Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте със рутер TL-WR740n съм и искам да попитам как да си направя ИП то реално за да може приятелите ми да влизат в сървара ми на Garry's Mod ????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IP адреса ти е реален. Въпроса е дали искаш да е динамичен или статичен. На кой интернет доставчик си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IP адреса ти е реален. Въпроса е дали искаш да е динамичен или статичен. На кой интернет доставчик си?

Net-Surf :) Ами не знам за Динамичен или Статичен.... не разбирам много ;д 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте със рутер TL-WR740n съм и искам да попитам как да си направя ИП то реално за да може приятелите ми да влизат в сървара ми на Garry's Mod ????

Няма такова нещо като реално ИП. Има публични и частни ИП-та. Вие вероятно имате предвид публично. В маршрутизатора ви вероятно има NAT/port forward функционалност, ползвайте я

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като реално ИП. Има публични и частни ИП-та. Вие вероятно имате предвид публично. В маршрутизатора ви вероятно има NAT/port forward функционалност, ползвайте я

Нямам на идея за какво говорите :D :D Малко по простичко??? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверяваш си IP адреса в момента, рестартираш компютъра и го проверяваш отново. Ако са различни значи си с динамичен IP адрес. Звъниш на доставчика и питаш за възможността да преминеш на статичен адрес.

Ако след рестарта имаш същия IP адрес, значи си със статичен IP адрес.

За проверка:

http://whatismyipaddress.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете web интерфейса на маршрутизатора и се разходете из него. Ще видите някоя от горните ключови думи.

П.П. И не се веселете от собственото си невежество!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете web интерфейса на маршрутизатора и се разходете из него. Ще видите някоя от горните ключови думи.

П.П. И не се веселете от собственото си невежество!

Наречете ме глупав ама все едно ми говорите на китайски.... нищо не разбрах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава или започвате да четете и да се образовате или намирате някой специалист, плащате му и готово

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето виж точно за какво говорим

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Антипода на "реално IP" е "НЕреално IP", което не съществува като термин и респективно буди смях в повечето хора.
Публичен адрес е този, с който си свързан към глобалната мрежа или която и да е Intranet. Частен адрес е този, който маршрутизатора ти (наричан още рутер)  "раздава" в локална мрежа.
За да използваш компютър/сървър, който е с частен адрес в публична мрежа (прочети отново горното изречение за яснота) е необходимо да пренасочиш трафика на маршрутизатора (който наричат рутер)... Това става посредством функцията Port Forwarding, ако маршрутизатора (досега трябва да е станало ясно за кое говорим) я поддържа ...Друг вариант е DMZ...

Edit: И за двете е хубаво да прочетеш повечко... Това не е нещо, което просто с думи се обяснява, защото явно съдържа терминология, с която не си запознат...

Редактирано от LinKuei (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си глупав, просто не си запознат с нещата. Има разлика. Не е нужно да се обиждаш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува само как да настроя, че моя приятел да се свърже със мойто ИП и да влезе в сървара на Garry's Mod гледах клип от Port Forwarding и има едно Virtual Servers и там направих точно пак влиза по ИП и не иска..... А писах и порт оставих всичко нормално..... Но не подейства ??/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува само как да настроя, че моя приятел да се свърже със мойто ИП и да влезе в сървара на Garry's Mod гледах клип от Port Forwarding и има едно Virtual Servers и там направих точно пак влиза по ИП и не иска..... А писах и порт оставих всичко нормално..... Но не подейства ??/

Вероятно ИП адреса който пишете не е на вашата машина. И кой адрес давате на вашия приятел, външния ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представи данни, за да разберем по-лесно случая...  Иначе горното звучи като "вкарах туй там, пък то отиде отсреща и не можах да го върна"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете дали наистина сте задали правилно порта на който слуша играта в уеб интерфейса на маршрутизатора/рутера. Също така и проверете дали имате зададени изключения за порта в защитната стена на машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ИП адреса който пишете не е на вашата машина. И кой адрес давате на вашия приятел, външния

Ами тоя от рутера.. 192,168,0,1 но във настройките гледам е 101 и го направих и така... обаче и на онзи другия пробвах от сайта дето се гледа но нещо не става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че ще има кой знае каква полза за решаване на казуса, предвид познанията на автора на темата, но все пак - Net-Surf работят с PPPoE и динамично назначени публични ип адреси или поне аз само това съм виждал при тях. Ако и тук е такъв случая, може доставчика да "запази адрес" за клиента, който да не се променя при рестарт на рутера. От там нататък следва да се настрой NAT на услугата, която в случая виждам, че е някакъв гейм. Толкова може да се каже на този етап.  За повече се иска по конкретна информация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тоя от рутера.. 192,168,0,1 но във настройките гледам е 101 и го направих и така... обаче и на онзи другия пробвах от сайта дето се гледа но нещо не става...

Вие трябва да сложите вашия, не този, който го има в клипа. И да дадете публичния адрес на приятеля си

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля опишете как и кое задавате, ако трябва с прикрепени снимки към постовете, защото така нищо не се разбира къде е пипано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е частен адрес... Търси се публичният, а именно  - този, който http://whatismyip.comще покаже...

Net-Surf работят с PPPoE и динамично назначени публични ип адреси .... Ако и тук е такъв случая, може доставчика да "запази адрес" за клиента

Мда, и като повечето индивиди в провинцията - да плащат за тази услуга :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Ето тука проверете дали порта на който слуша играта е отворен. На приятелите си давате този адрес (външния, видим за останалите).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, и като повечето индивиди в провинцията - да плащат за тази услуга :)

Не съм чул някой да плаща за подобна услуга.

Доставчика не виждам какво го бърка в случая щом така или иначе раздава публични адреси. Трябва да е супер скапан и дребнав, за подобно нещо. Ако работеше с частни адреси, може би ще искат да се плаща, ако някой пожелае публичен, но просто да "закачат" адрес и да се дребнавят, не ми се вярва. Това обаче е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чул някой да плаща за подобна услуга.

Доставчика не виждам какво го бърка в случая щом така или иначе раздава публични адреси. Трябва да е супер скапан и дребнав, за подобно нещо. Ако работеше с частни адреси, може би ще искат да се плаща, ако някой пожелае публичен, но просто да "закачат" адрес и да се дребнавят, не ми се вярва. Това обаче е друга тема.

Offtopic: Доставчикът е голям и присъства осезаемо дори и на столичната сцена. Прави го от години и продължава да го прави. Няма да го обсъждаме тук ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Offtopic: Доставчикът е голям и присъства осезаемо дори и на столичната сцена. Прави го от години и продължава да го прави. Няма да го обсъждаме тук ;)

Да извън темата е, но пък е в интерес.

Не знам Net-Susrf да оперират на територията на София. Вероятно имат старо партньорство с никои столични фирми. На сайта им има карта, в кои градове предоставят услуги. Що се отнася до плащане за резервиран публичен адрес категорично твърдя, че това не е така. Има една малка мрежа, която поддържам и те са доставчика. Лично съм им звънял и в момента публичния адрес е "закачен" Нищо не съм плащал за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.