Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Скоро ми се случи да влязат в взлом и да ни оберат като взимат всякакъв вид техника. И понеже полицията ни каза че може да е някой комшия и затова решихме да застраховаме жилището ни. Искам да попитам как стоят нещата с застраховката на покъщнината. Коя фирма е най-добра, какви пари изплащат, какви са условията и т.н. И също идват ли в дома ми за да изписват каква техника имам.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добрият вариант е СОД(сигнално охранителна дейност) услуга. Има вероятност да хванат крадците, а ако не успеят, плащат обезщетение. При това е много по-сигурно че ще платят, по-бързо става и сумата ще е по-близка до цената на ограбеното имущество, отколкото да вземете пари от застрахователи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

аз съм застраховател, да уточня. Занимавам се с имуществено застраховане от повече от 3 години.

Работя в застрахователна компания, за това няма да казвам коя, да не е реклама. Мнението ми няма да е рекламно!!! Ще съм максимално безпристрастен!!!

Значи,

относно условията. Имуществената застраховка не е задължителна и от там идват всевъзможни възможности, покрития, условия.

Търси застраховка на така наречния "Първи риск", това е в съотвестствие с член 205, ал. 2 от Кодекса за застраховане.

Най-просто казано - 100% плащане на размера на щетата. От това обезщетение обаче може да се приспаднат самоучастия!

Според различните компании, има и различни изисквания за описа на техниката. Някои искат опис на техниката над 500 лева единична цена, други искат изцяло опис, трети пък въобще не искат. Някои искат връзка със СОТ, други не (конкретно за кражбата).

Забележи обаче, че има различни видове кражба. Повечето компании не признават кражба чрез техническо средство, а останали те са "чрез взлом" и "чрез грабеж". Тези деяния са класифицирани още в НК. За това обърни внимание кой тип кражба конкретно се покрива.

Също така внимателно изчети условията за евентуални "подводни камъни", като изискване за решетки на прозорците и т.н. Събери оферти от повече компании, но задължително искай да е на "Първи риск".

Отделно има една компания на пазара, пак не искам да я казвам, за която "Първи риск" е едно изкривено понятие.

Следи и за самоучастията в полицата, има компания друга, която е дефинирала, че щета под 700 лева не плаща, а за всяка щета над 700, то тя удържа тези 700 лева и с тяхната стойност намалява обезщетението.

По-добрият вариант е СОД(сигнално охранителна дейност) услуга. Има вероятност да хванат крадците, а ако не успеят, плащат обезщетение. При това е много по-сигурно че ще платят, по-бързо става и сумата ще е по-близка до цената на ограбеното имущество, отколкото да вземете пари от застрахователи.

което отново идва от тяхната застраховка ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се занимавам  с застраховки но съм брокер , и да ти кажа да си застраховаш дома за кражба си е абсолютна глупост и пари на вятъра . Повечето ми клиенти се интересуват как стоят цените при наводнен дом , от земетресения и други подобни цени е за това бих си застраховал моя дом . Тва че си оставил дома си без надзор си е твой проблем какво сега няма да ти се върне техниката обратно . Както казаха в предния пост сложи си СОТ научете се да живеете като хамериканците . Ако наистина искаш да застраховаш дома си се ориентирай към оферти за наводнения и земетресения .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се занимавам  с застраховки но съм брокер , и да ти кажа да си застраховаш дома за кражба си е абсолютна глупост и пари на вятъра . Повечето ми клиенти се интересуват как стоят цените при наводнен дом , от земетресения и други подобни цени е за това бих си застраховал моя дом . Тва че си оставил дома си без надзор си е твой проблем какво сега няма да ти се върне техниката обратно . Както казаха в предния пост сложи си СОТ научете се да живеете като хамериканците . Ако наистина искаш да застраховаш дома си се ориентирай към оферти за наводнения и земетресения .

А защо мислиш така?

Ако искаш на ЛС да си говорим за покритието "Кражба" и какви са условията.

Казах, че много застрахователи не покриват Кражба с техническо средство, което е може би най-разпространената форма на кражба.

Но има не 1 или 2 коректни застрахователи, които се отнасят сериозно и тези покрития не са на "вятъра".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми да ти кажа тия 1 2 компании ще са от най-скъпите тарифи на пазара нали ? а най евтините не предлагат покритие на кражба . Не съм много запознат с тези тарифи и кой какво предлага при мене 90 % се правят застраховки на коли и ремаркета ! И да ти кажа ДЗИ / уНИКА за 2 години си вдигнаха чудовишно цените на застраховките на коли а преди като започнах  в бизнеса правих само на тях и като се има предвид тази криза има 1 2 компании с най -евтините тарифи и 1 единствена компания с евтина тарифа за целогодишна гражданска ха сега отгадни коя е тя :P Мисля че трябва да се отвори тема тук за застраховките

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

което отново идва от тяхната застраховка ;)

Съгласен съм. От застраховката, която фирмата занимаваща се с охрана ще е сключила, при условия които редови гражданин не би получил,защото няма нужните познания дори да прочете ситният текст и да се ориентира във всички адвокатски финтфлюшки. Освен това, вероятността дори при коректен застрахователен договор застрахователят да изплати сумата, при това в размера който би трябвало, е по-голяма спрямо охранителната фирма, която има човек сведущ по правните въпроси и който успешно би приключил съдебно дело срещу застрахователя, защото знае как и фирмата може финансово да си позволи да го заведе и поддържа, което може да не е във възможностите на пострадалия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми да ти кажа тия 1 2 компании ще са от най-скъпите тарифи на пазара нали ? а най евтините не предлагат покритие на кражба . Не съм много запознат с тези тарифи и кой какво предлага при мене 90 % се правят застраховки на коли и ремаркета !

Е нали си брокер? Уж трябва да знаеш пазара...

Аз от своя страна работя на високи длъжности (и подписвач и ликвидатор) в компаниите до сега (2 са, но и в брокер съм работил) и задачата ми е от една страна да знам конкуренцията какво прави, че да я преборим, от друга да знам какви са най-добрите условия.

Както и да е. Специализацията ми е Имуществено застраховане, а специалността от 8-ми клас ми е "Застраховане, социално и осигурително дело" и така до бакалавъра в университета и после магистратурата.

Знаеш ли как се доказва "Кражба", по какъв начин, какви документи се искат? Условията на различните компании, значението на рисковете?

Сам се замисли, колко често стават "наводнения" на дома (правилния термин е "измокряне", "наводнение" е природно бедствие), колко често стават Земетресения, колко често се реализира природен риск "Градушка", и сравни с тях битовата престъпност от гледна точка на "Кражба чрез взлом, грабеж или използване на техническо средство". Не случайно най-скъпия риск (освен "Счупване на стъкла") е именно риска "Кражба".

Съгласен съм. От застраховката, която фирмата занимаваща се с охрана ще е сключила, при условия които редови гражданин не би получил,защото няма нужните познания дори да прочете ситният текст и да се ориентира във всички адвокатски финтфлюшки. Освен това, вероятността дори при коректен застрахователен договор застрахователят да изплати сумата, при това в размера който би трябвало, е по-голяма спрямо охранителната фирма, която има човек сведущ по правните въпроси и който успешно би приключил съдебно дело срещу застрахователя, защото знае как и фирмата може финансово да си позволи да го заведе и поддържа, което може да не е във възможностите на пострадалия.

Грешиш малко.

Всеки има право да застрахова чуждо имущество. Стига да има Застрахователен интерес. Подписвайки договро за СОТ, СОТ-а придобива този застрахователен интерес и той сключва застраховка от твое име. Често избират ниските лимити. Предишната компания, където работех, там бяхме събрали много СОТ компания, заради доброто ни реноме, избрания лимит беше стандартно от 5 000 лева за събитие.

Но нямаше нито различно в условията, които редови гражданин би получил, спрямо дадените на СОТ компанията. Лично с това съм се занимавал. Единственото условие беше, че застраховката е на 1-ви риск, това дето съветвам в темата да се търси същото условие. Но то не е преференциално, всички компании го предлагат, но "под мустак", защото е по-неизгодно за тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Добрич и тука много рядко на годината 1 2 пъти някой да си застрахова дома аз съм начиещ брокер , майка ми и тя е брокер и ги разбира тези неща за домашното застраховане . Аз правя само на коли застраховки и там  пазара ми е ясен ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми да ти кажа тия 1 2 компании ще са от най-скъпите тарифи на пазара нали ?

Е що - има една компания, (бързия ще се сети веднага коя) която предлага "Първи риск" с много ниски премии - вялно с ниски покрития, ама ...20-30-40 лева на година пари ли са?

Като говорим за "Първи риск" е добре да се отбележи, че след настъпвани на събитие - не трябва да се чака "втория" риск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за "Първи риск" е добре да се отбележи, че след настъпвани на събитие - не трябва да се чака "втория" риск.

Абе тъпо и объркващо звучи "Първи риск" за клиента, ама като така е дефинирано в закона...

Чл. 205.

(2) Ако застрахователният договор е сключен с уговорка срещу първи риск, обезщетява се пълният размер на вредата, доколкото тя не надвишава застрахователната сума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, после идва експерта и оценява откраднатия телевизор, купен преди няколко месеца за 2 бона, на 30 кинта.

Глупости!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И също идват ли в дома ми за да изписват каква техника имам.   

Идват само при условие, че се нахвърля определена сума на която искаш да застраховаш движимото имущество! За всяко застрахователно дружество е различно. Средно е за над 4 000лв. Т.е. ако мислиш, че всичката техника (телевизори,компютри,климатици хладилници и т.н. надхърля таиз сума) то тогава Застрахователя идва и прави опис! При настъпване на събитие е желателно да се представят (пазят) всякакви документи на въпросната техника (фактура или гранц. карта). Това помага при коректното оценяне и изплащане на претенциите.

За мен е задължително да се правят подобен тип полици. Същите да доволно евтини и покриват голям набор от рискове (аз даже и дограмата съм си застраховал с/у вандализъм, т.е някой ако хвърли камък и я счупи ми се плаща..оценена на 800 лв., а застрахователна премия под 10.00 лв. май беше)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти нещо от тази седмица:

7763172t.jpg

На човека му се беше скъсало водното съединение на пералнята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти нещо от тази седмица:

7763172t.jpg

На човека му се беше скъсало водното съединение на пералнята.

Тази пералня в хола ли е :D ...че и паркета... Лошо  за него и за комшията от долу..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази пералня в хола ли е :D ...че и паркета... Лошо  за него и за комшията от долу..

В кухнята, която е с плочки. И от там коридор, детска и спалня. Беше измокрил и съседите отдолу, но нямаше включен риск Гражданска отговорност към 3-ти лица, та със съседите да се оправя той. Иначе и на тях щяхме да плащаме.

Беше си викнал веднага фирма да изсмуче с машина водата от мокета. Платихме му фактурата, по мокета щети няма, заради бързата му реакция.

Нищо, случва се, само тази влага в панелката през зимата колко трудно се вади...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също трябва да се застрахова апартамента и от течащ покрик  . Нашия лятото на големите дъждове протече но още нямахме застраховка. Щяха да ни го оправят ако имахме но да го имаме предвид за другия път ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе тъпо и объркващо звучи "Първи риск" за клиента, ама като така е дефинирано в закона...

За някой може да му звучи тъпо, но си има логика.

При осъществяване на клаузите, в следствие настъпило събитие (първия път) е по-изгодно да се сключи нова застраховка.

Демек - ползва се само първия път.

Лошото е (по принцип) при формажорни обстоятелства. Какви - пише ги във всяка бланка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За някой може да му звучи тъпо, но си има логика.

При осъществяване на клаузите, в следствие настъпило събитие (първия път) е по-изгодно да се сключи нова застраховка.

Демек - ползва се само първия път.

Лошото е (по принцип) при формажорни обстоятелства. Какви - пише ги във всяка бланка.

Това само една компания го разглежда така.

Където съм бил сега не се прекратява полицата след реализирането на 1-вия риск, но се намалява лимита с изплатеното вече обезщетение.

Той форс мажора е един за всички, въпроса е изключенията как са направени.

Тука имаш цялата гама на дъгата направо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Където съм бил сега не се прекратява полицата след реализирането на 1-вия риск, но се намалява лимита с изплатеното вече обезщетение.

То - и да не ти я прекратят, ти сам ще си я спреш.

Като знаеш, че покритието може да е със стойност, по ниска от стойността на хартията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си правете застраховка за покъщнина и най - вече ако ви предложат готов пакет уж изгоден и евтин. Това си е направо измама! Ако ви се случи нещо,т о ще ви опада косата от разрправии и бюрократщина, а хвърлените в това пари могат да надхвърлят размера на откраднатото! СОД + GSM комуникатор или видео, е най приемливото решение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си правете застраховка за покъщнина и най - вече ако ви предложат готов пакет уж изгоден и евтин. Това си е направо измама! Ако ви се случи нещо,т о ще ви опада косата от разрправии и бюрократщина, а хвърлените в това пари могат да надхвърлят размера на откраднатото! СОД + GSM комуникатор или видео, е най приемливото решение

Дооообре, повервах ти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дооообре, повервах ти!

Че кой те пита - верваш ли ми или не!

Като си я подкарал обаче, би ли описал всички стъпки, които се изпълняват при настъпване на събитие! Колко струва това удоволствие,и колко време и бюрократщина отнема! 

Всичко това + цената на полицата в някои случаи може да надхвърли стойноста на щетата пр . дребна кражба!

Хайде сега да ме обориш, но с факти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че кой те пита - верваш ли ми или не!

Като си я подкарал обаче, би ли описал всички стъпки, които се изпълняват при настъпване на събитие! Колко струва това удоволствие,и колко време и бюрократщина отнема! 

Всичко това + цената на полицата в някои случаи може да надхвърли стойноста на щетата пр . дребна кражба!

Хайде сега да ме обориш, но с факти

1. Уведомяват се компетентните органи (полиция)

2. Те изготвят протокол в който са описани откраднатите вещи, установяват настъпване на събитието и т.н.

3. Уведомява се застрахователя за настъпилото събитие

4. Изчаква се полицита да приключи разследването и да издаде служебна бележка

5. Следва изплащане на застрахователно обезщетение

Всичко на всичко (ако отиваш до полицита със собствен автомобил), то цената ще ти излезне грубо казано около 50-100 средно, като най-голяма тежест има стойността на застраховката.

Някъде около 50-60 лева на година за пълно покритие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от tatimebie
      Здравейте машини
      Бих искал да ми кажете колко би струвала тази конфигурация мисля че ми е време да си продам машината  благодаря ви.
      Процесор AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
      Дънна платка ASRock B450 Steel Legend
      RAM Памет Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
      Видео Карта GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit
      Водно Охлаждане COUGAR AQUA 240mm
      Захранване FSP RAIDER S 550W 80+Silver
      Кейс Deepcool Matrexx 55 + вентилатори RGB 3-от пред 1- от зад
      M.2 2280 SSD GIGABYTE 256GB
      HDD Samsung 2.5 870 EVO 250GB
    • от ivo23
      Имам проблем при връзката на компютърът с ресийвъра. Свтрзани са чрез HDMI, но след около 2-3 часа работа рейсъвара изключва. Сменях кабели, портове, същата работа. Реших да включа лаптоп и в продължение на 12 часа, докато бее включен, проблем нямаше. Излезе предположение, че контактът няма заземяване и го смених с такъв със заземяване (сградната инсталация има заземяване, но самият контакт беше без и го смених и свързах към жълто-зеленият кабел). Проблемът остана. Като добавка мога да кажа, че и компютърът, и ресийвъра, и приставката на телевизията, и адаптора на рутера са вързани към един разклонител, който си е най-обикновен. Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра. Това хубаво, но идва доста неудобно с кабели през цялата стая. Така или иначе в момента съм в процес на тестване на тази система и за сега след около 5 часа ресийвъра не е изключвал. Ако се окаже наистина това проблемът, бих ли могъл да ги вържа отново в един разклонител, но със защита и каква защита трябва да има?
    • от BGpower21
      Здравейте непознати приятели!  
      Със семейството ми живеем в къща 90 кв. м., тавана е гредоред, а пода редени дъски, изолация - никаква.
      Зимно време отопляваме 3 стаи с две печки на дърва и въглища. 
      Дотук добре, ама хамалогията голяма - купуване, мъкнене, цепене, зареждане, пак мъкнене, после изхвърляне и пак мъкнене...
      От край време се замисляме за промяна. Чуваме добри отзиви за пелетните камини, по-икономично било, повече топлело... 
      Имаме един климатик 12-ка в едната стая и се колебаем дали да продължим да купуваме климатици или да вземем пелетна камина на водна риза или евентуално две по-малки камини на пелети без водна риза.
      Всички знаем, че тока все поскъпва, защо поскъпва и че, Ще поскъпва!
      Давайте съвети за примерни цени за изграждане на водна риза, касае се за 3 стаи, коридор, кухня и баня! 
      Споделете вашият опит, кое според вас би било по-добре? 
    • от izvladov
      Здравейте,
      Имам един настолен компютър с малко странен проблем.
      Параметрите са му:
      Intel Core i5-4570
      RAM 4 GB
      500 GB HDD
      Както компютърът работи и изведнъж екрана се счупва и се появяват цветни пиксели, след което трябва да се направи рестартиране.
      Ще прикача видео, в което се вижда как изглежда. (самите пиксели примигват)
      Няма конкретен начин да възпроизведа проблемът. Просто докато работя на компютърът и изведнъж се получава проблема.
      Пробвах следното:
      - Пробвах да сменя процесора, тъй като използвам видео от него и мислех, че е там проблема, но проблема се появи с чисто нов процесор също.
      - Пробвах да сменя хард диска. Пробвал съм с три хард диска и с трите има същия проблем
      - Тествал съм РАМ паметта, чрез BIOS-a на компютъра и не откри никакви грешки.
      Това което съм забелязал, е че хард диска почти винаги е на 100% натоварване в Task manager-a.
      Въпреки, че не е SSD ми изглежда необичайно, случва се дори когато не правя нищо на компютъра.
      Моите предположения са следните:
      - Възможно е захранването да е проблемно.
      - Възможно е някой кабел, който се свързва с хард диска да е проблемен.
      - Възможно е проблема да е по дънната платка.
      - Проблемът не е в монитора, понеже съм го използвал с друг компютър и няма проблем.
      - Проблемът не е в захранващият кабел на монитора или компютъра, пробвал съм ги сменя.
      Разчитам на някакво мнение.
      Надявам се някой от Вас да се е сблъсквал с такъв проблем и да знае как да го реша или поне да каже как мога да разбера къде е проблема.
      Ако проблема е в дънната платка, ще трябва да продам всичко на части, понеже сокета на дънната платка е 1150 и рядко се намират евтини дънни платки.
      Благодаря предварително!
      PC problem.avi
    • от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване