Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Качествена кутия до 300лв.

Препоръчан отговор

Освен,че си написал някакви части ей така във въздуха защо не ни просветлиш какво търсиш от тaя кутия освен да е скъпа ?  Това дето си го плеснал може да се сложи  и в ATX кутия за до 100 лева . Ето ти една за  220 голяма като хладилник и има перки дето стават и за вентилатори в летните жеги + 100 дупки за водно и всякакви други приумици дето се сетиш.   Antec Eleven Hundred

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скоро сглобих конфигурация за един приятел и имам много добри впечатления от FD Define XL R2 (и даже е не 300, ами под 200 лева) - вътре без никакви проблеми се побра GTX 780 (а R9 290 е със сходни размери). Колкото до D14 - бързо търсене ми показва, че ще влезе, ако не се монтира вентилатор на страничния капак на кутията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с другите ви теми? Както върви само си чешем езика за супер скъпи части, а до покупка май няма да се стигне. :rolleyes:

Преди един месец i5 4690K ви идваше скъп, а днес вече го напаснахте с топ охладител(в друга тема казахте, че няма да правите клок), прилично дъно и видео за 600-700лв., че сега и кутия за 300лв.???  Тука си правите някакъв майтап, а? :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива майтапчий много ги харесвам, да им дадеш есин хубав бан, че да се научат да не се *бават с хората :-) Приятни сънища :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще кача снимките на компонентите. Не сам майтапчия :)

Сега ще кача снимките на компонентите. Не сам майтапчия :)

Какво стана с другите ви теми? Както върви само си чешем езика за супер скъпи части, а до покупка май няма да се стигне. :rolleyes:

Преди един месец i5 4690K ви идваше скъп, а днес вече го напаснахте с топ охладител(в друга тема казахте, че няма да правите клок), прилично дъно и видео за 600-700лв., че сега и кутия за 300лв.???  Тука си правите някакъв майтап, а? :ph34r:

ЗАПОВЯДАЙ - http://prikachi.com/images.php?images/43/7556043z.jpg - http://prikachi.com/images.php?images/45/7556045R.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще кача снимките на компонентите. Не сам майтапчия Публикувано изображение

ЗАПОВЯДАЙ - http://prikachi.com/images.php?images/43/7556043z.jpg - http://prikachi.com/images.php?images/45/7556045R.jpg

Дай да видим видеото и охладителя.ама заедно,ей тъй както си ги написал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето една много добра кутия точно в бюджета: corsair-case-600t-white, но има още една страхотна кутия на невероятна цена в момента: corsair-carbide-500r. Ако вземеш втората с останалите парички можеш да заведеш гаджето на един обяд примерно или пък да почерпиш съфорумците по бира.Публикувано изображение 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай да видим видеото и охладителя.ама заедно,ей тъй както си ги написал.

Ще ги поръчам тия дни.

Кво ще кажете за pc case - cooler master storm stryker http://pcworld.bg/19...a_cooler_master

или cooler master haf x rc-942 - http://reviews-tests..._X_RC-942-KKN1/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги поръчам тия дни.

Кво ще кажете за pc case - cooler master storm stryker http://pcworld.bg/19...a_cooler_master

или cooler master haf x rc-942 - http://reviews-tests..._X_RC-942-KKN1/

Страйкъра е убиец - няма да сбъркаш с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А според мен е огромна глупост, да дадеш 300лв за кутия и да орежеш от процесор, видео или захранване ! Публикувано изображение

Кутия за 70лв. е предостатъчна, а останалите 230лв. бих добавил за някой от горните компоненти предимно, или SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А според мен е огромна глупост, да дадеш 300лв за кутия и да орежеш от процесор, видео или захранване ! Публикувано изображение

Кутия за 70лв. е предостатъчна, а останалите 230лв. бих добавил за някой от горните компоненти предимно, или SSD.

Недей така колега, ссд ще взема samsung 840.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж за FD Define r4- ревю: https://www.youtube.com/watch?v=xCoAcidhMN4, напълно достатъчна е за твоите компоненти.. не ти трябва хай-енд кутия за 300лв. Пък ако наистина искаш да направиш тази напълно ненужна инвестиция, виж за NZXT Phantom 630 - ревю: https://www.youtube.com/watch?v=1y_WeWKCgzw.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за  FD Define r4.От няколко месеца я имам и съм доволен, определено си струва парите.Шумоизолирана, филтри против прах, доста аксесоари+ два вентилатора  140мм, Fan controller и тн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Fan controller-а на FD Define r4 е абсолютно аматьорско изпълнение, като хардуерните форуми са пълни с оплаквания за повреди.

Щом ще се взима SSD така или иначе, пак остава глупавото решение за наливане на безумна сума в кутия, за сметка на процесор , видео или захранване.

Вече си се набутал с процесора, та сега е момента да вложиш повече пари в захранване, отколкото в кутия. Можеше да вземеш спокойно някой от новите Ксеони с по-евтино дъно, вместо да печеш с клок тази i5-ца, та дори и i7. Още с идеята за клок си започнал с набутването впрочем...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има  достатъчно кутии за избор вече в темата. като му гледам некадърно написания първи пост  ми се струва,че момчето си няма и най малка идея защо му е тая кутия . Да набуташ тия части средна  категория в кутия за 300 лева е пълно безумие. Хората ги купуват с цел да асемблират някой звяр с водно  и SLI  сложени на дъно за поне 450 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, хора, автора има конкретен въпрос, а вие развивате всякакви теории. Ей това не го разбирам - защо всички трябва да се изявявате като такива дървени философи?! Питането е за качествена кутия до 300 лв. - давате си предложенията и толкоз. Ако въпроса бе дали да се вземе скъпа кутия(макар че такава за 300 лв. не е, но нали сме си българи) или не, то тогава да се бистри въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скоро сглобих конфигурация за един приятел и имам много добри впечатления от FD Define XL R2 (и даже е не 300, ами под 200 лева) - вътре без никакви проблеми се побра GTX 780 (а R9 290 е със сходни размери). Колкото до D14 - бързо търсене ми показва, че ще влезе, ако не се монтира вентилатор на страничния капак на кутията.

не бих дал пари за такава кутия - грозна е и непрактична... http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/cm-force-500/ тая е към 70$ една от малкото добри кутии на цулермастър щото напоследък праят изгъзяци с  долно захранване, което на втория месец се задръства, ако кутията е на пода и става още по зле ако стаята няма килим, по който да се задържат прахоляците...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, хора, автора има конкретен въпрос, а вие развивате всякакви теории. Ей това не го разбирам - защо всички трябва да се изявявате като такива дървени философи?! Питането е за качествена кутия до 300 лв. - давате си предложенията и толкоз. Ако въпроса бе дали да се вземе скъпа кутия(макар че такава за 300 лв. не е, но нали сме си българи) или не, то тогава да се бистри въпроса.

Кое е теория?! Обяснявам за 3-ти път, че компонентите са по-важни от кутията. Ако беше взел ксеон или i7, и да има излишни 300лв., тогава нека ги хвърля в кутия щом му е кеф. Който е клоквал Хасуел, знае за какво става въпрос, и как стои положението с температури, охлаждане, резултати и т. н. Не всички тук са хлапетии, които се прехласват по "гъзарски" кутии. И топ конфигурация може да работи безпроблемно в евтина кутия с 2х120/140 вентилатори (не говоря за екстремните варианти с охлаждане на азот).

И какво като сме Българи?! Да не би да сме всички глупави, като можем да минем с кутия за 70лв., да взимаме за 500?! Единствения недостатък на N300, е липсата на филтър на предния вентилатор, но така или иначе, кутията се чисти поне веднъж в годината, а задръстените филтри са по-голям проблем от липсата на филтри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое е теория?! Обяснявам за 3-ти път, че компонентите са по-важни от кутията. Ако беше взел ксеон или i7, и да има излишни 300лв., тогава нека ги хвърля в кутия щом му е кеф. Който е клоквал Хасуел, знае за какво става въпрос, и как стои положението с температури, охлаждане, резултати и т. н. Не всички тук са хлапетии, които се прехласват по "г*зарски" кутии. И топ конфигурация може да работи безпроблемно в евтина кутия с 2х120/140 вентилатори (не говоря за екстремните варианти с охлаждане на азот).

И какво като сме Българи?! Да не би да сме всички глупави, като можем да минем с кутия за 70лв., да взимаме за 500?! Единствения недостатък на N300, е липсата на филтър на предния вентилатор, но така или иначе, кутията се чисти поне веднъж в годината, а задръстените филтри са по-голям проблем от липсата на филтри.

Съгласен съм с почти всичко написано от теб, но все пак ти явно не си прочел внимателно коментара ми.

П.П. За съжаление ставаме все по-глупави. 

П.П.П. Ксеон, Меон и т.н. Егати боклуците на цени не за българи. Махнете си наметалото пред очите и спрете с тъпотийте. 

П.П.П.П. Не става въпрос за професионално насочените Ксеони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. За съжаление ставаме все по-глупави. 

П.П.П. Ксеон, Меон и т.н. Егати боклуците на цени не за българи. Махнете си наметалото пред очите и спрете с тъпотийте. 

П.П.П.П. Не става въпрос за професионално насочените Ксеони.

И давайки предложенията си за безсмислено скъпа кутия, да поощрим тази глупост ли ?!

След подобно изказване за ксеон (примерно като Е3 -1231), на цена колкото тази i5-ца, и много по-евтино дъно, без нужда от допълнително охлаждане, започвам да изпитвам съмнения в хардуерните ти познания и най-вече опит с такива процесори...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И давайки предложенията си за безсмислено скъпа кутия, да поощрим тази глупост ли ?!

След подобно изказване за ксеон (примерно като Е3 -1231), на цена колкото тази i5-ца, и много по-евтино дъно, без нужда от допълнително охлаждане, започвам да изпитвам съмнения в хардуерните ти познания и най-вече опит с такива процесори...

Не разбра ли? Никой не те пита дали е глупост или не! 

За цената, за която се предлага този Ксеон абсолютно не си заслужава! Нарекох го боклук, защото един процесор от АМД му смачква фасона на много по-ниска цена. А какъв е твоя опит с такива процесори? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбра ли? Никой не те пита дали е глупост или не! 

За цената, за която се предлага този Ксеон абсолютно не си заслужава! Нарекох го боклук, защото един процесор от АМД му смачква фасона на много по-ниска цена. А какъв е твоя опит с такива процесори? 

Аааа... да си дойдем на думата... Голямата болка била за AMD и недооценените им възможности... Публикувано изображение

Че те ако не са на такива цени, някой ще ги купува ли изобщо, освен ако не е болен фен...?! Леко оставяш в страни въпросите за цените на дъната, температурите и нуждата от афтърмаркет охлаждане...

Да не оспамваме и тази тема с intel vs AMD!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tonny Petkova
      Напишете програма, която изписва на конзолата дали дадено положително число се дели на 3 или на 5 без остатък.
    • от Skygear
      Здравейте ! Мисля да си продам сегашната видеокарта на един приятел (става дума за gtx 570).
      1.Трябва да му вземем ново захранване и кутия (PSU до 90-100 лева ,Кутия до 50-60 лева )
      2.След като я продам мисля да си взема rx 470. Въпроса ми е дали ще ми трябва 8 гб версията (монитора ми е стар с резолюция 1680x1050 и не мисля да го сменям скоро ) или ще съм ОК с 4 гб-товата  версия(за high настройки на новите игри , като се има впредвид , че процесора ми е  стар I5-2400)
      3. Ще има ли някакви проблеми с rx 470 на PCI-e 2.0 и с GTX 570 на PCI-e 1.0/x16
      Това ще стане някъде към средата на август/началото на септември !
      Очаквам мнения и благодаря предварително !
    • от neli9815
      Искам да попитам какво е вашето мнение за металните предпазни кейсове. От някои хора съм чувала, че когато си с метален кейс на телефона се намаля обхвата. http://www.ebay.com/itm/Ultra-thin-Aluminum-Metal-Bumper-PC-Back-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Phones-/151549882793?var=&hash=item234913b1a9:m:mcWY5v5lQDdSFzD6ooQWz-w можете да видите за какъв кейс става на въпрос.
    • от Йоан Арабов
      Здравейте понеже компютъра в момента не ми се намира на добро място с добър достъп до свеж въздух реших че хем ще е по красиво (за мен ) хем ще е на по-проветриво място ако го сложа на бюрото си  и му направя така наречената open air кутия идеята ми хареса и ако ще има подобрение в температури на видео картата и най-вече на процесора още утре започвам проекта .Спира ме само въпроса като ще е без кутия няма да има въздушен поток но пък то няма кутия защо му е поток .Ако някой си е направил такава или е закупил нека сподели по добри ли са температурите отколкото в кутия ?
      Искам да го направя подобно като на снимката !

• от Justluck8
      Здравейте, решил съм да боядисвам кутията на компютъра от вътрешната страна, защото отвън е лъскаво черна а отвътре е обикновения сив цвят. Мисля да я боядисам със спрей черен мат като изрежа и разни щампи от хартия, като за целта ще използвам втори спрей цвят електриково зелено, за да направя малко дизайн. Въпроса ми е дали ще се получи добре? И каква марка спрей ще ми препоръчате и къде мога да го закупя в град Варна? На снимката е кутията, за която става въпрос.

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване