Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Подпомагане на АВ програмите с дефиниции, откриване на нови заплахи - част 18

Препоръчан отговор

https://www.upload.ee/files/14717617/731db689256a3543827e5a11e5028581ff3086c57f95f3c1af01290f8efde1f9.pdf.html

VirusTotal - File - 731db689256a3543827e5a11e5028581ff3086c57f95f3c1af01290f8efde1f9

26/63    Kaspersky,Symantec ,Microsoft не го ловят това...Според VirusTotal...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Лудият Учен написа:

Не стартира в сандбокса на  Кихчо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Лудият Учен написа:

Не стартира в пясъчника на Кихчо - извежда ми съобщение, че старта е невъзможен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, attj написа:

Не стартира в сандбокса на  Кихчо.

https://www.upload.ee/files/14717511/Enable_Adobe_Flash_Player.zip.zip.html

При разархивирането на този архив в единия от файловете има вирус...Но той е "dll"-ка...Не може да се стартира ,Тоше...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Лудият Учен написа:

При разархивирането на този архив в единия от файловете има вирус...Но той е "dll"-ка...Не може да се стартира ,Тоше...

Какво лови Аваст  при   Enable_Adobe_Flash_Player.exe? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, attj написа:

Не стартира в пясъчника на Кихчо - извежда ми съобщение, че старта е невъзможен. 

Това е PDF файл...При мен си старира и AVAST си лови вируса...

https://www.upload.ee/files/14717617/731db689256a3543827e5a11e5028581ff3086c57f95f3c1af01290f8efde1f9.pdf.html

преди 1 минута, attj написа:

Какво лови Аваст  при   Enable_Adobe_Flash_Player.exe? 

Това е архив,в който освен Enable_Adobe_Flash_Player.exe има и една 'dll'-ка...Там е вирусът...Виж поста на @nikssi по-нагоре...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Лудият Учен написа:

А дали има заплаха?   Извежда ми се някаква снимка и съобщение, че паметта на браузъра ми е препълнена.    При мълчание на Симантек. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, attj написа:

А дали има заплаха?   Извежда ми се някаква снимка и съобщение, че паметта на браузъра ми е препълнена.    При мълчание на Симантек. 

Тоше,цели 26 програми го ловят с точни дефиниции...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Лудият Учен написа:

Тоше,цели 26 програми го ловят с точни дефиниции...

И сега да съм инфектиран?  Виждал съм и повече програми едновременно със сложни сработвания и с фалшива тревога.   Все пак ще си проверя състоянието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, attj написа:

Вече стартира и без сандбокс.   Кихчо си уеднакви поведението с това на Сепчо.  Къде е бубата, която пак я няма!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, attj написа:

Вече стартира и без сандбокс.   Кихчо си уеднакви поведението с това на Сепчо.  Къде е бубата. която пак я няма!?

Виж поста на колегата @vasilevsa по-горе...PDF файлът се засича с дефиниция от Qihoo 360...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Лудият Учен написа:

Виж поста на колегата @vasilevsa по-горе...PDF файлът се засича с дефиниция от Qihoo 360...

Спокойно той ще премине към свеж Windows и всичко ще е наред. :D

Въпрос към @vasilevsa. Защо ползваш версията с китайски интерфейс? Дава повече опции и е по-добра от английската или просто така си свикнал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Лудият Учен написа:

Ето го като"exe"...Ако искаш можеш да го стартираш на собствен риск...

https://www.upload.ee/files/14717586/42b4ef73941a95d500ffa0ad413eff312f9caa7b8589ff0ee0642a9c4b1cee3c.exe.html

Пуснах го и нищо. Няма го в процесите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, S197 написа:

Па знам ли...Казва ли ти някой...При мен беше с дефиниция Avast...Поздрави !!!

https://www.virustotal.com/gui/file/42b4ef73941a95d500ffa0ad413eff312f9caa7b8589ff0ee0642a9c4b1cee3c

Бяха 15/72 ...Сега са 19/72...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Спокойно той ще премине към свеж Windows и всичко ще е наред. :D

Въпрос към @vasilevsa. Защо ползваш версията с китайски интерфейс? Дава повече опции и е по-добра от английската или просто така си свикнал?

Познавам я! Хубавото е че няма досадни реклами тиха е и излишни накачулки по оптимизации. Мисля че е по-лека от английската не ме ощетява откъм защита. Дава и фалш детекти понякога. И аз се чудя при Тошката що не го лови на дефиниции кихо. Мисля че имат различен подход при различните версии на уина. Файловете дето не могат да се стартират на тази ОС Уин 10 не ги дрънчи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, S197 написа:

image.png.75fe2c9308e2f128e6a39071a8161b12.png

image.png.2b25c7686148c8d088ade8f566dbada6.png

Kaspersky Threat Intelligence Portal — Отчет — 42B4EF73941A95D500FFA0AD413EFF312F9CAA7B8589FF0EE...

Изпратен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, vasilevsa написа:

Познавам я! Хубавото е че няма досадни реклами тиха е и излишни накачулки по оптимизации. Мисля че е по-лека от английската не ме ощетява откъм защита. Дава и фалш детекти понякога. И аз се чудя при Тошката що не го лови на дефиниции кихо. Мисля че имат различен подход при различните версии на уина. Файловете дето не могат да се стартират на тази ОС Уин 10 не ги дрънчи. 

Може дефиницията още да не е дошла при моя Кихчо.     Не съм убеден там да има заплаха. Симантек пуска файла и не се случва нищо.  Иначе и двата ми Уина са с бързи опции за възстановяване.  Ползвам ги около веднъж годишно с цел ползваните ОС да са оптимизирани и бързи.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Лудият Учен написа:

За двата файла-Eset Av

Screenshot-1.png  Screenshot-2.png  Screenshot-3.png

на останалите

Screenshot-4.png Screenshot-5.png Screenshot-6.png

Редактирано от Proshark (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Лудият Учен написа:

Trojan.Gen.MBT е това  според Сепчо - как така същият е с дефиниции за всичките този път?   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

qiho всичките ги утрепа два оттях на евристика другото дефиниции

преди 22 минути, parmobil написа:

1,2,4 файл - преди изтегляне

3 - след изтегляне закова

5 - мълчи

коя програма тестваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нашия го закова още на ниво браузер. ;) VT, изостават както винаги.

image.png.9cde135ad2497e86801675b0248639f3.png

VT, отново дава грешна информация:

Capture.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...