Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер, колеги!  :)

Трябва ми конфигурация, която е предназначена изцяло за игри. Бюджетът е 1760лв, без монитор. Ще играя CS:GO и GTA 5. Ако мога да ги подкарам на максимални настройки ще е супер. Видеото ако може да е GTX 970. 

Благодаря!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Katharsys.    22

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Card size L=312mm, W=129mm, H=43mm

Maximum Compatibility  VGA card length: 320 mm

Дали си струва риска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами gta 5 ще я играеш на средни но cs:go ще я играеш на максимум без никакъв проблем (даже ще е много бързо)

Иначе ето нещо от мен:

Обща стойност - 1 756.22 лв. с ДДС
    Иначе на Katharsys конфигурацията само видеото е калпаво, иначе мойта конфигурацията ще е много тиха студено и бърза (много, ама много тиха и охладена)
    ЕДИТ: А и Explo я е видял по-подробно и некачественото видео няма да се събере в много хубавата кутия :D :D :D
    Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5864

CM N200 е доста по-обширна от N300 и е за предпочитане ако ще се взима дълга видеокарта.

Естествено ако ще се взима GB B85M-D3H или друго микро дъно.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Гигабайта е страхотен и напълно тих , миналата седмица го слагах в една кутийка и е уникален :) имам и снимка ако искаш :)

едит: ужас сега като я качих на компа снимката е доста кофти качество :) на телефона изглежда перфе

IMG_20150618_132552.jpg

аааа още една съм имал ;)

1212.jpg

Редактирано от Explo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забравих да напиша че съм сложил 2 плочки 4gb ram за което се извинявам :)

Ето и линк: Линк:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

GIGABYTE 4096M GTX970 N970G1 GAMING-4GD PCI-E 3.0

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003

EVGA Захранване 500W Active PFC, 100-W1-0500-KR

INTEL CORE i5-4690, 3.50GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

GIGABYTE B85M-DS3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

ADATA 2 x 4GB DDR III 1600G XPG v1.0

Крайна цена 1 764,23 лв.

Може да сложиш и тази рам с CL8 но малко ти минава бюджета
    http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=9832

едит: това дъно също е много хубаво може него да сложиш http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7024&search=GIGABYTE+B85

може да сложиш i5 4460 и да си вземеш 120 ССД

друг вариант:

ADATA 2 x 4GB DDR III 1600G XPG v1.0

INTEL XEON, E3-1231V3 QUAD, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

EVGA Захранване 500W Active PFC, 100-W1-0500-KR

PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM GDDR5 PCI-E 3.0

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003

GIGABYTE B85M-D3H, B85, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150

Крайна цена 1 778,46 лв.

Ако не са проблем парите сложи пак видеото на гигабайт или ако са проблем малко повечето парички , сложи по-евтина рам на а-дата , малко по евтино дъно B85 и 430w Evga захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според вас 450w достатъчни ли ще са (според мен консумацията е около 250w), а дъното добър избор ли е? Според мен всичко друго в конфигурацията ми е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Според вас 450w достатъчни ли ще са (според мен консумацията е около 250w), а дъното добър избор ли е? Според мен всичко друго в конфигурацията ми е наред.

Graphics Card Power 150 W

Процесора не виждам къде го пише но го помня че е 84 W

= 234 W остават повече от 200 за останалото.

едит: защо слагаш толкова скъпа кутия за тази конфигурация?

Бюджета му позволява да сложиш рам с по-малко латенси.

Захранването е наистина хубаво даже е перфектно но може и по евтино и така да сложиш по-бърза и5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Graphics Card Power 150 W

Процесора не виждам къде го пише но го помня че е 84 W

= 234 W остават повече от 200 за останалото.

Сигурен бях, а за дъното какво ще кажеш с тези скъпи части това дъно ми изглежда малко евтинярско :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Сигурен бях, а за дъното какво ще кажеш с тези скъпи части това дъно ми изглежда малко евтинярско :D

По-скъпо дъно само ако се клоква , или ако се търси по яка лан карта и звукова карта както и примерно позлатени пинове на някой слот. Според мене само ако ще клокваш и7 си струва дъно от висок клас. Всичко това си е мое мнение ако заплатите в БГ бяха други нямаше да е такова мнението ми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-скъпо дъно само ако се клоква , или ако се търси по яка лан карта и звукова карта както и примерно позлатени пинове на някой слот. Според мене само ако ще клокваш и7 си струва дъно от висок клас. Всичко това си е мое мнение ако заплатите в БГ бяха други нямаше да е такова мнението ми.

Мерси за отговора! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Лично аз съм с това дъно http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=6388&search=hd3
    компа си го взех на изплащане и можех да си взема по яко но не виждах особено предимство с i5 4460.
    Има си всичко PCI 3.0 , 4 слота рам , добри радиатори , стандартна лан(не ми трябва по яка) , звука не е 6та серия т.е. стандартен , достатъчни USB , достатъчни перки с контрол , двоен биос с хубави настройки.
    както и 2та вида pci ако нещо искам да слагам :) 2я видео слот не ми пука за него бонус е :)
    И най-важното GIGABYTE най-много тях уважавам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами и аз, само видеотата нещо не ми харесват но зависи бройката!Иначе ми изглежда много добре дъното ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ivelin _    41

Иначе на Katharsys конфигурацията само видеото е калпаво, иначе мойта конфигурацията ще е много тиха студено и бърза (много, ама много тиха и охладена)

ЕДИТ: А и Explo я е видял по-подробно и некачественото видео няма да се събере в много хубавата кутия :D :D :D

Я пак? Най-добрата 970 на надеждна марка(Gigabyte) била калпава!? Ти какво пушиш бе човек.

Редактирано от Ivelin _ (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

На карта като GTX970 и приляга процесор i7 или Xeon, а за съвременна конфигурация задължително и SSD за ОС и програми:

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150
    XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X
    8GB DDR3 1600 GEIL BULK
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
    DeepCool mATX SMARTER Black USB3.0
    PSU Chieftec GPA-500B8 500W
    EVGA GTX 970 SC ACX 2.0 04G-P4-2974-KR
    ADATA SSD SP600 64G /SATA 6GB

Обща стойност - 1 764.27 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Сложи на кутийката 2 перки , по-бърза рам и дъно B85 за сметка на това 60GB SSD(по-малко от 120 е харакири) и ще се съглася с тебе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    enigmatic    79

...

И всичко това в кутия за 40 лева ? Много по-добре e да вземе качествено захранване, кутия и B85 дъно пред 64 GB SSD.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На карта като GTX970 и приляга процесор i7 или Xeon, а за съвременна конфигурация задължително и SSD за ОС и програми:

ASROCK H81M-DG4 /LGA1150

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X

8GB DDR3 1600 GEIL BULK

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

DeepCool mATX SMARTER Black USB3.0

PSU Chieftec GPA-500B8 500W

EVGA GTX 970 SC ACX 2.0 04G-P4-2974-KR

ADATA SSD SP600 64G /SATA 6GB

Обща стойност - 1 764.27 лв. с ДДС

Чифтек некачествено захранване и кутия от 40 лева за конфигурация от 1800 лева само заради 64gb ssd които няма дори да му стигнат? Според теб е по добър вариант?

ЕДИТ:  Една плочка рам за 8 нишков процесор?

Едит 2: ASROCk дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

Тука наистина сте се събрали отбор смешници... :lol6:

Точно SSD-то ще даде перформънса на системата, защото системата е толкова бърза, колкото е най-слабия и компонент/HDD/. И най-старото и малко като обем SSD работи еднакво бързо както и най-бързото, разликата е единствено в бенчовете. Неоспорим факт, до който е достигнал всеки имащ повече от 1 SSD .

На тая студена конфигурация не и трябват повече вентилатори - гарантирам!

Относно паметта също сте в голяма заблуда. Не му трябва по-бърза памет, след като процесора поддържа 1600, нито пък двуканалния режим дава осезаема разлика. При два слота, по-добре е да има възможност за добавяне на още толкова/2х8/, отколкото да сменя 2х4.

Захранването е достатъчно стабилно за парите си, особено с единичната си 12V линия, 85% ефективност и 38А. Да не говорим, че и най-евтиния китаец ще се справи с товара на точно тази конфигурация. По лична преценка може да се вземе и по-добро за сметка на SSD-то естествено, но без такова конфигурацията ще е в пъти по-мудна при работа.

И Викторчо, кой те заблуди, че ASRock дъната са по-лоши от останалите?! Хайде позапрете фенщината и предразсъдъците и се доверете на знаещите и хората с опит.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

Не казвам че не му трябва ССД , напротив трябва му! Идеята е да не се набута с 60ГБ ССД а да си вземе за тези пари малко по бърза рам като латенси не като мегахерци , да сложи по новия чипсет дъно, да си сложи 2 перки за по 9 лева F12 примерно да му е хладна машинката  с тази малка кутия. Останалите пари от ССД-то да ги вложи в малко по-хубаво захранване не че това е лошо. След някой месец си взема минимум 120ГБ ССД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    baikolio95    746

Не казвам че не му трябва ССД , напротив трябва му! Идеята е да не се набута с 60ГБ ССД а да си вземе за тези пари малко по бърза рам като латенси не като мегахерци , да сложи по новия чипсет дъно, да си сложи 2 перки за по 9 лева F12 примерно да му е хладна машинката  с тази малка кутия. Останалите пари от ССД-то да ги вложи в малко по-хубаво захранване не че това е лошо. След някой месец си взема минимум 120ГБ ССД.

НЕ се "набутва" с SSD-то.

На ТАЗИ неклокърска конфигурация, разлика в латенциите никога няма да види.

Правил съм вече точно същата машина, и мога да се обзаложа, че допълнителни перки НЕ трябват.

Въпроса за захранването може да се разглежда от различни ъгли, и е въпрос на лично решение. Виждал съм опушени маркови захранвания, както и перфектно рабоещи от най-жълтите китайци в аналогични машини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Can Oa    537

ОК добре за мене 60гб ССД за 81 лева е набутвация като може да си вземе за 106 лева 120ГБ в емаг точно в момента. Да не спорим на различни мнения сме няма проблеми.

Наистина може да седи хладна при обикновена работа но като набримчи 2 часа GTA5 която мисли да играе вътре ще стане като калорифер.

Няма да прегрее  но такива постоянни високи температури убиват бавно хардуера просто няма какво да изкарва топлия въздух не че ще стане 100 градуса.

Рам с CL9 е с 10 лева по-скъпа от CL11 - колкото и малко да е разликата в перформарс си струва 10 лева за по-доброто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен мойта и след месец 120gb ssd е по добре от това на бакилио96

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.