Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Свързване на интернет на компютър с Windows с телефон android OS

Iliyan Georgiev

Препоръчан отговор

Чудех се дали да питам тук или в GSM,но се спрях тук.

Значи проблема е следният:

Свързвам си лаптопа и телефона безжично с компютъра като използвам вградената в Windows функция за свързване безжично.Проблемът е че всеки път когато преспа или изгася компа,трябва отново и отново да въвеждам дадените команди в cmd.Въпросът ми е как да го направя така че да не се въвеждат тези команди постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за това:

1. Стартирате CMD с администраторски права.

2. За активиране на microsoft virtual wifi miniport adapter се пише в конзолата следното:
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=TEST key=12345678
Можете да замените TEST със произволен текст, това ще бъде името на мрежата, а 12345678 ще е паролата за свързване

3. Отивате в КонтроленПанел/Център за мрежи и споделяне/ Промяна на настроиките на адаптера/ Избирате Мрежовата карта която е свързана с интернет/ Десен бутон/ Свойства/ Споделяне/ Слагате тикче в полето Позволи на други потребители да се свързват с интернет връзката на този компютър/ и от падащото меню отдолу избирате microsoft virtual wifi miniport adapter/ OK

4. Връщате се в Конзолата и пишете: netsh wlan start hostednetwork което активира мрежата :)
Вече имате споделен интернет по WLAN

Вече не помня от къде го свалих,но чрез него си правя връзката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

А ти всъщност какво искаш да правиш? Искаш да си влизаш и контролираш компютъра от смартфона ли? Ако е така - защо не ползваш просто TeamViewer или някакъв подобен софтуер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така няма ли да ти е по лесно ? https://www.youtube.com/watch?v=zmha-rFlYhk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

А ти всъщност какво искаш да правиш? Искаш да си влизаш и контролираш компютъра от смартфона ли? Ако е така - защо не ползваш просто TeamViewer или някакъв подобен софтуер?

Не,искам като стартирам компа да мога да му ползвам интернета и да си го шервам на лаптопа и телефона.Не само един го използва в нас.Но при всяко стартиране трябва да въвеждам командите постоянно.А аз го рестартирам на 24 часа,като същевременно го проверявам за вируси и други гадини.

ПП:Аз ли не пиша на български или някой хора не ме разбират.Написал съм че иска да ползвам интернета от компа безжично за лаптопа и телефона,а не да ползвам лаптопа като рутер.

ЩЕ ПОМОЛЯ ВСЕКИ КОЙТО НЕ Е ЗАПОЗНАТ С ЕСТЕСТВОТО ДА НЕ КОМЕНТИРА.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че за тази работа защо не си вземеш едно безжично рутерче и да ти е мирна главата?

Абе приятел,ти с коя глава мислиш.Защо да се дават пари за нещо което го има вградено в самата ОС.Аз съм си платил за нея за разлика от повечето потребители в България.Решение мога да намеря като се свържа с Microsoft,но всеки който се е сблъскал с тях,знае че е изключително трудно и въпрос на много нерви да се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хах, ти си решаваш. За мен лично е непрактично да си включа настолен компютър, само за да имам интернет на телефон, лаптоп, таблет и тем подобни. Със сегашните цени на приличните безжични рутери на пазара, не мисля че е болка за умиране, но все пак всеки сам си преценя.

Успех с намирането на по-добро решение за твоя случай тогава. Лека вечер. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хах, ти си решаваш. За мен лично е непрактично да си включа настолен компютър, само за да имам интернет на телефон, лаптоп, таблет и тем подобни. Със сегашните цени на приличните безжични рутери на пазара, не мисля че е болка за умиране, но все пак всеки сам си преценя.

Успех с намирането на по-добро решение за твоя случай тогава. Лека вечер. ;)

Та какъв отговор даде на моето конкретно питане?

Отговор:НИКАКЪВ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та какъв отговор даде на моето конкретно питане?

Отговор:НИКАКЪВ.

Ако обичаш без заядлив тон!

Нито беше обяснил като хората първоначално какво искаш, нито нищо... Дадох ти алтернатива (доста по-практична лично за мен), но както и да е, явно си достатъчно отворен, за да си намериш решението и сам. Спирам да пиша тук, защото прекалено много се отклонихме (а и нямам намерение повече да се опитвам да ти помагам с каквото и да било), не мисля, че има нужда от повече спам.

Хайде, със здраве...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни малко по-нагоре : >

Пробвах го сега това което предложи,но за жалост положението е пак същото.

Отговор към kakovtou:не се заяждам,не го приемай така.Никога и с никой не съм  се заяждал,и не мисля да започвам.Но както искаш го приемай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе малко наперено подхождаш ама айде. Та да си дойдем на темата. Би ли обяснил от какъв точно физически адаптер виртуализираш? Защото това не е нищо повече. Отделно леко си забравил да споменеш, че е необходим и съответен драйвер и още и още. Или се опитваш да кажеш колко си запознат, а ние какви глафони сме...

Конкретно решение и за това, което искаш мога да ти дам Т.е. аз лично да ти го направя, ако трябва. Ще ти драсна за 5 мин. едно .exe, което да стартираш било ръчно или да стартира със старта на системата и толкова, проблема е решен. Но нужно ли е да се палиш толкова и защо всъщност не се огледаш за по-елегантни решения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че кой се пали?

И да,наистина не съм споменал за адаптера,понеже мисля че е нещо от настройките на самата ОС.А пък ако бях толкова запознат щях ли да питам?
Адаптера е:Realtek RTL8192CU Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter
ОС:Windows Ultimate 32-битова.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е друго вече и сега това, което предполагах вече е затвърдено. Та кажи ми сега това решение ли искаш или ще търси друго? И ако е това, прати ми на лични с какво име и парола да бъде мрежата и да ти драсна решението, за да си го свалиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е друго вече и сега това, което предполагах вече е затвърдено. Та кажи ми сега това решение ли искаш или ще търси друго? И ако е това, прати ми на лични с какво име и парола да бъде мрежата и да ти драсна решението, за да си го свалиш.

Имаш ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ЛС.

Отне ми малко повече време, но ето ти файла прикачен по-долу. Свали го на десктопа и стартирай да видим  първо дали работи и трябва ли да го поправим, ако всичко е наред ще помислим, как да се стартира автоматично, че са му нужни админ права. Пиши да видим...

StartMy_Wi-Fi.zip

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отне ми малко повече време, но ето ти файла прикачен по-долу. Свали го на десктопа и стартирай да видим  първо дали работи и трябва ли да го поправим, ако всичко е наред ще помислим, как да се стартира автоматично, че са му нужни админ права. Пиши да видим...

С него се стартира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С него се стартира.

Т.е всичко е наред? Сега имаш няколко варианта да се стартира автоматично.

1-ви. Много лесен вариант 2-3 клика и след старт на системата ще се стартира, а ти само трябва да и дадеш правата на админ, демек да цъкнеш на YES и това е.

2.-ри. Малко по-сложен вариант със създаване на таск, който да се стартира със системата и да има админ права (тука трябва да си припомня как беше).

3-ти. Вариант е да се създаде датабейс за .exe-то, но ще ни е необходима допълнителна програма на майкрософт, която да инсталираш и да ти дам стъпките как да си направиш нещата. За тези три се сещам на първо четене. иабери и да ти кажа. а ако някой пък се сети междувременно как да го направим ауто стартер с админ права да каже .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да го мисля давай от първия,че да видим какво ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

жахах за мен супер, но аз ти предлагам да го направим малко по-интелигентно, та като ще е "гарга да е рошава". Демек вариант 2 и да видим какво ще се получи. Тъкмо искам да си припомня, но ми дай малко време да ти драсна инструкциите, Съгласен? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Стартирате CMD с администраторски права.

2. За активиране на microsoft virtual wifi miniport adapter се пише в конзолата следното:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=TEST key=12345678

Можете да замените TEST със произволен текст, това ще бъде името на мрежата, а 12345678 ще е паролата за свързване

3. Отивате в КонтроленПанел/Център за мрежи и споделяне/ Промяна на настроиките на адаптера/ Избирате Мрежовата карта която е свързана с интернет/ Десен бутон/ Свойства/ Споделяне/ Слагате тикче в полето Позволи на други потребители да се свързват с интернет връзката на този компютър/ и от падащото меню отдолу избирате microsoft virtual wifi miniport adapter/ OK

4. Връщате се в Конзолата и пишете: netsh wlan start hostednetwork което активира мрежата :)

Вече имате споделен интернет по WLAN

Добави накрая keyUsage=persistent т.е.:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=TEST key=12345678 keyUsage=persistent

Направи си един бач файл:

netsh wlan start hostednetwork

netsh wlan connect TEST

Запиши някъде като wifi.bat примерно.

Бих ти препоръчал да стартираш бача от Group Polisy:

Щракни с десен бутон по файла и избери Copy. Сега

Start->Run->напиши gpedit.msc и натисни Ctrl+Shift+Enter->User Configuration->Windows Settings->Script->Scripts (/)->в десния панел->двоен клик по Startup->бутон Add->бутон Browse. В новия джам щракни с десен бутон на празно място в прозореца и избери Paste. Щракни върху новопоявилия се файл и потвърди с бутон Open. Потвърди всички прозорци назад. Вече при всяо стартиране на системата ще се свързва автоматично с hostednetwork.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добави накрая keyUsage=persistent т.е.:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=TEST key=12345678 keyUsage=persistent

Направи си един бач файл:

Запиши някъде като wifi.bat примерно.

Бих ти препоръчал да стартирраш бача от Group Polisy:

Щракни с десен бутон по файла и избери Copy. Сега

Start->Run->gpedit.msc->User Configuration->Windows SettingsScript->Scripts (/)->в десния панел->двоен клик по Startup->бутон Add->бутон Browse. В новия джам щракни с десен бутон на празно място в прозореца и избери Paste. Щракни върху новопоявилия се файл и потвърди с бутон Open. Потвърди всички прозорци назад. Вече при всяо стартиране на системата ще се свързва автоматично с hostednetwork.

Благодаря ти много.При рестарт всичко стана както го исках. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване