Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

доиде момента за нова видео карта,тъи като всяка конфигурация изисква персонално видео и всеки би трябвало да знае това искам съвети за видеокарта за следната конфигурация ASROCK B75-PRO3 M +Kingston HyperX blu 4GB, DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V+ Intel ® Core ™ i5-2500 (6M Cache, до 3.70 GHz,S1155) Box +WD Син, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3 ,Case psion  power suply corsair vs 450 монитора е  22"   

бюджет около 200  ,мога да издебна някоия промоция примерно черния петак в емаг и така нататак .  10х

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

доиде момента за нова видео карта,тъи като всяка конфигурация изисква персонално видео и всеки би трябвало да знае това искам съвети за видеокарта за следната конфигурация ASROCK B75-PRO3 M +Kingston HyperX blu 4GB, DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V+ Intel ® Core ™ i5-2500 (6M Cache, до 3.70 GHz,S1155) Box +WD Син, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3 ,Case psion  power suply corsair vs 450 монитора е  22"   

бюджет около 200  ,мога да издебна някоия промоция примерно черния петак в емаг и така нататак .  10х

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=8653&search=HD+7770

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XFX Radeon R7 260X

Нещо по-различно от 7770 :) 

http://www.anandtech.com/bench/product/1079?vs=1044

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 200 лева няма да намериш по-добро от GTX460. По-добре намери начин да я клокнеш с MSI Afterburner. Моята по тоя начин успя да даде 25-30% повече кадри при игри, което обезсмисля покупката на карта за 200 лева, освен ако не е на старо. Но и на старо не виждам да се продават кой знае колко по-бързи карти. Смисъл би имало от някоя GTX750Ti, която също да се клокне, но цената е леко над 200 лева. 

XFX Radeon R7 260X
Нещо по-различно от 7770 :) 
http://www.anandtech.com/bench/product/1079?vs=1044

Кока, ей ся вадя GTX460  от шкафа и тая 260X  я хапвам за закуска :P Ако не вярваш, казвай да я вадя и да засичаме. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 200 лева няма да намериш по-добро от GTX460. По-добре намери начин да я клокнеш с MSI Afterburner. Моята по тоя начин успя да даде 25-30% повече кадри при игри, което обезсмисля покупката на карта за 200 лева, освен ако не е на старо. Но и на старо не виждам да се продават кой знае колко по-бързи карти. Смисъл би имало от някоя GTX750Ti, която също да се клокне, но цената е леко над 200 лева.

Кока, ей ся вадя GTX460 от шкафа и тая 260X я хапвам за закуска :P Ако не вярваш, казвай да я вадя и да засичаме.

Не знам на какво ниво е GTX460 а и не ми се рови вече. Просто Авторката пише,че е с производителност като на 7770 и аз по нея се водех като производителност. Ти имаш такава карта, знаеш и възможностите + и - . На мен ми е все тая коя карта е по-добра, виж ако авторката има интерес вади я.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само казвам, че 200 лева на тоя етап не са достатъчни, за да се вземе по-добра карта от GTX460. Нали тук слагам и възможния клок, който за тая карта е доста по-голям от нормалното и е грехота никога човек да не я е клоквал ей така от интерес. 675 MHz  стандартни на ядрото стигат до 900 MHz, което както искаш го смятай, но аз съм засичал до и дори над 30% повече кадри спрямо неклокната карта. Паметта се клоква по-малко, но и тя от 3600 лесно отива на 4200-4300 MHz. А тия 20-30% кадри отгоре обезсмислят всякаква покупка на карта за 200 лева, освен ако не е наложително и ако не се търси нещо по-съвременно. Но ако се търси чиста сила, не си заслужава. Щото тая GTX460  ще я продадеш за 100 лева, ще дадеш още 100 и накрая ще имаш карта, която дори може да е по-бавна. Заслужава си една палит или Асус GTX750Ti  за 270 лева и то като минимум за ъпгрейд. Едно 30-50% повече кадри от клокната GTX460. Но 260X  е под нивото на клокнатата GTX460. Вярно, че и 260X  може да се клокне, ама къде ти е печалбата? За 5-10% повече кадри заслужава ли си да се губят стотина лева? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само казвам, че 200 лева на тоя етап не са достатъчни, за да се вземе по-добра карта от GTX460. Нали тук слагам и възможния клок, който за тая карта е доста по-голям от нормалното и е грехота никога човек да не я е клоквал ей така от интерес. 675 MHz  стандартни на ядрото стигат до 900 MHz, което както искаш го смятай, но аз съм засичал до и дори над 30% повече кадри спрямо неклокната карта. Паметта се клоква по-малко, но и тя от 3600 лесно отива на 4200-4300 MHz. А тия 20-30% кадри отгоре обезсмислят всякаква покупка на карта за 200 лева, освен ако не е наложително и ако не се търси нещо по-съвременно. Но ако се търси чиста сила, не си заслужава. Щото тая GTX460  ще я продадеш за 100 лева, ще дадеш още 100 и накрая ще имаш карта, която дори може да е по-бавна. Заслужава си една палит или Асус GTX750Ti  за 270 лева и то като минимум за ъпгрейд. Едно 30-50% повече кадри от клокната GTX460. Но 260X  е под нивото на клокнатата GTX460. Вярно, че и 260X  може да се клокне, ама къде ти е печалбата? За 5-10% повече кадри заслужава ли си да се губят стотина лева? 

а колко са достатачни на тоя етап за видео което да си заслужава?има ли смисал да се изчака за подмяна на видеото с по добро  примеврно няколко месеца ,все пак 460 е от 2012 година модел карта!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл да изчакате следващото поколение карти от рода на GTX 950 ti(представянето ще е в началото на месец ноември) или GTX 960, която скоро ще излезе на пазара(през октомври), тъкмо ще съберете още парички. АМД също гласят нещо сериозно, но във високият клас, дали ще излезе нещо заслужаващо си ново, или дали и колко ще се понижат цените на примерно r7 265X или на r9 270X, които са карти в близкият ценови диапазон над горната граница на сегашният бюджет, може само да се предполага, а кой знае може би ще се съберат пари и за r9 280(това ако АМД не извадят от ръкава, някак си, нови модели в този клас до уреченият срок)...Накратко,  до 5-10 ноември, каквото се покаже, ще е сред най-добрите предложения за вашето търсене за тази година, повече чакане от това няма смисъл, наистина. Евентуално някоя от новите карти може да се намери тогава и на промоционална цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм съгласен с горното мнение. Една поправка - GTX460  е карта от 2010 година и тогава струваше над 400 лева при излизането си на българския пазар. Ако приемем, че за 4-5 години се удвоява производителността за единица лев, то това означава,че сегашна карта около 350 лева ще е решението за замяна, за да имате 2 пъти по-бърза карта.  Иначе за 200 лева в момента вземате карта почти с бързината на GTX460. А и казах, че тая GTX460  се клоква много. Пробвайте с клок, докато излязат новите карти. Аз не разбрах за какво все пак ще се ползва картата. Говоря от гледна точки на игри. Но ако е за друго, разсъжденията са съвсем други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTX460   даде артефакти  и мисля че няма да я бъде повече, незнам дали може да се поправи!! но иначе картата ще се ползва главно за игри  и филми  има малк вероятнос да се раздуе бюджета до 250 примерно  ако си струва,не знам лутам се и в обявите  2 ра рака но там ме е страх малко :(  GTX460  беше 2 ра и изкара  година и полвина  закупена за 120лв,!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTX460   даде артефакти  и мисля че няма да я бъде повече, незнам дали може да се поправи!! но иначе картата ще се ползва главно за игри  и филми  има малк вероятнос да се раздуе бюджета до 250 примерно  ако си струва,не знам лутам се и в обявите  2 ра рака но там ме е страх малко :(  GTX460  беше 2 ра и изкара  година и полвина  закупена за 120лв,!

Ако е така, има два варианта. Изпичането в печка помага много. Не е сложно. Сваля се пластмасовия кожух с охлаждането, увива се във фолио и се поставя в загрята фурна до около 200-210 градуса за 10 минути точно. След това се отваря вратата на фурната и се оставя да изстине половин-един час.  След това картата е като нова, гаранция.Сега...има и други варианти на "печене", но лично аз ползвам тоя и ефектът е гарантиран.  Трябва само да се внимава при свалянето на охлаждането да се откачи кабелчето на вентилатора, а след това да се закачи отново, че без него се сещате какво става. 

Вторият вариант е да се вземе една GTX 750Ti. Тоест, предлагам същия път като моя. Ще се преродите с тая карта и като тишина и като бързина. Препоръчвам ви карта на Palit GTX750Ti StormX Duall 2G,  понеже е с най-голям фабричен клок и не се налага да се занимавате с тия работи. Иначе може и някоя друга. До вчера имаше промоция и на Asus  GTX750Ti, но днес гледам няма. А ако са много парите, може би е добре да се спрете на R7 260X

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Картата която сте взела е със същата производителност като изгорялата 460,поне според мен.За какви пари я взехте?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако няма да клоквате процесора,охладител не Ви е нужен,а 6850 е една горе-долу хубава карта,с която може всичко да се играе на минимум,кутията също не знам дали ще имате нужда от смяна,а по-добре не я сменяйте,за да няма проблеми с размерите някъде,ако дъното е matx,а кутията няква и тя такава на atx може и да стане...Ако кутията Ви върши работа,по добре не я сменяйте,а събирайте за gtx950ti,a вчера видях в pro*avalnik една 750ti за 200 лева stormx dual 2G

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако няма да клоквате процесора,охладител не Ви е нужен,а 6850 е една горе-долу хубава карта,с която може всичко да се играе на минимум,кутията също не знам дали ще имате нужда от смяна,а по-добре не я сменяйте,за да няма проблеми с размерите някъде,ако дъното е matx,а кутията няква и тя такава на atx може и да стане...Ако кутията Ви върши работа,по добре не я сменяйте,а събирайте за gtx950ti,a вчера видях в pro*avalnik една 750ti за 200 лева stormx dual 2G

как да клоквам процесора като  е чист  без к  :)  а с 6850 има доста игри който ги карам на макс с фабричния колок.  и е доста по добра от 460 без клок  , естествено последните заглавия  ги карам на  по ниски  от максимума но за сега бива

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи охладител и кутия не ви трябват,а една нова съвсем нова видео карта от типа на gtx 960/950ti,очаква се първата да излезе този месец,а за втората не съм сигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Мариян Николов
      Здравейте . Имам един въпрос, но първо да кажа какво имам сега като сетъп ,та имам конфигурация със следните компоненти : 
      дъно B450, процесор ryzen 5 3600 , 16 gb ram ,захранването е на EVGA 630 bronze+ и видио карта 1060 asus dual 6 gb.
      Искам да си добява М2 512 гб и да сменя видеото , но се колебая между 2070, 2070супер и 5700хт и към въпроса. Ще ми стигне ли захраванването за такъв тип карта и коя видео карта е най добре съотношение качество цена? Ще се цъкат шутърски игри на 144hz  най вероятно на  full hd , просто незнам дали могат да потдържат 2к на постоянни 144 кадъра с този билд и ако някой ползва от някоя от изброените карти ще бъда благодарен да сподели как върви на 2к. Предварително благодаря за съдействието

• от SashoTo11
      Искам да видя мнения,защото не съм най-големият специалист.БЛАГОДАРЯ ВИ!
    • от Nikolcheff
      Добър ден, 
      Ситуацията е следната, имах 1050ti и ми излезна оферта за 1060, купих 1060-тката, сложих я, инсталирах драйвърите и и нямам nvidia control panel, пробвал съм няколко fix-а, но не помагат. Също така от microsoft store-а не мога да си го взема.
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги имам нужда от вашата помощ. Разполагам с следното дъно https://www.msi.com/Motherboard/B365M-PRO-VDH.html искам да го окомплектовам с хубав процесор за игри и видео карта. Ще се радвам да разгледам вашите предложения, за което ви благодаря предварително.
    • от Donchevv
      Здравейте наскоро си купих видео карта GTX 1060 3GB обаче ми дава черен екран И error 43 след буутване от integrated.. Но иначе Излиза в device manager
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване