Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Компа си е бачкал нормално, обаче момчето е решилo да го ъпгрейдне леко със един Core 2 Extreme 6800 , който според съпорт листа на Асус може да тръгне след БИОС update.
Момчето се е мъчило да го подкара.... но дъното няма видео сигнал.

Няма картина дори след връщане на стария проц Pentium 630

Разкачих всичко.
Вентилатора на проца върти
Проца ако е без вентилатор става горещ за две сецунди ( значи работи )
Северния мост е леко топъл
Южния мост е малко по-топъл от северния.

Пищялка на дънотo няма. Забучих му една от моите. Няма сигнал за липсваща РАМ.

Пробвах с външнo видео..пак няма сигнал.

Извадих батерията за 10 минути и окъсих клемите в гнездото.

Някакви идеи ?

Кaкво може да се е повредило от тая смяна на процовете.

96i8if.jpg

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носете на сервиз, за да се види точно кой хардуер си е заминал.Там има възможност да се провери всеки един хардуер поотделно. Не се прави смяна на процесор и update на биос по четене във форуми или гледане на клипчета в интернет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носете на сервиз, за да се види точно кой хардуер си е заминал.Там има възможност да се провери всеки един хардуер поотделно. Не се прави смяна на процесор и update на биос по четене във форуми или гледане на клипчета в интернет.

Емо имам от всички компоненти поне по 2-3 бpоя. Въпроса е, че и да ги заменя не вади картина.

Кондензаторите на пръв поглед са добре.

Няма видими следи от нагар или механична повреда.

Нямам нищо против от посещение в сервиз, ама мислиш че там могат да направят нещо повече от това да потвърдят същата костатация която аз съм направил .

Ако си на противното мнение, ей сега е момента да го споделиш.

Според мен се е получило някакъв блокаж който предполагам че може да се оправи по някакъв начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казвал, че имаш резервен хардуер с който да тестваш. Какво по-точно си тествал и как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казвал, че имаш резервен хардуер с който да тестваш. Какво по-точно си тествал и как?

Според теб как се тества ъсъ смяна на компоненти ?

Сменям всички компоненти без дъното (захранване, РАН, процесор, външнo видео )

Няма сигнал. До БИОС не стигам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха. Как така връзваш пищялката към SPDIF? 

F9EOU9E.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха. Как така връзваш пищялката към SPDIF? 

F9EOU9E.png

Това и аз го намерих и ако си забелязал даже съм коригирал мнението, но явно не си го забелязал.

Поправих го, но не го отбелязах като едит...

надявам се думите ми да не са прозвучали като на неблагодарник.

Пак няма сигнал

Оставих го дъното така да стои, на антистатична материя...бях чел някъде че правело чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре това дъно по ново ли е от Asus P5GL-MX/S или по старо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Update и downgrade на биос минали ли са успешно? Не се сърди на въпросите, които задавам или на мненията, които давам. Така или иначе отивате на проблем с дъно, а едно такова дори и да се намери ще струва пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Update и downgrade на биос минали ли са успешно? Не се сърди на въпросите, които задавам или на мненията, които давам. Така или иначе отивате на проблем с дъно, а едно такова дори и да се намери ще струва пари.

Ъпдейт на БИОС-а не е направен, по простата причина че цомопа не е запалил със Extreme 6800.

Не се сърдя на въпросите, по-скоро се притесних да не би моят тон да е много остър.

То ясно че проблема е вдъното но сондирам мнение, понеже бях чел някъде за някакви трикове които съживявали умрели вече дъна. Не става въпрос за печене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умряло ли е дъното няма съживяване. Питай твоя познат какво точно е правил освен смяна на процесор. Компютъра чистен ли е от прах и мръсотия? Хубаво е да се вземе почистваш спрей и да се напръска всеки един слот, най-вече този на процесора, за да е сигурно, че всеки елемент контактува добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Огледах навсякъде контактните повърхности за механични повреди.
Явно дъното наистина е повредено по някакъв начин, заради тая смяна на процесорите.
Странното е че трите светлини на клавятурата примигват за момент когато включвам и изключвам захранването, а би трябвало да примигват когато включвам компа от бутона On-Off
Пинчетата на сокета ме е страх да ги чистя да не повредя някое от тях безвъзвратно.
Емо не можах да го разбера за какъв прах и мръсотия говори да чистя при положение, че дъното е като ново.  Явно не погледнал картинката.

Бре това дъно по ново ли е от Asus P5GL-MX/S или по старо

Hямам представа колко старо е но поддържа CPU FSB 1066,    RAM 800MHz , Core 2 Extreme .....значи не е чак толкова старо.

дойде със забучена Radeon HD 6850. Явно ъпгрейда е бил с цел игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че случая може да се маркира като приключен.

След по-внимателно оглеждане на заднатъа част на дъното открих една драскотина, която прекъсва пътечките от северния мост към процесора.

Предполагам че някоя от пътечките се е държала на косъм и дъното е работило някакси до този момент.

Не знам дали някой сервиз прави такива фини запоявания.

24y7nvc.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледах навсякъде контактните повърхности за механични повреди.
Явно дъното наистина е повредено по някакъв начин, заради тая смяна на процесорите.
Странното е че трите светлини на клавятурата примигват за момент когато включвам и изключвам захранването, а би трябвало да примигват когато включвам компа от бутона On-Off
Пинчетата на сокета ме е страх да ги чистя да не повредя някое от тях безвъзвратно.
Емо не можах да го разбера за какъв прах и мръсотия говори да чистя при положение, че дъното е като ново.  Явно не погледнал картинката.

Hямам представа колко старо е но поддържа CPU FSB 1066,    RAM 800MHz , Core 2 Extreme .....значи не е чак толкова старо.

дойде със забучена Radeon HD 6850. Явно ъпгрейда е бил с цел игри.

Това, че дъното е като ново, не значи че не може да се намърда прах някъде по слотовете и хардуера няма да може да контактува. Поради тази причина се пръска с почистващ спрей. Вече си видял къде е проблема в по-долния коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото виждам това е неподдържано дъно. Или е било късмет точно след слагането на процесора така хубаво да се окъси или някаква магия.

Може човекът, който е слагал процесора, да е сложил дъното на дивана да кажем, а там в космите и пружините или забравено дистанционно да е одрало яко дъното отзад.

Предлагам внимателно да свалиш процесора и един хубав компресор за гуми... духаш колкото сърце ти дава (така и така дъното се видя, че може и да не запали отново). След това духаш целия процесор. Всеки един пин трябва да е лъснат...

Взимаш една лупа и гледаш за замърсявания.
Слагаш една друга отделна видео карта, за която си сигурен, че работи и тестваш.

P.S
Преди да сложиш процеосра се увери, че пасва идеално. Да не е обърнат по случайност и т.н., защото има и такава вероятност ако със сокета са правени "тарикатлъци" и от онези лепенки които служат като преходник от сокет 771 към 775, за да се подкарат някакви слаби Xeon-и, като нищо не пречи да се сложи един Core 2 Extreme и да хвърчи със скоростта на Core i5. Даже самия аз съм започнал нещо като мини проект чрез много бенчмаркове да достигна мощността на i7 с Core 2 Extreme, като се клокне максимално много. Вече съм си осигурил водно охлаждане и тъй нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че дъното е като ново, не значи че не може да се намърда прах някъде по слотовете и хардуера няма да може да контактува. Поради тази причина се пръска с почистващ спрей. 

За съжаление нямам почистващ спрей, а и дъното ( компа ) вече е върнато на собственика.

Емо не се сърди, но това за почистването ми прозвуча някак си като ....казано поради липса на какво друго да се каже. 
Затова реагирах така.

Да си призная честно, досега не съм попадал на проблем причинен от замърсяване на контактни повърхности.
Аз и не работя в сервиз де, така че никога не е късно.
Оправям машините ( и то представи си безплатно ) на приятели, познати, колеги, комшии и т.н.
Общо около 45 компа до сега, плюс 7 лаптопа.
Зная им бройката, защото на всяка машина съм и направил досие в My Documents.

Малко извън темата ама виж за каква небрежност става въпрос и машините бачкаха след разглобяване -сглобяване.

1h6lit.jpg

293gf8j.jpg

213kxzl.jpg

2yxogfk.jpg

sdpus8.jpg

11qlkeh.jpg

33e6e4p.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам....       

След това ............

Взимаш една ..........

Слагаш една друга ............

P.S

като нищо не пречи да се сложи един Core 2 Extreme и да хвърчи със скоростта на Core i5. Даже самия аз съм започнал нещо като мини проект чрез много бенчмаркове да достигна мощността на i7 с Core 2 Extreme, като се клокне максимално много.

Следващият път, като ми донесат някой повредено ПЦ ще пробвам твоята Advanced System Care.

А за този проект който си замислил, няма да ти се разсърдя ако ме държиш в течение.

Щото мислех да се набутам с един Haswell-ckи   i7

Aма тo така става, като не споделяте със широката публика now-how-тo, а го пазите само за себе си..

Kой да предположи, че сокет 1150, ще си намери достоен съперник в лицето на 775  ( core2Extreme ).

Успех.... и сложи да видим бенчовете, че все ще се намери някой песимист да каже, че такова животно нема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващият път, като ми донесат някой повредено ПЦ ще пробвам твоята Advanced System Care.

А за този проект който си замислил, няма да ти се разсърдя ако ме държиш в течение.

Щото мислех да се набутам с един Haswell-ckи   i7

Aма тo така става, като не споделяте със широката публика now-how-тo, а го пазите само за себе си..

Kой да предположи, че сокет 1150, ще си намери достоен съперник в лицето на 775  ( core2Extreme ).

Успех.... и сложи да видим бенчовете, че все ще се намери някой песимист да каже, че такова животно нема .

Не ти се сърдя, просто казвам как се постъпва, когато имаш такъв проблем. А колкото до снимките по-горе мога да кажа само едно. Както си поддържа собственика техниката така и ще я използва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой както си е надробил супата (прахта в компютъра) това ще сърба (така ще го ползва)

Не работи - тяхна си работа. Не сме длъжни да се правим от отдел чистота да им чистим компютрите. Това НЕ Е наша работа да им чистим омазаното от компоти, сокове, бира, ракия, мезета, прах и т.н.

Неслучайно едно почистване от прах на повечето места е поне 5 лева.

И Alexandrov - GJ. И аз съм като теб. На всичките ми познати оправям техниката от компютри, като минем през телевизори и стигнем чак до смартфоните и таблетите им ;)

Забравих да спомена цената: 0.00лв + Да ми дават да ползвам компресора им да си духам сървърите, че като насъберат прах става кочина! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

................. като нищо не пречи да се сложи един Core 2 Extreme и да хвърчи със скоростта на Core i5. Даже самия аз съм започнал нещо като мини проект чрез много бенчмаркове да достигна мощността на i7 с Core 2 Extreme, като се клокне максимално много. Вече съм си осигурил водно охлаждане и тъй нататък.

Колега , привет!

Нали няма да е много нахално да те попитам как вървят нещата по проекта за  който си писал ,че имам едно Core 2 Duo....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.