Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Малко помощ за една нова конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте,нов сам в форума и искам малко експертно мнение(смятам че може да ми го дадете).

Смятам скоро да си подменя компютъра и сам се спрял на следното:

дънна платка-ASRock Z97 Extreme 4, iZ97, LGA1150, 4x DDR3, VGA (built in CPU) VGA, DVI, HDMI, DP, PCI-E 3.0, SATA3, RAID, USB 3.0, 7.1ch. Audio, GLAN, Box

CPU-Intel Core i5-4570 3.20GHz, 1MB, 6MB, 22nm, 64bit, 84W, s.1150, INTEL HD Graphics 4600, Box

RAM-4G DDR3 1600 ADATA

HDD-Seagate 1TB, Barracuda Desktop, SATA3, 64MB, 7200rpm

Другото го имам от стария компютър-кутия ATX и захранване под 1 годишно 450 W.

Дотук това ще ми се върже около 700(малко под 700 ) лв без ДДС.

Смятам и видеокарта да си купя -спрял сам се на следната:

nVidia Gigabyte GV-N75TOC-2GI, GTX 750 Ti, 2GB GDDR5, 128 bit, PCI-E 3.0, Dual-link DVI-I, DVI-D, 2x HDMI, Box

Мисълта ми е да изкажете мнение за конфигурацията дали става за нещо.Да няма някакво спъване на видео с CPU или дъно.

Като цяло няма да изстрелвам ракети или да оправлявам совалки с тоя компютър.

Основно се ползва за средно изискващи игри и някой филм с по- яко качество(и подмяна на старата щайга от 2005 година).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,нов сам в форума и искам малко експертно мнение(смятам че може да ми го дадете).

Смятам скоро да си подменя компютъра и сам се спрял на следното:

дънна платка-ASRock Z97 Extreme 4, iZ97, LGA1150, 4x DDR3, VGA (built in CPU) VGA, DVI, HDMI, DP, PCI-E 3.0, SATA3, RAID, USB 3.0, 7.1ch. Audio, GLAN, Box

CPU-Intel Core i5-4570 3.20GHz, 1MB, 6MB, 22nm, 64bit, 84W, s.1150, INTEL HD Graphics 4600, Box

RAM-4G DDR3 1600 ADATA

HDD-Seagate 1TB, Barracuda Desktop, SATA3, 64MB, 7200rpm

Другото го имам от стария компютър-кутия ATX и захранване под 1 годишно 450 W.

Дотук това ще ми се върже около 700(малко под 700 ) лв без ДДС.

Смятам и видеокарта да си купя -спрял сам се на следната:

nVidia Gigabyte GV-N75TOC-2GI, GTX 750 Ti, 2GB GDDR5, 128 bit, PCI-E 3.0, Dual-link DVI-I, DVI-D, 2x HDMI, Box

Мисълта ми е да изкажете мнение за конфигурацията дали става за нещо.Да няма някакво спъване на видео с CPU или дъно.

Като цяло няма да изстрелвам ракети или да оправлявам совалки с тоя компютър.

Основно се ползва за средно изискващи игри и някой филм с по- яко качество(и подмяна на старата щайга от 2005 година).

1. Добре дошъл във форума. 

2. Кажи марката и модела на захранването, за да знаем какво е и дали е безопасно използването му, също така монитора какъв ви е?

3. Кутията, ако не знаете марка и модел, то направете няколко снимки, за да видим дали ще се побере картата вътре, дали има възможност за въздушен поток и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Добре дошъл във форума. 

2. Кажи марката и модела на захранването, за да знаем какво е и дали е безопасно използването му, също така монитора какъв ви е?

3. Кутията, ако не знаете марка и модел, то направете няколко снимки, за да видим дали ще се побере картата вътре, дали има възможност за въздушен поток и т.н

На захранването пише ATX-S460 и е 460 W.

Кутията е ColorSit ако се пак ви говори нещо.Скоро и снимка на старото дъно ще има за добиване на представа.

Старата ми видеокарта е с размери 10x16 см.Новата карта 15x21 см.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На захранването пише ATX-S460 и е 460 W.

Кутията е ColorSit ако се пак ви говори нещо.Скоро и снимка на старото дъно ще има за добиване на представа.

Старата ми видеокарта е с размери 10x16 см.Новата карта 15x21 см.

Снимка и на старата кутия.....

post-352702-0-33944000-1409773763_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снимка и на старата кутия.....

А монитора какъв е? Плюс това захранването го забравете, пускайте го в продавалника за 15лв, дано се навие някой да го купи.

BB код:

Обща стойност - 965.59 лв. с ДДС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нaй-добрия вариант за видеокарта е Palit GTX750Ti StormX Dual 2 G за същите пари, ако няма да клокваш. Ако клокваш, също е добър вариант след модифициране на BIOS. Останалите карти споменати тук, работят на по-ниски честоти и естествено са по-бавни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

FX-6300/6350 отдавна не е фактор!! А да дадеш 320 лв. за 750TI е пълна глупост...!!

Така е най-добре:

Общо: 1 028 лв. За малко отгоре може да се вземе и 270X.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И така .Все пак си купих конфигурацията която дадох за обсъждане(без видеокарта).

Просто ми беше интересно как се справя вградената в CPU-то карта Интел 4600.

Достатъчно добра е .По натам ще си взема и некоя Видеокарта с бюджет около 300 лв.

Доволен сам .Windows 8.1 пее на подобна конфигурация.

Осещам ,че 4 GB RAM e малко ,но засега така ,а скоро още 4 и ще е супер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не РАМ паметта те ограничава, а хард диска. Освен разбира се ако не отваряш наведнъж по 50 прозореца в браузера. Но за филми и леки игри, каквито са изискванията, няма как РАМ паметта да те спира. Аз имам над 100 инсталирани игри на компютъра си и все още не усещам липсата на РАМ с изключение на една единствена игра, която пак си върви отлично и с 4 GB RAM - CoD Ghost. 

А относно конфигурацията от първия пост ще кажа, че всичко е възможно - клокърско дъно с неклокърски процесор и липса на външно видео при положение, че ще се играят и игри. Интересно наистина. Аз ги правя тия работи често, само и само да съм различен от масите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване