Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

NIKISHARK

Сигурност и антивирусна защита - кратък пътеводител

Препоръчан отговор

Гост

Пример за многопластова защита. Дали да не си направил тема в която да споделяме и актуализираме кой какво ползва в момента като конфигурация или да пишем в тази? Но ще е интересно да се види. :)

Съгласен.За пример е подобна тема на тази:

http://www.wilderssecurity.com/threads/what-is-your-security-setup-these-days.111264/

Мисля че ще е полезна за много хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време и съм доволен,и от системата( Windows 7)и от ресурсите които заемат:

Антивирусна-Eset-със набор правила за HIPS

Защитна стена-Comodo,с включени HIPS и Пясъчник(с леки правила)

Допълнителен скенер-Malarebytes Anti-Malware

CryptoPrevent

Горе-долу това е,плюс Adblock Plus и NoScript за Мозила,WebRTC и Click&Clean

От време на време включвам и Avira Browser Safety и Bitdefender trafficlight

За почистване на самата система-CCleaner и Privazer

Общо взето,нищо непознато..

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с най-добрата защита :D :

360 Total Security Essential с включените в него допълнителни енджини на Авира и Бит Дефендър.

Comodo Firewall

VoodooShield - с лиценз от моя приятел URIEL :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PC1 (Windows 7 Pro)

Kaspersky Total Security 2016 ( в момента KES 10SP1 MR2 BETA) с включен Trusted Application Mode плюс някакви незначителни подобрения в настройките.

Като скенери ползвах преди MBAM ама я разкарах нещо последните версии много натежават при сканиране пък и при мене нищо не открива. :ph34r:

ZAM също е на компа ми и понякога я пускам да сканира за да видя отново чист лог :D

За менажера на паролите ползвам Sticky Password и на външна флашка също го имам. Adblock Plus ползвам

Никакви други добавки нямам. CCleaner ползвам за почистване на временните файлове, Shadow Defender за тестване на разни съмнителни програми,Unchecky отскоро обаче той все пусто да опустее няма работа.

PC2 (Windows 7 Pro)

Само Kaspersky Internet Security 2015 с включен Trusted Application Mode,Adblock Plus и CCleaner и някакви си 500 и нещо игрички :D

Това е компа на детето. Понякога и аз сядам на него.

PC3 (Windows XP SP3) лапито е на жената и е с оригинална инсталация вече не помня от кога (може би има 6 - 7 години) ...на линия е KAV WKS

PC4 служебен (Windows XP SP3) Kaspersky Endpoint Security 10 SP1 MR1 с потребителски настройки в "Контрол на стартирането" и в "Контрол на програмите". Sticky Password, Adblock Plus и CCleaner и никакви други защитни програми.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лаптопа ми имам качена 7-ца 64 битова с безплатната версия на AVAST + някои допълнителни настройки. Като допълнителен скенер използвам MBAM. Firewall вградения в 7-цата. UAC е на Default. Също Adblock + някои допълнителни филтри. Преди използвах PeerBlock за филтриране, ама се збози нещо и го разкарах.

За backup използвам Dropbox, флашки, имам създаден резервен образ за всеки случай и за бекъп на регистратурата използвам ERUNT.

За оптимизация Autoruns, имам качен Process Explorer, CCleaner който пускам 1 път в годината. За кешовете и временните файлове използвам нек'ви туулчета, които си играх да пиша преди време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчителни ресурси за засилване на защитата на системата (Recommended Resources for System Hardening, англ.) от Berkley University ot California.

Много връзки към допълнителни ресурси на теми, като:

- общи препоръки, в това число и от Агенцията за национална сигурност на САЩ;

- Mac OS

- Winodows;

-мобилни у-ва;

- Линукс;

- други Unix системи;

- уеб сървъри;

- сървъри с бази данни.

Отделно на страницата - Berkley Security - може да се намери още доста.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз :)

Операционна система :   Windows 7  64bit   + Linux Mint 17.2
Антивирусна програма:   360 Total Security Essential  + включени допълнителните енджини на Авира и Бит
Защитна стена:                Privatefirewall
За браузъра:                       Malwarebytes anti exploit + Adblock Plus + Ghostery
Допълнителен скенер:     Malwarebytes anti-malware free + Eset online scanner 

Редактирано от Jokerface (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудех се къде да напиша та ще го постна тук

Тая програмка Unchecky ме вбеси като видях,че променя хост файла.

# These rules were added by the Unchecky program in order to block advertising software modules

Може и така да трябва но вече е в коша. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го казах това на Георги отдавна тук и той спореше! Спря ми нета!:ph34r:

Едва ли ти е спряла тя интернета. но самата тя добавя разни домейни,предполагам като допълнителна защита ако пропусне някоя рекламна програмка за да не ти праща инфо насам и натам. Но я разкарах понеже все пак трябваше да има някакво предупреждение,че ще прави такива работи.

Трябваше да пусна отчет на Касапа за доклад по време на бета тестването,че да го забележа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейт на конфигурацията ми: Новата година ме прехвърли почти изцяло към пингвина - Дебиан Jessy 8.2. (като ми се доиграе някоя игрица превключвам на Уин). Отново, Firefox не помни нищо. Организатор на пароли Lastpass, но сериозно обмислям да минавам към Enpass -сървъра няма достъп до "сейфа" ми, но трабва да го поразгледам още... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaspersky Cleanerbeta

http://free.kaspersky.com/ru

Цитат

Kaspersky Cleaner - бесплатная программа для очистки системы Windows, восстановления параметров ОС, защиты от сбора данных и удаления следов активности на компьютере. Решение оптимизирует и повышает безопасность работы вашего ПК

original.jpg?w=600&h

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/6/2015 at 22:04, nikssi написа:

Едва ли ти е спряла тя интернета. но самата тя добавя разни домейни,предполагам като допълнителна защита ако пропусне някоя рекламна програмка за да не ти праща инфо насам и натам. Но я разкарах понеже все пак трябваше да има някакво предупреждение,че ще прави такива работи.

Трябваше да пусна отчет на Касапа за доклад по време на бета тестването,че да го забележа.

Точно, първо да пита! Иначе хубавото на Земана е,че в активен режим предупреждава за промени в DNS и Host файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам въпрос и ще съм благодарен за отговор на всеки...

Когато се регистрирам в произволен сайт чрез акаунта си във Фейсбук или Гугъл, да речем, подлагам ли на риск паролата си за Фейсбук или Гугъл, вече чрез този сайт? Би трябвало да се очаква, че да, но така ли е в действителност? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи дали при свързването на този сайт с FaceBook акаунта ви пишете отново паролата. Ако да, то тогава отговора на въпроса Ви ще е да, подлага те я на риск. Ако пък не я пишете, а просто сайта чрез FaceBook плъгин свързва акаунта Ви и сайта. То тогава паролата не се подлага на риск. Но и в двата случая сайта ще използва информацията от FaceBook акаунта Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Stoyannnov написа:

Не се притеснявай, аз ще му скрия коментара, но ще скрия и твоя и моя. А колкото до този пич, и да му казваш и да не му казваш, неговото държание граничи с бясна маймуна.

Проблема не е в "скриването'(и аз мога да го "скрия")а в политиката на сайта....Предполагам знаеш,че при пръв(а те са няколко)такъв коментар,"нашия човек' заминава в 'трета глуха" в друг форум...Сега ..ще се появят коментари,от сорта: " Ама вие що не го докладвате?'...И като го докладвам кво???

Липсва ми Lost in.....Поздрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един малко познат метод за защита от заразяване от файлове, получени от интернет(включително и поща) или от недостоверно местоположение от компютъра.. Това е режим на отваряне в защитен режим на разглеждане (Protected View)
Не се ли пазим сами, няма кой да ни пази.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата, за да попитам. Преди време беше лесно да се изключи активността на дефендера, за да се инсталира нещо ,дето не му харесва. След последните кумулативни актуализации неговото устройство се е усложнило много и като че ли нарочно е направена бъркотия, от която не може да се разбере как да стане това. Рових в всички настройки, гледах препоръката на Майкрософт , която не отговаря на съществуващото положение и явно е остаряла. Така и не открих как да стане това.

44.JPG

45.JPG

46.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В трея нямаш ли икона на дефендъра? Стартирай от там и спри защита в реално време

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Икона има и в старт менюто, но от нея се отива на същото. Единственото, което намерих, е това?

65.JPG

преди 7 часа, ExaFlop написа:

защита в реално време

Покажи ми къде пише "Защита в реално време", ако обичаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от ostavime
      Ето една статия, която ме накара да се замисля. Всеки ден виждам безумни хора, които не слагат колани на децата си, не ги возят в столчета и т.н., а самите те чинно си стоя с колана на шофйорската седалка. Детето примерно е между двете седалки и гледа. Ако някой уцели такъв хубавец той може и да пострада леко, но детето му ще излети с 300 през предното стъкло и ще стане на пастет. 
      Слагайте колани и карайте разумно.
      Технологиите се развиват бурно, но едно просто решение, каквото са предпазните колани в автомобилите, си остава най-използваното средство за защита на шофьора и пътниците от десетилетия.

Статистиката сочи, че над 70% от оцелелите в катастрофи дължат живота си на него. Използването на предпазен колан намалява 2,3 пъти риска от гибел на водача при челене удар, 1,8 пъти при страничен и 5 пъти при преобръщане.

На фона на това обаче все още някои хора робуват на митове срещу предпазните колани. Ето десет от тях.

Мит №1. Коланът пречи за бързото излизане от автомобила при запалване или потъване

Този тип пътно-транспортни поризшествия не е толкова често срещан, но все пак е възможен. Факт е, че при старите предпазни колани може да се получи проблем, а оттам и забавяне при откопчаването. При новите обаче всичко става само с едно натискане.

Мит №2. При ниска скорост може да не се поставя колан

Да, при сблъсък със скорост до 30 км/ч няма да загинете, но може да получите сериозни травми. Не забравяйте, че вие може и да карате с 30, но ако настрещният автомобил се движи с по-висока скорост? При челен удар с 50 км/ч теглото на човека нараства до 3 тона. Така че, ако шофьорът няма колан, той ще разбие с глава челно стъкло.

Статистиката кочи, че 80% от катастрофите се случат при скорост до 65 км/ч. Ако решите да скочите от 6-ия етаж, тялото ви ще се удари в земята с 60 км/ч. Какви обаче са шансовете да оцелете? Горе-долу същите, като да пътувате без колан със същата скорост и се ударите челно. При 80 км/ч ударът е равен на падане от 9-ия етап, а при 90 км/ч – от 12-ия.

Мит №3. Възрастен с кола може да пътува с дете в ръцете си

Дори при удар със 30 км/ч дете с тегло 7 кг. със сигурност ще излети от ръцете на възрастния, тъй като ще бъде изложено на сила от 135 кг. А да се удържи такава маса е практически невъзможно.

Мит №4. При пътуване на кратко разстояние коланът е излишен

Статистиката сочи, че 75% от катастрофите с фатален край за шофьора стават в пределите на 40 км от дома му. Дори при пътуване до съседната улица съществува опасност от инцидент. Затова не подценявайте дори кварталните улички.

Мит №5. Пътниците на задните седалки не трябва да слагат колан

Това е опасно не само за тези пасажери, а и за хората пред тях. Дори шофьорът да е с предпазен колан, той може да загине, ако бъде ударен от човек, намиращ се зад него, който ще излети напред при сблъсъка. А за излитането и удрянето в предното стъкло вече стана дума.

https://www.dnes.bg/cars/2018/08/10/mitovete-za-kolanite-v-kolata-na-koito-mnozina-viarvat.384666

• от B3M2W0
      Преди два дни писах за програмата за запазване на драйвери Free Driver BackUp и я похвалих, че е от проверен издател. Вчера, като ровех във програмните файлове на Уиндоуса ,(което правя често), открих разни неща с дата на инсталиране , съвпадаща с въпросната програма. Като сканирах с  ESET Online Scanner, се оказа инсталирана програма RelevantKnowledge, която беше окачествена като вирус. В мрежата не можах да намеря категорично мнение за това какво прави тази присадка. И това от сайта на производителя. Деинсталирах я и изтрих всичко свързано с двете. Пиша това да предпазя някой друг да не се натопи като мен.

• от vgsoft
      Здравейте, създаваме програма за съхранение  на пароли, потребителски имена и друга лична информация в текстови формат.  Удобна е за  комуникация  с кодирани текстови съобщения за (чатове, форуми, социални медии), за запазване на скрити съобщения и други. Програмата е безплатна и няма претенции за висока сигурност.Тя е за хора, които търсят максимално опростено кодиране, декодиране и простичък интерфейс. Програмата дава възможност за творческо мислене и в ръцете на  креативни  потребители би обезмислила всякакви неоторизирани опити за прочитане на скритите текстове.Програмата е безплатна, не се нуждае от  инсталация ( portable ) и първата версия е налична на следния адрес:
      http://dox.bg/files/dw?a=61e66395f5 
      /  Незнайно защо MediaFire я изтри след като сложихме линк в YouTube  /
      Video:

Програмата е за Windows XP, 7, 8
      За да работи трабва да имате наличен  Net Framework 4.5.
      Ако нямате, може да го свалите от официалния сайт на Microsoft:
      Net Framework 4.5.2 (online install):
      https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30653
      Net Framework 4.5.2 (offline install):
      https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42642
      За проблеми, предложения / които може да включим скоро в следващата версия/  и въпроси, моля пишете тук или на имейла посочен в програмата
    • от B-boy/StyLe/
      И аз писах във форума им, че съм недоволен от тази промяна и мисля да не бързам с актуализацията. И без това дори старата им версия е напълно съвместима с пача, който ще се появи във вторник, а ключа в регистрите го създадох като тествах дали съм уязвим на CPU уязвимостите (знаех, че съм, просто исках да видя колко зле е положението).

За да проработи под Win 8.1 командата в PowerShell се наложи да обновя Windows Management Framework до версия 5.
  • Дарение

• Добави ново...