Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Proshark

Почистване на компютъра от нежелани програми и реклами

Препоръчан отговор

Кофти. AdwCleaner трие добавките на IDM в IE и трябва преинсталация на Internet Download Manager.

Ако можеш пиши им.

МАхай отметките преди почистване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

МАхай отметките преди почистване.

Стига бе, не знаех...

Оф , просто споделям пич. Изчезвам преди някой да почне  да ме учи какво е антивирус.

Трудно ми е да кажа в какво се е превърнал тоя подфорум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелее, ощипана булка!

Да не би да ти липсва речникова база?

Аман от знаещи комплексари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Лелее, ощипана булка!

Да не би да ти липсва речникова база?

Аман от знаещи комплексари!

И как ме определи като комлексар?Аз не знам бе бате, ти си велик.

Продължавай да давъш ъкъл.

Аз какво съм правил тук и идея си нямаш.

Но Господи, прости ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета...няма нужда от напрежение. И двамата сте капацитети, но просто не се разбрахте. Леко недорозумение, няма нужда от излишни нерви. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Момчета...няма нужда от напрежение. И двамата сте капацитети, но просто не се разбрахте. Леко недорозумение, няма нужда от излишни нерви. ;)

Аз нямам проблем и не се мисля за някакъв капацитет.Горе долу съм на ниво преинсталиране на ОС. :D

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Прати ми лог файла на Л.С. и ще им пиша. ;)

Мерси! Иначе и мен ме е яд, за инструмента, но и автора е доста нагъл. Аз го забелязах още като излезна, но досега е съм го тествал. Само го имам в колекцията си и си го обновявах. За последно го обнових преди инцидента...сега ако го обновя сигурно вече ще е премахнал базите на JRT и adwcleaner и ще стане безполезен и трябва да го премахна. Аз така или иначе бих го махнал и от солидарност, защото и аз съм пращал дефиниции на двата инструмента и излиза, че е крал и от мен. Ако може да сканира и да показва всички добавки - пак ще е полезен, защото ще действа на принципа на FRST (да, вече трябва всеки сам да си прецени, кое е опасно и да го маха като сложи съответната отметка, но поне ще кара и без дефиниции)...За чий му беше да краде?

Оф това за лога не съм го видял.

Иначе

UVK 7.2 changelog

v.png  The Ultra Adware killer engine and database was completely rewritten from scratch. The application now provides a more flexible interface, where it becomes much easier to choose the items to remove/fix, and the browser reset actions to take.

http://www.carifred.com/uvk/changelog.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф това за лога не съм го видял.

Иначе

UVK 7.2 changelog

http://www.carifred.com/uvk/changelog.php

Споко, то вече мисля че adwcleaner не засича IDM, но пък JRT го трие. Трябва да докладвам.

Иначе се очакваше UVK да пренапише дефинициите си иначе го чакаше съд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Споко, то вече мисля че adwcleaner не засича IDM, но пък JRT го трие. Трябва да докладвам.

Иначе се очакваше UVK да пренапише дефинициите си иначе го чакаше съд.

Да, гледам че вече са го фикснали.Явно някой е докладвал вече.

Ами хубаво е че ги е пренаписал, въпросът сега е дали този  инструмент ще става за нещо?

Ultra Adware Killer имам предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало...просто може би няма да разчита на дефиниции, а ще работи по начина, както се работи със скриптовите инструменти. Ще предоставя цялата информация за браузърите и ще трябва ръчно търсене на това да дали даден обект е зловреден и дали е за триене за да му се сложи отметката, което пак не е толкова лошо, защото така никога няма да му трябват дефиниции, а и ще използва напреднали техники за изтриване на обектите (нещо, което не може да стане с опит за ръчно изтриване при някои гадини). Но трябва да се тества. Това е само предположение. Но да, като цяло в началото и аз имах съмнения дали ще става за нещо след пренаписването...добре че алтернативи има бол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Повечето неща са известни в тази статия,но пък всичко написано е вариант за тези ,които не искат да трупат браузъра си със всевъзможни добавки.

How do I stop pop-up or pop-under Internet ads?

There are hundreds of different software programs that are designed to help stop, block, or prevent pop-up, pop-under, and other Internet intrusive and annoying advertising on the Internet. Below is a listing of some of the more popular and widely used Internet browsers and pop-up blocker programs we would recommend trying.

Note: All recent browsers have some type of pop-up and pop-under protection available and enabled. If you are getting pop-up ads and have verified the steps below, it is more likely that your computer is hijacked with malware versus web pages giving you pop-up ads. Run a malware scan using Malwarebytes or a similar program and remove any that are found. This may stop the pop-up ads going forward.

Microsoft Internet Explorer users

Mozilla Firefox users

Google Chrome users

Netscape users

Opera users

ielogo.jpgMicrosoft Internet Explorer users

Microsoft Internet Explorer 6.0 or later users

Users who are using Microsoft Internet Explorer 6.0 can be thankful that Microsoft has decided to include a popup blocker in the browser. By default this option should be enabled if you want to change the settings of how this feature works or want to verify if it is enabled or not you can follow the steps below.

1. Open Internet Explorer

2. Click Tools (press the Alt key if you don't see the Tools menu option)

3. Click Options (or Internet options)

4. Click the Privacy tab

5. At the bottom of the Privacy tab, you should have a Pop-up Blocker section. If you want pop-ups to be blocked, check the "Block pop-ups" option (may also be titled "Turn on Pop-Up Blocker"). You can also set additional settings, such as disabling the sound when a pop-up is blocked or disable the information bar displayed when a pop-up is blocked, by clicking the Settings button.

Users running earlier versions of Microsoft Internet Explorer

Users who are running earlier versions of Microsoft Internet Explorer also have options to block pop-ups in their version of Microsoft Internet Explorer. Below are a few recommendations.

Google Toolbar

If you are using Microsoft Windows and Internet Explorer, it is highly recommended that you try the Google Toolbar, which includes a free pop-up blocker.

firefoxlogo.jpgMozilla Firefox users

A big reason lots of Microsoft Internet Explorer users switched over to Firefox before Microsoft released MSIE 6.0 was because Firefox included its own pop-up blocker.

If you are running Mozilla Firefox and want to adjust or change how Firefox handles pop-ups, follow the steps below.

Older versions of Firefox:

1. Open Mozilla Firefox

2. Click Tools (press the Alt key if you don't see the Tools menu option)

3. Click Options

4. Click the Web features button on the left hand side of the Options window.

5. By default, this feature should be enabled. If you want to disable this feature, uncheck "Block Popup Windows." If you have allowed pop-ups on a site that you now want to block, you can also click "Allowed sites" in this window and remove any sites you want to block any pop-up on.

Newer versions of Firefox:

1. Open Mozilla Firefox

2. Click the orange Firefox button in the top left corner or click the Tools menu option.

3. Click Options

4. Click on the Content option in the Options window

5. By default, the "Block pop-up windows" option should be checked. Check this option if it is currently unchecked. If there are sites you want to allow pop-ups for, click the Exceptions button, enter the allowed site address, and click the Allow button.

Users may also want to disable any pop-ups from any browser plug-ins, a tactic for bypassing many pop-up blockers. To enable this feature in Firefox, follow the steps below.

1. Open Mozilla Firefox

2. In the URL field, type about:config and press enter.

3. This should open the Firefox config window.

4. Right-click on a black portion of the window and click New and then Integer.

5. For the preference name, type privacy.popups.disable_from_plugins and click OK.

6. For the value, type 2.

We also suggest you locate the privacy.popups.firstTime option in the about:config screen and change the value of this setting to false.

Another option for Firefox users is to download and install the AdBlock Plus add-on for Firefox. This extension will block most pop-up ads from opening in Firefox.

chromelogo.jpgGoogle Chrome users

Google Chrome includes its own pop-up blocker utility and does a good job at blocking most pop-ups by default.

If you are running Google Chrome and want to adjust or change how Chrome handles pop-ups, follow the steps below.

1. Open Google Chrome

2. At the far right, inline with the Address bar, click the Menu icon Chrome_settings.jpg (titled "Customize and control Google Chrome").

3. Select Settings

4. At the bottom of the Settings page, click Show advanced settings

5. In the Privacy section, click the Content settings button.

6. In the Content settings window, scroll down to the Pop-ups section. If not already selected by default, select the "Do no allow any site to show pop-ups" option. You can also add sites to the exceptions list to allow pop-ups from those sites by clicking the Manage exceptions button.

Another option for Google Chrome users is to download and install the AdBlock Plus extension for Chrome. This extension will block most pop-up ads from opening in Chrome.

netscapelogo.jpgNetscape users

If you are using Netscape 7.1 or higher, the browser already has its own pop-up stopper that is enabled by default and can be adjusted or changed by following the steps below.

1. Open Netscape

2. Click Tools

3. Click Popup Manager

4. Within the Popup Manager you can adjust the settings of how you want pop-ups to be blocked.

operalogo.jpgOpera users

The latest version of Opera also includes its own pop-up blocker and has it enabled by default. You can adjust how pop-ups are blocked or allowed by following the steps below:

1. Open Opera

2. Click the Opera button in the top left corner

3. Click Settings

4. Click Quick Preferences

5. Within the Quick Preferences menu, you can choose "Block unwanted pop-ups" or "Block all pop-ups."

Or follow these steps as an alternative method:

1. Open Opera

2. Click the Opera button in the top left corner

3. Click Settings

4. Click Preferences

5. In the Preferences window, click on the General tab

6. In the Choose how you prefer to handle pop-ups section, in the drop-down list, select "Block unwanted pop-ups" or "Block all pop-ups".

Another option for Opera users is to download and install the AdBlock for Opera. This extension will block most, if not all, pop-up ads from opening in Opera.

Източник: http://www.computerhope.com/issues/ch000491.htm

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Avast Browser Cleanup можете да почистите вашият браузър от неизвестните,с лоша репутация или опасните добавки

browser-cleanup-gui.png

https://www.avast.com/browser-cleanup

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 лесни стъпки за подобряване на бързодействието на компютъра

img_55f26bd003ff0.png

Вижте кои програми използват най-много ресурси и дали имате нужда от тях.

img_55f26bf1d9577.png

Една част от програмите се стартират със системата и работят във фонов режим.Колко от тях ползвате?

img_55f26c0e0a548.png

Още по-добре ще е ,ако забраните на програмите,от които не се нуждаете,да се стартират със ОС

img_55f26c4b36507.png

Доста добър резултат се получава,ако намалите визуалните ефекти.

За да подобрите сърфирането в мрежата,не задушавайте вашия браузър.Сега има добавки за всичко,но колко от тях реално използвате?

img_55f26c654fc34.png

Проверете системата си за "неканени гости". Една проверка с Malwarebytes никога не е излишна

img_55f26cbc2b43e.png

Освободете диска от излишните файлове

img_55f26c9ad82c6.png

Дефрагментирането в последните версии на Windows става автоматично и не трябва да отделяте време за това.Ако обаче,сте инсталирали няколко големи,като обем,програми,някоя игра примерно,няма да е зле да дефрагментирате...

ximg_55f26cdc682a1.png.pagespeed.ic.Q-ms

Няма да е лошо и да се освободите от програмите,които по една или друга причина не ползвате.Тези програми стоят и заемат място.Деинсталирайте ги.

img_55f26d00e8467.png

Ако нищо до тук не помага,има още една последна опция-връщане на началното състояние на системата

img_55f26d1b13b37.png

Ами това е,успех!

Статията: 10 Quick Ways to Speed Up a Slow Windows PC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ненужните услуги,също ;),повечето от тях продължават да работят,дори и след спирането на изпълнимите  им файлове във фонов режим ! А това е хабене на ресурси..излишно!

start-> run ->services.msc

Редактирано от lost in (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тях - по-внимателно, за да не осакатите функционалността на  ОС!

http://www.blackviper.com/service-configurations/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен не ми се случва често да почиствам компютъра от нежелани програми и реклами,но когато ми се случи ползвам някои от посочените програми,както и това инструментче за триене,което бях открил преди години в интернет,но трябва да бъдете внимателни с него и да знаете какво всъщност искате да изтриете!

Казва се FindAndDelete изтеглете го от тук!

И изглежда така :

6V5vJhg.png

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

NPE вече също може да се включи тук:

npe_pua_noreslt.png

https://support.norton.com/sp/en/us/home/current/solutions/v113338950_EndUserProfile_en_us?src=smr2011

Въобще как се работи с програмата може да се види тук:

https://support.norton.com/sp/en/us/home/current/solutions/v69675421_EndUserProfile_en_us?OpenDocument&src=smr2011

Download

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лол...страницата на Norton изискваше exception при download-a на програмата, заради несигурна връзка... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Лол...страницата на Norton изискваше exception при download-a на програмата, заради несигурна връзка... :D

И при мен така.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От много години  използвам антивирусната програма Avast. До момента нямам проблеми с гадости в машината. Един познат ми препоръча да си изтегля Advancet Sistem Care, много щял да се ускори компютърът. Въпросът ми е, дали Avast и ASCare няма да влязат в конфликт? Бях си изтеглил анти шпионска програма (Spybot), която не се понрави на Avast и я деинсталирах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Албатрос написа:

От много години  използвам антивирусната програма Avast. До момента нямам проблеми с гадости в машината. Един познат ми препоръча да си изтегля Advancet Sistem Care, много щял да се ускори компютърът. Въпросът ми е, дали Avast и ASCare няма да влязат в конфликт? Бях си изтеглил анти шпионска програма (Spybot), която не се понрави на Avast и я деинсталирах.

Подобни програми,тип "швейцарско ножче" могат да ти докарат само едни хубави , предновогодишни неприятности.....

Виж тук и опитай : https://www.wikihow.com/Clean-Up-a-Slow-Performing-Computer

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от ostavime
      Ето една статия, която ме накара да се замисля. Всеки ден виждам безумни хора, които не слагат колани на децата си, не ги возят в столчета и т.н., а самите те чинно си стоя с колана на шофйорската седалка. Детето примерно е между двете седалки и гледа. Ако някой уцели такъв хубавец той може и да пострада леко, но детето му ще излети с 300 през предното стъкло и ще стане на пастет. 
      Слагайте колани и карайте разумно.
      Технологиите се развиват бурно, но едно просто решение, каквото са предпазните колани в автомобилите, си остава най-използваното средство за защита на шофьора и пътниците от десетилетия.

Статистиката сочи, че над 70% от оцелелите в катастрофи дължат живота си на него. Използването на предпазен колан намалява 2,3 пъти риска от гибел на водача при челене удар, 1,8 пъти при страничен и 5 пъти при преобръщане.

На фона на това обаче все още някои хора робуват на митове срещу предпазните колани. Ето десет от тях.

Мит №1. Коланът пречи за бързото излизане от автомобила при запалване или потъване

Този тип пътно-транспортни поризшествия не е толкова често срещан, но все пак е възможен. Факт е, че при старите предпазни колани може да се получи проблем, а оттам и забавяне при откопчаването. При новите обаче всичко става само с едно натискане.

Мит №2. При ниска скорост може да не се поставя колан

Да, при сблъсък със скорост до 30 км/ч няма да загинете, но може да получите сериозни травми. Не забравяйте, че вие може и да карате с 30, но ако настрещният автомобил се движи с по-висока скорост? При челен удар с 50 км/ч теглото на човека нараства до 3 тона. Така че, ако шофьорът няма колан, той ще разбие с глава челно стъкло.

Статистиката кочи, че 80% от катастрофите се случат при скорост до 65 км/ч. Ако решите да скочите от 6-ия етаж, тялото ви ще се удари в земята с 60 км/ч. Какви обаче са шансовете да оцелете? Горе-долу същите, като да пътувате без колан със същата скорост и се ударите челно. При 80 км/ч ударът е равен на падане от 9-ия етап, а при 90 км/ч – от 12-ия.

Мит №3. Възрастен с кола може да пътува с дете в ръцете си

Дори при удар със 30 км/ч дете с тегло 7 кг. със сигурност ще излети от ръцете на възрастния, тъй като ще бъде изложено на сила от 135 кг. А да се удържи такава маса е практически невъзможно.

Мит №4. При пътуване на кратко разстояние коланът е излишен

Статистиката сочи, че 75% от катастрофите с фатален край за шофьора стават в пределите на 40 км от дома му. Дори при пътуване до съседната улица съществува опасност от инцидент. Затова не подценявайте дори кварталните улички.

Мит №5. Пътниците на задните седалки не трябва да слагат колан

Това е опасно не само за тези пасажери, а и за хората пред тях. Дори шофьорът да е с предпазен колан, той може да загине, ако бъде ударен от човек, намиращ се зад него, който ще излети напред при сблъсъка. А за излитането и удрянето в предното стъкло вече стана дума.

https://www.dnes.bg/cars/2018/08/10/mitovete-za-kolanite-v-kolata-na-koito-mnozina-viarvat.384666

• от Proshark
      Сигурност и антивирусна защита - кратък пътеводител

Анкети:
      АНКЕТА - Коя е предпочитаната от Вас антивирусна програма?
      АНКЕТА -  Коя защитна стена предпочитате и защо?
      ТЕСТ - Резултати от тестове на софтуер за защита

Антивирусни програми и актуалните теми:
      (За да посетите официалния сайт,кликнете върху иконата)

KASPERSKY/ANTIVIRUS/INTERNET/TOTAL SECURITY
                     ESET NOD32
                     NORTON SECURITY
                     Bitdefender
                     AVAST
                     PANDA
                     COMODO
                     QIHOO360

Dr.WEB
                    BAIDU ANTIVIRUS
                     McAfee
                     Avira
                     AVG
                       G DATA
                    MalwareBytes'Antimalware
                         Twister
                       Tencent QQ
                     F-Secure

TrustPort
                         ZoneAlarm  
               Microsoft Security Essential
                           Emsisoft
                    Webroot SecureAnywhere
                     FortiClient Endpoint Security FreeEdition

Voodooshield

SecureAPlus
                                                Допълнителни инструменти за сканиране и декриптиране

-      Utilities

-      Utilities          
                     -      Utilities
                     -      Utilities

-     Utilities

LIVE CD
        -    Kaspersky Rescue Disk 10

-    ESET SysRescue Live

-   Dr.Web LiveDisk
                                           Деинсталатори:
      Av Uninstall Tools Pack 2018.02

Сайт: Comss.ru
      AV Uninstall Tools Pack

Avast: http://www.avast.com/uninstall-utility
      AVG: http://www.avg.com/us-en/utilities
      Avira: http://www.avira.com/en/support-for-free-knowledgebase-detail/kbid/88

B
      BitDefender: http://kb.bitdefender.com/site/article/333/
      BullGuard: http://www.bullguard.com/support/product-guides/bullguard-internet-security-guides-12/getting-started/uninstalling-bullguard.aspx

C
      CA Antivirus: вж. Total Defense Anti-Virus
      Comodo Internet Security: https://support.comodo.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=298
      CounterSpy: http://www.google.com/#q=counterspy+uninstall
      CyberDefender Early Detection Center: http://www.ustechsupport.com/faq.html#q4

D
      Dr. Web: https://support.drweb.com/support_wizard/?lng=en
      (само регистрирани потребители на Dr. Web имат достъп до съдържание, включено в поддръжката на програмата)

E
      eScan: http://www.microworldsystems.com/download/tools/esremove.exe
      ESET: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2788

F
      FRISK F-PROT Antivirus for Windows: http://www.f-prot.com/support/windows/fpwin_faq/25.html
      F-Secure:
      ftp://ftp.f-secure.com/support/tools/uitool/UninstallationTool.zip
      http://community.f-secure.com/t5/Security-for-PC/How-do-I-uninstall-the-product/ta-p/15384

G
      G Data: https://www.gdatasoftware.co.uk/?eID=PushFile&dl=f4b2f2fd23%3AAFEIBgU%3D

K
      Kaspersky: http://support.kaspersky.com/common/service.aspx?el=1464
      K7 Total Security: http://www.k7computing.com/en/tools/K7RT.exe

L
      LavaSoft: http://www.lavasoftsupport.com/index.php?showtopic=28

M
      Malwarebytes: http://www.malwarebytes.org/mbam-clean.exe
      McAfee: http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe
      Microsoft Security Essentials: http://support.microsoft.com/kb/2435760

N
      Norman Virus Control/Norman Security Suite: http://www.norman.com/support/support_issue_archive/67798/en
      Norton (Symantec): ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/removal_tools/Norton_Removal_Tool.exe
      Norton Security Scan: ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/removal_tools/NSSRT.exe

P
      Panda: http://www.pandasecurity.com/resources/sop/UNINSTALLER_08.exe
      Panda Cloud Internet Protection: http://www.pandasecurity.com/resources/sop/Cloud_AV_Uninstaller.exe
      Pareto Logic: http://www.paretologic.com/resources/help/xoftspyse/195.htm

S
      Sophos: http://www.sophos.com/support/knowledgebase/article/11019.html
      Spybot Search & Destroy: http://www.safer-networking.org/faq/how-to-uninstall-2/

T
      Total Defense Anti-Virus (бивш CA Anti-Virus): http://totaldefense.iyogi.com/?p=368
      Trend Micro: http://esupport.trendmicro.com/solution/en-us/1056551.aspx
      Trend Micro Titanium: http://esupport.trendmicro.com/solution/en-us/1059018.aspx
      Trend Micro Worry-Free Business Security Agent: http://esupport.trendmicro.com/solution/en-us/1057237.aspx

V
      Vipre (Sunbelt Software): http://kb.threattracksecurity.com/articles/SkyNet_Article/How-to-Uninstall-VIPRE-Antivirus-and-VIPRE-Internet-Security

W
      Webroot: http://www.webroot.com/prodCheck/?pc=64150&origrc=1&oc=221&mjv=7&mnv=0&rel=6&bld=38&lang=en&loc=AUS&kc=ppc%60lkik^^afhgpewgfa&opi=2&omj=6&omn=1&osl=en&errid
      Windows Defender: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2390
      Windows Live OneCare: http://download.microsoft.com/download/4/c/b/4cb845e7-1076-437b-852a-7842a8ab13c8/OneCareCleanUp.exe
      Windows Security Essentials: http://support.microsoft.com/kb/2435760
      На тази страница са изброени 101 продукта(до този момент) за защита и двигателите,които ползват.

• от B3M2W0
      Преди два дни писах за програмата за запазване на драйвери Free Driver BackUp и я похвалих, че е от проверен издател. Вчера, като ровех във програмните файлове на Уиндоуса ,(което правя често), открих разни неща с дата на инсталиране , съвпадаща с въпросната програма. Като сканирах с  ESET Online Scanner, се оказа инсталирана програма RelevantKnowledge, която беше окачествена като вирус. В мрежата не можах да намеря категорично мнение за това какво прави тази присадка. И това от сайта на производителя. Деинсталирах я и изтрих всичко свързано с двете. Пиша това да предпазя някой друг да не се натопи като мен.

• от vgsoft
      Здравейте, създаваме програма за съхранение  на пароли, потребителски имена и друга лична информация в текстови формат.  Удобна е за  комуникация  с кодирани текстови съобщения за (чатове, форуми, социални медии), за запазване на скрити съобщения и други. Програмата е безплатна и няма претенции за висока сигурност.Тя е за хора, които търсят максимално опростено кодиране, декодиране и простичък интерфейс. Програмата дава възможност за творческо мислене и в ръцете на  креативни  потребители би обезмислила всякакви неоторизирани опити за прочитане на скритите текстове.Програмата е безплатна, не се нуждае от  инсталация ( portable ) и първата версия е налична на следния адрес:
      http://dox.bg/files/dw?a=61e66395f5 
      /  Незнайно защо MediaFire я изтри след като сложихме линк в YouTube  /
      Video:

Програмата е за Windows XP, 7, 8
      За да работи трабва да имате наличен  Net Framework 4.5.
      Ако нямате, може да го свалите от официалния сайт на Microsoft:
      Net Framework 4.5.2 (online install):
      https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30653
      Net Framework 4.5.2 (offline install):
      https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42642
      За проблеми, предложения / които може да включим скоро в следващата версия/  и въпроси, моля пишете тук или на имейла посочен в програмата
  • Дарение

• Добави ново...