Премини към съдържанието
marto_gt3

Опасно загряване след почистване

Препоръчан отговор

Здравейте, почистих си компютъра наскоро боже беше страшно :D и реших да проверя със "коре темп" дали съм свалил някой друг градус ,но ефекта беше обратен преди почистването максимум 60 и то при стабилен товар след като почистих -75 градуса без товар а със включен ю-туб 92 и 99 незнам направо какво да правя

Благодаря Предварително :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, почистих си компютъра наскоро боже беше страшно :D и реших да проверя със "коре темп" дали съм свалил някой друг градус ,но ефекта беше обратен преди почистването максимум 60 и то при стабилен товар след като почистих -75 градуса без товар а със включен ю-туб 92 и 99 незнам направо какво да правя

Благодаря Предварително :))

Отваряш отново,чистиш пак и проверяваш връзките,които са били изключвани и най вече дали върти вентилаторът!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш отново,чистиш пак и проверяваш връзките,които са били изключвани и най вече дали върти вентилаторът!

вентилаторите работят кое може да съм пропуснал да включа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вентилаторите работят кое може да съм пропуснал да включа

Термо паста ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термо паста ?

Най-вероятно е от това ще пробвам в близките дни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от това ще пробвам в близките дни

ако след почистването не си сложил нова няма как стане по добре 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термо паста ?

А, как се включва термопастата???? :shock11:  :lol6:

Не мога да схвана защо си разглабяте машините на съставните им чести, че да почистите!!! Чистиш параха от охладители, филтри, вентилатори е ако има индикации за друго, то тогава се заемате!!!! Ремонтирате здрави машини, пък после - проблем!!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за Бързите отговори :) :)

Не мога да схвана защо си разглабяте машините на съставните им чести, че да почистите!!! Чистиш параха от охладители, филтри, вентилатори е ако има индикации за друго, то тогава се заемате!!!! Ремонтирате здрави машини, пък после - проблем!!!!

страхотен си

Редактирано от marto_gt3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз сменям термо паста на 3 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха смешно е станало :D ма знаеш ли може и да се включва някъде :D и да подкрепям те за това ненужно разглабяне

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако след почистването не си сложил нова няма как стане по добре 

Но няма как да стане и по-зле. Това че няма термо паста не означава че ще нагрее до 200 градуса.

Аз години наред съм карал без термо паста и не съм виждал температури над 50 градуса с максимален товар.

По скоро да види дали е монтирал добре охлаждането.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но няма как да стане и по-зле. Това че няма термо паста не означава че ще нагрее до 200 градуса.

Аз години наред съм карал без термо паста и не съм виждал температури над 50 градуса с максимален товар.

По скоро да види дали е монтирал добре охлаждането.

Тия легенди за 50 градуса под товар сме ги чували, ама продължаваме да не им вярваме. Впрочем мога да се съглася, че и вентилатор не сте слагали, но при едно условие, а то е машината да не е била повече от пентиум 1 на 100MHz. 

И има как да стане по-зле, ако пастата се е удървила, демонтирано е охлаждането, старата паста не е премахната и охлаждането е върнато, и не е ясно на кой ръб на спеклата пасата е опряло, и по тази причина не прави контакт с капачката на процесора, и се едно няма охлаждане. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия легенди за 50 градуса под товар сме ги чували, ама продължаваме да не им вярваме. Впрочем мога да се съглася, че и вентилатор не сте слагали, но при едно условие, а то е машината да не е била повече от пентиум 1 на 100MHz. 

И има как да стане по-зле, ако пастата се е удървила, демонтирано е охлаждането, старата паста не е премахната и охлаждането е върнато, и не е ясно на кой ръб на спеклата пасата е опряло, и по тази причина не прави контакт с капачката на процесора, и се едно няма охлаждане. 

А аз мога да се съглася че си боклук. Спрете да се заяждате с мен под всеки коментар. Готов си от 9 кладенеца да вадиш вода. Ама това ама онова, аз говоря за неща които съм пробвал. Аз ти говоря за без паста че няма как да стане по-зле ти ми говориш че имало как ако пастата била засъхнала... мани мани защо ли се занимавам. Я баста на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз мога да се съглася че си боклук.

Вероятно имаш основателна причина да ме смяташ за боклук, а и след като всички в тоя форум сме ви криви защо се опитвате да ни ограмотявате все още? Това граничи с психично отклонение известно като мазохизъм. След като болшинството хора са на различно от вас мнение би следвало да си зададете следния въпрос "Всички ли са луди или е по-вероятно аз да съм мръднал".

За да не стават грешки да уточним пак. Продължаваш да твърдиш че процесор без поста, няма да се охлажда по зле от такъв с паста??? Не ви знам у вашите ниви кви физични закони са в сила, но в останалия свят важат едни други закони който твърдят обратни неща. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно имаш основателна причина да ме смяташ за боклук, а и след като всички в тоя форум сме ви криви защо се опитвате да ни ограмотявате все още? Това граничи с психично отклонение известно като мазохизъм. След като болшинството хора са на различно от вас мнение би следвало да си зададете следния въпрос "Всички ли са луди или е по-вероятно аз да съм мръднал".

За да не стават грешки да уточним пак. Продължаваш да твърдиш че процесор без поста, няма да се охлажда по зле от такъв с паста??? Не ви знам у вашите ниви кви физични закони са в сила, но в останалия свят важат едни други закони който твърдят обратни неща. 

Има един виц и искам да го разкажа...

Една блондинка кара в насрещното и чува по радиото:

- Внимание! Луд шофьор кара в насрещното на еди коя си улица...

От там блондинката възкликнала:

- Не е един! Всички са луди, всички карат в насрещното..

Колкото до държанието на Росен, те с Monicho започнаха да обиждат във форума все едно са си на село и викат по кучето...

Вземете се стегнете и не говорете небивалици! Щом си карал без паста и с 50 макс. градуса, я си свали охладителя, махни му пастата, върни го пак охладителя и ни покажи видео как правиш последователно тези неща.

ПП: А сега ползваш ли термо паста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз мога да се съглася че си боклук. Спрете да се заяждате с мен под всеки коментар. Готов си от 9 кладенеца да вадиш вода. Ама това ама онова, аз говоря за неща които съм пробвал. Аз ти говоря за без паста че няма как да стане по-зле ти ми говориш че имало как ако пастата била засъхнала... мани мани защо ли се занимавам. Я баста на всички.

Колега, ще помоля за спазване на добрия тон и без обиди.  Аз също няма да се съглася, че без термопаста процесора ще работи на 50 градуса под товар, но това е друга, тема,

Към постващия: Ако не знаеш какво и как се прави си занеси компютъра в сервиз, за да се провери откъде идва проблема. Да не стане така, че по празниците да останеш без компютър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е опасно не само прегряването, но и подтикването от "разбирачи" на потребители към ненужни действия и дейности при почистване или други профилактики. Т.е. не е нужно да разглобите машината на съставните и части и частички, че да я почистите. Не се налагат други дейности по профилактиране когато не се наблюдават проблеми! Пр. и пр. и пр!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е опасно не само прегряването, но и подтикването от "разбирачи" на потребители към ненужни действия и дейности при почистване или други профилактики. Т.е. не е нужно да разглобите машината на съставните и части и частички, че да я почистите. Не се налагат други дейности по профилактиране когато не се наблюдават проблеми! Пр. и пр. и пр!

Макар,че според някои колеги прекалявам в повечето случаи винаги съветвам постващия да носи машината на сервиз. Само като видя как е започнал темата ми е ясно дали има уменията и възможностите да направи каквото и да било или не. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.