Премини към съдържанието
Форумът в приложение

По-лесно сърфиране. Научи повече.

Kaldata.com - Форуми

Приложение на форума на цял екран с push известия, значки и други.

За да инсталирате това приложение на iOS и iPadOS
  1. Докоснете Иконата за споделяне в Safari
  2. Превъртете менюто и докоснете Добавяне към началния екран.
  3. Докоснете Добавяне в горния десен ъгъл.
За да инсталирате това приложение на Android
  1. Докоснете менюто с 3 точки (⋮) в горния десен ъгъл на браузъра.
  2. Докоснете Добавяне към началния екран или Инсталиране на приложение.
  3. Потвърдете, като докоснете Инсталиране.

Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

 

Украйна - Киев, Майдан и т.н.

Featured Replies

Ако сте пропуснали , към любимия на тошефффф сайт свободна европа, излязоха разсекретени документи и стенограми от америакнския архив

 

https://riamo.ru/article/615619/v-ssha-obnarodovali-stenogrammu-razgovora-busha-i-gajdara-ob-otdelenii-kryma-ot-ukrainy
 

Цитат

 

Американский архив нацбезопасности опубликовал стенограмму разговора, касающуюся отделения полуострова Крым от Украины. Беседовали экс-президент США Джордж Буш-старший и российский реформатор Егор Гайдар в 1992 году, сообщает Lenta.ru.

«Есть проблемы с Украиной, конечно, но мы не боимся югославского сценария в российско-украинских отношениях. Нам нужно будет нащупать пути установления тесного контакта. Есть очень серьезная проблема на самой Украине, например, напряженность между Западной Украиной и Киевом», - отметил в разговоре Гайдар.

По его словам, еще в то время существовала проблема с русскоязычной частью Украины. Также у страны была непростая экономическая ситуация.

В беседе принимал участие посол РФ в США Владимир Лукин. Дипломат сказал, что на территорий Украины тогда проживали 73% украинцев, а остальные были в основном русские, которые жили в Крыму.

Посол уточнил, что 5 мая 1992 года планировалось провести заседание Верховного Совета Крыма, где должны были рассмотреть вопрос о проведении референдума о независимости полуострова.

В стенограмме еще говорится о мнении первого российского президента Бориса Ельцина об Украине. Он считал, что она была главным дестабилизирующим фактором для страны в 1992 году.

 

Още при Елцин рашистите са смятали Украйна за проблем, както и че са планирали провеждане на "референдум за независимост".

Слагам кавички защото на всички е ясно че за рашистите думата "независимост" означава анексия към РФ :giggle1:

 

т.е. потвърждават се много неща  които съм цитирал от :

https://ru.krymr.com/a/krym-2014-rossiya-okkupatsiya/31111879.html?fbclid=IwAR01AU6DYQ-KME36fYZXdXJ1Y2ad2vLyX5zCXw_oQ0W3KjDmqgQi5Giog7k

 

Цитат

 

1992 год. Россия объявила недействительным постановление о передаче Крыма Украинской ССР

Верховный Совет России принял документ, который объявил постановление от 1954 года о передаче Крымской области в состав УССР «не имевшим юридической силы с момента принятия» как «принятое с нарушением Конституции (Основного Закона) РСФСР и законодательной процедуры».

 

Цитат

Осень-зима 2003 года. Российско-украинский конфликт вокруг Тузлы

......По мнению экс-командующего ВМС Украины (2016-2020) адмирала Игоря Воронченко, который в 2003 году был командиром полка с дислокацией в Керчи, уже тогда Россия посягала на территориальную целостность Украины и проверяла, как будут реагировать соседи. Воронченко отметил, что в отличие от 2014 года, в 2003-м реакция украинской власти была «быстрой и решительной».

 

Цитат

 

2010 год. Харьковские соглашения, Россия перестала «быть врагом»

По договору 1997 года о разделе Черноморского флота, Россия без разрешения Украины не могла изменить или обновить свое вооружение в Крыму. С 2010 года при президентстве Виктора Януковича политический курс Киева меняется. Реформу Вооруженных сил Украины постепенно сворачивают, а Россия усиливает свои военные группировки в Крыму.

 

Цитат

При этом с 2012 года Россия усиленно готовила в Крыму четыре бригады, которые были укомплектованы контрактниками и перевооружены новыми образцами техники. Об этом Крым.Реалии рассказал экс-командующий ВМС Украины (2016-2020) адмирал Игорь Воронченко. По его информации, предоставленной Главным управлением разведки, в январе 2014 года эти бригады начали интенсивную подготовку к захвату Крыма.

 

Цитат

 

2013 год. Российские военные учения и разведка против Украины

В 2013 году Россия и Беларусь проводят масштабные военные учения. По их сценарию, на территории соседнего государства якобы происходят беспорядки и попытки захвата власти, создаются незаконные вооруженные формирования. Россия и Беларусь как страны-соседи «заходят и наводят порядок». Вадим Скибицкий говорит, что «именно такой сценарий был повторен в 2014 году против нас, уже с оккупацией Донбасса».

После этих учений часть российских вооруженных сил не возвратилась к пунктам постоянной дислокации: 37 тысяч военных остались у границ Украины и были задействованы во время оккупации Крыма. Виктор Назаров критикует разведку, которая тогда, по его мнению, не увидела плана России захватить Крым.

 

 

Цитат

 

Осень 2013 – весна 2014 года. «Генеральная подготовка» и оккупация Крыма

Непосредственная подготовка к оккупации Крыма началась осенью 2013 года, уверен Игорь Воронченко. В ноябре на российскую базу в Гвардейском завезли 45 цистерн авиационного газа, вместо обычных 12-ти. Это топливо использовали для российских самолетов, которые прилетели на полуостров в феврале 2014 года.

Из-за проведения в Сочи зимней Олимпиады 2014 года, Россия создала мощную группировку с целью соблюдения мер безопасности и борьбы с терроризмом. Так, в Краснодарский край России перебросили 31-ю отдельную десантно-штурмовую бригаду из Ульяновска, 98-ю воздушно-десантную дивизию из Иваново.

В Крым перебрасывали подразделения мобильных десантно-штурмовых войск с опытом Чеченской и Грузинской войн.

Разведка фиксировала, что воздушно-десантные войска из Тулы, Рязани, Кубинки воздушным путем перебрасывали в Анапу, Ростов-на-Дону. На первом этапе эти подразделения скрыто перевозили в Крым большими десантными кораблями Черноморского флота России «Азов» и «Фильченков». 20 февраля 2014 года украинская разведка фиксировала активные действия России в Крыму, а 22 февраля дежурный бригады морской пехоты в Севастополе и дежурный батальона морской пехоты в Темрюке получили команду: полная боевая готовность.

 

 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

  • Отговори 14,1k
  • Прегледи 727,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Най-популярни публикации

  • Автономията на Донбас е абсолютно задължителна - за да свърши войната и да няма повече ненужно пострадали.   Ако войната продължи още -  много  жалко за Украйна и за националистите им!  С бедност и ми

  • Интересното е реакцията на насрания запад в момента, напълно подкрепят мерките които властта взема с разгонване и арести на  фашаги в момента, а когато Янукович искаше да направи същото, то не бяха ре

Публикувани изображения

Каква интересна подписка имало :

 

За преименуване на Русия в Московия :)

Като ще връщаме историческите справедливости ....

 

преди 2 часа, M.Николов написа:

Ако не друго, то поне стана ясно, че в Украйна има поне 25 000 идиота.

:)

За радост историята е на съвсем друго мнение от твоето :) 

Всъщност, комунетата винаги сте се разминавали с историята... бих казал.. на различни планети сте :) 

 

преди 8 часа, miro20 написа:

За радост историята е на съвсем друго мнение от твоето :) 

Всъщност, комунетата винаги сте се разминавали с историята... бих казал.. на различни планети сте :) 

 

Ха-ха-ха, като стана дума за разминаване с историята, помниш ли случката когато ти лично даде манифест на Фердинанд, който почва с " великият братски руски народ", а в същото време твърдеше че руснаците са били вражеска страна?

преди 8 часа, miro20 написа:

За радост историята е на съвсем друго мнение от твоето :) 

Всъщност, комунетата винаги сте се разминавали с историята... бих казал.. на различни планети сте :) 

 

А идиотите имат ли си своя планета?  Като интерната в Мосейково - където попугайчик Коко1 постоянно дебне кой влиза и кой излиза...  

"Латвия прие закон, който позволява превозни средства, конфискувани от пияни шофьори, да бъдат дарени на Украйна

Latvia passes law allowing state to donate drunk drivers’ confiscated cars to Ukraine
https://meduza.io/en/news/2023/02/17/la ... to-ukraine " по ефективно от сникерси, не мислите ли?

преди 3 минути, M.Николов написа:

Винаги можеш да си дариш колата на Украйна.

Не чакай, някой ще те изпревари.

Споко дарил съм, много повече отколкото ти на Раша. Но тя си взема от теб и мен, от всички. Има народи, има и територии с робове.

преди 9 минути, Митко Вълчев написа:

Има народи, има и територии с робове.

 

преди 6 минути, M.Николов написа:

А има и територии с глупаци.

А има и комбинация от тях. Викат им комунета .

 

преди 6 минути, M.Николов написа:

Лошото е, че ми се налага да живея с вас.

Днес пишеш много истини. За сефте. Ужасно е , че дишаме един и същ въздух с комуноидни човекоподобни.

току-що, M.Николов написа:

То ако беше само общото дишане с глупаци... да го преживееш, но когато отворят и уста в опит да кажат нещо..........

:biggrin:

 

Кажи, има ли начин да те спрем? По нашият начин, не по вашият. Ще се търпи. До някое време.

преди 3 минути, M.Николов написа:

 

Просто не говорете/пишете.

:biggrin:

И защо някой трябва да ти търпи простотиите  и спама ?

които започнаха с това че наричаш инциативи като тези в Латвия и други  подобни за дарения и помощи за Украйна "територии с глупаци"

 

преди 5 минути, miro20 написа:

наричаш инциативи

Това какво е?

Инциденти някакви или....?

:giggle1:

После се чудите защо ви съветвам да не пишете толкова.

преди 4 минути, M.Николов написа:

После се чудите защо ви съветвам да не пишете толкова.

А за правилата на форума чел ли си ? Че съвети нямаш право да даваш  :hush:

Класически спам.

 

Колкото да замажеш излагацията си че Латвия и др страни оказващи помощ на Украйна, били територия с глупаци

 

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

Разглеждащи това в момента 0

  • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

Дарение

  • Подкрепи съществуването на форума - направи дарение
    25%
    Дарени 252.69 EUR от нужните 1,000.00 EUR

Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.

Профил

Навигация

Търсене

Търсене

Конфигуриране на push известия в браузъра

Chrome (Android)
  1. Докоснете иконата на катинар до адресната лента.
  2. Докоснете Разрешения → Известия.
  3. Променете предпочитанията си.
Chrome (Desktop)
  1. Кликнете върху иконата на катинар в адресната лента.
  2. Изберете Настройки на сайта.
  3. Намерете Известия и коригирайте предпочитанията си.