Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам как мога да ползвам рутер към компютър защото имам телефон който мога да ползвам със WIFI 

Редактирано от ™TҢﻍWáŁЌĩŃĜÐÈÃЙ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам как мога да ползвам рутер към компютър защото имам телефон който мога да ползвам със WIFI 

Като сложите на настолния компютър WiFi контролер

https://www.kaldata.com/forums/topic/222454-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%B5%D0%BD-usb-adapter-wifi/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант 1. Свъзваш с LAN кабел компютъра към рутъра.

Вариант 2. Слагаш на компютъра безжичен адаптер (PCI или USB) и свързваш компютъра към рутъра безжично.

Ако споделиш модел на рутъра може да се конкретизира предложението.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото чета много хвалят TP-Link до сега съм нямал рутер във момента имам пари и ми писна да излизам на терасата за нет през телефона като свършат MB 

Редактирано от ™TҢﻍWáŁЌĩŃĜÐÈÃЙ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TP-Link имат навика да зависват на големи файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш рутер във вас взимаш Wi FI адаптер струва 7 лева и може да хващаш интернет на компютъра без кабел .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако държиш на високата скорост и да използваш пълната поддържана от интернет връзката ти се налага да използваш прав LAN кабел. Ако това не е така и малко по-бавна връзка не ти е проблем, както са казали колегите може да използвате Wi-Fi адаптер със стандарта на рутера Ви. Обаче за 7 лева адапетр... :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това

Ако държиш на високата скорост и да използваш пълната поддържана от интернет връзката ти се налага да използваш прав LAN кабел.

Това с новите рутъри абсолютно не е вярно! 100Mbit LAN срещу 300Mbit wireless!?

Второ, виж примери за цени на адаптери:

300Mbit wireless USB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се знаете, че зависи от скоростите поддържани от мрежовата карта, разстоянието, препятствията и много други фактори. И то ако новите рутери поддържат 300Mbps Wiriless, също така и поддържат 1Gbps LAN... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говорим за 1Gbps LAN - там цифрите са други (^). Wireless N по никакъв начин не е свързан с 1Gbps LAN И не говорим да става wireless доставчик в района. Както казах в момента болшинството от рутърите на пазара подържат N стандарт.

Примери за 300Mbps рутъри

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 300 са максималните скорости. Няма да се достигнат в реални условия. Аз успявах да постигна около 13-15 MB/s на разумно разстояние от рутера (8-10 мета пряка видимост и няколко други клиента) и 20-23 MB/s като залепя антените за капака на лаптопа. Това с 1043nd и thinkpad t (410 май). Но ако има смущения е ужасно. Също ако компа ще го ползваш за игри направо слагай кабел. На кабела имах около 10ms по-малко пинг и беше стабилен, докато на wifi понякога скачаше. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

danchobg, както по-горе съм писал TP-Link имат навика да създават проблеми - и при жична и при безжична свързаност.
Пингни някого от локалната си мрежа с буфер 5000 (ping XXX.XXX.XXX.XXX -l 5000). Добрите рутъри не се спъват, а повечето TP-Link-оев започват да изхвърлят. Без значение дали е на кабел или не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То при тази цена е ясно че са боклуци, но за обикновенния потребител са достатъчни. В момента не мога да направя този тест. За сравнение съм прехвърлял 500-600 GB по лан и 40-50 GB по wifi без да ме изхвърля или да създава проблеми. Но това не е същото като теста по-горе... Xclaim XI-3 е хубав като рутер но е 450 лева... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даа, няма Бугати или Ферари за $20к

Ридай: :)

https://www.xclaimwireless.com/

Авторът не е дал ценови диапазон и само почесваме клавиатрурите(екраните) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TP-Link имат навика да зависват на големи файлове.

Аз използвам тп линк от 5 години тегля и големи файлове от международни хостове и съм дигал скорост на кабел 5 мб а на Wi fi на лаптоп 3 мб и до сега не ми е правил лаг зависи от модела на рутера аз съм с 740 N ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не съм имал проблеми с моя TP-Link Archer C7 ac стандарт. Вече няколко месеца го ползвам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не съм имал проблеми с моя TP-Link Archer C7 ac стандарт. Вече няколко месеца го ползвам.

Ехее, с него остана и да имаш. :ph34r:

Обсъждам "дървения" ценови клас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това

Това с новите рутъри абсолютно не е вярно! 100Mbit LAN срещу 300Mbit wireless!?

Второ, виж примери за цени на адаптери:

300Mbit wireless USB

И да си купи гигабитов тп линк рутер пак ще си остане на старата скорост а ако има късмет може и на Wi fi да дигне до 50 mbps ..зависи как ще го настрое там има богати настройки mhz , ghz ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Особено в локалната мрежа, нали? Що не опиташ да даваш по-рядко мнения, моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега то зависи и от интернет скоростта му. Няма как да достигне 300Mbps, ако връзката му е само 50 или нещо подобно. Както е казано по-горе това са максимални скорости, които не се достигат, а се поддържат и зависят от много фактори... Но както си прецени автора... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, моля, разграничавайте скорост в локална мрежа и скорост към света. Ако има примерно 2 устройства поддържащи 300Mbps закачени безжично към рутър, поддържащ 300Mbps, то те ще могат да се свързват помежду си примерно на до 250-28Mbps. Но "навън" ще достигат по-малката скорост от (WAN, доставчик).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук нещата вече идват до практическа гледна точка... Автора на темата, най-вероятно пита като под предвид взема предимно световната интернет връзка, а не локалния обмен на данни... Като в такъв случай, според мен с LAN ще постига по-високи скорости от колкото с Wi-Fi. Но негова си работа, той си преценява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е ясно какво е имал предвид авторът. Освен, че има телефон с WiFi и компютър и иска и на двете машини да има интЕРнет друго не е ясно!

А какви мисли има в главата си -...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега имах предвид на компа да има интернет а със телефона през WIFI да ползвам интернета на самия телефон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега имах предвид на компа да има интернет а със телефона през WIFI да ползвам интернета на самия телефон

Колега - остава само да уточниш от къде ще идва нета.

- доставчик по LAN - компютър - рутер - wifi - телефон;

- доставчик по 3G/4G - телефон - wifi - рутер - компютър -  така наречения "тетъринг".

Повече ми прилича на първото, ама ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.