Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Предстой ми покупка на телевизор и обмислям да си взема и домашно кино.

Спрял съм се на този модел телевизор SAMSUNG UE-32J5100 LED

Ето и малко характеристики:

Серия 32J5100 Серия 5 Дисплей   Резолюция 1920 x 1080 Размер на екрана 32" Размер на екрана (cm) 81.28 Видео   Picture Engine на картината HyperReal Engine Динамичeн контраст Mega DCR Софтуер за подобряване на цветовете „Wide Color Enhancer" (Plus) Да Филмов режим Да Поддръжка на естествен режим Да Аудио   Звуков сигнал (RMS) 20 W (10 W + 10 W) Тип високоговорител Down Firing + Full Range (с насочване надолу + пълен обхват) Тунер/Излъчване   Тунер DVB-T/C CI/CI+/2CI+ CI + (1.3) Аналогов тунер Да Връзки   HDMI 2 USB 1 Компонентен вход (Y/Pb/Pr) 1 Композитен вход (AV) 1 (общо използване за компонент Y) Слушалки 1 Извод за цифров звук (Оптичен) 1 RF вход (Наземен/кабелен вход) 1 / 1 (обикновено се използва за наземни сигнали) / 0 Ex-Link ( RS-232C ) Не IR изход Не CI слот 1 Scart 1 Дизайн   Дизайн Луксозна линия Тип със скосяване много тънка рамка (VNB) Тип "Тънък" Тънък Цвят на предния панел Черен Тип на стойката V-образна форма Допълнителна функция   Digital Clean View Да Автоматично търсене на канали Да Автоматично изкл. на захранването Да Надписи (Субтитри) Да Списък на каналите USB-клониране Да ConnectShare™ (USB 2.0) Да Спортен режим Основен Вградено изскачащо меню Да EPG Да Режим за игри Да OSD език 27 европейски езика Картина в картината Да Телетекст (TTXT) Да Еко функция   Еко маркировка EU Ecolabel Еко етикет Да Сензор "Eco" Да Клас на енергийна ефективност A+ Захранване   Захранване 220~240V Енергиен клас А+ Консумация на енергия (макс.) 31W Годишна консумация на енергия 45kWh Размери   Размер на опаковката (ШxВxД)   Телевизор със стойка (ШхВхД) 723 x 473.9 x 207.5 мм

СИСТЕМА ЗА ДОМАШНО КИНО 5.1 PHILIPS HTD-3510/12

СИСТЕМА ЗА ДОМАШНО КИНО 5.1

HDMI 1080i ИНТЕРФЕЙС

ОБЩА МОЩНОСТ 300 W (6 X 50 W)

ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ НА DVD-ВИДЕО, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, VCD/SVCD, CD-R/CD-RW , MP3, WMA , JPEG DIVX

СЪС СУБТИТРИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, DVX ULTRA ЗА ПО-ДОБРО ВИДЕОВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ

USB ВХОД МР3 LINE-IN ВХОД ЗА ДИРЕКТНО ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ ОТ ПРЕНОСИМИ МР3 ПЛЕЙЪРИ

ТУНЕР С RDS С ПАМЕТ 40 СТАНЦИИ

DOLBY DIGITAL,

DOLBY PROLOGIC II,

DTS ДЕКОДЕРИ

ЗАПАМЕТЕНИ НАСТРОЙКИ НА ЕКВАЛАЙЗЕРА

http://www.technomarket.bg/products/09128989/philips-htd-3510-12

Или  другия вариянт е :

PHILIPS HTD-3510 МОДЕЛ HTD-3510 ОБЩА МОЩНОСТ 300 W БРОЙ КОЛОНИ 5.1 ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНИ ФОРМАТИ DVD, VCD, DIVX, MP3, JPEG 3D ТЕХНОЛОГИЯ НЕ РАДИО ТУНЕР FM USB ДА HDMI ДА DLNA НЕ WI-FI НЕ ИНТЕРНЕТ TV НЕ DOLBY DIGITAL ДА КОМПОЗИТЕН ИЗХОД ДА ДИСТАНЦИОННО УПРАВЛЕНИЕ ДА ЦВЯТ ЧЕРЕН БГ СУБТИТРИ ДА

http://www.technopolis.bg/bg/Home-theaters/Home-theater-PHILIPS-HTD-http://www.technomarket.bg/products/09128989/philips-htd-3510-123510/p/33658

Въпроса ми е следният: Ще има ли някакъв проблем звука от телевизора да се изкара през системата и всички говорители като се гледа филм по BTV примерно (знам че няма е както да гледаш филм с звук 5.1). И може ли от дистанционното на телевизора като се намаля и увеличава звука , т.е домашното кино да се използва като усилвател или звука трябва от Dvd-to  да се учвеличава и намаля .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Привет. Първо леко ще "попаря" ентусиазма ти. Тези 2 предложения за домашно кино са си чиста загуба на пари. Няма да успееш да си вържеш ТВ-то както ти се иска и ще можеш да ползваш системата само когато гледаш филм от дивиди-то. По-добре си харесай по-скъпа система и обърни внимание най-вече на това какви входове и изходи има!Що се отнася до другото то нещата се правят така: Намаляш звука на тивито до 0 и си го управляваш от домашното кино. Казано иначе ползваш телевизора само като монитор.Мога да ти кажа подробно как да си вържеш нещата но за целта ми трябва информация. По какъв начин получаваш тв сигнал?Кави входове и изходи има на всички устройства, които искаш да свържеш?Предпочитам ако може да ми снимаш всичките "отвори".

Редактирано от Buhal55 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега въобще не си прав.Домашното кино си изкарва звука от ТВто без проблем с HDMI кабел и малко настройки на ТВто и на киното.И се командва от дистанционното на ТВ то.Ина двете у-ва кабела трябва да е включен в HDMI(ARC) и от настройките на ТВто да се включи HDMI-СЕС.Има и втори вариант с оптичен кабел.ТВто трябва да има оптичен изход или HDMI(ARC)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

чета четук има специалисти и моля някой да ми каже как да изкарам звука на ТВ Самсунг Смарт със ДВД Панасоник кино , което е малко старичко,ама все пак не толкова старо/ не е за хвърляне/.Купих кабел digital аудио, както ми казаха от Самсунг call център, ама нямам такъв порт Освен това бих искала да си настроя all share/за да мога да си свържа всички устройства- МАК компютър, Iphona, и таблета/ през нет , не  могат да ми помогнат и с функцията WIFI direct.то закакво ми е смарт ТВ, като не мога да съм смарт :-((

Моля, за съвет, прилагам портовете на ДВД-то, а тв-то има само HDMI, usb,LAN  и въпросния аудио, а и един много широк как беше - евро кабел/ с него съм вързала видеото ТВ с ДВД и поне видеото работи. А и радиото на ДВД то не работи къде да включа антена 

IMG_9300.JPG

IMG_9303.JPG

Редактирано от Доротея (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка на телевизора от друг ъгъл. Или поне какво пише на двата чинча, в които са включени кабели. И малко настрани на DVD - пак където са включени кабелите.

Обширните неподредени Copy-Paste са излишни. Резюме - искаш към дом кино да свири звука от телевизора и видео ли? По принцип от тях излизат 2 канала и ако дом. кино няма функция да ги разпрати на всички колони ще се чува само от предните. Все пак всичко това е елементарно и е описано в инструкцията, дори и с картинки. Отвори и прочети.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте, казах че съм лаик и реших , че като има специалисти във форума ще ми дадат отговор, побеже нито в магазина , нито от Самсунг знаят.

- да искам звука на телевизора да излиза през ДВД - то и неговто кино с 5 колони. Сега звука на диск в ДВД си излиза през 5-те колони, а и звука на стария телевизор също излизаше през 5-те колони, но имаше други изводи.Така, че ДВД-то и киното с 5 те колони няма проблем

- телевизова има - евро букса/ онази широката, която се вижда на снимката/ долната е на телевизора/; HDMI  и дигитал аудио, който не влиза никъде в ДВД-то

- на първата снимка са входовете на ДВД-то

- ТВ самсунга няма книжка и по телефона не можаха да ми кажат. А книжката на ДВД-то съм я загубила, няма в нета , но така или иначе по нея свързвах стария телевизор и както казах пишеше" аудио от ТВ се включва във вход аудио на ДВД" , но сега са различни буксите

Има ли някой опит и решение?Предполагам, че все някой има модел ДВД от 7-8 години и нов смарт ТВ?

Ще съм благодарна на съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доротея, вместо да пишеш сума ти общи приказки, по-добре дай точните модели на телевизора и домашното кино.

Да прочетем вместо теб упътванията, щом и с това не можеш да се справиш ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, ми немога и няма мъж около мен.Много благодаря.

DVD - Panasonic  Home Theater sound system SA HT335

телевизор - Smart LED Samsung 32J5200, 32" (80 см), Full HD.

Благодаря и извинявайте ако ви занимавам с дебни неща,просто не виждам кой да попитам , след като call центура на Самсунг не можа и в нета излиза този форум, който ми се видя че доста компетентни хора има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така :) .

Домашното ти кино има стерео аудио вход с чинчове. Тези двата, които са на десния ръб на първата ти снимка, и в тях има включени някакви кабели. 

Телевизорът ти има аудио изход, на стерео жак. Тоест, трябва ти такъв кабел:

82651926_1_800x600_kabel-stereo-zhak-na-

От телевизора можеш да изкараш звук и през SCART-а, но ще ти трябва допълнително преходник към чинчове, или съответния кабел.

Естествено, ще слушаш стерео звук, не очаквай разни 5-канални изпълнения. И като знам възможностите на домашното кино - може да се окаже, че няма голям смисъл от цялата работа ...

За свързване на другите устройства не мога да помогна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От този линк ще прочетете малко повече за модела DVD, който притежавате и начина му на свързване. Ето и снимка на задният панел с разположението на входове и изходи. Погледнете линка и картинката

http://forum.setcombg.com/%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D1%8A%D1%80%D0%B8-%D0%B8-htpc/56510-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81-%D0%B7%D0%B0-panasonic-dvd-home-theater-sound-system-sa-ht335.html

44990_back.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много, много благодаря Rudeboy/ странно име за любезността ти :-))/ и Стефан /точно товае моя модел/. Сега отивам да пробвам. Така беше преди и звука си излизаше супер през колоните.Свързала съм SCART от телевизор с чинчове към ДВД -то входа , за да излезе видео сигнал от ДВД на телевизора, тези кабели на ВДВ-то са видео изход.

Благодаря ви момчета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що са всички гимнастики като SCART - SCART трябва да ти оправи всичко между телевизора и киното? И на наги имаш още 2 Audio входа на чинч? Без никакви преходници. А с оня кабел не е добре - сигналът от тънкото жакче е за слушалки и ще претоварва.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми защотоми казаха в магазина че SCART-SCART вади само видео.Тичам да пробвам. А с кабела от хубавата картинка катастрофирах - не влиза във ТВ-то. Оптикал кабела, който ми казаха от Самсунг е друг- по дебел влиза в ТВ-то , но не влиза във ДВД-то :-((

Включих SCART-SCART , от дистанционно на ДВД дадох source  tv - / има dvd/ fm/ tv/ - а сега накъде.Има ли някакъв бутон от едното или другото дистанционно , за да тръгне звука от ТВто през ДВД-то? :(

Spoiler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Доротея написа:

Ми защотоми казаха в магазина че SCART-SCART вади само видео

Тия в магазина толкова разбират SCART

Проблемът на този "стандарт" е че всеки производител сам си решава кои сигнали да изведе на интерфейса на устройството.

По същият начин и кабелите не са пълни, а за по-евтино са с минималният брой свързани линии.

И за да е още по "лесно" и едните и другите не дават информация за това какво е налично.

Ако SCART на телевизора не е само вход, а има и аудио изход може да стане с модифициран кабел като този

В противен случай остава варианта с жака за слушалки, ако и той е наличен.

В упътването пише едно голямо нищо.

Възможно и много вероятно е да не са предвидили никакъв аналогов изход и тогава решението е това след 2 месеца или това по-скоро.

Редактирано от oavramov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман от философи. Аз досега не съм виждал телевизор, на SCART на който няма AV изход и вход. Някои може и да нямат RGB вход, още повече да не поддържат превключване на S-Viseo и разни комутации по 8,10,12 но това няма отношение към темата. Дори и с най-глупавия китайски кабел за 2-3 лв ще тръгне. Може само брум да има. защото не са разделили сигналите с ширмовки.

И пак много празни писаници, вместо да се каже какво пише на чинчовете до скарта на телевизора. Където има включен кабел на снимката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката на Стефан е точно моя модел ДВД, какво да направя сега? Включих SCART-SCART и махнах SCART - чинчове към видео на ДВД-то.Как да звука от ТВ-то дали излиза през ДВД-то и неговите колонки.Да снимам ли дистанционното на ДВД-то?:(Да няма някой бутон с  команда, която не избирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Доротея написа:

Снимката на Стефан е точно моя модел ДВД, какво да направя сега? Включих SCART-SCART и махнах SCART - чинчове към видео на ДВД-то.Как да звука от ТВ-то дали излиза през ДВД-то и неговите колонки.Да снимам ли дистанционното на ДВД-то?:(Да няма някой бутон с  команда, която не избирам?

Разгледайте снимката отново! Има СКАРТ куплунг, има TV audio in, има и VCR audio in. Това ще рече, че обезателно на дистанционното Ви има бутонче, което може да комутира тези входове. Иначе, какво би станало, ако и на всичките има сигнал и са включени към източниците  на сигнали? Какафония.

Копчето е или едно или 3, за всеки източник. Понеже не съм ви търсил и дистанционното, не го виждам да сте го снимала все още, на него най малкото или под него трябва да е написано примерно така  TV/AV  или хоризонтална стрелка или кой знае какво са напечатали.След като кабела - СКАРТ - СКАРТ е закачен между телевизора и DVD плеара и в последният има някакъв ВИДЕО диск със филм или концерт, то вие ще натиснете това копче, за да може да изберете ВХОДА от телевизора към скарта на DVD плеара. При наличие на "пълен "скарт или 21 проводника  ще можете да пускате сигнал и към телевизора от DVD - то или обратно. Аудио и видео сигнал ще получавате и към DVD - то,  като вече видеосигнала не е важен за самото DVD . На него му трябва само звук - ляв и десен канал, който задължително излиза на скарт буксата на телевизора. Не може на някои телевизори да има, а на други да няма свързване от печатната му платка  със пълен набор от това, което се изисква по международните норми. Вие като правите тази гимнастика, ще се замислите какво именно правите и как ще тръгне сигнала, като използвате дистанционното на плеара.Всичко е много лесно за всяко едно изделие, само че на хората им е по добре да им го направи някой.Още веднаж. Разбирате, че при включени и другите входове с техните източници на сигнал, накрая от усилвателя на DVD - to ще се получи едно смесване на тези източници със различни сигнали(говор, музика) Затова обезателно на плеара ще има такова бутонче , маркирано по съответният начин , а на телевизора също, за да му укажеш от кой източник ще се взема сигнала. Хубаво би било да не питате кое да снимате и кое не, а още от първият ви пост да е прегледно всичко, за да не се тормозят хората със разсъждения и да не роптаят. Защото никой от отговарящите, не може да знае в къщата на Петранка, каква техника има и как тя иска да си я подвърже!
Ако съм ви засегнал, се извинявам. То какви по смотани "мъже " има във този форум ако знаете.... 

Забравил съм да ви отговоря на последното питане за радиото. антената се включва ето в този куплунг. Ако сте във софия, а и където и да сте, ви трябва парче кабел около половин метър, включено във същият куплунг. след това избирате от дистанционното "РАДИО"  разбира се че ще е  FM 88 - 108 megaherca i si skanirate za radioprogrami. Poslednite, moxete da si gi zapametite na otdelni kanali taka, qe s edno natiskane na  (ako e napisano na ДВД-то FM1, FM2, FM3 да си избирате тази, която ви харесва .                                                                           

IMG_9300.thumb.JPG.79b2c6b62803b3928da22b5ffe8aca52.JPG

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Стефан.Не не се обиждам, защото смятам, че техниката щом се продава на Петранка, би трябвало да се помисли как Петрнка да си я вклюи или поне да има платена услуга такава, щото Петранка може да има професия и образование различно от телевизонно или електронно такова или да пише за употреба само от специалисти, та да не се налага да се моли по форуми и да досажда на специалисти в областта.Още повече , че на това се разчта някак си на мъже ама като се налага няма как....или да си купи стар телевизор и хич да не и минава през ума за екстри.

Извинявам се , че предизвиках и диспут, но разбирам, че има вариантищом има и различни предложения и не е толкова просто и очевидно. 

Благодаря и за обяснението , понеже се образовах какво правят копчетата.Извинявам се ако досадих както казах просто ми се иска да се насладя на възможностите на техниката.

Благодаря на всички и за форума, че го има иначе си оставах с 2 устройства и куп кабели препоръчани от Самсунг и специализираните магазини/ в коото между другото отидох със схемата/:-)))

Поздрави момчета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, Доротея написа:

Благодаря Стефан.Не не се обиждам, защото смятам, че техниката щом се продава на Петранка, би трябвало да се помисли как Петрнка да си я вклюи или поне да има платена услуга такава, щото Петранка може да има професия и образование различно от телевизонно или електронно такова или да пише за употреба само от специалисти, та да не се налага да се моли по форуми и да досажда на специалисти в областта.Още повече , че на това се разчта някак си на мъже ама като се налага няма как....или да си купи стар телевизор и хич да не и минава през ума за екстри.

Извинявам се , че предизвиках и диспут, но разбирам, че има вариантищом има и различни предложения и не е толкова просто и очевидно. 

Благодаря и за обяснението , понеже се образовах какво правят копчетата.Извинявам се ако досадих както казах просто ми се иска да се насладя на възможностите на техниката.

Благодаря на всички и за форума, че го има иначе си оставах с 2 устройства и куп кабели препоръчани от Самсунг и специализираните магазини/ в коото между другото отидох със схемата/:-)))

Поздрави момчета!

И най важното не сте споделила, макар че оставам с убеждението, че всичко е наред. ПРОРАБОТИ ЛИ всичко или все още  - НЕ? Ако не, не ми остава нищо повече да "намина" и до вашият адрес! Ха,ха,ха. Шегувам се бе моето момиче!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглеждам дистанционното и го изучавам :-).Веднага ще кажа като видя всички опции :shy11: А не не се шегувай, защото не ми остава нищо друго след толкова съвети ако не проработи освен да викам "Неволята". То и на мен си ми е лесно в моята област , когато си разбираш :-)))).Ще кажа докаде съм я докарала. Отивам да дерзая :-))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, Доротея написа:

Разглеждам дистанционното и го изучавам :-).Веднага ще кажа като видя всички опции :shy11: А не не се шегувай, защото не ми остава нищо друго след толкова съвети ако не проработи освен да викам "Неволята". То и на мен си ми е лесно в моята област , когато си разбираш :-)))).Ще кажа докаде съм я докарала. Отивам да дерзая :-))))

За Вас, по случай настъпващият празник!

9RJMl_GvR3A.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това ме и трогна!Благодаря.Разсейваш ме :-)))) Но не изглеждам тозн така в навечерието на празника ,аз по-скоро съм с дистанционно в ръка пред компютъра :-))))))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така давам отговор. Нямам звук от ТВ през ДВД.Включен е само SCART -SCART, от дистанционното на ДВД с бутон TV/VCR избирам на дистанционното на ДВД - да е на TV, после има два бутона TV/AV   и на цифрата 1 -audio и с двта нищо не става.Сякаж телевизора не приема команди от дистанционното на ДВД-то. Ето го изчетох всичко.

https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://www.manualslib.com/manual/653143/Panasonic-Sc-Ht335.html&prev=search

Остава да потърся кабел SCART-SCART  + чинчове за аудио входа към ДВД-то.

Относно радиото.Положението е същото.Кабелът, който включвам в посочения на ДВД вход FM ANT, другия му край няма къде да го забода.Няма подобен извод.

Еми тва е.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз затова предложих да се вземе аудио сигнал от изхода за слушалки. Да, не е идеалният вариант, но има по-голяма вероятност да проработи.

А това, което трябва да включиш във FM ANT входа, е просто един гол кабел, който трябва да играе ролята на антена. Другият му край не трябва да се свързва никъде.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"  от дистанционното на ДВД с бутон TV/VCR избирам на дистанционното на ДВД - да е на TV, после има два бутона TV/AV   и на цифрата 1 -audio и с двта нищо не става.Сякаж телевизора не приема команди от дистанционното на ДВД-то.  "

Е! Всичките комутации при използването на кабела са важни само ако последният е пълен скарт - 21 проводника. Той и по това се отличава от другите, със по големият си диаметър и по твърда облицовка заради "ширмовките", които са върху отделните проводници! То тука се замислете какво трябва да натиснете! дали TV или VCR. Разбира се, че самото дистанционно на плеара по никакъв начин не може да влияе на самия телевизор. Последният също си има дистанционно. Още нещо! Много важно! Кабелът който сте си закупила - СКАРТ - СКАРТ - пълен ли е или само за определена работа - получаване или предаване на сигнал!! Има няколко типа. Затова в горният ми пост съм написал за 21 пинов кабел! Изреченията не зная защо малко са се разместили, но това няма да навреди на поста ми, за да го пиша наново!

Ако се вземе сигнал, както ви е посочил Rude Boy - също може, но в този случай винаги трябва да имате едно на ум за силата на звука от телевизора. Трябва да е намалена, за да не се получат нежелани ефекти или в крайна сметка да се претовари усилвателя на плеара. Или с две думи, потенциометъра на силата на звука, се оставя на 1/3. Ако сигнала е слаб все още, можете да увеличите с дистанционното управление.Kогато правите всички тези операции, ще карате в някаква последователност и съвсем спокойно, без да се притеснявате, че можете да повредите някой компонент. 

"" Относно радиото.Положението е същото.Кабелът, който включвам в посочения на ДВД вход FM ANT, другия му край няма къде да го забода.Няма подобен извод. ""

""Другият му край не трябва да се свързва никъде. ""

Това ви е отговора за антената и като включите на FM в тонколоните трябва да чуете характерния ШУМ на обхвата. Сега остава да натиснете бутон за СКАНИРАНЕ, нагоре или надолу обозначен със "+"  или "–" и да чуете първата радиостанция, намерена след сканирането. После продължавате за втора, трета и т.н, като се стараете да поставяте всяка една от тях на посочен бутон с название - FM1, FM2, FM3 и тъй нататък. Бутоните трябва да са на лицевия панел на DVD - то!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.