Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация за около 900 лв.

Препоръчан отговор

Искам да си сглобя нещичко за около 900 лв., като бих стигнал до 1000, ако наистина си струват тези 100 лв. отгоре. Машинката ще се ползва за всичко - от skype, mozilla и HD филми, през някоя по-новичка и тежка игра до Visual Studio 2013. Не съм голям геймър, но искам като излезе нова игра да мога да си я цъкам поне на средни настройки (да речем Project CARS), а и VS-то да не лагва докато пиша. Монитор, мишка и клавиатура не търся, DVD и SSD също не ми трябват за момента. Процесорът държа  да е интел (не питайте защо, за да не оспамваме излишно темата) и си мисля да е някой i5, рам-та може би Kingston HyperX Furi 2x4GB, някой хард 1 ТB, но за дъно, видео и захранване идея си нямам. Кутията ми се иска да е нещо по-красиво и задължително с акрилен прозорец, тъй като ще стои на доста видно място в стаята ми. На оувърклока не държа особено, но пък ако има възможност - защо не? За магазин или фирма няма какво да кажа, тъй като когато избера всичко един приятел ще ми уреди да ми ги доставят отвън с 10-тина процента надолу от продажната им цена в България. И последно - компютърът няма да работи 24/7, така че определено не държа да давам повечко пари за сходни компоненти, само и само да спя спокойно нощем :D

П.П Надявам се да не съм бил прекалено претенциозен в описанието и по-скоро да съм насочил към нещо тези от вас, които ще се включат :tongue2:

П.П.2 Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

++ Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual - http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=6|11|0|26155|0|0 = 1011,40лв Рам-та в момента е много скъпа. Добавил съм ти най-бързата 750Ti :-) (Цената на видео картата се покачи с лев и нещо  :D ) Форума има навика да се прецаква всеки ден. 
BB код:

Обща стойност - 440.23 лв. с ДДСЛинк: http://nikem-bg.net/cart/51139p1r46943p1r49615p1r46473p1r51663p1rf.html + Intel® CoreTM i5-4440 - http://mallbg.com/CPU-I5-4440-31G-6MB-BOX-LGA1150_42693.html +

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Някой с друго предложение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да попитам...някой чете ли първия обяснителен пост с изискванията? Доколкото разбрах, ще се поръчва от чужбина и не се предпочита АМД, да не питаме защо.  Съмнява ме от чужбина да излезе 10% по-евтино, ама щом така смятате, няма да споря. Иначе Коката е дал добро предложение за парите си. Аз дори бих взел същото за тоя бюджет, вероятно с малко по-различно захранване.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да попитам...някой чете ли първия обяснителен пост с изискванията? Доколкото разбрах, ще се поръчва от чужбина и не се предпочита АМД, да не питаме защо.  Съмнява ме от чужбина да излезе 10% по-евтино, ама щом така смятате, няма да споря. Иначе Коката е дал добро предложение за парите си. Аз дори бих взел същото за тоя бюджет, вероятно с малко по-различно захранване.  

Сега добре ли е ? Добавил съм модулно качествено захранване :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега добре ли е ? Добавил съм модулно качествено захранване :)

Ама аз нямах нищо против захранването. Човек а просто иска да поръчва от чужбина и не е необходимо да се прави конфигурация от няколко магазина. Ако е да поръчва от БГ, добре. Втората ми забележка е за това, че се иска Интелска конфигурация, а се предлага АМД. Та и затова попитах, дали някой е прочел изискванията. Щото аз ако искам да си купя Мерцедес, а ми предлагате БМВ, е няма да стане. 

А за захранването имах предвид, че бих взел един Чифтек, каквито са налични, но това е лично мое предпочитание. На практика това не е забележка от моя страна, а изразяване на мнение. Така и така конфигурацията не иска нищо специално като захранване, освен ако не е замислено нещо за в бъдеще с мощна и лакома видеокарта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за захранването имах предвид, че бих взел един Чифтек, каквито са налични, но това е лично мое предпочитание. На практика това не е забележка от моя страна, а изразяване на мнение. Така и така конфигурацията не иска нищо специално като захранване, освен ако не е замислено нещо за в бъдеще с мощна и лакома видеокарта. 

За сега не мисля за ъпдейт, но ако това стане - просто ще купя и ново захранване с картата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер, тогава и захранване за 60 лева ти върши отлична работа с тая конфигурация. Само гледай да не се прехласнеш по някой евтин боклук. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер, тогава и захранване за 60 лева ти върши отлична работа с тая конфигурация. Само гледай да не се прехласнеш по някой евтин боклук.

Не не, няма да се циганя за 20-30 лева, нека си е хубаво, пък като не се товари на макс поне ще е и тихичко :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

++ Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual - http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=6|11|0|26155|0|0

Картата наистина доста ми допадна, но има само едно нещо, което ме спира да си я взема направо - ширината на шината на ВРАМ-а. Тези 128 бита няма ли да "спъват" малко или много работата на иначе бързичката карта :?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата наистина доста ми допадна, но има само едно нещо, което ме спира да си я взема направо - ширината на шината на ВРАМ-а. Тези 128 бита няма ли да "спъват" малко или много работата на иначе бързичката карта :?

Не. Все пак картата има 2 MB кеш, който намалява обръщането на ядрото към паметта, докато обикновените карти до тоя момент имат максимум 256 KB  кеш. И точно тук се крие зайчето - повечето кеш на GTX750Ti  помага за по-малкото ползване на паметта, за разлика примерно от карта като GTX 650Ti.  Освен това паметта работи на високи честоти  - 6000 MHz. А честотната лента зависи не само от ширината на шината, но и от честотата на паметта. Така нещата се компенсират, още повече, че и клок е възможен. В крайна сметка е важен крайния резултат, а не теоретичните възможности на картата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма, два 64 битови канала за двете групи чипове са съвсем достатъчни за тая смотана архитектура.

Заебавай я тая въшка и си вземи свястна карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тогава какво какво мислите за ASUS R9 270x, че колега от форума ми я е предложил, с остатъчна гаранция 28 месеца и т.н., за същите пари като Палита?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смешно е,че за 1000лв му предлагате части втораупотреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво като са втора употреба ?

Един 10 минутен тест с Heaven на пълни честоти на ядрото и паметта, веднага ще си покаже всяка нестабилност с картата. А ако продавача не ползволява тест или бяга - значи картата 100% е дефектна и я отписва.

Обикновенно може и няколко минутки Furmark да са достатъчни за да се сбози картата, но Heaven я натоварва с OpenGL базирани тежки текстури, които дават зор и на паметта, и обикновенно до 10 минути на пълни честоти, ще се види ясно дали картата я бива, или не я бива. Има много случеи, в които са необходими чак няколко ръна ( 5-6 минути) на картите пред разваляне за да забият, да се счупи драйвера или да покаже син екран, но 10 минути са напълно достатъчни .

Май сме фенчета на NVIDIA, а ? Работата ясна, значи.

Видял нашия едно оплакване от някакъв неграмотник в бълграски форум и веднага вече отписва 280X... Ми аз мога да ти покажа поне 100 пъти повече оплаквания за NVIDIA, ве баце. В data.bg има два потребителя-ентусиасти дето имат кроснати 280-ки и по цел ден бичат овърклокнати до абсолютния максимум да копаят bitcoin-и, както и в hardwarebg много хора ползват 280X и я клокват и какво ли не я правят, и са доволни.

А тоя Coil Whine е заради това, че производителя на картата е сложил калпави дросели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, но как се показва coil whine?  Това да не е твоята карта, че гледам собственика е онлайн? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуска 10 годишна игра с изключен Vsync и при 1000000 FPS, и най-глухия ще може да чуе Coil Whine, ако картата има.

Не, не е моя обява, просто пример. Има доста други обяви за нея, но тази ми се стори добра. Има и други обяви, но са малко по-скъпи, ама пак за 270-280 лева ще успее да се пазари. Па ако отказва тест или не дава повече от 10 минути - то значи картата 100 % е дефектна и отписва тази обява. Също така, гледа и рейтинга на купувача, тества я хубаво с Heaven за 10 минути, и шансовете да му вземе скапана видеокарта намаляват драстично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че картата (VTX R9 280X) е в София, а аз съм във Варна и не мисля, че има как да стане теста преди да я получа, което си е рисковано, но какво да се прави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване