Премини към съдържанието
GET_RIGHT

Кой ще е по-добрият вариант от двете (4gb) или (8gb)

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си взех нов компютър и сега ще му добавям още малко рам. Конфигурацията е следната http://nikem-bg.net/cart/52862p1r2082p1r46473p1r43848p1r49905p1r2088p1r2126p1rf.html. Чудя се как ще е по добре да взема 4 или 8 гб, бюджета не е проблем. Всъщност аз вече бях поръчал 8 гб, но от никем бяха объркали поръчките и ми се обадиха да ги потвърдя отново, но им казах да изчакат няколко дни. И реших да попитам за последно за мненията ви, че преди това всеки казваше различно - някой казват 8 , други 4, аз мисля, че 8 гб ще е много по-добре, очаквам мненията ви :) --- паметта ще е същата http://nikem-bg.net/computer-components/8GB-DDR3-1600-GEIL-BULK само че 8гб :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И реших да попитам за последно за мненията ви, че преди това всеки казваше различно - някoИ казват 8 , други 4, аз мисля, че 8 гб ще е много по-добре, очаквам мненията ви :)

Не мога да разбера защо пускаш тема във форум - очевидно вече си се допитал до няколко човека и като гледам вече си взел решение. Какво очакваш да чуеш? Че колкото по-малко RAM имаш, толкова по-добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо пускаш тема във форум - очевидно вече си се допитал до няколко човека и като гледам вече си взел решение. Какво очакваш да чуеш? Че колкото по-малко RAM имаш, толкова по-добре?

Ами чудя се дали ще се получи двуканален режим, и всеки ми казва различно, че за да се получи трябва да са 4x2 или 8x2. И отново някой ми казват, че ако са със едни честоти пак ще се получи нищо, че е 4x1 и 8x1, а други казват че няма как да се получи двуканален режим ако платките са със различен размер .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да усетите разлика между 2х4 и 1х4+1х8, особено ако ползвате компютъра за игри. И няма никакво значение дали е двуканален стоканален или шестотинканален режим. Над 8гб разликите в производителността са нищожни. Освен ако не се занимавата с професионален софтуер, но тогава конфигурацията щеше да изглежда различно.

Вземете си още една четворка, така ще намажете малко от двуканални режим, с останалите пари се почерпете с приятели или ги инвестирайте в нещо по-смислено като образование.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да усетите разлика между 2х4 и 1х4+1х8, особено ако ползвате компютъра за игри. И няма никакво значение дали е двуканален стоканален или шестотинканален режим. Над 8гб разликите в производителността са нищожни. Освен ако не се занимавата с професионален софтуер, но тогава конфигурацията щеше да изглежда различно.

Вземете си още една четворка, така ще намажете малко от двуканални режим, с останалите пари се почерпете с приятели или ги инвестирайте в нещо по-смислено като образование.

Той компютъра е главно за игри, та мисля да взема направо 8 гб и след време едно SSD http://nikem-bg.net/computer-components/A-DATA-SSD-SX910-256G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки кит рам памет независимо от размера е двуканален ,стига разбира се дъното да поддържа тази функция.Но както е отбелязал Игнатов няма да усетиш разлика

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки кит рам памет независимо от размера е двуканален ,стига разбира се дъното да поддържа тази функция.Но както е отбелязал Игнатов няма да усетиш разлика

Извинявам се, че се намесвам в чужда тема, но имам един два въпроса.

Как да проверя дали моето дъно (ASUS P8B75-M LX) поддържа дву-канален режим?

В момента имам една плочка (4GB (KVR16N11S8/4) и мисля да си сложа още една плочка 4 гб.

Можеш ли да ми препоръчаш набързо някаква РАМ-памет, която да работи на 1600 MHz, 1,5 v и да бъде 4 гб. като марка коя мислиш е добра?

Мерси, предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш модела на дъното в интернет.

Влизаш в първият линк,който видиш ли,се оказва сайтът на производителят на дъното.

И той води директно към страницата на дъното.

Кликаш на Specifications.

В раздела за рам-памети четеш: "Dual Channel Memory Architecture"

Лесно,нали?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш модела на дъното в интернет.

Влизаш в първият линк,който видиш ли,се оказва сайтът на производителят на дъното.

И той води директно към страницата на дъното.

Кликаш на Specifications.

В раздела за рам-памети четеш: "Dual Channel Memory Architecture"

Лесно,нали?

Видях, дъното поддържа дву-канален режим.

Ще се радвам да изкажеш твоето мнение относно тази памет http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_11&product_id=8190&sort=p.price&order=ASC

Какво мислиш за нея?

Аз вчера щях да поръчам друг модел http://www.gskill.com/en/product/f3-12800cl9s-4gbrl

но се оказа, че я няма в наличност и затова сега търся друга памет.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да са две еднакви пръчки.Иначе може просто да не се спогодят.А може и да работят безпроблемно.

Вижте в сайта,има списък с поддържаните памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да са две еднакви пръчки.Иначе може просто да не се спогодят.А може и да работят безпроблемно.

Вижте в сайта,има списък с поддържаните памети.

Проблема е, че не намирам същия модел РАМ, като настоящата ми (KVR16N11S8/4)

Случайно дали е тази http://nikem-bg.net/computer-components/4G-DDR3L-1600-KINGSTON/description.html ?

Иначе тази http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_11&product_id=8190&sort=p.price&order=ASCкато цяло не е ли по-добра понеже има охладител ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма ти търси ли изобщо  тая памет ? Kingston 4GB DDR3 1600MHz KVR16N11S8/4 RAM ...

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам ,че докато ме е нямало колегите са ти отговорили за РАМ паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той компютъра е главно за игри, та мисля да взема направо 8 гб и след време едно SSD http://nikem-bg.net/computer-components/A-DATA-SSD-SX910-256G

С тоя компютър трудно ще играете игри, които искат повече памет. 99% от игрите са им напълно достатъчни 8 гб рам. Тогава ще се възползвате и от двуканалния режим. И вместо да си взимате 256 гб безмислено вземете процесор!  SSD-то нито ще ви направи процесора по-бърз, нито видеото!

Относно рам паметта - Каква е файдата на трабанта да има 500 литра резервоар (рам памет), по-бърз ли ще стане с по-голям резервоар? 2х4гб са напълно достатъчни.

Относно SSD-то каква ви е ползата от от бърз диск, ако не достига бройката ядра на процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма ти търси ли изобщо  тая памет ? Kingston 4GB DDR3 1600MHz KVR16N11S8/4 RAM ...

Търсих естествено, но не ми харесват тези магазини с техните преувеличени цени.

Мисля да купя http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_11&product_id=8190&sort=p.price&order=ASCкоято ще работи заедно с настоящата ми  (KVR16N11S8/4) .

Предполагам ще заработят на dual channel?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя компютър трудно ще играете игри, които искат повече памет. 99% от игрите са им напълно достатъчни 8 гб рам. Тогава ще се възползвате и от двуканалния режим. И вместо да си взимате 256 гб безмислено вземете процесор!  SSD-то нито ще ви направи процесора по-бърз, нито видеото!

Относно рам паметта - Каква е файдата на трабанта да има 500 литра резервоар (рам памет), по-бърз ли ще стане с по-голям резервоар? 2х4гб са напълно достатъчни.

Относно SSD-то каква ви е ползата от от бърз диск, ако не достига бройката ядра на процесора?

Ами аз мисля, че ще е по добре да взема 8 гб, понеже след някоя година смятам да сменям процесора със i7,  и да му сменя другата плочка дето е 4 гб със 8 и да станат 8x2. А този процесор и рамта ще ги добавя към стария комп. А за SSD-то може и да взема някое по малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя ще е тая година  защото до  1  излизат 2 поколения процесори и  сокети за Интел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър план, но 16гб са много. По-добре си вземете нов процесор за дъното, заедно с още една четворка рам, за да станат общо осем. След това вземете някакво по-добро видео и ще имате конфигурация, с която ще играте на максимум детайли на практика всичко. ССД-то е добър бонус като трета стъпка, а рам паметта, може и да не ви се наложи да купувате повече от 8. 16ГБ ще са от полза вероятно след 4-5 години, когато обаче и цялата ви конфигурация подлежи на смяна.

Един колега във форума беше пускал тестове и сравняваше 2х4 с 2х8 и в момента разлика в фпс-а нямаше или беше в рамките на 3-4 кадъра. Обаче и в двете посоки. Т.е. понякога имаш малко по-малко кадри, понякога малко повече. Не можах да намеря конкретният пост в момента, но мисля че bildera беше постнал тези тестове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега този ми върши добра работа. Ще го сменям някъде към 1 година и половина. Само рам да му добавя. Та за последно коя да взимам 4 или 8 аз си мисля, че колкото повече, толкова по добре ще е и след време като стане 16гб, направо да забравям за рам :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших. Ще направя така както Игнатов казва - най добре ще е да взема 4гб, тамън ще спестя и за охладител на процесора http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=9&group2=106&group3=191&group4=&article=13400:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще може да клокнете ;) 8гб рам няма да отеснеят много скоро - дотогава и конфигурацията ви ще е за смяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А докато колегата стигне до смяна на процесор(или нещо друго), хората вече може да са се обзавели с ДДР4 памет. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще може да клокнете ;) 8гб рам няма да отеснеят много скоро - дотогава и конфигурацията ви ще е за смяна

:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.