И аз съм си правил поялник индукционен , вторична от шина със стъклолента изолация - ама на времето не се намираха хубави поялници - например руските :)

На днешно време да правиш поялник .....абе требва да си много без работа .

По добре е и тази тема да се заключи защото взехме да се замерваме .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не си ме обидил. Обиди всички с надменната подметка за Weller за крупна сума, която си наясно, че не много хора лесно биха могли да си я позволят. Също така се опитваш да пързаляш всички по нанадолнището, като че ли не можеш да запоиш 2 кондензатора и 1 жак с какъвто и да е поялник. Да, обясни ми, защо трябва да си купим Weller за 500лв, като има по-евтини станцийки с електронна терморегулация, които правят следните неща - греят и държат температура?Между другото, искаш ли да ти кажа в КОЛКО компютърни фирми има поялници за по 1000лв? Преди да си купят Gordak, едни колеги ги гледах как бачкаха с едно ZD 99. Аз също имам такова, работещо. Години наред. И сменяха жакове и кондензатори.Интересно, ти колко Weller-а притежаваш? Или просто ръсиш акъл за неща, които дори не познаваш?Виждал съм един Weller, дето е само парче "кантал" с дръжка на 10-торна цена от китайска такава. Ще ме извиняваш, лично аз само за марка не плащам.

Имал съм 3 такива, една станция, един акумулаторен и един газов. И си имам много добра идея защо цената им е такава. И в момента в който ти минеш отвъд двата кондензатора ще разбереш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм 3 такива, една станция, един акумулаторен и един газов. И си имам много добра идея защо цената им е такава. И в момента в който ти минеш отвъд двата кондензатора ще разбереш

Автора совалки ли ще строи или оборудване за АЕЦ? Моля те, кажи ми, защо? Многокраки чипове на DIP за схеми, включително и програматори, съм ги запоявал с дръжка за 2лв и са работили. Сега се оборудвах с поялна станция за скромна сума - не много повече от 100-тина лева. 3лв човката и върши страхотна работа. Да ми кажеш, че 230V дръжка на Weller е по-добра от моята с регулация на температурата с термодатчик би било абсурдно. Поялника ми има тънки човки, грее и има контрол на температурата. Какво повече очаквате от поялник бре, хора? Една причина да си купя Weller ми кажете, ама обективна?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора совалки ли ще строи или оборудване за АЕЦ? Моля те, кажи ми, защо? Многокраки чипове на DIP за схеми, включително и програматори, съм ги запоявал с дръжка за 2лв и са работили. Сега се оборудвах с поялна станция за скромна сума - не много повече от 100-тина лева. 3лв човката и върши страхотна работа. Да ми кажеш, че 230V дръжка на Weller е по-добра от моята с регулация на температурата с термодатчик би било абсурдно. Поялника ми има тънки човки, грее и има контрол на температурата. Какво повече очаквате от поялник бре, хора?

Ще ти го кажа, но ти не искаш да бъдеш убеден. Работил съм с поялници от 1973-4 година и знам за какво говоря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти го кажа, но ти не искаш да бъдеш убеден. Работил съм с поялници от 1973-4 година и знам за какво говоря

Ок, чакаме. И ми кажи - оправдано ли е за 2 кондензатора или 1 жак на лаптоп да се купува поялник за 500лв?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, чакаме. И ми кажи - оправдано ли е за 2 кондензатора или 1 жак на лаптоп да се купува поялник за 500лв?

Ти не четеш!!! По-горе написах точно това, за два кондензатора не с заслужава, но в момента в който надскочиш тези дребни действия имаш нужда от сериозна техника

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти не четеш!!! По-горе написах точно това, за два кондензатора не с заслужава, но в момента в който надскочиш тези дребни действия имаш нужда от сериозна техника

Не, ти не четеш. За точно ЕДИН брой жак нашият съформник препоръча поялник за 500лв, иначе хич да не се бил хващал да го сменял. Наистина би било интересно да споделиш с какво по-различно грее Weller? Сигурно работи, като черпи енергия от ефирният етер? На доверие не приемам нещата. Всичко на DIP може да бъде запоено и с дръжка за 2лв.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, ти не четеш. За точно ЕДИН брой жак нашият съформник препоръча поялник за 500лв, иначе хич да не се бил хващал да го сменял. Наистина би било интересно да споделиш с какво по-различно грее Weller? Сигурно работи, като черпи енергия от ефирният етер?

Проблема си е негов. Аз бих си купил подобна станция ако имам да правя повече неща, даже и да са по-прости като жакове, кондензатори и т.н. Удобството и стабилността на работа са нещо, което не е за пренебрегване. Да не говорим за човките, които предлагат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема си е негов. Аз бих си купил подобна станция ако имам да правя повече неща, даже и да са по-прости като жакове, кондензатори и т.н. Удобството и стабилността на работа са нещо, което не е за пренебрегване. Да не говорим за човките, които предлагат

Каква стабилност? Карал съм години с китайчета и все още имам складирани работещи. Какво удобство? Има стойка, силиконова дръжка, държи температура и грее. Какви човки? Не знам дали си имаш идея колко трудно е да намираш човки за такива поялници и на какви цени са? Не знам вие на кой свят се намирате и от къде ги събирате тия пари с кофи. Меко казано е тотално абсурдно, да не кажа по-силни думи, за един жак да пращате човек да си купува поялник за 500лв.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата се превърна в мерене на .... поялници и се заключва. Ако някой има да добави нещо съществено да ми пише

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...