Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на Дъно. Бюджет 400-500 лв.

dozer955

Препоръчан отговор

Имам бюджет от приблизително 400 - 500 лева за нова дънна платка.

Но все пак търся някоя до макс 200 лева.

Може ли някой да ми предложи някакъв модел.

PS.Тази дънна платка която имам са започнали да и се подуват кондензаторите и вече проблемите започнаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви са останалите компоненти? "Дъно до 200 лева" е добро начало, което все още не казва нищо. Интел или АМД? За какво ще се ползва? Плюс първия ми въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранване - Thermaltake TR2-550 140W

Дъно - ASUS P5Q Pro

Хард - Seagate 320GB

Процесор - Intel Core 2 Duo

ВИДЕО КАРТА - Asus Rock Solid EAH4670 (Прикачил съм и снимка)

Не всички са длъжни да ви се ровят назад в съдържанието, това захранване така е не е написано както трябва и е маркирано на 550 вата. Аз не бих взел дънна платка за 500 кинта за поовехтяла машина, която цялата струва  по-малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Да бе, точно тази.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Valeri Veselinov
      Здравейте от известно време изпозлвам лаптоп леново вече около година и половина много добра машинка изключително съм доволен от нея. Доскоро всички игри клипове филми и като цяло всичко вървеше перфектно на максимални графики си потдържаше 130-140 фпс и почти не загряваше преди около 2 седмици обаче забелязах как фпсто ми рязко започва да пада на 80-90 понякога 50-60 и изведнъц се стигна до там че играта изобщо не мърдаше а фпсто беше 04-05 и ми насичаше дори и браузърът. Понеже лаптопът е нов го върнах в сервиза на гаранция с предположение че трябва да се изчисти и да се смени термопастата но понеже още в гаранция не посмях аз да го отворя от сервиза са го изпратили директно в ленове по теехни думи където според това което пише е сменена дънната платка , което ми е много странно защото не изглеждаше наистина да има проблем с дъното. Сега игрите и всичко си върви , но пак си потдържа фпс 80-90 и си загрява стабилно , което наистина не мога да си го обясня. Също имах и проблем в зарядното което от време на време на прекъсва и беше отбелязано като проблем , но въпреки това от ленова не са подменили кабела , което ме навежда на мисълта дали е възможно хората от  сервиза да са го претупали колкото да издържи малко защото гаранцията изтича след 3-4 месеца и изобщо да не са го пращали до сервиз на леново. Възможно ли е тези проблеми да идват от зарядното защото ми е много странно как би изгоряла дънната платка на един сравнително нов лаптоп.
    • от nosorogabg
      Кво стаа маняци имам въпрос..харесал съм си процесор(Intel Core i5-6500 Quad-Core 3.2GHz LGA1151), но сегашният ми процесор е Kaby Lake а i5-6500 до колкото разбрах от ark.intel.com е Skylakе. Ето това е мойто дъно  https://prnt.sc/qhxwh0.  Въпросът ми е следният..мога ли да сложа тази i5-ца на това дъно ?
    • от tanas4o
      Здравейте, 
      от череният петък се хвърлих на един R7 2700Х, след доста търсене и четене из интернет се оказа доста сложна задачка да се избере дънна платка за него( поне за мен)- то не са чипсетове, то не са Фази, то не са VRM .... 
      Mоля да ми помогнете с избора на дънна платка. Нямам намерение да овърклоквам, за сега. Искам да си работи стабилно процесора, и някоя друга глезотийка няма да откажа, но не са задължителни.(  например: RGB header, по висок клас аудио чип и прочие)
      Гледам навсякъде предлагат MSI B450 TOMAHAWK, ама никъде я няма по магазините.
      Бюджет: ~300 лева.
      Благодаря предварително !
    • от sofianec
      Здравейте, попадна ми бракуван компютър HP XW8600 с два Xeon X5450 и 4 плочки RAM с неизвестен размер, Захранването е Delta Electronics DSP-800LB A. Проблемът е че при свързване на захранващия кабел се чува цъкане на реле, но нищо не се случва. На дъното свети зелен диод. Пробвах следното: 
      Отстраних всички хард дискове, втория процесор, опртичното устройство, оставих само една плочка памет, но резултатът остана същия. Откачих всички захранващи конектори и установих, че платката има 6 пинов захранващ конектор напълно идентичен с PCI, но служещ за захранване на оперативната памет. Pinout-ът е различен от PCI: 

Замерих напреженията с мултицета и са 12V на оказаните от схемата пинове. Когато стартирам станцията с въпросния конектор изключен (включени 24 и 8-пинов), системата писука два пъти, което след преглед на ръководството индикира insufficient cooling, а всички вентилатори превъртат преди системата да се изключи. Ако махна и двата процесора, системата писука три пъти, т.е. липсващ процесор. Ако сложа PCI-конектор във въпросната букса, системата пищи 4 пъти, т.е. проблем в захранването. Интересното е, че когато изцяло откача захранването от системата и го свържа към контакта започва да работи на празен ход без окъсяване на зелен кабел и GND, както на обикновените ATX захранвания. Дадоха ми го заедно с второ захранване (същото), но няма никаква разлика. Пробвах да стартирам друг компютър с тези захранвания и няма проблем. Всичко сочи че нещо с този 6-пинов конектор не е наред, но не мога да установя какво. Платката индикира зелено, писука, индикира цветово за проблема, съмнява ме да е изгоряла. 
      Ще съм благодарен да дадете предположения за проблема!
    • от HULK12345
      Здравейте!
      Винаги съм се чудил,  за какво служат тези златисти решетъчни точици на дънната платка.
      Ще е добре, ако някой разясни.
      https://dox.abv.bg/download?id=50b59850a7# -> линк за сваляне
      https://dox.abv.bg/download?id=fa0fdc8830# -> линк за сваляне
      https://dox.abv.bg/download?id=5c5cb3b7a3# -> линк за сваляне
      https://dox.abv.bg/download?id=1737864630# -> линк за сваляне
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване