Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте . Имам нужда от съвет и препоръка за качествена gps навигация, която да съдържа карти за цяла Европа. 

И ако е възможно някой да ми каже, как точно се наричат устройствата, които представляват CD с display, и софтуера им разполага с gps навигация ?

Благодаря ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постоянно ползвам навигация - и у нас, и в чужбина. Новата ми кола е с вградена, но едно че е неудобно и опасно да се свежда погледа, а и определено не ми допада нито на визия, нито на опции. 

Препоръчвам ти да си вземеш таблет с инсталирана навигация (моят е с 8" дисплей за около 200 лв в комплект със стойката за стъклото) - за мен е много по-удобен от "чистата" навигация. Изборът на такива таблети е голям, а цените са съвсем приемливи. Обикновено са с (поне моят е такъв) с последната актуална версия на iGO, напълно покриваща изискванията ми за българско меню и гласови команди.

На таблета (под Андроид КитКат е) инсталирах и Sygic, а също и Navigon, които също са на доволно ниво. iGO e с подробни карти на цяла Европа, а на останалите 2 можеш по всяко време да си теглиш картите, които искаш, както и да ги актуализираш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Here Maps вече е налична и за Андроид. Можеш и нея да погледнеш.

Sygic пък вече я има и за Windows Phone. Седем дни безплатна Pro версия, след което трябва да си я закупиш. Инсталирах я, но картата на България е, меко казано, пълна скръб. Например Кресна и Симитли са само с по 3-4 улици. Ако искаш да отидеш на точно определен адрес в тези два града няма да имаш успех. Докато Here Maps са си доста актуални, с новите имена на улици дори и в повечето малки населени места. Sygic предлагат и възможността(срещу допълнително заплащане) телефона ти да "прожектира" картата и напътствията върху предното стъкло и да не се налага да си местиш погледа.

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Here Maps вече е налична и за Андроид. Можеш и нея да погледнеш.

Sygic пък вече я има и за Windows Phone. Седем дни безплатна Pro версия, след което трябва да си я закупиш. Инсталирах я, но картата на България е, меко казано, пълна скръб. Например Кресна и Симитли са само с по 3-4 улици. Ако искаш да отидеш на точно определен адрес в тези два града няма да имаш успех. Докато Here Maps са си доста актуални, с новите имена на улици дори и в повечето малки населени места. Sygic предлагат и възможността(срещу допълнително заплащане) телефона ти да "прожектира" картата и напътствията върху предното стъкло и да не се налага да си местиш погледа.

+1 за Here maps, но е кофти без Българско меню, ако човек не разбира Английски език

П.п. Мисля, че иГО се справя много по-добре , а също така е по-лека

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за Here maps, но е кофти без Българско меню, ако човек не разбира Английски език

П.п. Мисля, че иГО се справя много по-добре , а също така е по-лека

То името на навигацията е Here Drive+, де. :) Объркал съм се. :)

Имам я на телефон с Windows Phone и всички си е на български - и менюто и гласовия асистент. За Андроид не знам на какъв език е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То името на навигацията е Here Drive+, де. :) Объркал съм се. :)

Имам я на телефон с Windows Phone и всички си е на български - и менюто и гласовия асистент. За Андроид не знам на какъв език е.

И мен подведе, но навигацията си е на Английски тази която е за андроид, градовете всичко е на БГ, но гласовия асистент е на Английски, също така всички настройки са на Английски език?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мен подведе, но навигацията си е на Английски тази която е за андроид, градовете всичко е на БГ, но гласовия асистент е на Английски, също така всички настройки са на Английски език?

И все пак "+1" за нея, така ли? :cool:

Sygic има български, английски, и всякакви други езици. Има възможност за избор на най-различни гласове, за България има и мъжки, и женски. Като интерфейс е в пъти по-добре от Here. Има и много подробни карти, не знам вие откъде сте ги намирали тези с по две улици на кръст. И още нещо много важно - много по-бързо се свързва със сателитите. Това проверено на Samsung Galaxy Core, и Asus Transformer Pad.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още 1 глас за Navigon говорим за смартфон на андроид работи перфектно вкл. и на бг. език.Това е най ефтиния вариант .Ако сметнете ,че искате голям екран си вземете навигация на TOM TOM или на GARMIN

Мисля най разпространеното наричане на това нещо му казваха джипиес ,навигация ,джипиес навигация ,джипиес навигация за кола за камион.Ето примерен сайт ,който не ми харесва 

http://gps-navigaciq.com/защото според мен на 1-во място трябва да сложат томтом навигациите ,а след това Garmin да речем ,но там не виждам такива марки на първата страница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Sygic има български, английски, и всякакви други езици. Има възможност за избор на най-различни гласове, за България има и мъжки, и женски...

Не съм попадал на женски досега, а актуализирам редовно Sygic - все са на Данйел (изписвам го погрешно, както е изписан в навигацията). Не намирам за изтегляне женски глас на български, както е на iGO и Navigon. Предпочитам жена да ме "напътства", мъжкият глас е прекалено сухарски ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sygic има български, английски, и всякакви други езици. Има възможност за избор на най-различни гласове, за България има и мъжки, и женски. Като интерфейс е в пъти по-добре от Here. Има и много подробни карти, не знам вие откъде сте ги намирали тези с по две улици на кръст. И още нещо много важно - много по-бързо се свързва със сателитите. Това проверено на Samsung Galaxy Core, и Asus Transformer Pad.

Да все пак давам + за Хере

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм попадал на женски досега, а актуализирам редовно Sygic - все са на Данйел (изписвам го погрешно, както е изписан в навигацията). Не намирам за изтегляне женски глас на български, както е на iGO и Navigon. Предпочитам жена да ме "напътства", мъжкият глас е прекалено сухарски ;)

Като се прибера, ще видя откъде точно съм изкопал пол'винката на Данйел:

screenshot_2015-03-17g8ssi.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пращам ти линк на ЛС.

Аз предпочитам мъжкия глас, просто - не търпя жена да ми казва как да карам ;) .

ПП. "Сухарски"?!?  :ohmy: Сериозно? Нали знаеш кой е Даниел?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам, как точно се борави с тази Sygic? Наложи ми се да отскоча бързо,бързо до Пловдив исках да я тествам, но след като въведа адреса, изобщо не ми показва маршерута?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простият начин - намираш на картата мястото, където искаш да отидеш, докосваш го, и избираш "Напред към ..." :) 

Иначе:  "Меню" --> "Заведи ме до ..." --> "Адрес или точка на интерес" . Задаваш град, по желание улица и номер, или интересни точки, и "Готово". От следващия екран избираш "Напред към". Ако нямаш намерена начална позиция, ще ти се предложи избор от няколко възможности. Ако наистина ще се движиш по маршрута, избери "Изчакване за валидна позиция" . Ако просто те интересува да видиш маршрута, или колко е разстоянието до целта, избери някое от другите. 

И си готов :) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простият начин - намираш на картата мястото, където искаш да отидеш, докосваш го, и избираш "Напред към ..." :)

Иначе:  "Меню" --> "Заведи ме до ..." --> "Адрес или точка на интерес" . Задаваш град, по желание улица и номер, или интересни точки, и "Готово". От следващия екран избираш "Напред към". Ако нямаш намерена начална позиция, ще ти се предложи избор от няколко възможности. Ако наистина ще се движиш по маршрута, избери "Изчакване за валидна позиция" . Ако просто те интересува да видиш маршрута, или колко е разстоянието до целта, избери някое от другите. 

И си готов :) .

Добре де, това го пробвах, но ми изписва следното. Натискам на Търсене/Заведи ме до...  пиша Пловдив, но ми излиза моя град? Сега след като повторих процедурата ми изписа отдолу България, натиснах на България написах Пловдив, но ми изписва; Няма резултати, отговарящи на критериите за търсене. / Въведете GPS координати?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, това го пробвах, но ми изписва следното. Натискам на Търсене/Заведи ме до...  пиша Пловдив, но ми излиза моя град? Сега след като повторих процедурата ми изписа отдолу България, натиснах на България написах Пловдив, но ми изписва; Няма резултати, отговарящи на критериите за търсене. / Въведете GPS координати?

И защо въвеждаш "Пловдив" в полето за държава?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо въвеждаш "Пловдив" в полето за държава?...

Защото още като я инсталирах, сутринта незнаех и натиснах там, но сега като ми каза къде да натисна, изписва ми същото съобщение?

П.п. Също така нещо не открива GPS сигнал, а с иГо нямам тези проблеми?

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП. "Сухарски"?!?  :ohmy: Сериозно? Нали знаеш кой е Даниел?

Признавам си, че нямам никаква идея кой е Даниел.

П.П. Благодаря за линка - още не съм добавил женския "съпорт", но имам питане дали има значение версията на Sygic, в момента ползвам 15.хххх...

П.п. Също така нещо не открива GPS сигнал, а с иГо нямам тези проблеми?

При мен (все още без "женската" добавка ;) работи ОК, също както и Navigon - намират си всичко нужно (нали не си забравил да включиш "Местоположение"?). За iGO изобщо не говоря, тя е безукорна от моя гледна точка, но пък алтернативи никога не са излишни, особено при пътуване в чужбина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Признавам си, че нямам никаква идея кой е Даниел.

П.П. Благодаря за линка - още не съм добавил женския "съпорт", но имам питане дали има значение версията на Sygic, в момента ползвам 15.хххх...

Е, не съм 100% сигурен, но много ми прилича на гласа на Даниел Илиев - един от най-добрите ТВ говорители.

Би трябвало да стане, щом е в същия формат. Едва ли за всяка нова версия ще сменят цялото налично съдържание.

Не знаех, че е излязла 15-а версия. Аз съм се спрял на 14.3.1, с 14.3.6 имах проблеми (забиваше ми), а на по-новите не ми хареса интерфейсът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми прилича на Даниел Илиев, но той, за съжаление, отдавна е покойник , та не допусках, че записите за навигациите са чак толкова отколешни. Може и да не разсъждавам правилно, но приликата отдавам по-скоро на компютърно генерирана прилика, а не на оригиналния глас на професионалния говорител.

Някои от версиите в 14-та серия бяха проблемни, а 15-та е с доста променен интерфейс. Старият май бе по-добър, трудно ми е да кажа еднозначно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих експериментално 15.0.7, засега добре изглежда. Утре ще я пробвам в реални условия.

ПП. Гласът на "Дани" е съвместим, както и цялото останало съдържание - POI, карти, сгради. Разбира се, очакваше се :) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро Sygic, официално, бе пусната за Windows Phone. Седем дни пълна версия, след което, всеки желаещ да я ползва, трябва да си закупи лиценз. Инсталирах навигацията, изтеглих картата на България, която, за мое учудване, бе с размер от около 20 МБ. За сравнение - картата на България за Here Drive+ е над 200МБ.

Ето как изглежда картата за град Симитли в Sygic:

Sygic_WP_Simitli_map.png

Не знам как стоят нещата с Android версията, но при положение, че за Windows Phone се предлага пълната версия, а картата на България е такава трагедия не знам какво да си мисля за самата компания, предлагаща подобен продукт.

Here Drive+ за Windows Phone е напълно локализарана на български език. Гласовите команди са с женски глас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A.com, попроучи малко нещата, преди да правиш такива генерални изводи :) . Прави разлика между софтуер и съдържание (карти, терен, сгради, гласове, и т.н.) 

Sygic е програмата. Но картите, които ползва, са на други фирми. По принцип (от Store-тата) се предлага с карти на Tom-Tom, които наистина са много бедни. Само че аз винаги съм я ползвал с тези на NavTeq, които скоро бяха закупени от Here, чиито карти пък от своя страна допреди това бяха по-зле и от тези на Tom-Tom.

Ето как изглежда при мен Симитли:

792459.jpg

ПП. Here Drive+ има ли Lane Assistant? Много полезно нещо. И е функция на самата програма, а не външна добавка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A.com, попроучи малко нещата, преди да правиш такива генерални изводи :) . Прави разлика между софтуер и съдържание (карти, терен, сгради, гласове, и т.н.) 

ПП. Here Drive+ има ли Lane Assistant? Много полезно нещо. И е функция на самата програма, а не външна добавка.

Генерални изводи не съм правил.

Ти ми кажи как може да пуснеш професионална версия на продукта си, а картите, които се предлагат, да са непълни(меко казано). Професионалната версия на Sygic беше пусната за Windows Phone. Това, което всеки заинтересуван би направил, е да инсталира приложението на телефона/таблета си, да свали необходимите му карти, да се запознае с програмата и да види как тя работи. Защо картата на България е толкова непълна не знам, обаче си е факт. И вината не е нито моя, нито на ОС-а. Безплатната карта е непълна. Прeдлагат ми да си закупя карта на Европа за 35 евро, но как да съм сигурен, че картата на България няма да е същата? Така клиенти не се печелят. Както казах, не знам как стоят нещата при Андроид. От теб разбирам, че там картата на България е много по-пълна, отколкото предлаганата карта за WP. За WP никъде не се предлага избор на карти между TomTom и NavTeq. Ако си купя цялата карта на Европа може и да ми се предложи подобен избор, ама...

Line Assistant при Here Drive+ няма. CoPilot като цяло предлага по-добри възможности за избор на маршрут. Сравнявал съм картите и не съм открил фрапиращи разлики, но CoPilot е платена(с изключение на първата изтеглена карта), докато Here Drive+ е безплатна и включва карти за целия свят. Другото, което ми прави добро впечатление при Here Drive+, е че за всяка държава имената на улиците са написани на местния език и е използвана официалната за дърважата азбука - в гърция - гръцки букви, в Украйни - тяхната си модификациа на кирилицата, в Сърбия - същата работа. Може и в други навигации да е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да е по темата, попаднах на Garmin Nuvi 54LM  - http://www.emag.bg/navigacionna-sistema-garmin-nuvi-54lm-diagonal-5-0-cjala-evropa-bezplatna-aktualizacija-do-zhivot-gr-010-01115-16/pd/DHXNLBBBM/, която в момента е на много приемлива цена спрямо другите търговци (- 66 / 70 лв), а и е с доживотна актуализация на картата за цяла Европа, та какво мислите ?

Редактирано от hUstle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Jesus Kostov
      Здравейте, преди седмица си изгубих телефона или са ми го откраднали, направо няква мистерия се получи, просто изчезна.. Веднага след това си влезнах в гугъл профила от друг телефон за да намеря телефона си и ми показва, че го локализира в един блок, веднага след което запалих колата и отидох на това място, потърсих отпред пред блока, скамейки, маси, пакринг място и т.н., а като се има напредвид, че аз изобщо не съм посещавал това място преди, вероятно някой ми го е откраднал и този някой живее в този блок, в който ми показва gps-а, но аз не мога да влезна във входа и да чукам на всеки апартамен и да ги питам дали са намирали телефон.. не че някой ще ми каже и да го е взел.
      Отидох в полицията, в 12:00 през ноща, в същия ден да съобщя за телефона, дори им показах къде ми го вади gps-а. Те ми казаха, че трябва да изчакам 7 дена и тогава да подам жалба и да донеса кутията на телефона, на тази кутия имало Imei код и чрез този код ще го проследят. Прибрах се аз и веднага започнах да търся как да го намеря с този Imei код по мой си начин, но явно няма как, защото това е защитена база дани. Дори търсих из deepweb-а и пак нищо. Таа ако имате някакви идеи как да го намеря, какво да пробвам, какво да правя ще ви бъда много благодарен, защото имам силно чувство, че ченгетата никва няма да я свършат, имам предвид, че не им се занимава с изгубени, откраднати и т.н. телефони ... (телефона е Xiaomi Mi A1)
    • от Milen Nenov
      Може ли който разбира да направи apk за 
      Аз те виждам КАТ...?
      Ще бъде интересно и полезно.
    • от pcservizpld
      Наскоро закупих таблет с Win 10, който няма вграден gps и т.н. Освен всичко по начало Win 10 няма такава функция ( или не е доработена ), има вграден ''сензор'', който за съжаление поддържа само вградени устройства. В моя случай получава позиция от Wifi, като в момента заради 4g доставчика ми ме позиционира само в София... представете си колко е нелепо. При опитите си да изпозлвате външен носител ще срещнете затруднения. В случая аз срещнах затруднение. Инсталирани са 5 GPS програми ( 3 от Win app store - Map factor, Navmii, и други 2 - iGO, garmin for PC ). Рових за информация къде ли не, едиственото кеото намерих, като решение на проблема са платени програми на космически цени, като най-добрата е GPSDirect. GPSDirect имаха и пробна версия, с която можете да инсталирате САМО едно устройство на машина. Преди да закупя gps bluetooth приемник, реших да пробвам програмката като вържа андроди устройство, и работи. Взех си Bluetooth GPS Hulux 236 за проба, инсталирах драйвери, свързах го ( Pair)  и до там. Нито една от програмите ен го засича, опитах се да деинсталирам вече предния опит с андроид устройството, но е невъзможно. И до тук с всичко.ю

Въпроса ми е дали има някой, по-информиран от мен в Bluetooth GPS за Win 10 насока, който да помогне да се намери някакво решение на проблема ? Ако има такива, споделете. Смятам, че е смешно една програма да струва, колктоо цяло GPS устройство...
    • от Христо Момчилов
      Здравейте колеги,

Имам фирма за доставки и разполагам с няколко автомобила и искам да налагам постоянен контрол над куриерите. Тъй като фирмите, които предлагат GPS Мониторинг в реално време са абсолютни главорези и цените при тях са космически, а знам, че това не е безкрайно скъпа технология, бих искал да попитам дали знаете за начин, който да предлага мониторинг в реално време. Всеки от куриерите разполага със служебен смартфон, който има GPS и е с операционна система Андроид. За момента единственият безплатен начин за следенето им е като използвам "Администратор на Устройства с Андроид", като всичките телефони са логнати в един Андроид профил, но по този начин не мога да наблюдавам всички едновременно на картата и всеки път, когато искам да намеря някой куриер трябва да цъкам на устройството му. Моето запитване е дали има вариант в който, чрез инсталирането на приложение на смартфоните, могат да се свържат с Desktop версия на приложението, което ще отразява в реално време моментната локация на всички куриери?

Поздрави,
      Христо
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.