Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвременна Гейм-конфигурация до 1400 (коментари и съвети) ?

Препоръчан отговор

Здравейте ! Един приятел ме помоли да събера "нещо съвременно" за игри, в тон с новите заглавия (RTS, F/D-PS, MOBA, (MMO)RPG). Разполага с бюджет 1300-1400 лв (желателно е да не се прехвърля). НЕ търси монитор (неговия е с D-SUB port), DVD устройството е задължително. След малко ровене сътворих следната конфигурация и сега търся съвети/коментари и експертно мнение, понеже още не съм сигурен в хардуерния подбор.

CPU - I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

RAM - CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V

VGA - SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO

CASE+PSU - CM K350 W/600W PSU - (захранването е на CM не Elite както обикновено)

Motherboard - ASROCK H87M PRO4 /LGA1150

HDD - 1T SG SSHD ST1000DX001

DVD - LG GH24NSB0 DVD RW BLACK RET

Общо - 1398.51 лв   (количка)

Благодаря предварително !

P.S. Иска ми се да използвам поста и за лична информация, така че бих ви бил благодарен ако можете да отделите и няколко реда за критика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1 028.70 лв. с ДДС
+
ВСИЧКО общо - 1408,69
Това е.. ако не са проблем 9лв взима 8 нишков ксеон, дъно със актуалния h97 чипсет и приятен дизайн, също и gtx 760. Линк:

П.С. Винаги можете да смените дъното с примерно - GB B85-HD3 /1150 и да влезете в бюджета - 1392,15лв 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението. Просто за приказкатa - със Xeon-а съм съгласен, но за картата не съм. Прегледах няколко различни сайта с review-та и навсякъде R9 280 OC води GTX 760, освен на енергиина консумация и шум. А цените, в момента точно, са им еднакви, дори с намалението. Отчитам като вариант, че може да се изтърве "промоцията" в е-м*г и предложението ти да не ми върши работа. Също така PSU-то, ако правилно съм разчел описанието, е 430 Вата, а 2те карти искат минимално по 500 W в конфигурацията (от личен опит знам като си купувах моя R9 270x (конкурента на GTX760), чe не можаха да го пуснат на 450W захранване) .

Забравих да спомена, че дизайна на посочената от мен кутия допада много на момчето, Никем обикновено позволяват замяна на захранванията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението. Просто за приказкатa - със Xeon-а съм съгласен, но за картата не съм. Прегледах няколко различни сайта с review-та и навсякъде R9 280 OC води GTX 760, освен на енергиина консумация и шум. А цените, в момента точно, са им еднакви, дори с намалението. Отчитам като вариант, че може да се изтърве "промоцията" в е-маг и предложението ти да не ми върши работа. Също така PSU-то, ако правилно съм разчел описанието, е 430 Вата, а 2те карти искат минимално по 500 W в конфигурацията (от личен опит знам като си купувах моя R9 270x (конкурента на GTX760), чe не можаха да го пуснат на 450W захранване) .

Забравих да спомена, че дизайна на посочената от мен кутия допада много на момчето, Никем обикновено позволяват замяна на захранванията.

За картите не съм сигурен, но 760 има по-добри спецификации, нека някой колега да се изкаже тук! Не ми се ровят тестове в 2 сутринта :D

Да, захранването е 430в което е напълно достатъчно.. Системата няма да минава 250-300в 

Минимално 500в пише на сайта на производителя, да пише го, но това е да може те да се презастраховат да не я сложиш на някое китайско захранване(което явно си направил с тази 270х щом не ти е тръгнала. Пример: в началото на месеца един приятел ми даде своята палитка 770 да разглобя  и почистя.. Аз най-нахално реших да я пробвам, да я видя какво може.. закачих на скромното си 400 ватово фортонче което я подкара безпроблемно! Не ми я рекламирай тази кутия със някакво измислено 600в захранване дето не знаеш каква марка е дори! 

Съветвам те да кажеш на приятеля си, да си направи регистрация и да пише той, а не ти от негово име и само да го объркваш! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да изразя съмнение, значи съм ровил в 1 часа за тестове  :)  . И да, искаме експертни мения. Относно момчето - каза ми тези пари ще дам, аз не разбирам, оправяй се ти. До сега, с помощ от теб и колегите ти в kaldata съм конфигурирал, обсъдил и в крайна сметка поръчал не един компютър (включително и моя) и оплаквания не е имало. Единственото на кутията, което си хареса човека, беше визията. Тепърва имам да уча до къде се простират минималните изисквания на картите, уроци приемам всякакви.

Благодаря все пак, че седиш до късно и се занимаваш с мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да изразя съмнение, значи съм ровил в 1 часа за тестове  :)  . И да, искаме експертни мения. Относно момчето - каза ми тези пари ще дам, аз не разбирам, оправяй се ти. До сега, с помощ от теб и колегите ти в kaldata съм конфигурирал, обсъдил и в крайна сметка поръчал не един компютър (включително и моя) и оплаквания не е имало. Единственото на кутията, което си хареса човека, беше визията. Тепърва имам да уча до къде се простират минималните изисквания на картите, уроци приемам всякакви.

Благодаря все пак, че седиш до късно и се занимаваш с мен.

Спокойно, захранването ще му стигне. По-късно днес, съфорумниците ни ще потвърдят това!

Тази кутия с захранване не бих я препоръчал на никой( е освен на някой с минимален бюджет)! и не мисля, че някой тук ще ти я препоръча особено с този бюджет от 1400лв.. 

Прати му тези Линк:

http://nikem-bg.net/cart/49616p1r1005p1r2089p1r49614p1r49615p1rf.html и да си избере една от тях, мисля, че енермакса ще му хване окото.. Вижда се че му харесват повечко пластмаски демек "геймарско", тогава нека да погледне и кутиите в ем*г до 100лв.. Пращай му и линкове към страницата на продуктите да не ги гледа само на картинките в ник*ем
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даваш много пари а си подбрал Asrock дъно това не го разбирам.... от гледна точка на видео картите токът поскъпва :tongue2:  Nvidia важи хаха и не смятам, че ще имаш кой знай каква видима разлика :ph34r: в производителноста на видео картата :wink12:  а сметката за тока ще ти е видима определено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даваш много пари а си подбрал Asrock дъно това не го разбирам.... от гледна точка на видео картите токът поскъпва :tongue2:  Nvidia важи хаха и не смятам, че ще имаш кой знай каква видима разлика :ph34r: в производителноста на видео картата :wink12:  а сметката за тока ще ти е видима определено.

Може ли по-нагледно да обясните за дъната на Асрок,защото тук мненията ни се разминават.

1 028.70 лв. с ДДС
+
ВСИЧКО общо - 1408,69
Това е.. ако не са проблем 9лв взима 8 нишков ксеон, дъно със актуалния h97 чипсет и приятен дизайн, също и gtx 760. Линк:

П.С. Винаги можете да смените дъното с примерно - GB B85-HD3 /1150 и да влезете в бюджета - 1392,15лв 

Аз бих сменил паметта,някой кит на Адата ще свърши добра работа.И бих сложил захранването на Фортрон,550 вата,сребърен сертификат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTX760 е еквивалент на R9 280. 270/X са малко по-слаби. Захранването в CM K350 е крайно неподходящо. По принцип е с 2 захранвания. Едното е RS-600-ACAB-M2, а другото е RS-600-ACAB-D3, което е много по-добро, но вече няма налични бройки с него, поне в България.

Обща стойност - 1 433.02 лв. с ДДС
i5 процесор над 4440/4460 не си заслужава, понеже за малко отгоре се взима Хеон, който е същия като i7. 
На практика между 4440 и 4670 няма да усетиш разлика, та даваш излишни пари отгоре. Системата ще изразходва около 300W, та реално 400W-во качествено захранване е напълно достатъчно. Кутията може да се смени с N300/N400, ако тази не ви допада. С включено ССД компютъра ще е много бърз.
п.п. draj3, не говори глупости, че ще объркаш автора. Твърденията ти са много грешни.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли по-нагледно да обясните за дъната на Асрок,защото тук мненията ни се разминават.

Аз бих сменил паметта,някой кит на Адата ще свърши добра работа.И бих сложил захранването на Фортрон,550 вата,сребърен сертификат.

За гейм конфигурация мисля, че асрок са най-ниския клас дъно който може да се подбере... виж за гигабайт и асус нещата не стоят така! не ми се рови да се обославям, открай време Asrock са едни от най-евтините и не производителни дъна (и изгарящи) ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За гейм конфигурация мисля, че асрок са най-ниския клас дъно който може да се подбере... виж за гигабайт и асус нещата не стоят така! не ми се рови да се обославям, открай време Asrock са едни от най-евтините и не производителни дъна (и изгарящи) ...

Как точно дъното влияе на гейминга?Например,само от дъното добавяме 40-50 фрейм-а ли? Или някаква друга зависимост има?Изяснете го това,защото авторът на темата е решил да даде една сериозна сума пари за конфигурация.И някак си,не е редно да остане с неясни впечатления или съмнения дали е взел най-доброто за бюджета си.Друг е въпросът дали наистина ще се закупи,но ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже си голям фен на Asrock (бедняк и гледаш евтиното) ето ти линк и виж кой е с най-ниския процент... http://www.bit-tech.net/hardware/motherboards/2014/05/11/z97-motherboard-group-tests/11

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 1 105.03 лв. 105.03 лв. SAPPHIRE VAPOR-X HD7950 3G OC 1 493.20 лв. 493.20 лв. FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK 1 145.50 лв. 145.50 лв. ASROCK B75 PRO3 /B75/1155 1 119.24 лв. 119.24 лв. PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD 1 164.47 лв. 164.47 лв. I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155 1 334.81 лв. 334.81 лв. 2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA 1 155.00 лв. 155.00 лв.

доволен съм от тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже си голям фен на Asrock (бедняк и гледаш евтиното) ето ти линк и виж кой е с най-ниския процент... http://www.bit-tech.net/hardware/motherboards/2014/05/11/z97-motherboard-group-tests/11

Статията която постваш,не отговаря на въпроса ми,къде в гейминга дъната Асрок се представят по-слабо.Крайните резултати които са записани в проценти,дават марж от 83 до 87 %. Което прави разлика от 4 %.Тия проценти едва ли реално можеш да ги усетиш,това първо.Съпоставени са и ред други показатели,които даже повечето хора не знаят,че ги има в дъната им и никога няма и да ги ползват.После,ако съпоставим цените,ще излезе,че тази разлика в процентите не си заслужава.И трето,нека не забравяме,че все пак понякога се дава предимство на този,който поръчва изследването....

п.п.Не съм фен на никоя марка или модел компютърен компонент.

п.п.п.Ще помоля да ми се извиниш за обръщението с което ме нарече- бедняк.Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаше тестове дадох ти ги, но за "бедняка" не мисля, че има за какво да ти се извинявам при положение, че съм го използвал като метафора! Немците са го казали: "Не съм толкова богат, за да купувам евтина стока!"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X е много добър избор за гейм конфигурация. В моя вариант се стараех да се събера точно в ценовия диапазон, затова се спрях на ASROCK дъното (виждал съм го на живо върху конфигурация без VGA и останах впечатлен). По принцип с купувача сме фенове на gigabyte (моето дъно и видео са на GB) и ги предлагам понеже съм ги тествал лично и не искам да го подведа. Бих предпочел всички части да са от един магазин, за да си нямаме главоболия с поддръжката после. Няколко думи за хибридния хард може ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека поразсъждаваме.Избираме най-скъпото геймърско дъно от някой магазин.Избираме и най-евтиното на Асрок,от същият магазин.Нека са от едно поколение,с еднакъв чипсет.Даже може и да не е еднакъв.Примерно ...

Слагаме еднакви процесори,памети,хардове,захранвания,кутии и най-важното-видеокарти.Пускаме някоя игра.Няма да намериш никаква разлика при двата компютъра.

Според мен XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X е много добър избор за гейм конфигурация. В моя вариант се стараех да се събера точно в ценовия диапазон, затова се спрях на ASROCK дъното (виждал съм го на живо върху конфигурация без VGA и останах впечатлен). По принцип с купувача сме фенове на gigabyte (моето дъно и видео са на GB) и ги предлагам понеже съм ги тествал лично и не искам да го подведа. Бих предпочел всички части да са от един магазин, за да си нямаме главоболия с поддръжката после. Няколко думи за хибридния хард може ли ?

Хибридният хард ползва за кеш компоненти както едно ССД,това е и единствената му разлика с обикновеният хард.По-добра комбинация е един обикновен диск за сторидж и едно ССД за основен диск.Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека поразсъждаваме.Избираме най-скъпото геймърско дъно от някой магазин.Избираме и най-евтиното на Асрок,от същият магазин.Нека са от едно поколение,с еднакъв чипсет.Даже може и да не е еднакъв.Примерно ...

Слагаме еднакви процесори,памети,хардове,захранвания,кутии и най-важното-видеокарти.Пускаме някоя игра.Няма да намериш никаква разлика при двата компютъра.

Хибридният хард ползва за кеш компоненти както едно ССД,това е и единствената му разлика с обикновеният хард.По-добра комбинация е един обикновен диск за сторидж и едно ССД за основен диск.Поздрави.

разликата я има и тя е, че съпоставяш дъно което потдържа DDR3 1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory

Max. capacity of system memory: 16GB

срещу 4 x DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memory

* Due to a Windows 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than the size of the physical memory installed.

Dual channel memory architecture

Support for 3200(O.C.) / 3100(O.C.) / 3000(O.C.) / 2933(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666(O.C.) / 2600(O.C.) / 2500(O.C.) / 2400(O.C.) / 2200(O.C.) / 2133(O.C.) / 2000(O.C.) / 1866(O.C.) / 1800(O.C.) / 1600 / 1333 MHz memory modules

А викаш, че аз подвеждам хората!!! Дай да се изясним подбираш нисък клас дъно евтина цена и ниски възможности... след време слаб ъпгрейд... ето ти по евтино дъно от това за 600 лв.. http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=52190 на цена от 265 лв...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам,че подвеждаш когото и да е.Казвам,че няма да видиш никаква разлика в гейминга с различни дъна,при равни други условия.А само да питам,дали разликата от 520 лв между двете дъна (които произволно посочих), си заслужава инвестирането в огромни обеми рам-памет,работещи много по-бързо? Ти си вземи тия бързи памети,аз пък с разликата ще заведа приятелката си на няколкодневна почивка,която ще си изкараме много добре и ще ни остане спомен,който никой гейминг не може да се равнява с него.

Спирам да обяснявам.Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че си дървен философ и много ги разбираш работите и за теб най-евтиното е по-качествено от малко по скъпото, затова няма да споря и аз по простата причина, че не си ми на левела... И едва ли са минали толкова компютри през ръцете ти за да прецениш кое как... Ако следвам твоята логика ще излезе, че и няма смисъл да си купувам RAM на 2666mhz, защото на 1600 върви пак по същия начин :wink12:  Айде много поздрави на татко Карло :wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че си дървен философ и много ги разбираш работите и за теб най-евтиното е по-качествено от малко по скъпото, затова няма да споря и аз по простата причина, че не си ми на левела... И едва ли са минали толкова компютри през ръцете ти за да прецениш кое как... Ако следвам твоята логика ще излезе, че и няма смисъл да си купувам RAM на 2666mhz, защото на 1600 върви пак по същия начин :wink12:  Айде много поздрави на татко Карло :wink12:

имам един въпрос 

Защо се заяждаш искаш да си починеш ли ?

а и съм сигурен че приятеля на автора няма да използва всички функциите на дъното, ако той искаше някакви специални функции щеше да спомене а и @onogondur разбира повече от тебе (тотално сигурен съм в това)

П.П.Съмнявам се да си на 20 щом слагаш реферали в "Интереси"

П.П.П.Знам че пунктоацията ми е зле

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждам и поста ти няма нищо общо с темата, така че този който трябва да си вземе отпуска си ти... Но с мненията си подвежда хората при избора... геймърска конфигурация значи надеждна машина с подбрани качествени части... а не от най-нисък клас... Все пак ще се играят игри, а не фейсбук и Ютюб да са ти най-натоварващите елементи... А това на колко съм можеше да ме питаш на Л.С. и не съм длъжен да ти давам обяснение нито си ми баща нито пък имам някакъв контакт с тебе приятелски какъвто и да било!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При гейминга няма никаква разлика. Не виждам защо трябва да се пилеят пари за "gaming" дъно, 2666mhz рам и всякви други gameing брандирани чаркалаци. https://www.youtube.com/watch?v=dWgzA2C61z4 Ето едно видео специално за рам-та.

ASROCK Z97 ANNIVERSARY /1150 Ето ти едно z97 дъно, което си струва. Дали ще пише или няма да пише Gameing на него, за мен не е от значение, щом има SATA3, USB3.0 и е с последния чипсет. За 20-30лв отгоре може да си намериш дори малко по-сносно. Говорим за 1400лв бюджет все пак. Като се спести 30-50лв от 2000+Mhz рам, 70-80лв. от дъно (повече ако автора няма да клоква) ти остават пари я за по-мощно захранване, я за по-хубава кутия, все за нещо ще се вместят. 

П.П: Критиката ми не е към конфигурацийте представени в тази тема, просто си изразявам мнението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението. Просто за приказкатa - със Xeon-а съм съгласен, но за картата не съм. Прегледах няколко различни сайта с review-та и навсякъде R9 280 OC води GTX 760, освен на енергиина консумация и шум. А цените, в момента точно, са им еднакви, дори с намалението. Отчитам като вариант, че може да се изтърве "промоцията" в е-м*г и предложението ти да не ми върши работа. Също така PSU-то, ако правилно съм разчел описанието, е 430 Вата, а 2те карти искат минимално по 500 W в конфигурацията (от личен опит знам като си купувах моя R9 270x (конкурента на GTX760), чe не можаха да го пуснат на 450W захранване) .

Зависи какво си гледал. Аз също гледам едно 5-10% предимство на АМД като осреднен резултат, но като разгледах отделните игри се оказа, че gTX760  всъщност води при няколко игри, докато R9 280  има голямо предимство при 2-3 игри,  което вдига средния резултат. Ако така гледаме на нещата да, по-бърза е. Например MetroLL. Но ако на тая R9 280  и пуснеш физиката, увяхва. Дори не съм сигурен дали може да я пуснеш, защото NVIDIA  скоро забраниха на АМД да прави това. Всъщност, ето един линк. Предимство за GTX760  при AC4, COD Ghost, FC3, Crysis 3, GRID Autosport, Thief. В останалите тествани игри предимство за R9 280. От моя гледна точка в случая GTX760  е правилният избор, защото играя всички тия игри често, с изключение на AC4. Особено са ми необходими fps  за GRID Autosport,  за да се включи вертикалната синхронизация на максимални детайли. А след клок това е възможно с GTX760 и не толкова с R9 280. Освен това в конфигурацията с GTX 760 имаме 70 вата по-ниска консумация. И това не е маловажно, ако се вземе по-евтино захранване с по-ниска мощност, защото обикновено тия захранвания до към 250 вата консумация са абсолютно тихи, а над 250-300 почват да се чуват. Всичко което казвам е от моя гледна точка. От ваша може да не е така. Иначе конфигурацията, за която питате, ми харесва. Включих се, защото се намеси и GTX760. Освен това картата е на Asus,  а това означава нисък шум. Все към шума се насочвам, но лично за мен най-важния показател за една видеокарта е шума, а от там насетне всичко останало. От една седмица съм с две карти, пуснал съм музиката сега и пак се чува старата GTX460, което е изнервящо по цел ден. Не, не твърдя, че GTX760  е по-добрата. Твърдя, че аз бих си взел нея, въпреки няколкото игри, където дава по-малко кадри. Само не разбрах защо намесвате две видеокарти, след като се говори за една...

Що се отнася до промоциите, те тепърва предстоят, защото предстои излизане на нови видеокарти в средния клас. Производството на GTX770, 780 e спряно, а това ще последва и GTX760  съвсем скоро, след излизането на GTX960. От тая гледна точка тия 380 лева са множко. На ваше място аз бих изчакал малко да видя, как ще се развият събитията и едва след това ще купя нова видеокарта. Дотогава или с вградената ( ако процесора има такава) или с някоя стара. Покупката и на R9 280 и на GTX760  на тая цена в момента е набутвация. изчакакйте цените поне на GTX960  и тогава ще станат ясни нещата. 

За половината неща си прав, за другата половина не. Asrock  са евтини дъна, в много случаи са екипирани и с евтини компоненти, захранващите им схеми са слабички в сравнение с конкурентите, вградените им аудиочипове винаги са с един клас надолу от конкуренцията, ако сравняваме дъна от еднакъв клас. От тая гледна точка аз никога не бих си взел евтино дъно Asrock  и винаги бих го заменил с GB  или Asus. Най-малкото там, където Asrok  предлагат аудиочипа ALC662,  GB  са стъпка напред с ALC887. 

Не казвам,че подвеждаш когото и да е.Казвам,че няма да видиш никаква разлика в гейминга с различни дъна,при равни други условия.А само да питам,дали разликата от 520 лв между двете дъна (които произволно посочих), си заслужава инвестирането в огромни обеми рам-памет,работещи много по-бързо? Ти си вземи тия бързи памети,аз пък с разликата ще заведа приятелката си на няколкодневна почивка,която ще си изкараме много добре и ще ни остане спомен,който никой гейминг не може да се равнява с него.

Спирам да обяснявам.Поздрави.

А аз с разликата ще си взема GTX980 :P. Приятелките ще има да чакат. 

А за RAM паметта ще кажа, че е ненужно изхвърляне. Ако има някаква разлика при игрите, тя се забелязва при ниска резолюция и ниски детайли. И то в 1-2 игри. 95% от игрите изобщо не се влияят от качествата на RAM  паметта,  a останалите 5% се влияят за статистиката и да има такива, дето ще се връзват, купуват и бенчат. Правих тестове с моята A-DATA Pro. Пусках я и на ниска честота с хлабави тайминги и на висока честота със стегнати тайминги. Куриозното бе, че единствената известна на мен игра, която се влияе от RAm  паметта - F1_2012,  даде повече кадри при по-ниска честота на паметта. Всъщност, това бе статистическа грешка, щото в случая не може да си правим изводи от 1-2 fps  повече или по-малко. изводи могат да се правят, след като се разгледат подробно кадрите, които се изобразяват на монитора. Това по-реномираните сайтове го правят с FCAT. Там е истината, а не 1-2 fps повече или по-малко. да не говорим, че има сравнения, при които се разглежда и качеството на картината. Компаниите понякога си позволяват да икономисат по някой детайл в името на малко  повечето fps. Това бе в миналото. Последния тест който гледах и АМД и НВИДИА бяха честни спрямо потребителите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване