Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Събуждане с Task scheduler... другия път

Леймърът пита...?

Препоръчан отговор

Колеги ,кажете моля кой университет трябва да завърша ,че да  настроя Task scheduler-а  да ме събужда? :no-no:

Преди всичко нека отбележа ,че съм позволил събуждащите  часовници в плана на захранване.

Сега да ви кажа кои отметки съм направил :1.събуди компютъра да изпълни задачата,2.стартирй с най-голяма важност,3. час и дата,4.избран е звуков файл,5.стартирай без значение дали потр.е вписан.

Оказа се ,по едно време че трябва да въвеждам и  главната  паролата за вход  в Windows 7 (в момента съм премахнал тази дейност, съответно  излиза  уютно , мило прозорче  и пише : грешка в рестрикциите на потр.сметка .Възможни причини :политиката по рестрикции беше включена  и т.н  и т. н.),ами без нея не може ли?

И така докато горната беше активна  компютъра се  събуди  ... но  дотам ,звук - нямааа.

Ако не сте се отегчили  -Заповядайте

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,кажете моля кой университет трябва да завърша ,че да  настроя Task scheduler-а  да ме събужда? :no-no:

Преди всичко нека отбележа ,че съм позволил събуждащите  часовници в плана на захранване.

Сега да ви кажа кои отметки съм направил :1.събуди компютъра да изпълни задачата,2.стартирй с най-голяма важност,3. час и дата,4.избран е звуков файл,5.стартирай без значение дали потр.е вписан.

Оказа се ,по едно време че трябва да въвеждам и  главната  паролата за вход  в Windows 7 (в момента съм премахнал тази дейност, съответно  излиза  уютно , мило прозорче  и пише : грешка в рестрикциите на потр.сметка .Възможни причини :политиката по рестрикции беше включена  и т.н  и т. н.),ами без нея не може ли?

И така докато горната беше активна  компютъра се  събуди  ... но  дотам ,звук - нямааа.

Много ми харесва този пост.Много добре си описал всичко,смислено,без да има грешки.Личи си,че си умен.Само се чудя,защо ти е нужно да събуждаш компютър,за да ти звънне и събуди?Защо си губиш ценното време с такива маловажни проблеми?Аз не бих се доверил на един компютър,след като знам,че постоянно има вероятност да бъгне нещо,за да не може да ме събуди!Не е ли по сигурно едно обикновенно будилниче?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено се доверяваш на Windows-а. Преди време ползвах програма, която както събуждаше, така и гасеше автоматично компютъра, а относно мелодия, може да си замениш стартовата мелодийка с някой по-хард парче и ако държиш колонките на макс, ще се събудиш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да зададеш принудително коя програма да отвори аудиофайла:

Пример:

"C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\MPC-HC\mpc-hc.exe" за argument(optional) въведи пътя до парчето "H:\Music\Alana Miles - Lover Of Mine.mp3"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се присъединя към Димитър 59. Какво ще стане ако си настроил компютъра да се събуди в 06:00, но в 05:30 тока спре(и дойде след 2-3 часа), защото от енергото пак нещо са сгафили?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се присъединя към Димитър 59. Какво ще стане ако си настроил компютъра да се събуди в 06:00, но в 05:30 тока спре(и дойде след 2-3 часа), защото от енергото пак нещо са сгафили?

Ще стане точно същото, както когато на електричесия радуо-будилник му спре токът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Димитър 59 ,благодаря за оценката.

С  Негова помощ  часът на събждане не от съдбоносно значение.

Има много приятни мелоии  за начало на деня, пр.  G.Moroder - Too hot to handle,Machines , въобще  всеки  си знае какво харесва  в момента.

Дотук разбрах ,че без началата  парола  за вход в Windows  не може.

Belivakov,пробвах ,не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане точно същото, както когато на електричесия радуо-будилник му спре токът.

Такова чудо, електрически радио-будилник, само по филмите съм виждал. Телефон или часовник е решението. Или бебе, което през 2 часа реве, защото е гладно. :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tака де  аз оттам идвам.(преди да поствам тук)

Но  при теб получи ли се ?

След яко щракане по  системата   6/49,открих липсващата отметка.  -   виж  прикачения файл (идея си нямам  за какво е ).  Така отпадна нуждата да въвеждам главната парола за вход в Windows.Тествах още след задаването   -има  бутон "Run"    в дясната половина на  началния  прозорец,после   тествах от заспало състояние -  става.

post-352091-0-43093100-1422547783_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване