Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

След седмица ми свършва 2-годишния договор и мисля да преподписвам. Та видях, че виваком ще направят отстъпка до 80% в периода 17-30.06. Според вас ще има ли такава на флагманите? И като цяло мислите ли да се възползвате? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ДО 80%...флагманите ще ги намалят с 3-5% , а някое телефонче от 20лв ще го пуснат за 5лв.....и ето ти 80%

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че промоциите не идват от нищото.

Скъп план с евтин телефон = голям %.

Същата сума ама със скъп телефон = малък %.

Редактирано от ined (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, ще има отстъпка на флагманите. Не, не мисля да се възползвам :) . Аз съм член на партията "Никога вече Виваком!" , чакам те да се присъединиш към нас ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, ще има отстъпка на флагманите. Не, не мисля да се възползвам :) . Аз съм член на партията "Никога вече Виваком!" , чакам те да се присъединиш към нас ;)

...А то защото Грабул не ти вземат парите от предплатената карта, ако не ги изговориш за 1 месец и не презаредиш. След 3 месеца не ти спират картата поради неактивност. Пък и Мтел не правят такива неща хич, само дето са тръгнали по политиката на Грабул/Теленор. Нали и Ментел не са БГ вече, "Водафон група".

Аз съм с предплатена карта и само Виваком все още нямат наглостта да ми я източат след 30 дни неактивност.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...ще направят отстъпка до 80% в периода 17-30.06...

Утре е 17 юни, иди сутринта и виж точно кое и как е, за да не се гадае напразно тук. Вероятно ще има някаква отстъпка, а и "до" е безкрайно относително понятие в случая. Несериозно е да се очаква, че с тая предстояща промоция ще може да се вземе за 200 лв. телефон, който иначе струва 1000 лв.

За мен идеята за купуване на телефон чрез план е неприемлива от всяка гледна точка.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако има партия "Никога вече Вива/Глобул/М-тел" ще се присъединя с удоволствие. Но като имам зор, все нещо трябва да избера. Ясно ми е от край време, че ни мамят жестоко. На някакъв план съм call&net S(нещо подобно) и сметката ми е 9,80. В последните 5-6 месеца не съм плащал по-малко от 20 лв. Как си летят минутите не е истина, при условие, че не съм ги изговорил дори. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди седмица ми се обажда някаква кака да ми рекламира някъкъв Hybrid

Дори и някъкъв не знам си колко ядрен смартфон без пари с това.

Отрязах я и казах че ще се запозная с подробната информация в сайта че ми дойдоха много толкова приказки.

Иначе съм на предплатена.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отивай в БОБ - 15лв 500 минути към всички БЕЗ ДОГОВОР. Като не те кефи след 2 месеца ги оставяш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отивай в БОБ - 15лв 500 минути към всички БЕЗ ДОГОВОР. Като не те кефи след 2 месеца ги оставяш.

Глупости. Договор има. Просто срокът му е по-малък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Глупости. Договор има. Просто срокът му е по-малък.

Договор има, но няма определен срок(безсрочен се води). На 25 юни 2015г. може да го подпише и на 25 юли  2015г.  да го прекрати без неустойки. Няма го това заробване за 2 години.

Редактирано от velinsl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направо ви се "кефя" как си мерите ... операторите. От хубав по-хубав, ама все БГ.  :wink12:

"Без договор" си значи само едно - без обвързване.

Наскоро си купих апарат от английски оператор на предплатена услуга. Казват ти - струва еди колко си, трябва да си купите и един ваучер за 10 паунда. Към апарата има и сим-карта. Не е нужно изобщо да ползваш услугите им . Ако искаш картата я изхвърляш, ваучера го даваш на някой приятел и си ползваш само телефона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еххххххх, кога стана калайджия, кога ти почерня задника...... :whist:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Договор има, но няма определен срок(безсрочен се води). На 25 юни 2015г. може да го подпише и на 25 юли  2015г.  да го прекрати без неустойки. Няма го това заробване за 2 години.

Значи все пак има срок - 1 месец. И е просто месец за месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи все пак има срок - 1 месец. И е просто месец за месец.

Подписваш договора и плащаш първа такса. В края на първият месец плащаш такса за вторият и разговори или ако има нещо различно от такса за първият(аналогично на всички оператори). Ако нещо не те кефи в плана може да го сменяш срещу 10лв всеки месец. Ако решиш да преустановиш използването на услугата подаваш едномесечно заявление(това, което при другите оператори масово може да се прави веднъж на 24 месеца безболезнено) тук може още на другият ден 26 юни 2015 година да го подадеш без неустойки. Месец за месец си е. В момента плана не е много изгоден, но когато изскочи оферта винаги може да минеш на нея срещу 10лв, за разлика от Виваком(където няма мърдане нито нагоре нито на долу 24 месеца след подписване) и Теленор(където може само нагоре и само срещу нов 24 месечен договор). Ти избираш.

Недостатък на плана е, че след свършване на нета на максимална скорост не намалява а направо си спира(предполагам, до сега не са ми сършвали аз имам 1 гб), но за 5лв може да си активираш нов пакет от 500мб еднократно.

Не е нещо страхотно, но поне го няма това обвързване "вовеки",  в което оператора те "чук@", а ти имаш правото само да го поемаш и да плащаш за това.

В момента няма оператор, който мога да похваля и да кажа, че е добър. Мтел - хубави планове и скапана мрежа, прави договори а не може да достави услугите по тях. Виваком - няма нормален план за 12 месеца, Някой планове не са мърдали от поне 4 години, изобщо ненормална политика. Теленор ги хвалят само на едно място 2 човека с 10 никнейма, повечко обръщат внимание на пропагандата(платени лица да ги хвалят по форумите, дори и техните служители), плановете са им куци до нема и къде, условията като на Виваком - за 12 месеца нищо читаво, заробващи условия, трудна раздяла дори след изтичане на договорите.

Остана ли оператор "непохвален"?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За мен най-изгодно е с БОБ - платих 15лв. начална такса и толкоз - плащам толкова , колкото изговоря по 10.8 ст./мин. Ако искам понякога изключвам СИМа за два месеца и това е. После пак го включвам и така докато ми отърва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И на мен ми свършва договора след 20 дена. За това вчера отидох да видя, какви са тези промоции във вивакома и евентуално да си подновя договора. Какви ви промоции до 30-ти? При най малкия план от около 19лв такса ми предлагат апарат с копчета. За смартфон, не можело и дума да става. Разбрахме се, че като влезем в новият месец ще пусна молба за прекратяване на изтичащият ми договор. Има ли варианти за пускане на интернет към някаква предплатена услуга (валчер)? Аз, почти не говоря по моят телефон, но пък използвам постоянно интернета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И на мен ми свършва договора след 20 дена. За това вчера отидох да видя, какви са тези промоции във вивакома и евентуално да си подновя договора. Какви ви промоции до 30-ти? При най малкия план от около 19лв такса ми предлагат апарат с копчета. За смартфон, не можело и дума да става. Разбрахме се, че като влезем в новият месец ще пусна молба за прекратяване на изтичащият ми договор. Има ли варианти за пускане на интернет към някаква предплатена услуга (валчер)? Аз, почти не говоря по моят телефон, но пък използвам постоянно интернета.

Нещо не те разбрах. Ти искаш да ти дадат безплатен смартфон от висока класа ли? Промоциите са, ако си с най-скъпия план. Нали разбираш, че ако плащаш 10 лв. на месец отстъпката е колкото пръстите на едната ми ръка(дори не всичките). Това си е така открай време. Ако искаш смартфон, който да ти върши работа, приготви поне 300 лв. и може да се съчетае с ниска такса.  https://www.vivacom.bg/bg/residential/ustrojstva/mobilni-telefoni?block_id=79&price=0%3B300&price%5Bfrom%5D=0&price%5Bto%5D=300&price_leasing=0%3B10&price_leasing%5Bfrom%5D=0&price_leasing%5Bto%5D=10&filter%5B157%5D%5B%5D=%3E%3D4.7&filter%5B167%5D%5B%5D=%3E%3D5#item-3315

Редактирано от weeziN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо не те разбрах. Ти искаш да ти дадат безплатен смартфон от висока класа ли? Промоциите са, ако си с най-скъпия план. Нали разбираш, че ако плащаш 10 лв. на месец отстъпката е колкото пръстите на едната ми ръка(дори не всичките). Това си е така открай време. Ако искаш смартфон, който да ти върши работа, приготви поне 300 лв. и може да се съчетае с ниска такса.  https://www.vivacom.bg/bg/residential/ustrojstva/mobilni-telefoni?block_id=79&price=0%3B300&price%5Bfrom%5D=0&price%5Bto%5D=300&price_leasing=0%3B10&price_leasing%5Bfrom%5D=0&price_leasing%5Bto%5D=10&filter%5B157%5D%5B%5D=%3E%3D4.7&filter%5B167%5D%5B%5D=%3E%3D5#item-3315

Не знам аз,  какво е смартфон от висок клас, нито най-скъп тарифен план, а съм на договори още от времето, когато имаше един оператор.. Винаги съм имал избор на план и на смартфон по моя преценка. Най оптимизиран план със смартфон по избор. Вече по колко ще се плаща на месец за апарата е друга приказка. Никога не съм посочвал в списанието им - ето този план ми харесва. Дори и сега имам надраскан върху списанието им с химикал нестандарте и оптимизиран план - точно по мой си вкус. И аз и те правят компромиси, но този път е наистина неприемливо за мен. Разбирам, че и те се оядоха. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... И аз и те правят компромиси...

Не мисля! За теб е сигурно, но да се прекара оператор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тя като я гледам промоцията е страшна "далавера" , малък пример Samsung S6 Edge с Договор за 1 година  цената на апарата е 1154.90лв. най тънката цена за месец е 59.80лв. Аз като имам 1154.90лв за да купя телефона кеш защо да го купувам от оператора и да плащам 12 месеца такса по 60 лева, като за 1220 лева мога да го купя на свободна продажба и да си избера тарифен план около 20 лева на месец. А разликата от останалите почти 30 лева по 12месеца може да се ползват за друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами да, стара като света търговска игра.Вие сте прав за себе си, тъй като имате финансовите възможности за друг вариант.За други, без такива възможности, като няма РИБА и РАКЪТ е риба.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами да, стара като света търговска игра.Вие сте прав за себе си, тъй като имате финансовите възможности за друг вариант.За други, без такива възможности, като няма РИБА и РАКЪТ е риба.Поздрави

Не става дума за финансовите възможности, и на изплащане да го вземеш телефона пак  жив те одират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С нетърпение, очаквам договора ми за телефон и интернет към Виваком да изтече. Даже потривам ръчички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С нетърпение, очаквам договора ми за телефон и интернет към Виваком да изтече. Даже потривам ръчички :)

Преди да потриваш ръчичките:

- провери кога точно изтича;

- напиши си едно заявление за прекратяване на услугите с 30 дневно предизвестие;

- провери си програмата - дали ще можеш лично да го занесеш;

- направи си сметка, дали ще можеш да си платиш задълженията към този момент.

Ето официално становище за прекратяване на услуга, включително и при вариант - вие или ваш упълномощен представител не може да подаде заявлението.

Във връзка с Вашето запитване, бихме искали да Ви информираме, че съгласно Общите условия на Договора между VIVACOM и Абонатите на услуги, предоставяни чрез обществената електронна съобщителна мрежа на дружеството, договор за услуга се прекратява едностранно с 30-дневно писмено предизвестие подадено от титуляр или упълномощено от него лице, след заплащане на всички суми, дължими към датата на получаване на предизвестието. З0-дневното предизвестие, започва да тече от датата на подаване на заявлението. След изтичане на предизвестието услугата се закрива.
    Щом сте в чужбина и желаете да закриете услугата, можем да Ви предложим чрез тази форма да приложите сканирана Молба свободен текст, която да съдържа: имена и подпис на титуляр, номер на услугата, таен въпрос и отговор. 
    След закриване на услугата се издава финална фактура на датата, на която се отчитат Вашите сметки.
    Благодарим Ви, че използвате VIVAONLINE!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.