Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Подпомагане на АВ програмите с дефиниции, откриване на нови заплахи - част 18

Препоръчан отговор

преди 15 минути, Станислав Маринов написа:

:angry22::angry22::scared:Целия комп ми беше крипиран, дори някои екзета, заради тази некадърна руска хипс-стена Outpost Firewall Pro

Image 1.jpg

пробвайте с  това https://www.enigmasoftware.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неприятно, но донякъде очаквано. Все пак не е в час с криптозаразите и е прекратена. Иначе е мощен хипс. Предполагам подобни ще са резултатите и ако тестваш Mamatu, ThreatFire, PrivateFirewall, System Safety Monitor и други. Обаче си мисля, че OSSS, Malware Defender, DefenceWall, GesWall ще минат теста. Ако имаш време ще ми е интересно да споделиш резултатите от някои от следните програми. :)

преди 2 минути, Gangosa написа:

пробвайте с  това https://www.enigmasoftware.com/

Едва ли ще помогне, пък и проблема не е в изчистването на самата зараза, а в криптираните файлове, които едва ли ще бъдат декриптирани от предложения инструмент (или който и да е наличен такъв), ако няма засечен публичен главен ключ за конкретната зараза. Съмнявам се, че той се и нуждае от помощ де, защото най-вероятно е тествал на виртуална система и има опции да върне предходното работещо състояние с два клика на мишката. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И служебните файлове й криптирал, Ники-Шарк ша га та прибия да знайш....

Image 1.jpg

преди 59 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Неприятно, но донякъде очаквано. Все пак не е в час с криптозаразите и е прекратена. Иначе е мощен хипс. Предполагам подобни ще са резултатите и ако тестваш Mamatu, ThreatFire, PrivateFirewall, System Safety Monitor и други. Обаче си мисля, че OSSS, Malware Defender, DefenceWall, GesWall ще минат теста. Ако имаш време ще ми е интересно да споделиш резултатите от някои от следните програми. :)

Едва ли ще помогне, пък и проблема не е в изчистването на самата зараза, а в криптираните файлове, които едва ли ще бъдат декриптирани от предложения инструмент (или който и да е наличен такъв), ако няма засечен публичен главен ключ за конкретната зараза. Съмнявам се, че той се и нуждае от помощ де, защото най-вероятно е тествал на виртуална система и има опции да върне предходното работещо състояние с два клика на мишката. :)

Гоше, винаги тествам на реална машина. Знаеш, че виртуалния с... няма нищо общо с реалния, нали? Пък и старата потрошена бракма Асер за това ми служи, само за тестове.Като се оака  достатъчно, преинсталирам и така до края на света....;)

Кажи ми самокак да стартирам services не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Станислав Маринов написа:

И служебните файлове й криптирал, Ники-Шарк ша га та прибия да знайш....

Гоше, винаги тествам на реална машина. Знаеш, че виртуалния с... няма нищо общо с реалния, нали? Пък и старата потрошена бракма Асер за това ми служи, само за тестове.Като се оака  достатъчно, преинсталирам и така до края на света....;)

Кажи ми самокак да стартирам services не става

Е реална, реална ама поне под сянка на Shadow Defender нещо или клониран диск с Macrium...или поне солидни бекъпи на външни носители. Иначе не си е работа. Да, някои не тръгват на виртуалната или в пясъчника, но все пак риска не си струва, колкото и да е голяма тръпката...ама ако ти се занимава пък няма лошо. ;)

Кое как да стартираш? Services.msc? Каква грешка изписва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стана,стана от търсене в старт менюто, иначе от контрол панела не става сичко е криптирано в WIKI формат, систем ресторето е извън строя, даже го няма в настройките

ако искаш да ти пусна един фарбар риковъри скан ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 25 минути, Станислав Маринов написа:

даже го няма в настройките

Winkey+R>rstrui няма ли? Или Winkey+R>SystemPropertiesProtection

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Combofix не върви на Windows 10...Не върви дори на 8.1. Върви само от 8 надолу.

знам с Уин 7 сам на Асера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Станислав Маринов написа:

знам с Уин 7 сам на Асера

Ок, щото от пуснатия лог видях и файлове, които по принцип са само от WIndows 10. Има и куп остатъци от програми за защита. Голяма мешана скара е ситуацията. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам,че има изпатили се от последните предложени зловреди.Тези по-долу не са по малко опасни.Ползвайте доказани(настроени) програми и поне 2 нива на защита(HIPS,пясъчник..) и задължително бекъп....

https://cowtransfer.com/s/4520afebaa564a

Screenshot-1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NIKISHARK написа:

Гледам,че има изпатили се от последните предложени зловреди.Тези по-долу не са по малко опасни.Ползвайте доказани(настроени) програми и поне 2 нива на защита(HIPS,пясъчник..) и задължително бекъп....

Screenshot-1.png

Мдам, опаснички са. КИС с детекция и на четирите файла:

K.jpg.bb9c21cd89bcfcad774377eedcb7de8d.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, NIKISHARK написа:

Screenshot-1.png

Avira Pro без грешка...4/4...Мерси за щамовете на NIKISHARK !!!

Screenshot_1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стената на Комодо блокира старт и на четирите файлчета и изглежда никаква антивирусна подкрепа не и е необходима.  Деинсталирам и сингапурчо с двегодишната промоция - бави ми браузърите, а и му закъсняват дефиниции от 11-те   енджина !  Ще бъда за кой ли път без антивирус - системата просто лети.Дори и бекъп няма да си създавам  заради мързел, пък и всичко ценно не е на този компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.11.2019 г. в 20:37, attj написа:

Деинсталирам и сингапурчо с двегодишната промоция - бави ми браузърите, а и му закъсняват дефиниции от 11-те   енджина !

Хаха те могат да ти напишат и 22 енджина ама не сипваш гориво.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.11.2019 г. в 20:37, attj написа:

Стената на Комодо блокира старт и на четирите файлчета и изглежда никаква антивирусна подкрепа не и е необходима.  Деинсталирам и сингапурчо с двегодишната промоция - бави ми браузърите, а и му закъсняват дефиниции от 11-те   енджина !  Ще бъда за кой ли път без антивирус - системата просто лети.Дори и бекъп няма да си създавам  заради мързел, пък и всичко ценно не е на този компютър.

11 енджина? Тсссс.....баси смотаната антивирусна. Бави ти браузърите защото се сканира страницата, преди да се отвори. Проблема се решава с по-мощна щайга. 

PS: Аз на моя слабичък MacBook Air нямам бавене. Имам лицензиран KIS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Gangosa написа:
http://manage-invoices.info/manage/invoice_97544835/

K.jpg.08c3c23c937dcd6fb5c2559536cb79b4.jpg

K2.jpg.33aa586a21d8ba08c617974fd59613d4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.11.2019 г. в 11:59, Gangosa написа:
http://manage-invoices.info/manage/invoice_97544835/

Page Blocked

The site you are trying to access is classified as malicious and has been blocked.

Не мога да надникна там, камо ли да изтегля нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Станислав Маринов написа:

Avira Pro с детекция при стартиране на файлчето...Мерси за проверката на Станислав Маринов !!!

Screenshot_1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...