Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

мъча се да си пусна безжична мрежа.

Та...

Рутерът е TP-LINK WR542G

Общо взето правил съм, когато имам настолен и лаптоп. В случая имам само лаптоп. Имам един LAN кабел .

Ясно ми е, че трябва да настроя рутера през 192.168.1.1 обаче как да го достъпя?

Общо взето като се вържа с LAN кабела на лаптопа и не ми зарежда (нормално) 192.168.1.1, когато кабелът е в рутера е същото. Все си мисля, че има вариант без 2 кабела?

Лаптопът е HP Probook

OS е Ubuntu 14.04

Имам настройките от доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

мъча се да си пусна безжична мрежа.

Та...

Рутерът е TP-LINK WR542G

Общо взето правил съм, когато имам настолен и лаптоп. В случая имам само лаптоп. Имам един LAN кабел .

Ясно ми е, че трябва да настроя рутера през 192.168.1.1 обаче как да го достъпя?

Общо взето като се вържа с LAN кабела на лаптопа и не ми зарежда (нормално) 192.168.1.1, когато кабелът е в рутера е същото. Все си мисля, че има вариант без 2 кабела?

Лаптопът е HP Probook

OS е Ubuntu 14.04

Имам настройките от доставчика.

при свързан ЛАН към маршрутизатора настройте ЛАН контролера да получава динамично ИП адрес и тогава пробвайте

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте това дали може да Ви помогне - цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте от тук: http://tplinklogin.net, може да не е 192.168.1.1, а например 192.168.0.1 , ако 192.168.1.0/24 мрежата е била заета от друго устройство намиращо се преди вашия рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при свързан ЛАН към маршрутизатора настройте ЛАН контролера да получава динамично ИП адрес и тогава пробвайте

Имаш предвид да задам не MAnual ip, dns, netmask и т.н, а Automatic DHCP в Ethernet менюто? Ако е това го пробвах, но нещо не ме кънектна... НАли беше достатъчно само MAC-а да сложа, за да стане чудото?

Вижте това дали може да Ви помогне - цък

ТОва работи, когато връзвам лаптоп и компютър.

Пробвайте от тук: http://tplinklogin.net, може да не е 192.168.1.1, а например 192.168.0.1 , ако 192.168.1.0/24 мрежата е била заета от друго устройство намиращо се преди вашия рутер.

Пробвах с различни, но ефектът  е никакъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид да задам не MAnual ip, dns, netmask и т.н, а Automatic DHCP в Ethernet менюто? Ако е това го пробвах, но нещо не ме кънектна... НАли беше достатъчно само MAC-а да сложа, за да стане чудото?

Да. Изцяло DHCP. И какъв MAC адрес ви гони?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не правите както трябва или пропускате.Ако сте на ти с англииския вижте тук и почнете от начало.И ако все пак се затруднявате обърнете се към някой по знаещ за помощ.Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Изцяло DHCP. И какъв MAC адрес ви гони?

Ха ха... Ок... Пробвах да го направя автоматично да си ги взима без да сменям някакви настройки, обаче не се кънектва изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха... Ок... Пробвах да го направя автоматично да си ги взима без да сменям някакви настройки, обаче не се кънектва изобщо.

Към кой порт го свързвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към кой порт го свързвате?

Е, в настройките не виждам избор на порт?

Говорим ли за едно и също място:

Edit Connections->Ethernet->Edit (add) ?

http://prikachi.com/images/902/7844902I.png

Редактирано от crazymonster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, в настройките не виждам избор на порт?

Говорим ли за едно и също място:

Edit Connections->Ethernet->Edit (add) ?

Към кой порт на маршрутизатора?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Методът за получаване на адресите е добре(DHCP). Питат Ви кабела от компютъра/лаптопа в кой порт на рутера влиза. Трябва да е в някой от лан портовете(които е вероятно да са жълти), а не в WAN порта(който е вероятно да е син).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Методът за получаване на адресите е добре(DHCP). Питат Ви кабела от компютъра/лаптопа в кой порт на рутера влиза. Трябва да е в някой от лан портовете(които е вероятно да са жълти), а не в WAN порта(който е вероятно да е син).

Това опитах да обясня в началото, че нямам допълнителен кабел, който да връзва рутера с лаптопа. На мен ми е ясно, че в WAN влиза кабелът на интернета - лан кабелът. А с друг кабел се връзва лаптопът с рутера.

Тоест, няма начин да създам мрежа без допълнителен кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това опитах да обясня в началото, че нямам допълнителен кабел, който да връзва рутера с лаптопа. На мен ми е ясно, че в WAN влиза кабелът на интернета - лан кабелът. А с друг кабел се връзва лаптопът с рутера.

Тоест, няма начин да създам мрежа без допълнителен кабел?

Тцтцтц, е защо си мълча до сега и караш хората да пишат напразно и да ти дават указания?

Принципно това, което питаш може да стане по безжичен път. Ресет на рутер до дефолтни настройки. Това ще остави безжичната мрежа без парола и с име по подразбиране. Закачаш се безжично. Правиш всички настройки, включително и тези за достъп до Интернет т.е. тези, който ти е дал доставчика и си в играта.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тцтцтц, е защо си мълча до сега и караш хората да пишат напразно и да ти дават указания?

Принципно това, което питаш може да стане по безжичен път. Ресет на рутер до дефолтни настройки. Това ще остави безжичната мрежа без парола и с име по подразбиране. Закачаш се безжично. Правиш всички настройки, включително и тези за достъп до Интернет т.е. тези, който ти е дал доставчика и си в играта.

Аз в началото го написах, че имам само лан кабела.

Сега ще пробвам дали ще стане, само се чудя с какво да ги ресетна, че нямам нищо остро .

exwol ти си герой.. Получи се.

Редактирано от crazymonster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
    • от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
    • от sa6o
      Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.
    • от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.