Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Офис конфигурация. Бюджет до 220-250 лв

Препоръчан отговор

Здравейте :) Нуждая се от максимално евтина конфигурация за един магазин , на който ще се пуска ДЕТЕЛИНА ЛАЙТ и тук таме интернет... Имам кутия и хард диск ! Търся максимално евтина конфигурация със качествено захранване.Бюджет до 220-250 лв.

ps: неискам процесора да е вграден в дъното !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение с читаво захранване  :) :

BB код:

Обща стойност - 258.24 лв. с ДДС
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение с читаво захранване  :) :

BB код:

Обща стойност - 258.24 лв. с ДДС

о не , 4 гигабайта са прекалено много

аз си мислих за нещо такова:

G1840 2.9GHZ/2MB/LGA1150/BOX

ASROCK H81M-VG4 /1150

2GB DDR3 1600 A-DATA

CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052

Обща стойност: 237.80 лв. с ДДС

или:

ASROCK FM2A55M-VG3+ /FM2+

AMD A4-4020 X2 /3.2GHZ/FM2/BOX

2GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност: 234.91 лв. с ДДС

Да добавя ,че и държа много на тишината

пс: или така:

AMD A4-5300 X2/3.4GHZ/FM2/BOX

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

ASROCK FM2A55M-VG3+ /FM2+

2GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност: 225.51 лв. с ДДС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добър е третия вариант.Но почакай докато съфорумниците дадът още някое мнение ;)

П.С Казват, че тези корсари не са качествени така, че по добре фортона, а за рамтна колкото повече толкова по-добре  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал Intel-ската конфигурация, защото е по-хладна и по-икономична, а добро видео за магазин не ти трябва :). Смени захранването със EVGA 430W 80 PLUS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 219.24 лв. с ДДС
Може да вземеш и още една плочка РАМ.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал Intel-ската конфигурация, защото е по-хладна и по-икономична, а добро видео за магазин не ти трябва :). Смени захранването със EVGA 430W 80 PLUS

Евгата по-тиха ли е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах:

Дънна платка Asrock H81M-VG4, Socket 1150
Памет Kingston 2GB, DDR3, 1333MHz, Non-ECC, CL9, 1.5V

105 лв. + безплатна доставка

и

G1840 2.9GHZ/2MB/LGA1150/BOX

Обща стойност: 129.96 лв. с ДДС

Дънната платка и рамта ще ми пристигнат в вторник , а захранването и процесора в сряда (защото ги поръчах с икономична доставка от спийди). Благодаря за обърнатото внимание , ще има снимки :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече си поръчал, но...Чифтека е доста тих, щом търсиш тишина. 140 мм вентилатор. В тестовете Чифтеците са най-тихи в тоя клас, дори и при натоварване. 

Обща стойност - 63.05 лв. с ДДС

Казвам го за другите мераклии, които ще попаднат на темата.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сбъркал си захранването ! Това е по-евтино и по-добро -> http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-FSP350-60APN-85/description.html

Чифтека също е по-добър избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече си поръчал, но...Чифтека е доста тих, щом търсиш тишина. 140 мм вентилатор. В тестовете Чифтеците са най-тихи в тоя клас, дори и при натоварване.

PSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400S

Обща стойност - 63.05 лв. с ДДС

Казвам го за другите мераклии, които ще попаднат на темата.

Едва ли е по-тихо от be quiet! be quiet! PURE POWER L7 300W или be quiet! PURE POWER L7 350W

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми... за жалост всичко вече е поръчано и потвърдено... утре ми ги карат...

Няма какво да съжаляваш... И без това не стана ясно защо пускаш питане, след като не слушаш какво ти се предлага, а си знаеш Ганкиното...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кока... Линковете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кока... Линковете!

Да,ама tapatalk няма такава функция също и мобилната версия версия на форума.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да съжаляваш... И без това не стана ясно защо пускаш питане, след като не слушаш какво ти се предлага, а си знаеш Ганкиното...

xax... питай VipKokata или не питам ;) Кое не съм послушал ? Че ми предложихте нещо ,след като съм го поръчал ли ?... да ви приличам на медиум или нещо такова ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

xax... питай VipKokata или не питам ;) Кое не съм послушал ? Че ми предложихте нещо ,след като съм го поръчал ли ?... да ви приличам на медиум или нещо такова ?

Е извинявам се, че поднових темата. Нямах друга работа и почнах да давам предложения, но после видях последния ти пост че си поръчал. Дожаля ми за труда и пуснах един коментар. Сори.

Кока, това което ми показваш струва два пъти повече. Защо не ми показа някой безвентилаторен Seasonic  за 200 лева? За тишина аз бих избрал Chieftec  за тия пари. Иначе винаги може да се вземе някое захранване с пасивно охлаждане при ниско натоварване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е извинявам се, че поднових темата. Нямах друга работа и почнах да давам предложения, но после видях последния ти пост че си поръчал. Дожаля ми за труда и пуснах един коментар. Сори.

Кока, това което ми показваш струва два пъти повече. Защо не ми показа някой безвентилаторен Seasonic  за 200 лева? За тишина аз бих избрал Chieftec  за тия пари. Иначе винаги може да се вземе някое захранване с пасивно охлаждане при ниско натоварване.

Няма причина ,поради която да ми се извиняваш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое не съм послушал ? Че ми предложихте нещо ,след като съм го поръчал ли ?... да ви приличам на медиум или нещо такова ?

Още в началото на темата ти се предложи по-добрия Фортрон, но ти лекинко се направи на невидял заради гръмкото заглавие Корсар... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е по-тихо от be quiet! be quiet! PURE POWER L7 300W или be quiet! PURE POWER L7 350W

Благодаря за редакцията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото на темата ти се предложи по-добрия Фортрон, но ти лекинко се направи на невидял заради гръмкото заглавие Корсар... ;)

хах :D моето момче , аз съм имал 2 фортрона такива ;) мога сам да си преценя кое от 2-те да избера :P Незнам.. да не би ти да си изработил тези пари ,който аз ще давам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусна си тема уж да питаш в която си  написа сам 5-6 конфигурации и  пренебрегна идеите на другите. За  какво изобщо я пусна като  и сам  можеш да си избереш евтино дъно,процесор и памет забутани я някаква кутия. Софтуера който  си  споменал  ще върви и на компютър за 100 лева без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кока, това което ми показваш струва два пъти повече. Защо не ми показа някой безвентилаторен Seasonic за 200 лева? За тишина аз бих избрал Chieftec за тия пари. Иначе винаги може да се вземе някое захранване с пасивно охлаждане при ниско натоварване.

Така е,но ти сам написа "казвам го за другите мераклии,които ще попаднат на темата" Та и аз реших да покажа тези 2 много тихи бюджетни захранвания за любителите на тишината :-)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За любителите на тишината  има ей такива кутии  които са се отрепали за офис  и мултимедия машинки TrendSonic ELF EL261 ITX 200W SFX

Тази кутия +  процесор и дъно на АМ1 ще се справи  със всичко в един магазин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусна си тема уж да питаш в която си  написа сам 5-6 конфигурации и  пренебрегна идеите на другите. За  какво изобщо я пусна като  и сам  можеш да си избереш евтино дъно,процесор и памет забутани я някаква кутия. Софтуера който  си  споменал  ще върви и на компютър за 100 лева без проблеми.

Пускал съм много ,много теми и съм купил много неща ! Това,че сега си прецених ,кое би ми свършило по-добра работа ,не означава ,че ги пренебрегвам ! Избрах интел , заради икономичността и заради това,че е по-хладен !!! А това за захранването , което и да избера , все е тая в този ценови клас... Това реших и това съм поръчал . като не ти приятно ,моля не коментирай повече моите теми !!! БЛАГОДАРЯ ЗА ИЗСЛУШВАНЕТО :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване