Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

конфигурация за работна станция

Препоръчан отговор

Здравейте.
От 2-3 месеца се занимавам активно с 3д моделиране, анимиране и видео обработка.  Имам следния въпрос:
този компютър http://olx.bg/hp-xw8600heon-i59186746удачен ли е да го закупя и ще ми свърши ли добра работа? ( главно ми трябва бърз рендер) Виждам че рамта е малко и видеокарата е слаба  , но за сметка на това процесорите ми се виждат доста сериозни ( по натам ще сменя видеокарата с по добра и ще добавя  повече рам).
Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рамта е малко, харда е малък, видеото е зле... Всичко на всичко имаш 2 процесора. Още повече, ако не се бъркам, рендеринг се извършва основно от видеото.

Разбирам, че бюджета ти е нисък, ама според мен това е много луд компромис...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рендера се извършва само от процесора ( поне в cinema 4d ) Бюджета ми е 500 лева все пак искам отнякъде да започна. Харда не ме притеснява ще му сложа 1 ТБ от моя компютър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен диск, имаш ли и още нещо от старата конфигурация, например захранване, кутия?

Мисля, че има плъгини за използване и на видеото при рендиране. Бюджета обаче е много нисък за хубава карта.

По-добре според мен, заложи на нова платформа, която да има бъдеще за надграждане. Процесора след клок, вероятно ще доближи двата E5410. Паметта е два пъти повече.  При ъпгрейди може да се добави още 8ГБ памет, видеокарта (ако ще я ползва софтуера) и някой i5-i7 процесор. 

Обща стойност - 486.63 лв. с ДДС
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имам и рам 4gb ddr2 
Иска ми се да взема нещо по професионалто от рода на xeon. Затова този компютър ми допадна много само 1 по сериозно видео и мисля че ще ми върши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xeon за това за което ще го ползваш се взима за да се сложат ECC памети или някой от по-новите e3-1230/1 защото са 8 нишкови, а цената е като на 4 нишковите I5.

Според http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.phpдвата E5410 правят 6100 точки, като добавиш и още 4 GB памет (ако я разпознае), ще стане прилична машинка. Проблема е, че не подлежи на ъпгрейд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако живеете в София, пращайте СиВи на RedVertex. Плащат добре, работи се яко и ще работите и със 16 ядрени станции с по 2 Ксеона. Също ще си спестите пари да си купите своя. Всъщност имат офис и в Пловдив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен целта ми е да го взема този компютър колкото да закърпя положението за 1 година някъде , не мисля да го ъпдейтвам по натам. А какви са тези ECC памети ? Значи да разбирам, че компютърчето за тези пари е добре само трябва да му сменя видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!
Днес попаднах на този компютър http://olx.bg/speshno-kompyutr-za-igri-podark-i55865558. Конфигурацията ми се вижда доста сериозна. Като гледам бенчмарка на процесора   http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+FX-8320+Eight-Core мисля че е по добър от 2та ксеона които споделих в първия пост. Малко надхвърля бюджета , но това не е от особено значение . Вие как ще коментирате , заслужава ли си ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като параметри за тия пари е доста добре. Съмнявам се обаче дали не е пуснат в продажба заради технически проблем. Не виждам друга причина да се продава една не лоша конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ниската цена е заради процесора , като цяло този процесор си е доста евтин с много добри характеристики. Дано да няма наистина някакъв технически проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако живеете в София, пращайте СиВи на RedVertex. Плащат добре, работи се яко и ще работите и със 16 ядрени станции с по 2 Ксеона. Също ще си спестите пари да си купите своя. Всъщност имат офис и в Пловдив.

хахахаха, гоУемото нищо.

Пращай ти, щом куцо и сакато приемат.

От машината нищо не зависи, тия там не са способни на нищо, само раздуват някви смешки за Vray и как бил много добър рендер, а портфолиото им всеки полуграмотен може да направи.

Автора на темата е продавача от продавалник, въобще не трябва да му обръщате внимание, спамят навсякъде, за да си продадат  боклуците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хахахаха, гоУемото нищо.

Пращай ти, щом куцо и сакато приемат.

От машината нищо не зависи, тия там не са способни на нищо, само раздуват някви смешки за Vray и как бил много добър рендер, а портфолиото им всеки полуграмотен може да направи.

Автора на темата е продавача от продавалник, въобще не трябва да му обръщате внимание, спамят навсякъде, за да си продадат  боклуците.

Не ми трябва, аз с други неща се занимавам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване