Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за покупка на кола ми е необходим спешно

ScD

Препоръчан отговор

Привет другари и другарки,

За съжаление малко смачках хюндайчето заради хубавите ни магистрали и съответно е тотал-щета, а ми е необходима кола повече от всякога. Планирам покупката до края на годината или в най-лошия случай - януари месец.

Изискванията:

1. Предпочитам хечбек, но може и седан

2. 4/5 врати е задължително

3. Приемлив по големина багажник

4. Да има някакви минимални системи за сигурност е плюс

5. или икономичен дизел или бензин/газ

6. Предпочитам да е с врачанска регистрация, тъй като ще ми е по-лесно да я видя, прегледам на сервиз и прехвърля

Нямам предпочитания за конкретна марка, но по-евтината поддръжка е за предпочитане.

Бюджет:

Общо мога да отделя до около 4 хиляди, но на 2 пъти.

Към момента на куп мога да дам до 3 макс, но в тия пари трябва да влезе всичко по прехвърлянето, застраховки и т.н.

Евентуално ако сме на вариант бензин/газ, газовата мога да я сложа на 2-ри етап, но общо бюджета с газовата не трябва да надхвърля 4 хиляди.

Към момента съм се спрял на следните:

Renault Laguna 2.0 Gaz*RXE - 2000лв

Rover 416 gaz - 1990лв.

Форд Мондео '96, 2.0 седан 150к.с.(с чип), за 3 хил. на бензин с 2 комплекта джанти/гуми, като колата е от приятел и съм сигурен, че няма да излезе нещо скрито на 2-ия ден след като я купя.

Благодаря предварително за отзивите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 65
  • Създадено
  • Последен отговор

Щом град Враца ти е сгоден отиди там и си отдели примерно 2 дни да обиколиш местните търговци. Има доста от тях. За тези два дни като нищо можеш да тестваш едно 10 автомобила и да си направиш изводите и крайния избор. Няма да е проблем да покараш из местните селца около града и без номера. Ако търговеца те прецени като сериозен. ;)  Имай в предвид обаче да си вземеш подкрепа, защото са големи шмекери(обикновено изкупуват пострадали при катастрофи автомобили и след един бърз ремонт ги пускат в продажба. Да не говорим за километражите). 

П.П. Съжалявам, че не мога да ти помогна с конкретно предложение, защото за този бюджет не бих се пробвал.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е Мондео, гледай да е след 2002-03 година. Миналия ден ходихме до с.Труд, един приятел да си купи автомоби, намерихме едно Мондео за 3500 лв. 2005 година, състоянието беше отлично "за първи път да видя, хубава и запазена кола за тези пари" , ако ще си взимаш кола, гледай поне да е дизел. Зимата ще пали от първия път,. Иначе, погледни Пасатите след 98-99-та година. Има доста запазени за 3-3500 лв. Ако имаш проблеми с намирането на автомобил, пиши ми на лично ще измислим нещо. Имам познати в с.Труд, ако можеш да дойдеш до там ще се измисли нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет другари и другарки,

За съжаление малко смачках хюндайчето заради хубавите ни магистрали и съответно е тотал-щета, а ми е необходима кола повече от всякога. Планирам покупката до края на годината или в най-лошия случай - януари месец.

Изискванията:

1. Предпочитам хечбек, но може и седан

2. 4/5 врати е задължително

3. Приемлив по големина багажник

4. Да има някакви минимални системи за сигурност е плюс

5. или икономичен дизел или бензин/газ

6. Предпочитам да е с врачанска регистрация, тъй като ще ми е по-лесно да я видя, прегледам на сервиз и прехвърля

Нямам предпочитания за конкретна марка, но по-евтината поддръжка е за предпочитане.

Бюджет:

Общо мога да отделя до около 4 хиляди, но на 2 пъти.

Към момента на куп мога да дам до 3 макс, но в тия пари трябва да влезе всичко по прехвърлянето, застраховки и т.н.

Евентуално ако сме на вариант бензин/газ, газовата мога да я сложа на 2-ри етап, но общо бюджета с газовата не трябва да надхвърля 4 хиляди.

Към момента съм се спрял на следните:

Renault Laguna 2.0 Gaz*RXE - 2000лв

Rover 416 gaz - 1990лв.

Форд Мондео '96, 2.0 седан 150к.с.(с чип), за 3 хил. на бензин с 2 комплекта джанти/гуми, като колата е от приятел и съм сигурен, че няма да излезе нещо скрито на 2-ия ден след като я купя.

Благодаря предварително за отзивите.

От тези -Лагуната, ако ще се кара извън града. Градско под 15 газ зимата е кеф. Притесняват ме псевдо"музикалните" кабели из двигателния отсек и купето - както и измития мотор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От двете дето си показал бих избрал Лагуната.

Притесняваме обаче, че обявата е пусната от "частно лице", а на едната от снимките си личи, че колата е спряна в автокъща.Цената е висока за тази година, отделно двигателят е прекалено чист.Тия кабели в багажника говорят , че е имало говорители -тоест колата е карана от човек, което я е ползвал за келешлък.как я е карал - неизвестно.

Трябва да я видиш и пробваш задължително !

Ето други предложения от региона за тия пари :

Мазда 323 1.7 дизел  - изглежда чудесно на снимките, моторът е перфектен - подобна карах 7 години без никакви проблеми и съм много доволен от тази колица.Можеш да отбиеш цена, но не повече от 100-200 лв.

Мазда 323 1.3 седан , бензин - изглежда добре на снимките, има външни забележки, километражът е превъртан обаче. Отвивай задължително цена !

Opel Vectra - изглежда циганска, но добре запазена.Поне 200 можеш да и свалиш от цената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От тези -Лагуната, ако ще се кара извън града. Градско под 15 газ зимата е кеф. Притесняват ме псевдо"музикалните" кабели из двигателния отсек и купето - както и измития мотор.

Градското каране няма да е толкова много, а и не мислиш ли, че малко преувеличаваш с тия 15/100? Би трябвало да дава около 10-ка градско на бензин... Но пък си прав за кабелите... не им бях обърнал внимание...

ако ще си взимаш кола, гледай поне да е дизел. Зимата ще пали от първия път, .....

малко противоречиви ми се виждат твърденията ти... да взема дизел та зимата да пали от първия път... нали обикновено дизелите са по-проблемни през зимата. ....

Иначе благодаря за предложенията, но да взема кола за около 3500 в момента означава да извадя 4хил. на куп сега, а това ще ми е малко трудно. Разбира се вариант е да заделя парите и януари месец ще мога да ги дам наведнъж, но ми се искаше преди празниците да се сдобия с возило...

Мазда 323 1.7 дизел  - изглежда чудесно на снимките, моторът е перфектен - подобна карах 7 години без никакви проблеми и съм много доволен от тази колица.Можеш да отбиеш цена, но не повече от 100-200 лв.

Тази ми хвана окото. Идеи какъв разход дава? И не е ли 2.0 мотора? 71 коня ми се виждат малко за такъв мотор...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази ми хвана окото. Идеи какъв разход дава? И не е ли 2.0 мотора? 71 коня ми се виждат малко за такъв мотор...

Да на 2.0 ми прилича на снимката - по-големия брат като на старата ми маздюха.

Чист, комънрейл дизел,  - разход в града 6.5-7/100 , извънградско - 5/100 , ако не я зориш и не настъпваш педала.Само въртиш и палиш.Ангренажен ремък+ролка = 100 лв.Въздушен+маслен+горивен филтър - 70 лв общо.Никакви ядове с двигателя до 300 000 километра.Внимаваш с ръждата по купето ! Оглеждаш бомбетата на амортисьорите .Чукаш праговете и гледаш маслото в скоростната кутия още при покупката !

Нямаш борд компютър, имаш ABS, 4 въздушни възглавници и голям багажник.Возията е малко твърда, но колата е стабилна в завой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

малко противоречиви ми се виждат твърденията ти... да взема дизел та зимата да пали от първия път... нали обикновено дизелите са по-проблемни през зимата. Хубава нафта за 1,6 не знам от къде намираш, но явно не е от нормална бензиностанция...

Иначе благодаря за предложенията, но да взема кола за около 3500 в момента означава да извадя 4хил. на куп сега, а това ще ми е малко трудно. Разбира се вариант е да заделя парите и януари месец ще мога да ги дам наведнъж, но ми се искаше преди празниците да се сдобия с возило...

Незнам, когато работех като сервитьор ми дадоха един пасат газ/бензин, зимата на минус 3-5 градуса палише от 4-5-ти път на бензин, пак на газ не ми се говори!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Ровър не съм компетентен .

Такова чудо не съм имал, не съм поддържал и не съм карал никога през жовата си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за роувърите да кажете? Някой с някакви впечатления? Гледам вървят по-евтино...

Rover 25 ГАЗ - 2400lv.

Добър автомобил е, но натовариш ли го малко повече, колата направо ляга. Багажника е изключително малък, една детска количка не може се побере.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази Маздичка си е 1.7 мотор! Много са здрави като цяло. Зависи обаче кой/как/къде я е карал. За мен е добър вариант. Разхода и градско не би трябвало да надвишава 6/6.5....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже говориш за поддръжка - най-тънко е Опел и Рено. Лично мое мнение и на АутоПлюс, Косер и още няколко вериги магазини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От двете дето си показал бих избрал Лагуната.

Притесняваме обаче, че обявата е пусната от "частно лице", а на едната от снимките си личи, че колата е спряна в автокъща.Цената е висока за тази година, отделно двигателят е прекалено чист.Тия кабели в багажника говорят , че е имало говорители -тоест колата е карана от човек, което я е ползвал за келешлък.как я е карал - неизвестно.

Трябва да я видиш и пробваш задължително !

Ето други предложения от региона за тия пари :

Мазда 323 1.3 седан , бензин - изглежда добре на снимките, има външни забележки, километражът е превъртан обаче. Отвивай задължително цена !

Opel Vectra - изглежда циганска, но добре запазена.Поне 200 можеш да и свалиш от цената.

Всичко ОК без последното изречение :) Когато аз търсех кола за 3000 лева, попаднах на подобна обява за Опел Вектра комби за 2200 лева, 1998 година. Това бе преди 2 години. отидох да я видя и покарам. Първо, имаше ръжда, която не се вижда на снимките.  Второ, само първите пет години бяха в сервизната книжка и дотогава 170 000 км. След това километража сякаш бе спрял на 220 000, ако можеше изобщо да се различат километрите, защото колата бе в един зле осветен подземен гараж и лампичката на километража не работеше. Трето, колата не бе 1998 година, а 1997-ма. Това се виждаше от първата регистрация. Четвърто, "вносителя" дори не знаеше какъв мотор е, дори да бе писал някакъв в обявата. Пето, същия тоя мотор работеше като дизел, макар да бе Ecotec  бензин. Пето, най-накрая след поставяне на фалшиви номера, направих едно кръгче и още първия стълб щеше да бъде моя, защото кормилното управление заяждаше и волана нямаше никаква обратна връзка. Скоростната кутия имах чувството, че се държи на мястото си само благодарение на скоростния лост. Абе...2200 лева искаше човека, изглеждаше много добре на снимките в мобиле, но бе най-лошата кола, която пробвах тогава.  Затова на място се избира, та  ако ще и Тата да е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Градското каране няма да е толкова много, а и не мислиш ли, че малко преувеличаваш с тия 15/100? Би трябвало да дава около 10-ка градско на бензин... Но пък си прав за кабелите... не им бях обърнал внимание...

.......

Имал съм няколко рена (и в момента имам 2 :) ) , 2 от които лагуна 95-96 година . В малък град - 2км до работа , толкова и обратно гори доста. Извън града гори от 7.5-8 до 10 - говоря за газ. Във форума на рено има 100 страници за разхода - http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=60417.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм няколко рена (и в момента имам 2 :) ) , 2 от които лагуна 95-96 година . В малък град - 2км до работа , толкова и обратно гори доста. Извън града гори от 7.5-8 до 10 - говоря за газ. Във форума на рено има 100 страници за разхода - http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=60417.0

Ти направо ме отчая с тоя линк от форума на рено... надявах се на по-нисък разход градско. Не че ще я карам кой-знае колко из града, ама все пак...

Май ще ходя тая събота и неделя към Враца да видя какво имат по автокъщите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти погледни пасатите!

погледнах ги... най-евтиния що годе приемлив, който намерих, е за 3500...

А това автоматично означава да чакам до януари за да събера парите...

А за това Mitsubishi Carisma 1.8i klima 125 някакви мнения? Някой да е карал такова?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

погледнах ги... най-евтиния що годе приемлив, който намерих, е за 3500...

А това автоматично означава да чакам до януари за да събера парите...

А за това Mitsubishi Carisma 1.8i klima 125 някакви мнения? Някой да е карал такова?

Има сносни "Пасат"-и "тройки" (които всъщност се водят B4) и са по-надеждни и здрави от "четворките" (B5) - говоря от опит и от видяното от хора около мен, които се чудеха как да се отърват от техните 4-ки и петици. Ако не ти е проблем годината (произвеждани са до края на 1996 г.), може да поогледаш и такъв. Само гледай да е с климатроник, а не с климатик. Този, например. Според мен е по-добър избор от предложените Мазди, да не говорим за Опела. Карал съм няколко различни Опела, включително такава "Вектра", карал съм и такава 323 (бензинова), карам в момента и подобен Пасат и мога да ти кажа, че няма място за сравнение. За Рената не знам. Колкото до Ровърите, един приятел се беше загледал по такъв и от него съм чувал, че добър при тях е само един от използваните двигатели - на Хонда, дизел. Ама само съм чувал - на "Ровър" само са ме возили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи някаква тройка дизел голф с 2 врати и с по-голям двигател. Хем ще е по-евтин, хем докато го караш ще можеш да смениш още 4-5 коли и ще имаш винаги една резервна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи някаква тройка дизел голф с 2 врати и с по-голям двигател. Хем ще е по-евтин, хем докато го караш ще можеш да смениш още 4-5 коли и ще имаш винаги една резервна.

тва не го схванах? да взема двуврат голф, та да сменя още 3-4 коли покрай него? Губи ми се логиката в това изказване...

Иначе вчера ходих та гледах 2 лагуни и митсубишито... митсубишито беше трагично, първата лагуна не беше зле, ама докато я тествах нещо ме глождеше отвътре че не ѝ е нареднещо...

другата лагуна е оная за 2 хилки с газовата уредба и в действителност освен ръждата отгоре около антената, както е написал продавача, друг недостатък не можах да видя в тая кола. Та сега следва голямото убеждаване, че тая кола е за нас, щото жена ми нещо не я хареса.

Иначе тая седмица трябва да видя и мондеото и ще видим какво ще излезе друго като вариант...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тва не го схванах? да взема двуврат голф, та да сменя още 3-4 коли покрай него? Губи ми се логиката в това изказване...

Иначе вчера ходих та гледах 2 лагуни и митсубишито... митсубишито беше трагично, първата лагуна не беше зле, ама докато я тествах нещо ме глождеше отвътре че не ѝ е нареднещо...

другата лагуна е оная за 2 хилки с газовата уредба и в действителност освен ръждата отгоре около антената, както е написал продавача, друг недостатък не можах да видя в тая кола. Та сега следва голямото убеждаване, че тая кола е за нас, щото жена ми нещо не я хареса.

Иначе тая седмица трябва да видя и мондеото и ще видим какво ще излезе друго като вариант...

Послушай жена си! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Послушай жена си! 

Абсолютно !

Ако вземеш нещо, което жена ти не е одобрила , колкото и да е добро -все ще ти мрънка, а недай си Боже, нещо да се счупи ( а при кола втора употреба това винаги ти виси над главата ) -тогава ще ти се опява "Казах ли ти ?!"

А ако вземеш това, което жена ти е одобрила и харесала - винаги като се случи нещо ТИ ще и казваш горното и ще си имаш коз  :whist:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

псевдо музикалните кабели са си баш музикални кабели... като един истински българин е вързал аудиото директно към акумулатора. Сменил е говорителите отзад и също така каза, че е вързал още нещо, ама в момента ми избяга точно какво свързано с парното...

Няма да е проблем да покараш из местните селца около града и без номера.

да бе... за това чичо ми седя 1 месец без книжка и с акт за 400+лв... щото решил да иде без номера до КАТ да я регистрира и куките го спряли и се заяли...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва за разхода на Лагуните е вярно ,моята под 15 газ не пада при градско каране.

Audi B4  но няма климатик

Peugot 406

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване