Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес си купих нов лаптоп Lenovo Ideapad 100-15IBY от Техномаркет с 4 ядрен процесор 2,42GHz и 4ГБ Рам с FreeDOS и ми казаха, че е най-добре от 8 нагоре да му сложа и според думите на пича със 7 нямало да върви толкова добре и въпросът ми е следния:

Да му сложа ли Windows 8 или Windows 7? Със 7 се справям най-добре, защото най-много време съм бачкал на него и най-лесно мога да открия читава версия и да си го сложа и активирам, 8.1 също не е зле, но там активациите са трудни и поне аз не мога да намеря читава версия ако съдим по коментарите на другите, така че според вас как да постъпя?

Редактирано от ShaneRa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес си купих нов лаптоп Lenovo Ideapad 100-15IBY от Техномаркет с 4 ядрен процесор 2,42GHz и 4ГБ Рам с FreeDOS и ми казаха, че е най-добре от 8 нагоре да му сложа и според думите на пича със 7 нямало да върви толкова добре и въпросът ми е следния:

Да му сложа ли Windows 8 или Windows 7? Със 7 се справям най-добре, защото най-много време съм бачкал на него и най-лесно мога да открия читава версия и да си го сложа и активирам, 8.1 също не е зле, но там активациите са трудни и поне аз не мога да намеря читава версия ако съдим по коментарите на другите, така че според вас как да постъпя?

Аз съм за 7-цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която ти хареса най-много, аз бих сложил 8.1 като след това ъпгрейдна до 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Криза е, братле, аз операционни системи не купувам и затова просто забравям за всякакъв ъпгрейд :), а Windows 10 не ми харесва като дизайн.

ДОС не ползвам, аз съм си чадо на Windows, хаха.

Редактирано от ShaneRa (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Криза е, братле, аз операционни системи не купувам и затова просто забравям за всякакъв ъпгрейд :), а Windows 10 не ми харесва като дизайн.

ДОС не ползвам, аз съм си чадо на Windows, хаха.

Нема такова нещо. Ти все едно ни питаш в какъв цвят носна кърпичка да си секнеш сополите. Този избор е личен и интимен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каквото и да сложиш ще върви зле (тия процесори дето са 7.5 вата стават само за телефони и таблети)... гледаш кой windows ти харесва повече и слагаш него... по принцип инсталация на 7 с програми отнема почти 2 пъти по малко време от 8, 8.1 или 10, но има вероятност биоса да става за 7 само след ъпдейт, тоест ако искаш 7 може да се наложи първо да сложиш 8 за да ъпдейтнеш биоса, после да го настроиш за 7 и най накрая да го инсталираш...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаи си 7 шарении разни не ти трябват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четириядрен ама атомче - по-скоро икономичен отколкото мощен.

На това каквото и да сложиш 7, 8, или 10 не очаквай кой знае какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за 8.1 Брах ядове като инсталирах 7 на един лаптоп пак lenovo. (пак беше от ideapad, ама не мога да се сетя модела)

П.П. Има само няколко драйвера за 7, сам си прецени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме кефи коментар №7, а още повече от кого е харесан. Пълна хармония. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за 8.1 Брах ядове като инсталирах 7 на един лаптоп пак lenovo. (пак беше от ideapad, ама не мога да се сетя модела)

П.П. Има само няколко драйвера за 7, сам си прецени.

Преди малко гледах сайта на Леново - има си драйвери за 7, 8 и 10 но само за 64 битовите версии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме кефи коментар №7, а още повече от кого е харесан. Пълна хармония. :D

:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто слагаш Windows 7. За тези дето харесват извращението наречено Windows 8.1 трябваше онзи ден да снимам клипче, как потребител използвал Windows 7 не може да откъсне с Windows 8.1. Звъня ми над 10 пъти да ме пита и разпитва за какво ли не. Да не говорим, че Windows е сложен на български език. Последния зор беше да се върже към безжичната мрежа та днес ще ходя да видя какво и как се е омазало.

За Windows 10, ще кажа просто едно - О,не!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като философия от Windos 95 насам, нищо не се е променило. Променило се е основно поддръжката както на по-големи обеми дискове, памет, съответно процесори, различни протоколи и тн и тн. Важно е да свикнеш, бозата от 4, от 6, от 8 или от 10, си е все боза..

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто слагаш Windows 7. За тези дето харесват извращението наречено Windows 8.1 трябваше онзи ден да снимам клипче, как потребител използвал Windows 7 не може да откъсне с Windows 8.1. Звъня ми над 10 пъти да ме пита и разпитва за какво ли не. Да не говорим, че Windows е сложен на български език. Последния зор беше да се върже към безжичната мрежа та днес ще ходя да видя какво и как се е омазало.

За Windows 10, ще кажа просто едно - О,не!!!!

Извращение на 8.1 може да каже някой, който хал хабер си няма. Всяка ОС изисква привикване, но с един ClassicShell 8.1 си става като 7 с тази разлика, че е по-добър от 7 в доста отношения.

Като философия от Windos 95 насам, нищо не се е променило. Променило се е основно поддръжката както на по-големи обеми дискове, памет, съответно процесори, различни протоколи и тн и тн. Важно е да свикнеш, бозата от 4, от 6, от 8 или от 10, си е все боза..

Извинявай, но ти какво очакваш от една ОС...да ти чисти, готви, пере и да ти прави масаж с освобождаване ли? Всяка една ОС е на същия принцип и така ще бъде още дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен лично колега не ме притеснява. Гледам обаче потребители, които нямат този опит или работа с ОС. Просто не могат да се справят. Когато този потребител ти донесе компютър за профилактика или за преинсталация става страшно. Да не говорим, че не може да направи елементарна операция.

Прекалено са усложнени както Windows 8.1 така и Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен лично колега не ме притеснява. Гледам обаче потребители, които нямат този опит или работа с ОС. Просто не могат да се справят. Когато този потребител ти донесе компютър за профилактика или за преинсталация става страшно. Да не говорим, че не може да направи елементарна операция.

Прекалено са усложнени както Windows 8.1 така и Windows 10.

Тук колега проблема е на ЗКУ. Простотията не се лекува с наливане на мозък с фуния. Трябва си и четене, не става само с ядене. Виж, аз не казвам, че винаги новото е по-добро и всеки трябва да се хвърля сляпо на нова ОС, но като човек почне да се интересува малко по-малко и да и използва възможностите на макс ще види положителните разлики на една версия спрямо друга. А това, че даден потребител не се справя не го взимай под внимание. Ти ако знаеш на какви теми сме попадали в нашия подраздел и падаш....ако взимахме статистиката под внимание още трябваше да си стоим на 98 или XP. :)

Лично за мен всеки трябва да прецени версията, която му е нужна според софтуерната обвързаност. Само ще кажа, че скоро се наложи да съборя една чисто нова 10-тка, защото просто софтуера от който се нуждаеше потребителя работеше само на Windows 7. Става въпрос за легално закупена Adobe Premiere CS 5.5. При опит за инсталирането под Windows 10 и каза, че изискванията за ОС не са спазени и айде формата...Нова версия на Premiere-ата не може да се постави, защото версиите не са обратно съвместими...Можеш да отвориш проект от по-ниска версия на по-висока, но проект създаден на по-висока версия, не може да се отвори после на по-ниска версия...а той на всички машини е с 5.5. така че ако е за работна машина се изхожда първо от работния софтуер. За браузване всяка ще му свърши работа и вече могат да се гледат другите неща като GUI, удобство и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прави си, че проблема е ЗКУ и това си е доста голям проблем, но за новите ОС на Windows - 8.1 и 10 съм с тоакова впечатление. Прекалено усложнени и натруфени. Обикновения потребител просто се затруднява. Това дали ще свикне или ще чете си зависи само от него, но нали все пак е тенденция новите неща да се правят все повече "Frendly User".

Допълнително Mайкрософт ми паднаха в очите с принуждаването на потребителите да използват новите им ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извращение на 8.1 може да каже някой, който хал хабер си няма. Всяка ОС изисква привикване, но с един ClassicShell 8.1 си става като 7 с тази разлика, че е по-добър от 7 в доста отношения.

Извинявай, но ти какво очакваш от една ОС...да ти чисти, готви, пере и да ти прави масаж с освобождаване ли? Всяка една ОС е на същия принцип и така ще бъде още дълго време.

Нямам предвид това, но си спомням на времето си купих една дебела, ама много дебела книжка "Тайните на Windows 95" от площад Славейков. По-късно излизаха същите такива "Тайни" за 98 и т.н., но преглеждайки ги, нищо ново не намирах. Затова ми е странно, че хората се плашат от един или друг Windows, при положение, че практически работата е една и съща. Проблема е, че когато някой седне за първи път пред компютъра, не започва с елентарните неща като как да си направиш папка, да си създаде шорткът, как да изтрие файл и т.н., а започва с игри, клипове и подобни. Т.е. аз го оприличавам все едно да се качиш в една кола и да се интересуваш работи ли радиото, а не как се управлява колата...

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.