Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова видеокарта, Бюджет 650 лв.

Препоръчан отговор

Ами избора не е голям. Каква е целта на покупката и преди това на продажбата? Защото за тия пари вземаш малко по-бърза GTX970,  но общо взето каквото си имал, това и получаваш с леки разлики. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голяма глупост си направил, че си продал GTX780. Абсолютно достатъчна е за всички игри в близките 2-3 години, след което взимаш карта за 300-400 лв., която ще е доста по-бърза от сегашните за 600 лв. Това е все едно сега да продам моята 7850-ка и да взема R7 265 или R9 270/X. ;) Варианта ти е GTX970, например EVGA GeForce GTX 970 ACX, тиха, хладна и се клоква доволно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я продадох защото исках да си взема LG G2 (офертата изтичаше скоро, понеже приятеля от който щях да го взема заминаваше на следващия ден). Сега във Вторник си взимам парите от платената практика (лятото бях на учебна практика) и ще разполагам с точно 650лв. за карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я продадох защото исках да си взема LG G2 (офертата изтичаше скоро, понеже приятеля от който щях да го взема заминаваше на следващия ден). Сега във Вторник си взимам парите от платената практика (лятото бях на учебна практика) и ще разполагам с точно 650лв. за карта.

Ами вземай GTX970  като се появи в България. По-бърза е от твоята, поддържа DX12  и има куп други екстри. Общо взето коментарите по сайтовете са, че GTX970  ще може да се ползва следващите няколко години, защото това е напълно нова видеокарта, а не някаква ребрандирана стара. 

Що се отнася до Evga-та,  аз четох други неща - най-шумната от всички, които са тествали, макар и държаща доста по-ниска температура от заветните 80 градуса, което означава, че все пак може да бъде и тиха при по-високи работни температури. 

ПП: Само да добавя, че Evga имат 5 вида GTX970,  като по-скъпите модели с ACX 2.0  охлаждане са с цена над 700 лева. Тия по-евтините са с ACX..  и за тях говоря. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, всичко може да се случи, но не мислиш ли, че след като GTX970  бие дори Titan B  след клок въпросът е безсмислен? Въпросът със "спъването" на видеокарти NVIDIA  бе решен частично с излизането на нови драйвери преди половин година, при които картите след четвърта серия могат да се възползват от опцията Shader Cache,  чиято роля е точно тая - да намали влиянието на видеокартата от процесора чрез кеширане на често използвани данни на  диска. Видимият ефект при много игри е повечето кадри и по-плавната картина като цяло. Но при теб това едва ли има значение. Ако има проблеми, то те може да са на драйверно ниво, а не на хардуерно. Демек на ниво драскачи. Много калпави игри има, а такива игри не се играят с никакъв хардуер бил той нов или стар. Оня ден се занимавах с една шибана интернет игра от типа на LoL  и DOTA2, която сечеше яко. Не можех да повярвам, че някаква скапана игра ще затормози хардуер за 1500-2000 лева, но не само при мен бе така. Като се поразрових за проблемите се оказа, че насичането идва от многото файлове, с които разполага играта и които явно при разархивирането върху диска ми с Windows,  са заели какви ли не местенца по харда. А дяла дори не бе "Ç", a "D". 117000 файла за 2-3 Gb игра! 3 минути не мога да изпразня кошчето от тия файлове, 7 минути се разархивира. Е акова чудо не предполагах, че някой драскач може да създаде. Преместих играта на един по-стар хард, дето го ползвам за съхранение на данни и играта заспа след малко дефрагментация, макар че пак има леки накъсвания през редки периоди от време. Определено и трябва SSD  за да върви гладко. Само ти давам пример, че проблемите могат да бъдат и на други места, не само във видеото и процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз и със gtx 780, на моменти съм наблюдавал леки засечки за част от секундата, но може би има роля харда, който е сата 2. Я ми кажете някой добър модел ssd до 120лв. (60,120гб)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От всичко може да са засечките. Ето ти една графика с FCAT,  където се дават времената за изобразяване на кадрите. Тия пикове нагоре са точно тия засечки за които говориш, но това го има при всички карти:

2014-09-22_124700.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти и да попитам последно нещо:

<a href="http://www.ebay.com/itm/ZOTAC-ZT-90101-10P-G-SYNC-Support-GeForce-GTX-970-4GB-256-Bit-DDR5-HDCP-Rea-/301321426846?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item462828179e">970</a>

Tова заслужава ли си? Защо платката е толкова малка? Извинете ме, но съм забравил как се правеше това с линковете. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти и да попитам последно нещо:

<a href="http://www.ebay.com/itm/ZOTAC-ZT-90101-10P-G-SYNC-Support-GeForce-GTX-970-4GB-256-Bit-DDR5-HDCP-Rea-/301321426846?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item462828179e">970</a>

Tова заслужава ли си? Защо платката е толкова малка? Извинете ме, но съм забравил как се правеше това с линковете. 

Доколкото четох ревюта на различни карти, то разликата идва от няколко неща. Първо, използваните компоненти. Тия по-евтините модели използват обикновени транзистори, изцяло или частично евтини компоненти. Втората разлика е пак свързана с това - захранващата схема. При референтните карти захранването става с два 6 пинови конектора, което означава 225 W  максимум. При по-скъпите модели имаме по един 6 пинов и един 8 пинов захранващ кабел или както е при Asus - един 8 пинов ( който май и му изиграва лоша шега). Това вече обуславя и захранващата схема, която е 4+1 фази стандартно и стига до 6+2 фази при картата на MSI. Другата съществена разлика е в използваното охлаждане. Например имаше един много интересен тест на MSI, Asus  и Evga,  където ясно се вижда, как при Evga  имаме 3 топлинни тръби, една от които едва закача ядрото! В същото време кожухът на Asus  е метален, а при MSI  имаме стабилна сглобка с нова охлаждаща система. Ето и теста:

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/09/19/nvidia-geforce-gtx-970-review/14

А тоя линк дето си дал, не става за България :)

ПП: Чудиш се, защо платките са малки. А какво ще кажеш за това:

2014-09-22_184015.jpg

Това е то Maxwell  архитектурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смисъл имам възможността да си я взема от ebay, понеже 1 приятел си идва след 1 седмица. Но дали си заслужава да спестя 150лв. Доколкото знам повечето карти имат международна гаранция, просто трябвало да се регистрират в сайта на производителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смисъл имам възможността да си я взема от ebay, понеже 1 приятел си идва след 1 седмица. Но дали си заслужава да спестя 150лв. Доколкото знам повечето карти имат международна гаранция, просто трябвало да се регистрират в сайта на производителя.

Това е без ДДС май. Като сложиш ДДС   и цената става същата. Така ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И преди съм поръчвал от ибей и доколкото знам това си е цената с ддс.

Ами ако е така, защо тогава не се спреш на някой по-добър модел? Нали тавана бе 650 лева? Преспокойно може да вземеш GTX970  на MSI  или GB,  ако се продават там. 

Например тая GB GTX970.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ги в наличност и затова мислих да му кажа да поръча Zotac, но щом разликите са били такива се отказах. Ще чакам msi gaming да се появи и така. Този гигабайт го гледам е 405$, а в newegg e 370$. Че изчакам 2 дена да видя дали ще се появи в наличност.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127832&cm_re=gtx_970-_-14-127-832-_-Product

http://www.amazon.com/Gigabyte-GeForce-Graphics-GV-N970G1-GAMING-4GD/dp/B00NH5T1MS/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1411412765&sr=8-16&keywords=gigabyte+970

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ги в наличност и затова мислих да му кажа да поръча Zotac, но щом разликите са били такива се отказах. Ще чакам msi gaming да се появи и така. Този гигабайт го гледам е 405$, а в newegg e 370$. Че изчакам 2 дена да видя дали ще се появи в наличност.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127832&cm_re=gtx_970-_-14-127-832-_-Product

http://www.amazon.com/Gigabyte-GeForce-Graphics-GV-N970G1-GAMING-4GD/dp/B00NH5T1MS/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1411412765&sr=8-16&keywords=gigabyte+970

Да, няма ги налични, което поставя под въпрос и моята поръчка. Но картата си заслужава. Само виж каква разлика дава в картината при ползване на новата функция DRS:

DSR+4xMSAA

4xMSAA

Обърни внимание на дребните детайли, като звездата на хеликоптера и дупките по конструкцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено се вижда разликата. Поръчах си gigabyte 970. Msi така и не намерих налично.

http://www.ebay.com/itm/New-GIGABYTE-NVIDIA-GeForce-GTX-970-Gaming-4GB-GDDR5-2DVI-HDMI-3DisplayPort-/161432390169?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item25961eca19

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

След като поръчах гигабайт ми се обадиха, че са свършили бройките. Най-накрая обаче намерих налична 970ка и тя е Zotac 970 Amp Omega. Какво мислите за нея? Гледам и дават добри оценки по ревютата. Картата е поръчана и изпратена чакам я да дойде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Картата се очаква утре да дойде. Чух обаче, че тези карти повечето имали coil whine да се надявам, че ще имам късмет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

970 бие с малко 780,а 760-ка за 650 лева е тотална прецаквация...Добър избор е картата,но на гигабайт ги хвалеха,че били читави...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало е да изчакаш карта на Gigabyte. Новата серия карти на Nvidia, се оказа, че има някои проблеми (освен coil whine) с 4k резолюцията и това се наблюдава при няколко производителя (без Gigabyte).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване