Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация за средностатистически малък геймър, бюджет до 700 лв

Препоръчан отговор

4 гигабайта първоначално са напълно достатъчни,аз съм с WIN XP и скоро сменям на 7 или 8,но засега проблеми не съм видял...Нали билдера преди да си вземе 970-ката си джиткаше с 4 и казваше,че няма проблем,но картата му беше 750ti,тоест автора не вярвам да почне да играе игри от сорта на Dirt showdown  на ултра настройки и подобни,понеже самата 250X не достига.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 54
  • Създадено
  • Последен отговор
Процесор - AMD A10-7700K X4/3.4G/FM2+/BOX
Дъно - ASROCK FM2A88X PRO+ /A88X/FM2+
Рам - 4G DDR3 1600 KINGST HYPER FURY
Видеокарта - вградена в процесора R7
Твърд диск - 1T SG SATA 6G/7200/64M/3Y WARR
Кутия и захранване - CM K280 W/ELITE 500W

цена 675лв.

Дъното позволява добавяне на допълнително памет и видеокарта след време, както и SSD.

Изпрати ми съобщение за повече информация.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

цена 675лв.

Дъното позволява добавяне на допълнително памет и видеокарта след време, както и SSD.

Би могло да се сложи N200+FSP350,също гаранцията къде е и към коя фирма е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

цена 675лв.

По-добре е когато ще се използва АПУ , паметта да е в двуканален режим и по-бърза.

А иначе, както се спомена по-горе и 4гб са достатъчни за LoL, но авторът иска да играе и по-нови заглавия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фактура от Boostcom ltd

Гаранция от Most

350W ми се струват малко, ако след време реши да си добави видеокарта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фактура от Boostcom ltd

Гаранция от Most

350W ми се струват малко, ако след време реши да си добави видеокарта. 

350 вата могат да подкарат видеокарти като GTX 750ti без проблем...То видеокартата в 7700к не е нищо особено,нещо от сорта на r7 250,което е по-зле от Pentium G3258+r7 250,а струва същите пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В JMT как са цените горе-долу,защото и там имам отстъпки ?

Малко по-високи, но и аз ползвам отстъпки там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре като е най-лесното купи му на човека 1 плочка и да се вмести в бюджета.

Ти ли продаваш картата  в обявата? Как му гарантираш, че потребителя не е измамник, че картата е читава - устно или документ ще му издадеш.

ganio... Вземи спри да се заяждаш с всички тук моля ти се! Я сега прецени, че ако си вземе 2x4GB ще му излезе ~130лв, ще трябва да ореже нещо допълнително (да не говорим, че за този бюджет орязването е голямо) и вземе R7 250X вместо R7260X, ще играе "Лигата" добре ОК! Но когато реши да пусне някоя по-нова игра дето иска по-мощно видео какво прави? Пуска го това в някой сайт за обяви, чака 2-3-4-5-6-7 месеца някой да му купи видеото, събира пари и си взима примерно R7 260X...?

Сега ако вземе R7 260X и 4GB рам, като събере (ако му потрябва повече РАМ) ще си купи (да не говоря, че в сайтовете за обяви има памети втора ръка за по 40-45лв 4GB с гаранция остатъчна).... Така няма да му се налага да продава карти, или нещо друго, а просто ще си джитне плочката където и е мястото и е готов.

И аз не съм казал, че задължително трябва да си купува рам.. Сам си преценява ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го слагайте това захранване,пълно менте е,половината хора с VS серията са пропищели в нета.

Хайде стига глупости, а? Че то много хора са пропищели от най-различни класове и серии захранвания, ама това не ги прави боклуци! VS серията си е много добра, въпреки че е бюджетната серия на Corsair. 

i3-4340 не си заслужава въобще предвид цената, понеже за 20-30 лв. отгоре се взима 4460 и трябва да си пълен идиот, за да не ги дадеш тия 20-30 лв. Между другото, най ми хареса предложението на XECUTIONER. Дори може да се побере GTX750, която е малко по-добра от R7 250X (7770), а видеокартата е много по-важна от процесора в игрите. Другия вариант е i3+250X, стига да не са проблем 30-тина лв. отгоре:

Обща стойност - 734.69 лв. с ДДС
Но най-добре е на първо време да минеш без видеокарта, като вместо нея да сложиш i5 и/или 1x8 РАМ, по-добро захранване и по-добра кутия. Всичко друго е компромис от нещо.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

след дълги размисли и много чудене накрая се спрях на

http://nikem-bg.net/cart/47525p1r46473p1r1002735p1r45553p1r50035p1r52862p1r52149p1rf.html

тази конфигурация. Дано "лигата" да върви добре ...

Благодаря на всички за отделеното време, ако имате някакви съвети , направете ги сега ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

след дълги размисли и много чудене накрая се спрях на

http://nikem-bg.net/cart/47525p1r46473p1r1002735p1r45553p1r50035p1r52862p1r52149p1rf.html

тази конфигурация. Дано "лигата" да върви добре ...

Благодаря на всички за отделеното време, ако имате някакви съвети , направете ги сега ! 

Добър избор, предвид бюджета и целите. Бих ви посъветвал само да дадете още 7лв за малко по-скъпия, но и по-добър Athlon 760k

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4 гигабайта първоначално са напълно достатъчни,аз съм с WIN XP и скоро сменям на 7 или 8,но засега проблеми не съм видял...Нали билдера преди да си вземе 970-ката си джиткаше с 4 и казваше,че няма проблем,но картата му беше 750ti,тоест автора не вярвам да почне да играе игри от сорта на Dirt showdown  на ултра настройки и подобни,понеже самата 250X не достига.

Тук си прав. Все пак паметта не достигаше при BF3,  като това предизвикваше четене от харда и сеч. Това при големи детайли. Все пак GTX750Ti  не е никак слаба за тая игра, дори с максимални детайли и по-висока резолюция.  А към днешна дата почти всички нови игри с готина графика искат поне 6 GB памет за максимални детайли и 4 за по-ниски.  Дори COD  отива по-далече - 8 GB,  което пък ще рече, че най-добре 16 GB :) И така сметките пак излизат криви с микро дъно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор, предвид бюджета и целите. Бих ви посъветвал само да дадете още 7лв за малко по-скъпия, но и по-добър Athlon 760k

А още по-добре 860K, който е и с левче по-евтин от 760К. Същите/аналогични части ги има и в скай, в случай че е проблем да се пазарува от два магазина. GTX750 също е е по-добър избор от 260X, поне за мен. 

Повечето нови игри ти показват средно пръстче и въобще не тръгват на 4ГБ РАМ, та дали ще са ниски или високи детайлите, все тая...

Авторе, напъни се за дъно с 4 слота за РАМ, че току виж два слота не ти достигнат. Или ако ще е с два слота, то нека паметта е 1x8.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А още по-добре 860K, който е и с левче по-евтин от 760К. Същите/аналогични части ги има и в скай, в случай че е проблем да се пазарува от два магазина. GTX750 също е е по-добър избор от 260X, поне за мен. 

Повечето нови игри ти показват средно пръстче и въобще не тръгват на 4ГБ РАМ, та дали ще са ниски или високи детайлите, все тая...

Авторе, напъни се за дъно с 4 слота за РАМ, че току виж два слота не ти достигнат. Или ако ще е с два слота, то нека паметта е 1x8.

Сериозно?! Цък тука http://www.hwcompare.com/17103/geforce-gtx-750-vs-radeon-r7-260x/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTX 750 е по-добра от 260X ?!?!? Това се чудя откъде го измисли. 

Освен това кои са тези много нови игри, които няма да тръгват на 4 рам. Да, няма да вървят толкова добре, колкото на 8, но 4 не е чак толкова голям проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако гледаш тоя сайт, R9 290  я изкарват много по-добра от GTX970,  а всеки знае, че това не е така. Тук не се отчитат някои неща, които се появиха при новата архитектура Maxwell. А именно подобреното компресиране на данни към паметта и четворно увеличената L2 кеш памет. Което на практика означава, че пропускателната способност на шината не е това, което беше. Все пак не се наемам да казвам коя карта е по-добре - R7 260X  или GTX750  и причината е проста - има достатъчно тестове в нета, които дават отговор на тоя въпрос. Синтетичните тестове са хубаво нещо, но не и за сравнение на различни видеокарти. Един синтетичен тест е добра покупка (нали не говорим за кракнати версии), ако човек реши да овърклоква картата си. така той има ясната представа какво прави и какво получава. Обаче сравнявайки две различни видеокарти, синтетиката е н ай-лошата идея. Най-малкото заради оеднаквените тестове от по 1-2 минути, които не могат да обхванат една игра от 16 часа примерно. Дори и тия тестчета по разни сайтчета от по 30 секунди на Crysis 3 или FC3  са пълна идиотщина. Това са всеобхватни игри с големи площи, открити и закрити пространства, различно осветление в различните часове от денонощието. Как тогава 30 секунди тест ще даде ясна представа коя карта е по-добра? Няма как. Особено при Crysis 3. Тая игра е разделена на две части, като едната иска 8 нишки на процесора, други 2-3 карти в SLI,  без да се интересува много от процесора. И когато ти пуснеш 30 секунди тест във Welcome to the Jungle,  не правиш нищо! Ти просто показваш как би се държала една видеокарта в процесорно зависимо ниво. Но това ниокой не го интересува, щото там проблемът в 99% от случаите е процесорът му и тия тестове, направени със суперклокнати процесори, заблуждават потребителя. 

GTX 750 е по-добра от 260X ?!?!? Това се чудя откъде го измисли. 

Освен това кои са тези много нови игри, които няма да тръгват на 4 рам. Да, няма да вървят толкова добре, колкото на 8, но 4 не е чак толкова голям проблем.

Ами няма такива игри. Имаше една - COD GHOST, но бързо пуснаха фикс, който те предупреждава, че си с 4 GB RAM. Аз не случайно казах, че минималните изисквания при новите игри са не повече от 4 GB. Това означава, че дори видеото да е върха, паметта ще те ограничава, а от там и ще имаш насечена картина. Обаче ако погледнеш COD AW  ще видиш, че искат 8 GB. Те искат 8, ама ако системата ти е заела 3-4 преди пускане на играта, увисваш. Трябва да се намаляват детайлите, а това никак не е добре при GTX970. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако гледаш тоя сайт, R9 290  я изкарват много по-добра от GTX970,  а всеки знае, че това не е така. Тук не се отчитат някои неща, които се появиха при новата архитектура Maxwell. А именно подобреното компресиране на данни към паметта и четворно увеличената L2 кеш памет. Което на практика означава, че пропускателната способност на шината не е това, което беше. Все пак не се наемам да казвам коя карта е по-добре - R7 260X  или GTX750  и причината е проста - има достатъчно тестове в нета, които дават отговор на тоя въпрос. Синтетичните тестове са хубаво нещо, но не и за сравнение на различни видеокарти. Един синтетичен тест е добра покупка (нали не говорим за кракнати версии), ако човек реши да овърклоква картата си. така той има ясната представа какво прави и какво получава. Обаче сравнявайки две различни видеокарти, синтетиката е н ай-лошата идея. Най-малкото заради оеднаквените тестове от по 1-2 минути, които не могат да обхванат една игра от 16 часа примерно. Дори и тия тестчета по разни сайтчета от по 30 секунди на Crysis 3 или FC3  са пълна идиотщина. Това са всеобхватни игри с големи площи, открити и закрити пространства, различно осветление в различните часове от денонощието. Как тогава 30 секунди тест ще даде ясна представа коя карта е по-добра? Няма как. Особено при Crysis 3. Тая игра е разделена на две части, като едната иска 8 нишки на процесора, други 2-3 карти в SLI,  без да се интересува много от процесора. И когато ти пуснеш 30 секунди тест във Welcome to the Jungle,  не правиш нищо! Ти просто показваш как би се държала една видеокарта в процесорно зависимо ниво. Но това ниокой не го интересува, щото там проблемът в 99% от случаите е процесорът му и тия тестове, направени със суперклокнати процесори, заблуждават потребителя. 

Ами няма такива игри. Имаше една - COD GHOST, но бързо пуснаха фикс, който те предупреждава, че си с 4 GB RAM. Аз не случайно казах, че минималните изисквания при новите игри са не повече от 4 GB. Това означава, че дори видеото да е върха, паметта ще те ограничава, а от там и ще имаш насечена картина. Обаче ако погледнеш COD AW  ще видиш, че искат 8 GB. Те искат 8, ама ако системата ти е заела 3-4 преди пускане на играта, увисваш. Трябва да се намаляват детайлите, а това никак не е добре при GTX970. 

Чудно какво трябва да си напускал, та системата да ти глътне 3-4GB рам... Винаги може да се спират ненужните работи при игра (говорим като браузър и разни други програми) ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но когато мерите процесори на синтетични тестове вярвате на показаното че интел са страшно добри. Не може да се налагат двойни стандарти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз предложих най-производителната конфигурация,но явно не й се обърна внимание,да взима миризливите,шумни,слаби,топли APU-та и да си се радва на 30-те фрейма,докато играе LoL,аз мога да Ви кажа,че изобщо нямам намерение да споря,че пентиума бил по-добър...За LoL и CS:GO си трябва отделна видеокарта от ранга на поне r7 250X/HD7770,каквато съм предложил.Тази видеокарта преди 3 години нямаше игра,която да й се опъне на максимални без АА,а струваше 230-240 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но когато мерите процесори на синтетични тестове вярвате на показаното че интел са страшно добри. Не може да се налагат двойни стандарти.

Че кой ти говори за синтетични тестове? Лично аз меря процесорите само при игри, защото ме интересува само игровата производителност. А и процесорите на АМД са по-добри при синтетични тестове по принцип. Но при игри не винаги се представят на ниво. Не виждам смисъл да спорим. Аз казвам каква е реалността. А реалността е, че няма как един тест, продължаващ 30 секунди до минута, да е меродавен за бързината на видеокартите при дадена игра. Затова и различни резултати може да има в нета, освен ако теста не е някой стандартизиран, като тестовете на Metro  примерно. От своя страна обаче тия тестове също не са меродавни, защото примерно дават минимални кадри от порядъка на 10 fps, а при игра може кадрите никога да не паднат под 60. И точно тук АМД имат предимство, защото по някакъв начин успяват да извадят при теста доста повече от 10 fps. малко гъделичкане за феновете, защото в реална игра нещата са напълно различни, особено с включен Advanced PhisX. А и без него. 

Чудно какво трябва да си напускал, та системата да ти глътне 3-4GB рам... Винаги може да се спират ненужните работи при игра (говорим като браузър и разни други програми) ;)

Значи, може и да си прав. Но си гълта и 3-4 ГБ при 120 процеса в таскмениджъра и дълга работа на системата без рестарт или почистване. Гледай колко ми е глътнала в момента с два отворени браузера и 5 прозореца общо. Това са Опера и Chrome,  като имам отворен и YouTube,  но без да съм пуснал клипове. 

2014-12-17_222023.jpg

И аз не вярвам на очите си, но това е положението. и сега като пусна CoD AW,  отива на 7.5 GB. Тоест вече влизам в ограничението и почва да сече. 

Как си представяш, аз постоянно да чистя памет за да играя? Ами аз може 5 минути да поиграя и 5 минути да пиша тук. Постоянно ще чистя ли? Някой преди години бе написал тук - за какво ми е тоя компютър, като няма да мога да го ползвам? Много ми е лесно да затворя половината ненужни процеси, но затова ли съм дал 6-7000 лева за ъпгрейди? За да затварям винаги по няколко програми, само и само да играя някоя игра? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, може и да си прав. Но си гълта и 3-4 ГБ при 120 процеса в таскмениджъра и дълга работа на системата без рестарт или почистване. Гледай колко ми е глътнала в момента с два отворени браузера и 5 прозореца общо. Това са Опера и Chrome,  като имам отворен и YouTube,  но без да съм пуснал клипове. 

2014-12-17_222023.jpg

И аз не вярвам на очите си, но това е положението. и сега като пусна CoD AW,  отива на 7.5 GB. Тоест вече влизам в ограничението и почва да сече. 

Как си представяш, аз постоянно да чистя памет за да играя? Ами аз може 5 минути да поиграя и 5 минути да пиша тук. Постоянно ще чистя ли? Някой преди години бе написал тук - за какво ми е тоя компютър, като няма да мога да го ползвам? Много ми е лесно да затворя половината ненужни процеси, но затова ли съм дал 6-7000 лева за ъпгрейди? За да затварям винаги по няколко програми, само и само да играя някоя игра? 

Какви са тези 120 процеса при посочените от теб неща? Не си оптимизирал системата, а пишеш неща, които подвеждат и заблуждават незнаещите. Ето как е при мен като съм повторил примера ти и то с IE(стартирани 2 браузъра - Chrome + IE с общо 5 таба и тубата:

8BMt4sj.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата по-горе неоптимизирана система. Аз в момента съм в общежитие (студент съм). Тук компютъра ми е с 2GB рам и ето снимчица. :

ПП: Не искам да заблуждавам никой че 2GB са достатъчни за гейминг и т.н... Просто понякога нещата зависят от ЗКУ-то и дори и конфигурация за 5 хиляди да има човек, като не я поддържа, не се грижи за нея тя пак ще си работи тромаво, бавно и ще има недостиг на ресурси.
Да отбележа, че това не е заяждане към теб, просто разговор!
7790608N.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз на ушите си ли говоря :P Казах, че не ми се занимава с оптимизиране, макар системата ми да е оптимизирана. Чисто и просто съм инсталирал доста неща, които са включени. Двата браузера заемат 1 GB  и без тях имам заети 2.7GB. Kато изключа тая оная програма, заетата памет пада още. И не заблуждавам никого. Софиянски, щом толкова разбираш нещата, трябва да си научил едно. Може би 9 от 10 потребители не само че не оптимизират системите си, а никога през живота си не чистят и никога през живота си не свалят на дял, различен от "C". при мен случаят не е такъв. не правя оптимизации, защото нямам нужда от тях. Системата си работи и без допълнителни оптимизации отлично. Оптимизациите съм ги направил хардуерно - SSD, достатъчно за нуждите ми RAM (изключвам тия недоразумения CoD, макар и такова да си купих скоро), видеокарта, процесор. Има още какво да се пипне хардуерно, но на тоя етап не виждам смисъл. и ако пак прочетеш поста ми ще разбереш, че съм ти отговорил на въпросите.  Типично за българина - скъп на триците, евтин на брашното. Или в другия вариант - има парички за нова кола, но кара 10 годишна S-класа. Вашата май е същата. 

Пу, да му се не види, пак троловете ме подведоха. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване