Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Обмислям смяна на видео картата си (в момента - Radeon 7850 OC 2GB) с нещо малко по-добро и на nVidia. На последното държа особено много.

Клоня към PALIT 2048M GTX760 DDR5 PCI-E 3.0, която в SKY е 400 лева и ми се ще това да е таванът на инвестицията (дори да продам Radeon-a, който е без гаранция, ще си е добро похарчване на пари).

Конфигурацията ми в момента е:

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

CORSAIR Захранване 450W VS, CP-9020049-EU

ASUS H81M-K, H81, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, LGA1150

INTEL CORE i3-4150, 3.50GHz, 3MB, BOX, LGA1150

2x CRUCIAL 4GB DDR III 1600 CL11

и разбира се самият AMD Radeon HD 7850 OC 2GB.

Защо ъпгрейд?

Защото по някаква причина (възраст на картата, драйвери, съвместимост с енджина и т.н.) не върви както трябва с любими мои игри (напр. FIFA 14 и 15). А на хартия не трябва да има проблеми.

Въпроси...

- По мои сметки Radeon 7850 е по-енергоемка и, понеже захранването ми се справя без проблеми с нея от 6 месеца, би трябвало и GTX760 да е ОК. Пак обаче това е на хартия/теория и не съм убеден.

- Ако имате по-добри идеи, които включват ново захранване, казвайте. Ще си правя сметката и ще видя дали ми изглежда разумно.

- В крайна сметка не съм убеден, че ще има огромна разлика в представянето на новата карта, а може и проблемите с насичането на някои игри да не е изобщо причинена от Radeon-а.

Благодаря предварително за помощта. :)

Редактирано от Highlander (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 7850 към GTX760 си е жив ташак ъпгрейд, няма смисъл...!

Аз също съм със 7850 и нямам проблемите, които ти имаш!

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, имаш лек проблем с процесора, който ще се задълбочи с по-мощната карта. Забележи препоръчителните изисквания:

2015-01-13_204108.jpg

За видеокарта н яма големи изисквания и дори написаните карти са доста по-слаби от твоята, но процесора е доста по-бърз и най-важното, с 4 истински ядра. Дори минималните изисквания са за четириядрен core2quad.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е дефектна, не знам, преди имах GTX 750 2GB и нямах проблеми с FIFA. Сега 14-ката върви само със спрян vsync и цялата на черти, а 15-та насича както и да я настроя. Всякакви драйвери и настроийки пробвах, около 1 месец се мъчих и се отказах. Пак казвам, с GTX-a беше без проблеми. В момента все едно ми е сакат компютърът. Иначе други неща вървят на ultra, ама не са ми толкова важни.

@bildera_, звучи като добро обяснение, по-лесно ще продам процесор в гаранция, отколкото видео карта без. Но тогава нямаше да имам проблеми с FIFA 14 с новата карта...

Редактирано от Highlander (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приеми ,че някои игри са оптимизирани за игра с АМД карти,а други такива-с НВидиа.Така си случил,че играта която играеш,не е оптимизирана за твоята карта.И какво от това? Не се вкарвай във филми,ще можеш да си играеш спокойно някоя друга игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с турбини. Най-добре търси 760 втора ръка или посъбери още някой лев тамън ще излезе и 960.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не търси друго видео,а друг процесор,например този.Вместо да налееш 400 лева във видео,налей 550 в як процесор,като продадеш този за около 120-130 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не търси друго видео,а друг процесор,например този.Вместо да налееш 400 лева във видео,налей 550 в як процесор,като продадеш този за около 120-130 лева.

И да не е много як, един евтин i5  ще му е от полза, пък после живот и здраве по-добра карта.

Tая игра не я играя и не съм я играл, но като гледам изискванията ( ако са верни, взех ги от PC Mania), няма как да се мине с тоя i3-4150,  както се минава при други, не толкова процесорнозависими игри. Бях с клокнат i3-3220 На 3.7 GHz, което да кажем се равнява на твоя i5-4150 +-100 MHz,  но тоя процесор имаше проблеми с някои процесорнозависими игри, въпреки че бях с по-слаба видеокарта от твоята.  С GTX750  вероятно си нямал проблеми, защото картата е по-слаба, а от там и процесора не е толкова важен за игри. При това положение винаги се играе по-гладко, с по-малък спад в кадрите по време на игра и естествено по-малко забележим.  А тия черти при FIFA 14  най-вероятно са тиъринг, който се появява, когато кадрите са около 60. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва че проблемът е от съвсем различно естество. Автора пише че ФИФА 14 също му прави проблеми, а тя има доста ниски изисквания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аре бе, вие пък веднага му сменихте процесора! Че какво му е на i3-4150? Абсолютно достатъчен е и за по-мощна карта от HD7850.

А пък Fifa се играе и на Celeron с карта за 100 лв... Стига писахте глупости! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аре бе, вие пък веднага му сменихте процесора! Че какво му е на i3-4150? Абсолютно достатъчен е и за по-мощна карта от HD7850.

Не казвам,че има ботълнек,а че просто 4-те физически и 8 логически ядра са си истината,или поне най-малко 4 физически и 4 логически.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак. Не знам кой пише глупости, но прочете ли какво написах? GTX750  няма проблеми, защото е по-слаба карта и процесорът не е толкова важен за нея. Ти ми слагаш Селерон с карта за 100 лева при изисквания за четириядрен процесор и карта за 150 лева. едно е Селерон с някакво менте, друго е на тоя Селерон да му лепнеш една GTX460,  каквито са изискванията. Повярвай ми, бил съм с Пентиум и GTX460 3 месеца, преди да ми писне тотално и при първия възможен случай да го разкарам това недоразумение, наричщо себе си процесор.  i3-3220  е доста по-добър и се надявах с него да нямам никакви проблеми, но не. С него проблемите се изразяват точно в моментния спад на кадри при някои игри, поради ограничението на видеокартата.   Струва ми се, че заблуждаваш човека. Ще го накараш да вземе по-бърза карта и нищо няма да постигне с това. 

На мен ми се струва че проблемът е от съвсем различно естество. Автора пише че ФИФА 14 също му прави проблеми, а тя има доста ниски изисквания.

Проблемите му вероятно се изразяват в тиъринга. Казва, че не може да играе с ВС, а това означава кадри около и под 60. Или пък може би някакъв проблем с вертикалната синхронизация. Обаче при 15-ката споменава, че сече въпреки всичко. А защо сече, написах. 

Да не се повтарям, но повярвай ми и ти, че аз имах огромни проблеми със слабите процесори и силната за тях GTX460  при всички игри буквално. И това не се оправи, докато не боднах един i5-3570. Видях къде е истината ;) Само един пример и спирам с примерите. Хората играеха GRID 1  с над 100 fps  и GTX460,  аз не можех да хвана и 50 fps понякога, та да пусна ВС поне на 50 херца. А играта има мижави изисквания като тая FIFA,  само дето процесорчето не ставаше за нищо и ми вадеше 2 пъти по-малко кадри от нормалното за тая карта. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да чета и да не чета ти си пишеш винаги едно и също, та все тая...

Ама май не прочетохте, че момчето има проблем само с Fifa 14/15 и нито му трябва нова видеокарта, нито процесор. Просто системата му или драйверите са омазани. Fifa 14/15 съм я играл на G1620+6670 без проблем и не си говоря просто така. Тия изисквания са ташак и половина..., та не ги гледайте въобще. Дори и на 4ГБ РАМ тръгва.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не от картата, нито от проца. Fifa е лека игра и върви добре на голямо разнообразие от hardware. По-скоро софтуерен да е проблема. Играта Ви закупена ли е? Да не да сте слагали модове или нещо такова? Потърсете в интернет за идентичен на вашия проблем. Все ще намерите някъде из нета как да го fix-нете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсих доста, засега оставам без фифа и няма да вкарвам 400 лева и да гоня дивото. Благодаря на всички за съветите, лека вечер от мене. Може да смятате темата за изчерпана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.