Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте дами!Виждам,че има много дискусии на различни теми.И понеже аз много се забалявам когато Главните се ревнуват  реших да пусна една такава тема.Много е забавно,когато има някой годеник,или тя/той си мисли ,че обича друг(докато не се появи главни/главната),или той гледа как флиртува с друг...най-различни ситуации!Тези моменти винаги са доста емоционални!

Ще се радвам да споделите книги с по-изразени такива моменти!Със сигурност не съм прочела всичко ;)  Много съм любопитна за вашето мнение!Нямам търпение!Дано и на други  да е интерсна тази тема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, много е хубаво, но само в случаите, когато автора го направи да е забавно, защото може да се отиде и в другата крайност и заради някакво недоразумение да са разделени главните с години...от глупост от инат... и от ревност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не го харесвам този елемент с ревността, свързвам го с намесата на трети човек, а това ми е много отблъскващо. Когато е без повод е забавно, почти във всяка книга, която съм чела има такъв много тънък и кратък момент, в който героите си подменят реплики от рода на "Ти ревнуваш", а другия самоуверено отрича, при условие че се пръска отвътре. Но не съм привърженик на идеята умишлено да се стига до такива чувства, винаги става от играчка-плачка и героите са разделят, пък макар и временно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,ами аз си мислех именно за такива моменти!Но може би по -широко засегнати!Не съм попадала на книги в която да се стигне чак до раздяла! :no-no: (или поне не помня)Може би не съм се изразила достатачно добре.... :(  За мен такъв момент е например"Като пепел във вихъра"-втората част(с Коул и Алена и Брегър) или "Нежната измамница"(с Мелани и Дом и Роланд) или "Уитни,моя любов(с Клейтън и Ники и Уитни)....нещо такова...

Когато ревността  е неоснователна,когато е поднесена по забавен начин,когато в такъв момент разбират,че всъщност обичат даден човек,когато искат да провокират отсрещния човек,тогава според мен е забавно и допринася много за книгата.В любовта,в любовните истории винаги има и трусове,и тогава историята е по-истинска,по-реална и според мен малко здравословна ревност я прави по-интригуваща!В много случеи на героите им трябва някой отстрани,или някоя ситуация,която да ги "цапне" по главата,та да се усетят!Да!Има и наранени,но това е живота и историята е по-интересна.Когато има препятствия за преодоляване и преоткриване на чувствата е по-истинско!(а такива често са породени от ревност)

На мен лично ми е малко скучно,когато още от първата  среща се влюбват,заживяват щастлива и карй,единствената интрига са пейзажите отстрани.

Но.... :P всеки е различен!

Е,момичета,може пък да се сетите за някоя такава книга която да ми предложите!Щом не става за тема-на мен помогнете!Чете ми се нещо с интрига :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееех, Уитни,това е една от книгите, които обичам и мразя едновременно, второто точно заради два момента на недоразумение, породено разбира се от пристъп на ревност :no-no:

Честно казано съм затруднена да ти препоръчам нещо конкретно, може би "Пламъкът и цветето" на Удиуиз - главната ревнуваше от бившата на главния, а той от всеки, който се разхождаше в панталони. Може би и "Заплетени" на Ема Чейс - но там гледната точка е само една - изцяло мъжката. За друго в момента ми е трудно да се сетя. Я сподели още някой книги, които си чела и са ти харесали точно заради този елемн, така може да се сетя за още нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,ами аз си мислех именно за такива моменти!Но може би по -широко засегнати!Не съм попадала на книги в която да се стигне чак до раздяла! :no-no: (или поне не помня)Може би не съм се изразила достатачно добре.... :(  За мен такъв момент е например"Като пепел във вихъра"-втората част(с Коул и Алена и Брегър) или "Нежната измамница"(с Мелани и Дом и Роланд) или "Уитни,моя любов(с Клейтън и Ники и Уитни)....нещо такова...

Когато ревността  е неоснователна,когато е поднесена по забавен начин,когато в такъв момент разбират,че всъщност обичат даден човек,когато искат да провокират отсрещния човек,тогава според мен е забавно и допринася много за книгата.В любовта,в любовните истории винаги има и трусове,и тогава историята е по-истинска,по-реална и според мен малко здравословна ревност я прави по-интригуваща!В много случеи на героите им трябва някой отстрани,или някоя ситуация,която да ги "цапне" по главата,та да се усетят!Да!Има и наранени,но това е живота и историята е по-интересна.Когато има препятствия за преодоляване и преоткриване на чувствата е по-истинско!(а такива често са породени от ревност)

На мен лично ми е малко скучно,когато още от първата  среща се влюбват,заживяват щастлива и карй,единствената интрига са пейзажите отстрани.

Но.... :P всеки е различен!

Е,момичета,може пък да се сетите за някоя такава книга която да ми предложите!Щом не става за тема-на мен помогнете!Чете ми се нещо с интрига :)

Не съм казала, че не става за тема...напротив... просто представям и друга гледна точка... Едната е тази болезнената, даваща разочарования, болка, драма и сълзи ревност. Това са тежките книги, които аз лично ги изживявам много и плача (когато е несправедливо)

А за ревността, която е представена забавно, леко и приятно... на прима виста мога да ти кажа...серията Блайдън на Джулия Куин (много ми е прясна... особено в Среднощен танц има една такава сцена трепач). Има много забавни моменти. Отделно в Малори на Джоанка, Братството на черния кинжал... то там по-скоро е собственическо чувство... ревността е равносилна на убийства :) Сещам се за такива сцени на ревност и в Горещо утро на Сандра Браун - ох, леле. И общо взето в много, много книги има някои сладур /сладурка/, която "побутват' главните да се осъзнаят. Както в Брачен капан на Оливия Паркър Розалинд лекичко накара брат си Тристан да "помогне" на Ротбъри да се осъзнае...  :) 

Това е за сега, ако се сетя нещо друго ще споделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Благодаря,че ми отговорихте!Мисля,че се разбрахме! :wink12: Доста от книгите не съм чела,но "Пламъкът и цветето"-супер!!А "Горещо утро"-без думи.Една от най-любимите ми(аз съм най-горещата почитателка на Сандра Браун)Малори-също.Супер!Точно това имах впредвид

Честно си признавам,че на Джулия Куин нищо не съм чела!Ще я пробвам!Но и не знам от къде мога да намеря тези книги(аз свалям от Читанката,но там няма много от тях-"Заплетени" и "Среднощен танц" и'Брачен капан")тези не съм ги чела

А за нещо което ми е харесало-"Само спомен","Заложница на любовта"(Сандра Браун)Джудит Макнот също има много силни такива моменти."Непокорна страст"(Джейн Арчър) "Дивата котка'(Хедър Греам)

Ох,обърках се и не се сещам имената на книгите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за интересната тема, мила!

Направо накара позахъркалия ми дълбок зимен сън мозък да се размърда. 1432f9fc207489270d5da4d78818ebff.gif

Първият роман, за който първосигнално винаги се сещам по темата за ревността е „Скандална любов” на Бренда Джойс. Годеницата на главния (третия в най-омразната ми геометрична фигура) беше мила, тиха дама, която по-скоро ми беше симпатична и вместо да е някоя гаднярка дет ти се иска да я размажеш, за да не пречи на главните и спокойно да си се люлюнкат на воля. Рядко ми се случва да харесвам „пречката” в отношенията на главните, но тук ужасно много й съчувствах, по скоро на моменти ма дразнеше главната, та ми идеше да я халосам с компа по дебелата чутура.

В „Джудит” на Джуд Деверо пък главния мъжанга така здраво ми действаше на нервата с тая негова заслепяваща любов към бившата му годеница едно подлизурско, двулично чудовище, а тоз тъпчо с овчи мозък цял роман не можа да оцени прекрасната, всеотдайна жена до себе си. Еййй, романът съм изръфала преди много години, ама още ма натриса бяс само кат се сетя за тоз овньо-главния. 7afd66e9573c0ca5a962b1bf239a61db.gifСъщата работа и в „Никол” пак на Джуд Деверо.

А пък един от най-забавните романи, когато главния ревнува сам от себе си е „Мъжът на моите мечти” на Джоанка. Обожавам тоз великолепен, разкошен роман, изпъстрен с кръвнишки словесни двубои между главните докат си лазят взаимно по нервите.

Ооооо, как само потънах в спомени по страхотни, запомнящи се романи….

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...(аз свалям от Читанката,но там няма много от тях-"Заплетени" и "Среднощен танц" и'Брачен капан")...

Ти направо изби рибата.. В Читанка броят на любовните романи е на първо място сред жанровете книги - в момента има в наличност 1720 любовни романа. Естествено, това далеч не е всичко, което е издадено на български език, но все пак..

За ориентир потърси "Статистика" - "Категории Книги" - "Любовни романи и повести". Вероятно там ще намериш автори и книги, които дори не си подозирала, че съществуват.. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти направо изби рибата.. В Читанка броят на любовните романи е на първо място сред жанровете книги - в момента има в наличност 1720 любовни романа. Естествено, това далеч не е всичко, което е издадено на български език, но все пак..

За ориентир потърси "Статистика" - "Категории Книги" - "Любовни романи и повести". Вероятно там ще намериш автори и книги, които дори не си подозирала, че съществуват.. ;)

Благодаря ти,но добре знам с какво разполага Читанката!Аз имах впредвид книгите който са ми препоръчали(точно тези трите ги няма -за тях говорех) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че темата е стара, но имам един въпрос.

Търся любовен роман, но не си спомням заглавието му. В него се говореше за ревността на главния герой и постоянните обяснения на главната героиня. Тя му обясняваше, че дори да я види с непознат мъж в стаята им първо да попита, а не да си съставя мнение. И накрая на романа свършваше като той се прибира вкъщи и заварва жена му в леглото, а  двама непознати мъже са при нея /мисля че и бяха братовчеди от Америка/ и той не се развиква, а изчаква да разбере какви са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...