Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Покупка на нов хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте Публикувано изображение Преди време бях пуснал подобна тема ,но тогава така и не можах да си закупя желания хард диск и го отложих.Сега вече съм отделил парите и съм решен да си закупя такъв , защото моите 500 гб. не ми достигат за никъде.... Бюджета ми е около 100-110 лв. като държа да е 1ТБ.

Ориентирал съм с към някой от тези:

Хард диск WD Blue 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA 3
Хард диск Seagate Barracuda 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3
Хард диск Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3
Хард диск WD Red 1TB, 64MB, SATA 3
Хард диск WD Caviar Green 1TB, 5400 об/мин, 64MB, SATA 3
Хард диск WD AV-GP 1TB, 64MB, SATA 3
Хард диск WD Purple 1TB, 64MB, SATA 3
Хард диск Seagate Pipeline HD 1TB, 5900 об./мин, 64MB, SATA 3

То май изредих всички възможности... Публикувано изображение Гледам ,че WD са си разделили дисковете на цветове... Зелен,червен,лилав,черен - каква е разликата ? Благодаря предварително Публикувано изображение
    някак си се ориентирам към Тошибата сякаш... защото съм много доволен от моето Хитачи...Единственото нещо ,което ме спира да го закупя е ,че е с 32мб , а другите са с 2-но повече (64мб.)  

BTW: ДЪРЖА МНОГО НА ТИШИНАТА  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зелената серия на WD са много тихи и студени дискове, но пък са по-бавни и за системен диск не става (става ама по-бавно ще зарежда Windows). За сторидж са идеални :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в цветовете:Черен - бърз, скъп, много гаранция, много ток гълта.Зелен - бавен, евтин, тих, по-малка гаранция, доста икономичен.Син - Средното м/у двата по-горе.Червен - За NAS системи и сървъри, не ти трябва.Лилав - За системи за наблюдение и 24/7 работа.Ако можеш събери пари за 2-тб. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен за сървари, червените са предназначени за Raid :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Категорично залагам на WD Blue! Виж статистиките за повредени хардове - в последната година WD са с най-малък процент дефекти. А тази серия предлага баланс между цена и качество. Лично аз съм с черната серия - дори само 5-те години гаранция си заслужават парите отгоре, но пък 1 ТБ отива към 150 кинта от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колебая се между тази  тошиба и синия WD ... кой е по-тих и бърз ?

WD е доста по-шумен, ако това има голямо значение за теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колебая се между тази  тошиба и синия WD ... кой е по-тих и бърз ?

Който и от двата да вземеш няма да усетиш никаква практическа разлика при ежедневната употреба. Иначе по-тих е зеленият, а по-бърз е ссд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този с 3-те години гаранция е добър модел, въобще Seagate си е добра марка като цяло поне за мен. Винаги има изключения разбира се, но те са пренебрежимо малки, а и затова ти е гаранцията. Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какво ще кажеш за този - 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR?

Във форума е писано, че точно този хард с 3г. гаранция е с понижена производителност,дори има и снимки.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във форума е писано, че точно този хард с 3г. гаранция е с понижена производителност,дори има и снимки.

дай да видим де, само загатваш. Като знаеш за коя тема става въпрос дай линк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

дай да видим де, само загатваш. Като знаеш за коя тема става въпрос дай линк.

Със удоволствие (само да ти вметна, че всички които се занимават със създаването на конфигурации знаят за коя тема става на въпрос ! ) 

Да споделим тест на притежавания твърд диск - Чети и гледай на воля - http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2518841
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз да ти вметна само, намери една създадена от мен конфигурация, май няма а! Значи може да не я знам темата нали. 

Има си достатъчно хора за създаване на конфигурации. Няма да се бутам и аз я. 

Питах от любопитство, не да се заяждам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване