Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за wireless audio system

Препоръчан отговор

Здравейте! Не съм сигурен дали трябваше да пиша темата тук, но все пак ето проблема:

Онзи ден се сдобих със аудио система, проблема е че е уайърлес и ми използва страшно голям ресурс от мрежата, при което скороста на нета, на компютъра пада до 4-5 кб/сек, та върпоса ми е дали няма някакъв вариант системата да използва отделен рутер само за нея предвиден или ми трябва усилвател на сигнала?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Philips, модела не мога да ти го кажа, защото в момента не съм в нас, по принцип е 7.1 канала, но аз използвам само 2.1 ако това има някакво значение, не успях да я намеря в сайта на филипс за да дам линк, но както казах използва ми почти целия мрежов ресурс... има една подробност която трябва да кажа само: използвам 2 рутера за да правя връзка с компютъра, единия рутер е на виваком и той си е основния, другия го използвам като приемник на сигнала за да  не прекарвам кабели през целия апартамент, когато системата е включена скороста ми е 4-5 кб/сек на компютъра с приемния рутер, но на таблета който си лови директно от вивакомския няма никакъв проблем, когато изключа системата нета си връща скоростта... надявам се ме разбра какво написах :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Виваком с рутер ли си или си с модем? Ако си с модем вероятно използваш АДСЛ като услуга, която е силно ограничена от Upload трафик. Ако системата се нуждае от голям Upload трафик е нормално да ти пада интернета. 

За да видим дали може да се правят настройки ще трябват модел и марка на системата и да провериш точно каква услуга използваш на Виваком.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря, следващия пък когато се прибера в нас ще проверя и ще пиша :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъплоуда на Виваком е 1/10  и тая система го лапва всичкия одма. За дас си пуснеш отделем канал за интернет ще ти трябвая друго IP и план за него. Каквото и да сложиш след тоя рутер интернета който идава  към него няма да стане повече.  Марки и модели на рутери тука не играят роля защото нищо не зависи от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Окей, а защо тогава нета на таблета си е окей, както и на всяко останало устройство в апартамента? Само на настолния компютър с приемния рутер е така...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... аз такова ... не разбрах ... вие този звук по Интернет ли си го влачите или просто си ползвате системата у вас?

Щото ако си го джуркате у вас едва ли виваком има кой знае какво значение. Пък и вие сам сте се досетили, че теблета ви работи ако е закачен на wifi-то на виваком. Демек кучето е заровено някъде около втория ви рутер, който както изглежда бива смазан, когато си пуснете звучната система. Та сега да уточним - звучната система ползва рутер-а който е след вивакомския рутер и няма нищо общо с Интернет? Или на мен ми убягва идеята нейде ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Wireless Audio System вързана е към компютъра, когато е включена без значение дали свири или не, нета ми пада до 4кб/сек, когато я изключа се възстановява до нормалната си скорост, по-скоро смазва рутера който ми приема wi-fi-то от вивакомския. Системата използва wi-fi сигнала за да се свързва със останалите колони към нея, заради което ми пада скороста на нета (по необясними за мен причини) , както казах имам я от 2 дена и не съм разучил изобщо кое, как и какво, за първи път попадам на wireless система за озвучаване...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ан тъй ... демек предположенията са верни. Сега очакваме модел-а за да видим как аджеба работи тази чудесия. Освен това очакваме и модела на смазания рутер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смазания рутер е Linksys WRT54G, а за модела на системата... ами трябва да се прибера до нас за да проверя :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смазания рутер е Linksys WRT54G, а за модела на системата... ами трябва да се прибера до нас за да проверя :D

Виваком не дават рутери Linksys.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочети горните 3 мнения, това е вторият рутер, който съм сложил само да приема wi-fi и да го пренасочва към настолния ;) Иначе знам, че вивакомци не дават Linksys, не мисля, че могат да си го позволят :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

wrt54G вече е доста демоде плюс това е 54Mbit G стандарт, а не N - така, че трябва да видим звучната система какво и как прави за да преценим дали има смисъл да се мъчи 54G-то или ще си пазаруваш и нов рутер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във линксиса може да зададеш преоритети кое колко нет да ползва . Отиди на Aplication& Gaming -QoS  И разцъкай малко там нещата . Quality of Service - DD-WRT Wiki

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За целта на автора на темата е повече от достатъчно бърз рутера,  малко настройки трябват . Все пак се надявам на не пуска .flac, или други компресирани без загуба или некомпресирани музикални файлове, щото ако има повечко разстояние и стени до уредбата, ще му се запушат нейде след първите 3-5 секунди каналите и ще остане да виси във въздуха :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цялта система, заедно с компютъра, рутера и всички кабеляци и разклонители, се намира на 2 кв.м (даже май не са и толкова) :D както казах ползвам 2.1 от 7.1, флакове и други подобни използвам рядко ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може ли едно описание на кабеляците и в какъв режим работи wrt54g-то, че ми стана интересно. Простичко като за инж-ове. Това е вързано тук, това там, че иначе се обърквам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме хвърли в приключение :D кабелите на всичко или само на рутера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме хвърли в приключение Публикувано изображение кабелите на всичко или само на рутера?

Е, чак до електрическите крушки се надявам да не стигаме :)

Но да кажем, че в момента имате връзка от виваком, която спира в един рутер вивакомски. Този рутер си работи чудесно и прекрасно и всички устройства, които се закачат към него по wifi си работят чудесно и прекрасно.

След това имаме един linksys, който се закача към вивакомския рутер по wifi (но как? wds, AP или в какъв режим работи този linksys). Предполагам, че имаме кабелче от някой от LAN портовете на този linksys към PC-то си. Аудио системата пък ползва същия този linksys за да си "говори" с PC-то и да пръска чудна музика по wifi-то до разни колони. До тук как се справяме?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти да не си се промъкнал в нас?! :D Нямам спомен в какъв точно режим работи Linksys-a, ще погледна като стигна до него, иначе всичко останало е точно така, кабелче от LAN порта до компютъра, НО аудио системата не използва рутера за да си говори с PC-то, а за да командва останалите колони, тъй като си има и захранващ кабел и връзка с компютъра (чрез преходник до 3.5 мм жак) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочети горните 3 мнения, това е вторият рутер, който съм сложил само да приема wi-fi и да го пренасочва към настолния ;) Иначе знам, че вивакомци не дават Linksys, не мисля, че могат да си го позволят :D

Това не го разбрах. Вивакомци дават много по-скъпи рутери, но както и да е. Интересува ме каква услугата от Виваком използваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахаааа ... т.е. тя си имам някаква собствена честота на която си работи безжично. Разумеех ... сега вече ни трябва да знаем модела за да разберем на каква честота работи и защо ти смазва рутера. Ако наистина са само на 2 метра всички неща, защо не пробвате да отдалечите възможно най-много рутер-а от основната станция на аудио системата (тази, която има кабел за захранване и аудио кабел с жак). Да видим дали има някаква разлика, подобрение или става по-зле :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Street Life
      Здравейте!
      Лаптоп: Lenovo IdeaPad Z570, Network Card : Intel WiFi Link 1000 BGN, Driver Version: 15.4.1.1. Driver Date: 23.02.2013, OS: Windows 10 pro
      Имам проблем с намиране на мрежата. Няма индикация за активност (не работи). Показва, че е включена, но не работи. Само ако включа по кабел. Тогава няма проблем. Пробвах с деинсталиране на драйвера и инсталиране отново. без успех. Пробвах всякакви варианти подсказани от интернет търсачките, но никакъв положителен ефект. За последно реших да пробвам с жива флашка от Ubuntu Linux и openSUSE Leap15.2. И на двата Линукса работи мрежата без проблем.
      Искам да си ползвам Уиндоуса и въпросът ми е:
      Може ли да се смени мрежовата карта с друг модел, на който вече ще има подходящи и работещи драйвери? 
      Ако може да се смени с какъв модел ще препоръчате и на каква цена?
      ПП: Когато бях с Уиндоус 7 нямаше проблем с картата, но вече преминах на 10 и нямам намерение да се връщам на 7. Затова искам да си сменя картата (ако е възможно) и да си реша кардинално проблема.
      Благодаря на отговорилите по темата.
    • от силвия димитрова стефанова
      Здравейте! 
      Имам проблем с Wi-Fi на лаптопа (ASUS VivoBook S14)  на иконката на wifi  имам * когато се свържа към wifi ми изписва " Без интернет,защитена" , но в същото време ми зареждат страниците в google? 
      МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ!
    • от meccho
      Здравейте, 
      Искам да попитам нещо относно този медиа плеър Xiaomi MI TV Box S, 4K, Voice Control, Черен . Още не съм го закупил, но обмислям и затова, реших да ви попитам.
      https://www.emag.bg/media-pleyr-xiaomi-mi-tv-box-s-4k-voice-control-cheren-mitvboxs/pd/DPF9K1BBM/?X-Search-Id=2dfe5844cde9c2aaee5d&X-Product-Id=44210631&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view
      Tой има HDMI-изход, USB, AV-изход(отляво) и един, който не мога да различа какъв е(отдясно). Мисля, че е за захранването.
      Въпросът ми е за този AV-изход, дали, чрез него може ли да се свърже Тв Бокса с кинескопичен телевизор(за по-новите ще си ползвам HDMI порта)? 
      Но наистина възможно ли е, или това е само и единствено един audio out изход, понеже кабелът е същият, 3.5 mm?
      Но ако все пак не е само audio out, какъв точно кабел ще е нужен, понеже като търсих AV Cable в google ми излязоха тези, има единия край 3.5, а от другия тези 3-те(червен, жълт и бял)  https://www.google.bg/search?q=av+cable&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjyvYvpp8HmAhXB26QKHXbRAdwQ_AUoAXoECA4QAw
      Но телевизорът, към който исках да го свържа има само SCART т.е. ще е нужно и това усройство, нали https://www.google.bg/search?biw=1366&bih=667&tbm=isch&sa=1&ei=Vjf7XaySJvSy8gLm4ab4AQ&q=rca+to+scart+adapter&oq=rca+to+sca&gs_l=img.3.1.0i19l2.6668.9810..11363...0.0..0.320.2198.1j11j1j1......0....1..gws-wiz-img.....0..0i67j0j0i30j0i8i30i19.2ZDQGFhutvE
      Може въпросът да е малко глупав, но не съм напълно наясно с тези неща, затова питам.
      П.П. Благодаря предварително!
    • от Veselin Mateev
      Здравейте,
      мисля да си вземам Yamaha MG12, но искам да чуя и други мнения.
    • от Велико Русанов
      Здравейте
      Имам рутер NETGEAR, та интернета си върви но не мога да свържа един телефон Nokia,макар че преди това със се връзва от въпросния телефон за рутера,интересното е че wi-fi си върви свързвам моя телефон без проблем но тук не знам какво става ще кача и снимка с каквото ми излиза. 
      Благодаря

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване