Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

badsector    5089

Здравейте. Никакво понятие си нямам от климатици. Търся нещо в ценовия диапазон 600-750 лева. Сравнявайки цифрички по разните сайтове на търговски вериги, се спрях на тези два модела : Инверторен климатик HAIER AS12GS1ERA/1U12BS2ERA и Crown CDCI-12SUD38. Ще се ползва основно за охлаждане и тук там за леко отопление, когато няма парно. Мисля да го сложа в хола, което е около 67 кубични метра. Сега почвам да чета всичките теми за климатици, но ще се радвам, ако някой запознат драсне два реда :)

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

sten90    199

Предлагам да попитате в този форум или някоя специализирана фирма за климатици. И аз си нямам (почти)никакво понятие от климатици, но от това, което прочетох досега разбрах:

1 - цена под 1000-1200 лв. е голям компромис и после е много вероятно да съжалявате за избора си

2 - подобно на компютърните конфигурации не е препоръчително да купувате от супермаркет - монтажа и особено поддръжката няма да са на ниво

3 - за да Ви препоръчат подходящи модели, трябва да дадете максимално подробна информация за жилището

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3934

За това помещение като минимум "12" За охлаждане и евтините работят, хубавите И топлят добре. Но като има парно не е критично. Ако ще се спи или седи повече в помещението наблегни на "супер тих" или подобен режим на вентилатора - примерно на 4 степени регулацията, а не стандартните 3. Напиши нещо за изолация, дограма и съседни помещения доколко са отопляеми.

Стандартен монтаж е до 3 метра тръби. За повече се доплаща. Цената е около 160 лв. За тези пари фирмата поема и гаранцията. Така че си направи сметката какво е включено в цената. Уловка: за да важи гаранцията някои ти натрисат и и платено годишно почистване (около 50 лв.). Зависи колко ти е прахоляка наоколо, но обикновено не е нужно на първата година.

И двата ти избора са около 900 с монтажа, ако имаш възможност добави около 200 за по-горен клас като Fujitsu General или Panasonic.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    velinsl    79

Аз лично до колкото бях някъде, а ако греша дано и някой ме поправи, защото също ми е интересно гледа се някакъв коефицент СОР. Това е отношение между консумирана и отдадена мощност. Интересно е, че е над 1 дори и при евтините(което е абсолютно невъзможно при машина).

Колкото по-голям толкова по-малка консумация на електричество. Аз лично съм виждал климатици с СОР 4 и дори 5(макар и на хартия) и дори за около 1200-1300лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Стоил    0

Здравей, ами относно климатика щом ще се ползва за охлаждане предимно, може да избираш между DAIKIN , MIDEA но пак зависи за какво помещение ще е климатика,

Важно е да да се знае дали помещението има изолация,  хубава дограма  и дали под и над вас има живущи които ползват уреди за отопление.

Иначе независимо на какъв климатик се спрете, мога да препоръчам тази фирма АЙ ТИ КЛИМА   от там си взех 12-ка MIDEA и съм доволен, направиха монтаж безплатно а и самия климатик беше по-евтин от повечето места.

По-важното е да решите каква марка и да сте доволни дълго време след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей, ами относно климатика щом ще се ползва за охлаждане предимно, може да избираш между DAIKIN , MIDEA но пак зависи за какво помещение ще е климатика,

Важно е да да се знае дали помещението има изолация,  хубава дограма  и дали под и над вас има живущи които ползват уреди за отопление.

Иначе независимо на какъв климатик се спрете, мога да препоръчам тази фирма АЙ ТИ КЛИМА   от там си взех 12-ка MIDEA и съм доволен, направиха монтаж безплатно а и самия климатик беше по-евтин от повечето места.

По-важното е да решите каква марка и да сте доволни дълго време след това.

Този пост е написан от представител на самата фирма, регистрацията му при нас е с мейл адрес: s.kukov@atclima.bg така че спокойно можете да не го взимате предвид и да го сметнете за подвеждащ.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    the professor    2444

вземай haier - както са истински китайски климатици, слагат в малкото си джобче доста джапанки (панасоник, тошиба, мицубиши...)... за тия пари по качествен няма да намериш... моя хайер е 10-ка от 2005 (беше доста скъп 1100 лв - почти на цената на японските, тогава евтините мидеи и подобни пак бяха по 600-700лв) и съм много доволен, миналата година купих и на леля ми - и тя беше доволна зимата... хубавото на хайер, е че повечето им модели (инверторните) имат нагревател и не замръзват зимата, имат и защита от токови удари... колкото до мидея - зимата замръзват със сигурност и почват да тракат... коефициентите не ги гледай - нищо не значат и не са меродавни - гледай каква мощност отдава - колко повече - толкова по-добре... също така колкото повече тежат външното и вътрешното тяло - пак по-добре...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.