Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютър за игри до 800 лева.

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел иска да си смени машината и понеже живее в Германия ме помоли аз да попитам и сглобя машината, а като си дойде на коледа ще си я вземе. Става въпрос за компютър на който ще се играе основно CS:Go и ще се гледат филми, музика, и браузване. Има периферия като мишка, клавиатура, колонки и 22 инчов монитор. Не разбирам нищо от тъпата игра и не знам какви са изискванията, защото той иска да играе с много фпс играта. Старата машина е АМД базирана, дъно Асрок N68-VS3 UCC, процесор Athlon II X2 3000, RAM: 2x 2GB DDR3 1333, 500GB Sata HDD, VGA AMD 6450 512MB. Захранване 400 вата китайско менте ( 12V линия е със 32А ) Стандартна кутия със горно закрепване на захранването, и без преден и горен вентилатор. Компа няма да се клоква, тишината не е проблем, защото не си ляга с него. От старата машина ще се ползва харда ( не гледа блу рей, така че за сега не е проблем обема) и паметта като ще се добавят още две плочки 2x2 GB, Изискването му е видео картата да е на АМД. Трябват дъно, процесор, захранване, видео, рам. Ако мислите че кутията е читава ще се запази ( снимка в момента не мога да дам, ако искате ще го накарам довечера да я снима и ще я кача). Ами това е, максималната цена е 800 лева. Ако има нещо което съм пропуснал питайте, мерси на всички отзовали се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък точно AMD ?

Може да се окаже да има по-хубава алтернатива на Nvidia за същата цена.

А и видеокартата няма AMD, марката е Radeon.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 814.61 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/52226p1r52259p1r50071p1r45555p1r47759p1rf.htmlОт неговата машина добавя рам-та и харда :) 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, разбрал си за какво става въпрос, но така или иначе той дава парите, и това му е изискването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
POWER AXR7 260X 2GBD5-DHV3E/OC
EVGA 500W 80 PLUS 100-W1-0500-KR
CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU

Обща стойност - 841.56 лв. с ДДС

Количка

Слага рам паметта и харда,друг вариант е продрания FX8320 да сложи и r9 270... Ако тези 40 кинта са много слага това дъно

От стария кашон ползва рам паметта и харда...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да продаде старият си процесор и да вземе някой по-мощен,има втора употреба такива.

Сменя захранването и видеокартата.

Едва ли ще похарчи повече от 500 лв за всичкото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като иска много  FPS  да си купи 144 херца монитор. За 800 лева  може да се събере бюджетен компютър  за игра на  ниска резолюция .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложих му този вариант, но не желае да взима процесор втора ръка, какво да го правя, упорит е. В крайна сметка, може да се сглоби нещо сега с цел бъдещ ъпгреид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложих му този вариант, но не желае да взима процесор втора ръка, какво да го правя, упорит е. В крайна сметка, може да се сглоби нещо сега с цел бъдещ ъпгреид.

Обща стойност - 817.19 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/51329p1r51390p1r52371p1r2125p1rf.htmlПозволяваща ъпгрейд до 5-то поколение, и добро захранване с хубава кутия. Ще трябва да използва и видео картата,рамта и харда. 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да взима SSD вместо скъп процесор ако ще цъка само CS: Go.

Кутията е желателно да се смени с примерно CM N200 но не е задължително (може да купи вент. на старата).

Количка

4396c244070131bd.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE
GB B85M-HD3 /1150
SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST

Обща стойност - 796.45 лв. с ДДС

Другите неща да си ги ползва от стария комп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам максимум феном да вземе...

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-VS3%20UCC/?cat=CPU

Че малко ли е? Доскоро Феномите биеха FX81** процесорите на АМД, а и сега FX83** не са кой знае колко по-напред.  Според мен единствения разумен вариант е да се вземе Феном. Нови не знам дали се продават вече, може и да има, но и на старо да е, не виждам проблем. А с останалите пари могат да се вземат много работи.

И още нещо. Гледам никой не включи 2х2 GB RAM, каквито изисквания разбрах че има. А това са поне 70 лева отгоре. Залагате на бързи видеокарти за CS, което е малко неразбираемо за мен, още повече, че някои от вас играят тая игра с 20 пъти по-слаби видеокарти ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдер  за тая игра трябва  видео  от среден клас и монитор  със 120 херца. За процесор може и i3-кa да имаш  защото тя реално съвсем леко е разкрасена и не е процесоро зависима. Те гонят  100+ FPS   защото са им казали ,че така  ще отидат  на  dreamhack   и ще набият Natus Vincere :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4GB в двуканален режим са предостатъчно за играта, филмите и нета за това съм предложил вместо още рам SSD.

Иска се максимално добър двуядрен за това съм сложил последно поколение отключен Пентиум та ако иска може и клок.

Иначе бюджета позволява и по-добър процесор и видео ама на така поставените условия не виждам смисъл.

Гледам никой не включи 2х2 GB RAM, каквито изисквания разбрах че има. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4GB в двуканален режим са предостатъчно за играта, филмите и нета за това съм предложил вместо още рам SSD.

Иска се максимално добър двуядрен за това съм сложил последно поколение отключен Пентиум та ако иска може и клок.

Иначе бюджета позволява и по-добър процесор и видео ама на така поставените условия не виждам смисъл.

Е аз напомням, защото явно човека има някакви изисквания, а гледам никой не се съобразява с тях. 4 GB  са малко за съвременна машина, дори само да се браузва с нея. Ами той ще отвори някой браузер докато играе, ще пусне някой чат и паметта си заминала. Да, SSD  е добра идея. Според мен обаче Пентиума не е за игри. Още повече, че играта има изисквания за подобен процесор, но като сложим факта, че се искат колкото се може повече fps,  то Пентиума може да се окаже ограничващото звено, а видеокартата да е овъркил. Иначе за 60 fps  става, само че на мен ми се струва, че се иска много повече. Не съм я играл тая игра, нека другите кажат колко максимум fps  вдигат и на какви настройки. Между другото изискванията за играта са E6600 или Athlon X3. Но както казах, изискванията са за даден брой fps. За повече нищо чудно да трябва и много по-бърз процесор вместо видео. Аз играя много игри и когато човек се навие на 120 fps  примерно, това е почти невъзможно заради бавните процесори, които почват да ограничават видеокартите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз също не съм запознат с тази игра, и никога не ме е влечала поредицата, моята щайга е за по други игри, за това не знам какви са изискванията за тази, говорих с момчето и ще се купи монитор, който да е поне 120 херца, това извън тези пари за компа, а бихте ли предложили някой, който все пак да е на прилична цена, като марката няма значение. Иначе за компа все още гледам предложенията ви, но условието за карта радеон си остава. не знам защо си го е навил, някой от играта му бил казал че радеоните вадели повече фпс на цс го, не знам дали е така. А колкото за памета, ако може да се включи 2х2 гига още,защото само 4 са малко вече, той пуска играта, пуска си и музика, и евентуално ако отвори браузера и щайгата ще издъхне. Мерси на всички за помощта до сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно на мен как ми стигат 2х2? Проблема му с бавната машина е стария процесор (Athlon II X2 3000) а не паметта.

Взимайки съвременен двуядрен процесор нещата ще са коренно различни и това го казвам от собствен опит с

Athlon 4800+ и смяната му с Pentium (по-стара архитектура и на по-ниски честоти от предложения).

А ако вземе и SSD машината ще отлепя като изтребител та разликата става още по-фрапираща!

Взимането на още 2х2ГБ рам е безсмислено за тия нужди та даже вредно ако е за сметка на SSD-то.

А определено тая рам както и дъно с четири слота ще му коства повече средства.

пс. Старата машина е с 2х1ГБ в последствие добавих още 1ГБ без осезаем ефект и от чисто любопитство

взех назаем още 1ГБ за проба но разочарованието ми беше пълно! Колкото и рам да и бухаш ефект няма.

По-новата като и махна едната плочка и я остава с 2ГБ ефекта е осезаемо негативен но въпреки това 

се държи по-добре (говорим без SSD иначе ще е още по-добре) та процесора го спъва а не паметта след като има вече 2х2. 

Естествено ако говорихме най-общо за игри 8ГБ щяха да са препоръчителни както и много по-добро видео и процесор 

а не само SSD но тук говорим за една конкретна игра а и бюджета е малък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък точно AMD ?

Може да се окаже да има по-хубава алтернатива на Nvidia за същата цена.

А и видеокартата няма AMD, марката е Radeon.

Я поясни тогава AMD какво е и защо купиха ATI!

А какво ли е ATI!?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранване 400 вата китайско менте ( 12V линия е със 32А ) 

32A за 400W захранване въобще не са малко и не е лошо да се разбере точния модел, защото най-вероятно ще може да се ползва. Според описанието на кутията логиката сочи да се подмени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разлика между 60 и 120 херца на лед монитор не може да се направи с просто око.

Абе има разлика да ти кажа честно, усеща се :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване