Премини към съдържанието
AngelDiMaria7

Гейминг конфигурация за 1500лв. Заслужава ли си да изчакам?

Препоръчан отговор

Здравейте, смятам да сменям компютъра и разполагам с 1500лв. Не съм в час с новите части и ще съм ви благодарен ако ми помогнете с избора.

И още един въпрос относно това заслужава ли си да изчакам докато Intel започнат да използват DDR4 при i5 и колко трябва да изчакам ?

Благодаря Ви предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, смятам да сменям компютъра и разполагам с 1500лв. Не съм в час с новите части и ще съм ви благодарен ако ми помогнете с избора.

И още един въпрос относно това заслужава ли си да изчакам докато Intel започнат да използват DDR4 при i5 и колко трябва да изчакам ?

Благодаря Ви предварително !

Трябва да почакаш поне още година, за да можеш да си позволиш за 1500лв DDR4 и не съм сигурен дали ще си заслужава напълно. Това някой друг от колегите може да ви каже, а може и никой да не може

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 483.27 лв. с ДДС
Не, не си заслужава да чакаш. Няма да ти донесе полза.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150 

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X 

2x4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 

POWER AXR9 280X 3GBD5-T2DHE/OC 

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE 

ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3 

Spire Case Fan 120 SP12025S1L3-CB 

Благодаря за мнението. Единственото, което ме притеснява е кутията, а и няма ли да е по-добре някой i5 процесор и по-мощна видео карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението. Единственото, което ме притеснява е кутията, а и няма ли да е по-добре някой i5 процесор и по-мощна видео карта?

Колко по-мощна ? Гледай няколко теста да видиш,че 280Х и ксеон е съвсем малко по-зле от 970 и i5.

Sapphire Radeon R9 280X Tri-X OC

Не бих взел предложената видеокарта от Нико,изобщо не е качествена,а е и много гореща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за тази конфигурация. Добре балансирана е, като кутията и захранването са качествени, а процесора и видеото ще осигурят достатъчна мощ за всяка 1 игра, до сега излязла на пазара

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига тая мощна карта да я намериш изгодно. Но щом ще чакаш, може да почакаш до пролетта, когато ще излязат доста новости и има вероятност цените да се понижат, още повече че и долара едва ли ще стои толкова висок, както и нефта толкова евтин. Сега да купуваш конфигурация изобщо не е изгодно от ценово естество поради скъпия долар. Ку пуваш, единствено ако си на зор или на парче, да попълниш старата. Да не гопворим че е Коледа и Нова година, а всички надуват цените. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига тая мощна карта да я намериш изгодно. Но щом ще чакаш, може да почакаш до пролетта, когато ще излязат доста новости и има вероятност цените да се понижат, още повече че и долара едва ли ще стои толкова висок, както и нефта толкова евтин. Сега да купуваш конфигурация изобщо не е изгодно от ценово естество поради скъпия долар. Ку пуваш, единствено ако си на зор или на парче, да попълниш старата. Да не гопворим че е Коледа и Нова година, а всички надуват цените. 

Именно,аз ще съм много разочарован,ако родните търговци ни намятат едни 960-ки по 520 лева...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко по-мощна ? Гледай няколко теста да видиш,че 280Х и ксеон е съвсем малко по-зле от 970 и i5.

Sapphire Radeon R9 280X Tri-X OC

Не бих взел предложената видеокарта от Нико,изобщо не е качествена,а е и много гореща.

Струва ми се, че сравняваш круши с ябълки ;)  Знаеш ли как в момента ми трябва 20% по-бърза видеокарта, за да си пусна обновленията на отраженията при Assetto Corsa  на ultra вместо на Low  и да хвана поне 2560х1440? Ето ти изискванията за и грата, която официално от днес не е бета:

2014-12-19_160827.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че сравняваш круши с ябълки ;)  Знаеш ли как в момента ми трябва 20% по-бърза видеокарта, за да си пусна обновленията на отраженията при Assetto Corsa  на ultra вместо на Low  и да хвана поне 2560х1440? Ето ти изискванията за и грата, която официално от днес не е бета:

2014-12-19_160827.jpg

Да,но ако сложи Xeon e3 1231v3 (това минимума според мен) за 970 ще излезе поне 1600 лева...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,но ако сложи Xeon e3 1231v3 (това минимума според мен) за 970 ще излезе поне 1600 лева...

Минимума си е i5,  да не се заблуждаваме. За какъв чеп му е тоя Xeon с R9 280X, след като и i5  е достатъчен? Не е ли по-добре вместо това едно SSD,  от което ще има доста по-голяма полза? Да не говорим, че скоро излиза DX12, което малко ще обезсмисли по-бързите и скъпи процесори. Поне с наличните към момента видеокарти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво по точно те притеснява в кутията? За тези пари е отлична и не може да искаш повече. Дори е по-добра от много кутии за повече от 80 лв. Единствения ѝ минус е че идва само с един вентилатор, но затова съм ти сложил още един в количката. Има си филтри за прах, USB 3.0, опции за подреждане на кабелите и т.н.  Другия ти вариант е N300 (не е налична в момента) или N200, но ще трябва да вземеш мини дъно, което според мен е кофти в този бюджет. Двете SHARKOON кутии в никем също не са лоши и може да погледнеш и тях.

Въпреки че видеокартата е много по-важна от процесора за игри, не смятам че i5+GTX970 ще е по-добър избор от Хеон+R9 280X. Все пак картата е преходна, докато процесор не се сменя всеки ден. bildera_ много си противоречи напоследък и ту видеокарта не му достига, ту процесор! :P Аз дори лично за мен не бих взел нещо по-мощно от R9 270/X, ама пустите игри...

Мони, стига с тия глупости за 280X на Power Color. Бях казал, че съм сложил няколко такива бройки на приятели и досега не са ми се оплакали. Картата си е съвсем прилична и това, че няколко човека имат проблеми с нея, не означава, че картата е боклук. Ако наистина имаше проблем, нямаше да я предлагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво по точно те притеснява в кутията? За тези пари е отлична и не може да искаш повече. Дори е по-добра от много кутии за повече от 80 лв. Единствения ѝ минус е че идва само с един вентилатор, но затова съм ти сложил още един в количката. Има си филтри за прах, USB 3.0, опции за подреждане на кабелите и т.н.  Другия ти вариант е N300 (не е налична в момента) или N200, но ще трябва да вземеш мини дъно, което според мен е кофти в този бюджет. Двете SHARKOON кутии в никем също не са лоши и може да погледнеш и тях.

Въпреки че видеокартата е много по-важна от процесора за игри, не смятам че i5+GTX970 ще е по-добър избор от Хеон+R9 280X. Все пак картата е преходна, докато процесор не се сменя всеки ден. bildera_ много си противоречи напоследък и ту видеокарта не му достига, ту процесор! :P Аз дори лично за мен не бих взел нещо по-мощно от R9 270/X, ама пустите игри...

Мони, стига с тия глупости за 280X на Power Color. Бях казал, че съм сложил няколко такива бройки на приятели и досега не са ми се оплакали. Картата си е съвсем прилична и това, че няколко човека имат проблеми с нея, не означава, че картата е боклук. Ако наистина имаше проблем, нямаше да я предлагам.

Е,добре просто 280Х може да не си струва,защото максимум до 2 месеца тук ще имаме 960-ки на същата цена (надявам се).И игрите почти няма да зависят от процесор,тоест ще мине с i5 4460 и 960...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че в еМаг има отстъпки, та вижте на какво се спрях:

post-355425-0-25683100-1419005967_thumb.

post-355425-0-17819900-1419006043_thumb.

Редактирано от AngelDiMaria7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези компоненти горе-долу толкова си струват,те тия власи си падат малко измамници...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези компоненти горе-долу толкова си струват,те тия власи си падат малко измамници...

Е да и все пак цените са маалко по-ниски отколкото в никем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монката ти е предложил вариант с по-добра видеокарта а разликата в парите е минимална.

Всъщност може и по-евтино -> Количка.

970 е много по-икономична и студена от R9 290 а специално в N200 и охлаждането ще е по-добро ако сравняваме с тази дето си избрал.

Ако мислиш че по-яко захранване и шарена кутия комбинирано с 290 значи по-тиха или хладна машина си в голяма грешка!

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монката ти е предложил вариант с по-добра видеокарта а разликата в парите е минимална.

Всъщност може и по-евтино -> Количка.

970 е много по-икономична и студена от R9 290 а специално в N200 и охлаждането ще е по-добро ако сравняваме с тази дето си избрал.

Те стават ли изобщо за нещо тези с едната перка?

И по-добре да прежали 20-ина лева за по-мощно захранване за запас.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Производителите не са тъпи и могат да преценят колко перки да сложат! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 970 + 4460 и да се насереш с някви тестове (все пак не я взима да играе бенчове) едва ли ще прехвърли 300W

а при игра консумацията ще е по-ниска. Та качествено модулно захранване от 37А е достатъчен запас.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами явно не ми четеш  точно постовете, затова оставаш в впечатление, че си противореча. вярно, преди 2 седмици казах, че i5-3470  на един италианец доста спъва картата му, което си е така. но правиш ли разлика межди IB  и Haswell? А и не сме уточнили за какъв i5  става въпрос. Лично аз винаги имам предвид i5  от последно поколение, работещ на колкото се може по-висока честота. Винаги съм бил против евтините i5. Точно и затова взех Xeon,  а не i5-3350P  за 260 лева, какъвто се продаваше.  И когато говоря за спъване на видеокартата, аз поне на два пъти съм разяснявал какво имам предвид - това е спъване като цяло на FullHD,  но спъването има значение, когато кадрите се доближават и падат под 60. Реално процесорът ще е пречка при няколко игри, но там се намесва и РАМ паметта, ама айде да не задълбавам.  Какво от всичко това не разбра и защо твърдиш, че си противореча? Сега ти вадя списък на игри, които могат да се играят на максимални или почти максимални детайли с вертикална синхронизация, без дроп. Това са повечето игри. има няколко опърничеви игри, но при повечето от тях виновник е не процесора, а скапани драйвери и дори RAM памет. Затова да отворя една скоба и да препоръчам на тия, дето ще си вземат сега мощни конфигурации за игри, да обърнат внимание на бързата RAM памет. Не после да реват, че процесора и картата слаби. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, винаги ги чета много точно. Просто винаги казваш, че или картата или процесора те ограничават там някъде в играта. Което ми е малко смешно, понеже притежаваш топ чаркуляци. Е за какво са ти тогава!? Имам чувството, че ѝ клокнат i7 на макс с две 970-ки пак ще са ти малко и пак ще видиш микронасичания, прескачания и т.н.

А всички игри се играят и с i3 с карта за 300 лв. И в повечето нови игри почти няма разлика между ниски-средни-максимални-ултра детайли, освен че колкото повече ги увеличаваш, толкова по-зле върви играта. Твърде много внимание обръщаш на тънкостите, а не се кефиш на играта. Така поне си мисля аз де.

Приятна вечер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, винаги ги чета много точно. Просто винаги казваш, че или картата или процесора те ограничават там някъде в играта. Което ми е малко смешно, понеже притежаваш топ чаркуляци. Е за какво са ти тогава!? Имам чувството, че ѝ клокнат i7 на макс с две 970-ки пак ще са ти малко и пак ще видиш микронасичания, прескачания и т.н.

А всички игри се играят и с i3 с карта за 300 лв. И в повечето нови игри почти няма разлика между ниски-средни-максимални-ултра детайли, освен че колкото повече ги увеличаваш, толкова по-зле върви играта. Твърде много внимание обръщаш на тънкостите, а не се кефиш на играта. Така поне си мисля аз де.

Приятна вечер.

Е не е точно така. Не обичам картината ми да насича, дори това да е на моменти. Много хора също се дразнят от това и веднага мога да ти дам примери с хора от форума. Това, че на теб не ти прави впечатление, е друг въпрос. Когато човек седне сериозно да играе, дори и най-малката засечка в картината може да провали играта. само ще ти дам пример с клипчетата от профила ми или поне с част от тях. Когато се опитвам да бъда номер едно, най-малкото прескачане на картината в завой, ме изхвърля от пистата. и ако точно в тоя момент се движа с рекордно време, нали се сещаш :) Толкова за насичанията и това, каква картина ми трябва. Ако става въпрос, всички ние може да си караме и с Жигулита все още, но не го правим. И ако аз ти кажа, че е добре да имаш нова кола, а ти ми кажеш, че и стара на няколко години върши работа, бих те попитал тогава - а Жигулата на дядо ти не върши ли съ щата работа? И като се замислиш ще видиш, че колкото моето мнение за нови коли е пресилено, толкова и твоето за стари, ако го погледнеш от гледна точка на придвижването. На тоя с Жигулата винаги ще се намери някой да му каже - а защо не си с градския транспорт, пеша или с велосипед? Пък на оня лудия, дето минава по 5 километра пеша на ден за да отиде до някой парк, ще се намери някой да каже - абе ти да не си луд? Не може ли да си стоиш у дома до винцето и сланинката, а си тръгнал пеша до парка? Всеки луд с номера си. някой на теб би ти се изсмял, че ползваш карта за 250 лева при положение, че може да караш и с вградено видео. С него съ що вървят игри и щом не те интересуват детайлите, спокойно може да си играеш като Коката на 1024х768 и това изобщо няма да ти прави впечатление ;) ( Кока, сори за примера, ама е време да си оправиш машината). Иначе за клокнатия i7  си прав. Както и за двете карти. Доста по-добре ще е за игри, но не разполагам чак с такива финанси. Доста нови игри просто си искат две карти като GTX970  и висока резолюция. Мога да тръгна да ти обяснявам, защо ми трябват повече детайли при нови игри, но едва ли ще го разбереш. Както няма да разбереш един художник, тръгнал да ти обяснява картините си, така няма да разбереш и мен, тръгнал да обяснявам визията и разбиранията си за игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не е точно така. Не обичам картината ми да насича, дори това да е на моменти. Много хора също се дразнят от това и веднага мога да ти дам примери с хора от форума. Това, че на теб не ти прави впечатление, е друг въпрос. Когато човек седне сериозно да играе, дори и най-малката засечка в картината може да провали играта. само ще ти дам пример с клипчетата от профила ми или поне с част от тях. Когато се опитвам да бъда номер едно, най-малкото прескачане на картината в завой, ме изхвърля от пистата. и ако точно в тоя момент се движа с рекордно време, нали се сещаш :) Толкова за насичанията и това, каква картина ми трябва. Ако става въпрос, всички ние може да си караме и с Жигулита все още, но не го правим. И ако аз ти кажа, че е добре да имаш нова кола, а ти ми кажеш, че и стара на няколко години върши работа, бих те попитал тогава - а Жигулата на дядо ти не върши ли съ щата работа? И като се замислиш ще видиш, че колкото моето мнение за нови коли е пресилено, толкова и твоето за стари, ако го погледнеш от гледна точка на придвижването. На тоя с Жигулата винаги ще се намери някой да му каже - а защо не си с градския транспорт, пеша или с велосипед? Пък на оня лудия, дето минава по 5 километра пеша на ден за да отиде до някой парк, ще се намери някой да каже - абе ти да не си луд? Не може ли да си стоиш у дома до винцето и сланинката, а си тръгнал пеша до парка? Всеки луд с номера си. някой на теб би ти се изсмял, че ползваш карта за 250 лева при положение, че може да караш и с вградено видео. С него съ що вървят игри и щом не те интересуват детайлите, спокойно може да си играеш като Коката на 1024х768 и това изобщо няма да ти прави впечатление ;) ( Кока, сори за примера, ама е време да си оправиш машината). Иначе за клокнатия i7  си прав. Както и за двете карти. Доста по-добре ще е за игри, но не разполагам чак с такива финанси. Доста нови игри просто си искат две карти като GTX970  и висока резолюция. Мога да тръгна да ти обяснявам, защо ми трябват повече детайли при нови игри, но едва ли ще го разбереш. Както няма да разбереш един художник, тръгнал да ти обяснява картините си, така няма да разбереш и мен, тръгнал да обяснявам визията и разбиранията си за игри. 

Като ти гледам клоковете по 970-ката явно си минал 980 отдавна  :D

Не знам какви мирконасичания виждаш,но аз при 50 кадъра съм напълно доволен при всяка игра..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.