Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Закупих си фалшива Lenovo T180 512gb

Препоръчан отговор

Колеги вчера се прецакъх купих си от интернет флашка Lenovo T180 512gb за скромната сума от 45 лева и уви прибирам и я вкючвам гледам 500гб и се зарадвах. Но започнах да качвам филми и първото ми разочарование започна скороста на качване беше едва 2мб от написаните 30мб , излязох че си имах работа и я оставих да се качва. Прибрах се след няколко часа видях всичко се е качило близо 21гб вадя флашката и ч вкарвам на другия компютър да видя там как ще ги чете и за моя изненада на флашката нямаше по голямата част от филмите. Вадя флашката и я връщам на другия компютър там ми пойска да я форматирам за да я разпознае, Пиша на на продавача писмо той не ми отговаря минаха се 2 часа пак тръгнах да му пиша и видях че ме е блокирал. Звъня няколко пъти на посочения телефон дава заето. Та така просто си се прецаках в този хубав и слънчев вторничен ден  :)  :)  :)

А дадения човек го има в два известни сайта за като в единия се е написал OnlineShop а в другия NEW_TECHNOLOGY.

Въпроса ми е какви са ми възможностите да я подкарам нормално прочетох малко в различни сайтове този размер се постига по някакъв софтуерен начин но никъде не разбрах как да я върна към реалния размер и да си я ползвам като обикновена флашка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как ще я подкараш ,,нормално,, тая пластмаса бе пич? Ей не мога да се начудя как все още има хора дето вярват на такива.Може ли 512 гиги флашка да струва 45 лв бре!?!?

Аде пий една студена водица и друг път мисли преди да си хвърляш парите на вятъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как ще я подкараш ,,нормално,, тая пластмаса бе пич? Ей не мога да се начудя как все още има хора дето вярват на такива.Може ли 512 гиги флашка да струва 45 лв бре!?!?

Аде пий една студена водица и друг път мисли преди да си хвърляш парите на вятъра.

Да видя реалния размер и да поправя така че да си показва точно колкото е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тези двете може да си провериш реалният капацитет на флашката http://www.pendriveapps.com/test-for-fake-usb-flash-drives-h2testw/  но софтуера които прави флашката да показва колкото си искаш мисля да не ти го споделя,че да не започнат злоупотреби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тези двете може да си провериш реалният капацитет на флашката http://www.pendriveapps.com/test-for-fake-usb-flash-drives-h2testw/  но софтуера които прави флашката да показва колкото си искаш мисля да не ти го споделя,че да не започнат злоупотреби.

с това я тествам но после как да я направя да ползва само реалното пространство без другото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да видя реалния размер и да поправя така че да си показва точно колкото е.

Е то след дъжд качулка---май тия фалшификати са реално между 2 и 4 гб.

Прочети тук поне само тази страница от тази тема и ще ти се поизясни ситуацията.

И друг път внимавай  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Здрасти!
Флашката е 8GB и съдейки по скоростта е USB 1.0, eто как можеш да я оправиш

Виж http://www.myblog.bloggybloggy.com/fixing-hacked-usb-memory-stick-08-04-2008/

Eто и снимки на чиповете отвътре:

http://prikachi.com/images.php?images/632/7979632c.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/633/7979633b.jpg

Колеги вчера се прецакъх купих си от интернет флашка Lenovo T180 512gb за скромната сума от 45 лева и уви прибирам и я вкючвам гледам 500гб и се зарадвах. Но започнах да качвам филми и първото ми разочарование започна скороста на качване беше едва 2мб от написаните 30мб , излязох че си имах работа и я оставих да се качва. Прибрах се след няколко часа видях всичко се е качило близо 21гб вадя флашката и ч вкарвам на другия компютър да видя там как ще ги чете и за моя изненада на флашката нямаше по голямата част от филмите. Вадя флашката и я връщам на другия компютър там ми пойска да я форматирам за да я разпознае, Пиша на на продавача писмо той не ми отговаря минаха се 2 часа пак тръгнах да му пиша и видях че ме е блокирал. Звъня няколко пъти на посочения телефон дава заето. Та така просто си се прецаках в този хубав и слънчев вторничен ден  :)  :)  :)

А дадения човек го има в два известни сайта за като в единия се е написал OnlineShop а в другия NEW_TECHNOLOGY.

Въпроса ми е какви са ми възможностите да я подкарам нормално прочетох малко в различни сайтове този размер се постига по някакъв софтуерен начин но никъде не разбрах как да я върна към реалния размер и да си я ползвам като обикновена флашка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да я оправя, да и слага един клипс и да си я закача на ухото - друг път да не купува такива флашки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на собствениа на сайта. Пиши и във форума към магазина.

http://www.cybercrime.bg/bg

http://www.kzp.bg/

http://www.izmami.com/forumi/viewforum.php?f=96&sid=3d5d7d45ec75fd1a8c8786cfc40a937f

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що вдигате тази умряла тема. Авторът й е бил на линия само 2- 3 дни след като я е отворил. Няма ли актуални теми където да се изявявате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Как да направим така, че да предупредим хората? Къде да се обадим, за да могат подобни мошеници да си получат заслуженото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да направим така, че да предупредим хората? Къде да се обадим, за да могат подобни мошеници да си получат заслуженото?

Не може да им помогнеш колега, защото те не желаят да им се помага. Във форума има вече няколко подобни теми, но както виждаш никой не си взема поука. Освен това няма и елементарно логическо мислене. След като 64 Gb SSD струва към 80 лв, един обикновен хард диск 500 Gb струва към 110 лв,  как така 500 Gb флашка ще струва 45 лв?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми касае публикацията във Фейсбук страницата "Флашка ". Няма ли някоя агенция, чийто прерогативи да са борбата с подобен род измами.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как при положение, че една флашка с размер 512 GB се търгува при цена от 350-400 $ нагоре в ebay / amazon, на човек да не му мина и за миг мисълта, че това са ментета...

Ама така е, като има кой да кълве на на въдичката, ще има и тарикати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми касае публикацията във Фейсбук страницата "Флашка ". Няма ли някоя агенция, чийто прерогативи да са борбата с подобен род измами.

Има, но толкоз работа и върши. А и такова нещо не се доказва лесно. Едно питане би свършило страхотна работа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате малко обща култура от фалшивите стоки в интернет за другия път да си знаете че това ви е за урок . Аз за 45 лв ще напълня хладилника

КЗП

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах да се свържа с Леново България,за да ги предупредя,че някой използва тяхното име,за да продава фалшиви продукти.За съжаление никой не ми отговори на посоченият в сайта им телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах да се свържа с Леново България,за да ги предупредя,че някой използва тяхното име,за да продава фалшиви продукти.За съжаление никой не ми отговори на посоченият в сайта им телефон.

Вероятно и те участват в далаверата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно и те участват в далаверата.

Това е повече от абсурдно като твърдение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е повече от абсурдно като твърдение.

Вече се нагледах на доста абсурди, така че и това не може да ме учуди. Нека да видим какво ще отговорят на колегата Onogondur.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече се нагледах на доста абсурди, така че и това не може да ме учуди. Нека да видим какво ще отговорят на колегата Onogondur.

Просто няма логика. Отделно че те като представители нямат и интерес от това. Някой да си пробутва ментетата и да им ползва името като го и петни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто няма логика. Отделно че те като представители нямат и интерес от това. Някой да си пробутва ментетата и да им ползва името като го и петни.

Да не излизам много от темата, но ще ти дам пример какво се прави с алкохола и кафетата в България, та нищо чудно и тук да има подобна практика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как при положение, че една флашка с размер 512 GB се търгува при цена от 350-400 $ нагоре в ebay / amazon, на човек да не му мина и за миг мисълта, че това са ментета...

Ами не ...........минава му през главата че е на далавера  :wink12: какво да ги правиш , и тук колко човека после са ревали че имат проблем ......ама нали все пак някой хора не мислят ,  преди да купят даден продукт - не само флашки  :clown:

А иначе за оплакване във сура тефтера - нали има докладвай  :(  пробвай там .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не излизам много от темата, но ще ти дам пример какво се прави с алкохола и кафетата в България, та нищо чудно и тук да има подобна практика.

Да ти имам глупавия пример. Ти ми говориш за имена като Пещерска, Карноб... и т.н. които самите те си правят менте, а тук става въпрос за най-големи производител на компютри в света и за 3-тия най-голям на телефони. За тях името и репутацията  значат  нещо ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване