Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация за средностатистически малък геймър, бюджет до 700 лв

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам нужда от малко помощ при избора на нова конфигурация.

Става въпрос само за компютър, без периферия (мишки,клавиетури,тонколони и монитор).Машината ще се ползва главно за домашни процеси и League of legends.Както и за някои други игрички. За предпочитане е да е колкото може по-мощен. Знам че за бюджета който ще напиша по-долу няма да излезне златна машина от частите които заедно ще сглобим, но да е нещо по-сносно така че да могат и игри да вървят добре.

Благодаря ви предварително, а бюджетът е 650 - МАКС 700 лева.

Поздрави !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 54
  • Създадено
  • Последен отговор

4GB DDR3 1600 A-DATA
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+
ASUS H81M-C /1150
I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX

Обща стойност - 592.50 лв. с ДДС

+

http://olx.bg/radeon-hd-7770-gigabyte-gv-r777oc-1gd-i64631126

Гарантирам ти за видеокартата,имаш 14 месеца гаранция и е фабрично много клокната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го слагайте това захранване,пълно менте е,половината хора с VS серията са пропищели в нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4GB DDR3 1600 A-DATA

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU

ASUS H81M-C /1150

I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX

Обща стойност - 592.50 лв. с ДДС

+

http://olx.bg/radeon-hd-7770-gigabyte-gv-r777oc-1gd-i64631126

Гарантирам ти за видеокартата,имаш 14 месеца гаранция и е фабрично много клокната.

Здравей, благодаря за прекрасната конфигурация , 592 лева със Видео картата от ваша страна или без нея ? 

@techmaniac, дали ще можем да променим нещо, за да включим и видео карта ? От страна на процесора, можем да направим малък компромис (този който ти си посочил) за да смъкнем малко от цената. Добра идея ли ще бъде ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.

В конфигурацията която ти предлагам е предостатъчна за ЛОЛ, вграденото видео е R7 серия, не се занимаваш с компоненти на старо, разполагаш с бърза памет 8ГБ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В конфигурацията която ти предлагам е предостатъчна за ЛОЛ, вграденото видео е R7 серия, не се занимаваш с компоненти на старо, разполагаш с бърза памет 8ГБ. 

Разбирам, просто искам да се подсигуря и за по-нататък и малко по-тежки игри от LoL, а колегата там каза нещо за захранването ? Да го сменим или знаете от личен опит че е добро.Понеже не съм се сблъсквал с такова. Ще можем ли да добавим и видео карта ? 

Какво мнение ще изразите за тази конфигурация

http://nikem-bg.net/cart/49640p1r49608p1r46943p1r50034p1r45553p1r50557p1r52420p1r50818p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, благодаря за прекрасната конфигурация , 592 лева със Видео картата от ваша страна или без нея ? 

@techmaniac, дали ще можем да променим нещо, за да включим и видео карта ? От страна на процесора, можем да направим малък компромис (този който ти си посочил) за да смъкнем малко от цената. Добра идея ли ще бъде ? 

592 лева без видеото,с него са 692,а това е всъщност най-мощната конфигурация,изобщо не се притеснявай,видеокартата е с хубаво охлаждане,може би един от най-продаваните модели в ниския клас на AMD...Гарантирам ти конфигурацията предложена от мен е най-добре балансирана и най-мощна.

Конфигурацията,която си сглобил е със слаб процесор,по-слабо видео от HD7770  с 10-15 процента и гадна кутия,иначе общо взето ако се пипне нещо става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В JMT как са цените горе-долу,защото и там имам отстъпки ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно AMD предложение с 4-ядрен процесор, на който LoL ще върви без никакви проблеми. Както и по-новите игри, но от конфигурация за 700лв. не може да очаквате чудеса и Ultra High настройки! :)

ATHLON X4 750K /BOX/FM2
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
SHENHA  ATX TOWER SH-901
POWER AXR7 260X 2GBD5-DHV3E/OC
GB F2A58M-S1 /FM2+

Обща стойност - 679.86 лв. с ДДС
Линк:
http://nikem-bg.net/cart/47525p1r46473p1r1002735p1r45553p1r50035p1r52862p1r52149p1rf.html

Ако се вземе фортрон захранване и кутия по отделно ще стигнат пари за едно 260X  като така конфигурацията ще стане по-бърза. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно AMD предложение с 4-ядрен процесор, на който LoL ще върви без никакви проблеми. Както и по-новите игри, но от конфигурация за 700лв. не може да очаквате чудеса и Ultra High настройки! :)

ATHLON X4 750K /BOX/FM2

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

SHENHA  ATX TOWER SH-901

POWER AXR7 260X 2GBD5-DHV3E/OC

GB F2A58M-S1 /FM2+

Обща стойност - 679.86 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/47525p1r46473p1r1002735p1r45553p1r50035p1r52862p1r52149p1rf.html

Ако се вземе фортрон захранване и кутия по отделно ще стигнат пари за едно 260X  като така конфигурацията ще стане по-бърза. :)

Може, но аз все пак гледам и други неща в една конфигурация. Примерно: по-ново поколение процесор, но и малко по-икономичен; дъно с по-добър чипсет със SATA 3 и USB 3.0 както и кутия с USB 3.0 на предния панел. Не бих пренебрегнал тези неща в една съвременна платформа.

Поздрави!

И ако вземеш конфигурация с 4гб памет се  приготви в най-скоро време да се изръсиш за още 1 плочка.

Да, наистина. И аз подочух, че LoL се нуждае от поне 8GB RAM, а препоръчителни били 16.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може, но аз все пак гледам и други неща в една конфигурация. Примерно: по-ново поколение процесор, но и малко по-икономичен; дъно с по-добър чипсет със SATA 3 и USB 3.0 както и кутия с USB 3.0 на предния панел. Не бих пренебрегнал тези неща в една съвременна платформа.

Поздрави!

Проблема е че в никем ги нямат тези процесори... USB 3.0 не пречи да си стои отзад и там да си се ползва, малък минус е но по-добре така и с по-добро видео отколкото с USB 3.0...

И ако вземеш конфигурация с 4гб памет се  приготви в най-скоро време да се изръсиш за още 1 плочка.

Това е най-лесното нещо да се добави още една плочка рам памет по-натам. Защото хем не изхвърляш старата (или я мушкаш в шкафа), хем е  и най-евтино...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За лигата и 2 са достатъчни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че в никем ги нямат тези процесори... USB 3.0 не пречи да си стои отзад и там да си се ползва, малък минус е но по-добре така и с по-добро видео отколкото с USB 3.0...

Въпрос на лична преценка и нужди. Но ако след време автора реши да се сдобие с SSD, което е много вероятно, то би бил ограничаван от по-евтиния чипсет.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина. И аз подочух, че LoL се нуждае от поне 8GB RAM, а препоръчителни били 16

Ти можеш да подучуеш, че и 32 харчи, не се съмнявам в тебе.

Аз пък по прочетох по-нагоре че авторът нямало да се ограничава само с LoL, и че чичо ви Бил не го кефило новите му операциони системи да работят с малко памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти можеш да подучуеш, че и 32 харчи, не се съмнявам в тебе.

Аз пък попрочетох по-нагоре че авторът нямало да се ограничава само с LoL, и че чичо ви Бил не го кефило новите му операционите истеми да работят с малко памет.

Хе-хе, това за рамта беше майтап, но явно не стопляш много бързо. Даже никак. Сподели за новите ОС-ми колко точно памет искат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-лесното нещо да се добави още една плочка рам памет по-натам. Защото хем не изхвърляш старата (или я мушкаш в шкафа), хем е  и най-евтино...

Добре като е най-лесното купи му на човека 1 плочка и да се вмести в бюджета.

Ти ли продаваш картата  в обявата? Как му гарантираш, че потребителя не е измамник, че картата е читава - устно или документ ще му издадеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре като е най-лесното купи му на човека 1 плочка и да се вмести в бюджета.

Ти ли продаваш картата  в обявата? Как му гарантираш, че потребителя не е измамник, че картата е читава - устно или документ ще му издадеш.

Ами с 14 месеца гаранция,няма да се прецака сигурен съм ;) Ако му се дават още 70 лева за същата карта...Има и друг вариант с Pentium G3258 и r7 260X...Което би било по-производително от 860k...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига глупости, HD4600 ще се справи напълно с League of Legends, както и с доста други заглавия достатъчно добре. За момента не е нужна външна видеокарта. Ако по-напред нараснат изискванията ще се вземе нова карта, но в случая и останалите компоненти няма да са толкова орязани.

ПС: Форума сте го превърнали в ширпотреба, не е това което беше. Внимателно вижте бюджета както и изискванията и пак преценете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига глупости, HD4600 ще се справи напълно с League of Legends, както и с доста други заглавия достатъчно добре. За момента не е нужна външна видеокарта. Ако по-напред нараснат изискванията ще се вземе нова карта, но в случая и останалите компоненти няма да са толкова орязани.

Те изискванията не са нараствали,но много натежа играта с новата карта и аз едвам я играя с 60 FPS  на LOW  и 1080p...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе, това за рамта беше майтап, но явно не стопляш много бързо. Даже никак. Сподели за новите ОС-ми колко точно памет искат.

Второто ми изречение явно не ти е достатъчно да стоплиш, че съм стоплил какво имаш в предвид. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване