Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

проблем с флашка

Препоръчан отговор

здравейте , точно когато най ми трябваше флашката ми извъртя номер , като я мушна пише че иска да се форматира давам ОК излиза ми прозореца където трябва да избера типа на формат , избирам например FAT32 (каквото и да избера се получава едно и също) давам ОК и .... нищо стой си тъка , може и цял ден да си стои без никакъв резултат , нито дава някаква грешка , нито започва да се форматира

Дайте моля ви някакъв съвет флашката е PQI 8gb   ,ако може да я оправим , пък ако ли не ще се купува нова  

ПС изтеглих от официалния саит http://www.pqigroup.com/prod_driver.aspx?mnuid=1286&modid=138&prodid=277    софтуера който е предоставен , но и с него нищо не се случва дава ми някаква грешка ( прикачил съм снимка) 

post-285492-0-94791900-1408978307_thumb.

post-285492-0-69458200-1408978856_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурният и лесен начин да разбереш дали проблема е във флашката или компютъра ти, е ако имаш възможност да пробваш същата операция на друго PC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурният и лесен начин да разбереш дали проблема е във флашката или компютъра ти, е ако имаш възможност да пробваш същата операция на друго PC.

пробвах на лаптопа ми и на още един компютър , навсякъде е тъка 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влез в Контролен панел - Административни инструменти - Управление на дискове и намери буквата отговаряща на флашката( в твоя случай е J ) и натискаш форматиране. Пробвай и с този инструмент:http://www.authorsoft.com/USBFormatToolSetup.exeИлиhttp://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=197Илиhttp://www.apacer.com/en/support/downloads/Repair_v2.9.1.1.zip

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Марка и модел на флашката? И 99% съм сигурен, че не ползвате безопасно извличане на USB носители!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отсега просто се настройвай за друга флашка.

Има голяма вероятност да се оправи - познава си коректния размер. Аз бих я пробвал с Testdisk  и съм почти сигурен, че си намери файловата система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има голяма вероятност да се оправи - познава си коректния размер. Аз бих я пробвал с Testdisk  и съм почти сигурен, че си намери файловата система.

Дано да успее, макар че вероятността е малка. Затова съм и казал леко да се настрои ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има голяма вероятност да се оправи - познава си коректния размер. Аз бих я пробвал с Testdisk и съм почти сигурен, че си намери файловата система.

Когато паметта (nand) на флаш(сд карта или друг носител) базиран на същата технология започне да прави проблеми обикновено устройството започва да се държи точно по подобен начин. Ако става дума за вадене на информация, чиповете се смъкват, четат се на подходящо устройство и после се сглобява дъмпа според контролера. Шансовете да си я оправите и да си я ползвате за много малки. С Testdisk точно едва ли тъй като той би проверил за копие на boot и ще се опита да сканира за наличие на партишъни и за копия на техните указатели. А тук поне според мен достъп до секторите на устройството няма. Това което можете да направите е да си потърсите разни тулчета на производителя (мисля че вече сте го пробвали) или по pid vid на устройството и тях да го принудите да премаркира/форматира паметта.... Или да си купите нова... В момента са по около 10тина лева при румънците
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което можете да направите е да си потърсите разни тулчета на производителя (мисля че вече сте го пробвали) или по pid vid на устройството и тях да го принудите да премаркира/форматира паметта.... Или да си купите нова... В момента са по около 10тина лева при румънците

Samo, това щеше да е вторият етап на проверката - извличане на инфо за самата флашка - VID&PID ->контролер->тул за съответния контролер. Но такова поведение, което виждам, ме насочва към софтуерна повреда. А съм се срещал неведъж с подобна ситуация и именно Testdisk е поправял флашката, т.е. файловата система. Е, имало е и таива, при които се е прибягвало до руснаци/китайци.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толко писане за 10 лева  :) хвърляй я , това е консуматив  :D

Не се знае какво е съдържанието!! Ама ато гледам авторът не се е появявал, та може и д я е отписал вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да съдържанието не ме интересува , вече си купих нова , но още не съм я отписал старата , благодаря ви за насоките сега ще пробвам с  Testdisk  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да съдържанието не ме интересува , вече си купих нова , но още не съм я отписал старата , благодаря ви за насоките сега ще пробвам с  Testdisk  

Щом ти се занимава давай. Ще е хубаво после да кажеш резултата, за да може тази тема да е полезна и за други потребители с подобен проблем. Имай в предвид, че самите флашки имат определен брой записи на чипа или върху чипа, след което се повреждат. Като сложим и това, че цената тук в България е 10 лв. се сещаш от производителя на каква цена излизат и какво и е качеството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти се занимава давай. Ще е хубаво после да кажеш резултата, за да може тази тема да е полезна и за други потребители с подобен проблем. Имай в предвид, че самите флашки имат определен брой записи на чипа или върху чипа, след което се повреждат. Като сложим и това, че цената тук в България е 10 лв. се сещаш от производителя на каква цена излизат и какво и е качеството.

прав си , затова и като купувах новата вообще не гледах марка или каквото и да било грабнах първата която  отговаря на обема памет която търсех и готово ,всичко е Китай  . А тази взе да прави и друг номер като я вкарам в USB пише че е намерен нов хардуер , че е инсталиран и готов за употреба , но не се появява в computer . В testdisk също я няма , никъде я няма  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

прав си , затова и като купувах новата вообще не гледах марка или каквото и да било грабнах първата която  отговаря на обема памет която търсех и готово ,всичко е Китай  . А тази взе да прави и друг номер като я вкарам в USB пише че е намерен нов хардуер , че е инсталиран и готов за употреба , но не се появява в computer . В testdisk също я няма , никъде я няма  

Честно да ти кажа и марката вече е без значение. Преди име като Kingston беше утвърдено. Сега флашки с тази марка просто се повреждат постоянно. Единствената марка, с която в момента все още нямам проблеми е Corsair. Гаранция няма. Ако ще си държиш информация на флашка задължително на още един носител ( може да е и втора флашка).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа и марката вече е без значение. Преди име като Kingston беше утвърдено. Сега флашки с тази марка просто се повреждат постоянно. Единствената марка, с която в момента все още нямам проблеми е Corsair. Гаранция няма. Ако ще си държиш информация на флашка задължително на още един носител ( може да е и втора флашка).

важна информация по флашки не държа , главно ги ползвам за пренос на файлове от един компютър на друг. А с проблемната флашка мисля да спирам да се боря , някой ако има още някаква идея ще я пробвам иначе темата е приключена. Благодаря на всички отзовали се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

важна информация по флашки не държа , главно ги ползвам за пренос на файлове от един компютър на друг. А с проблемната флашка мисля да спирам да се боря , някой ако има още някаква идея ще я пробвам иначе темата е приключена. Благодаря на всички отзовали се.

Да , предлагам ти да я хвърлиш в кошчето. Може да си направиш допълнителна беля и да си повредиш USB порта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същата марка , пак 8 гб  , преди няколко години изпрегна  :) не ще да завърши процеса по форматиране , какво ли не съм пробвал - не става , дори си стоеше информацията на нея , но като речеш да я достъпиш се рестартира  :) Правих толкова опити щото преди бяха скъпи , а да не говорим колко се изръсих когато я купувах - близо 70 лева  :) И сега си ми стои като я ползвам за проба на компютри - за лицевия панел , да не са объркани кабелите + и -  :D

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

извода е , че не си струва усилията знаейки цената на нова 10-20лв , пък и явно в голям процент от случаите е невъзможно възстановяването на повредената флашка.Аз от доста време съм се навил да си сменя харада на лаптопа с по голям , че сегашния е 320гб  и на стария да му взема една кутия и да го ползва като външен , като флашка , пък и доста неща може да си държа на него и мисля че е по надеждно от флашките 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чупакабра, до къде я докара с твоята?

до никъде , отказах се , хванаха ме нервите , пък и вече пробвах всичко което се сетих и което вие ми казахте да опитам , без резултат  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

до никъде , отказах се , хванаха ме нервите , пък и вече пробвах всичко което се сетих и което вие ми казахте да опитам , без резултат

Testdisk пробва ли и какво върна като грешка? А за кутия за външен диск - само да кажа, че има много кутии, чиито контролери не се засичат от компютрите (особено мобилните). Та трябва да се купуват с договорка за връщане, ако не ви го познае машината.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване