Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам една стара машина:    http://prikachi.com/images.php?images/799/8333799a.jpg

Понеже работата с нея е непоносима, искам по някакъв начин да го подсиля, доколкото е възможно и се позволява. Нямам пари за нов компютър, а ако купя нов то ще е доста скъп.

Мисля да си купя от някъде някаква видео карта, че просто е невъзможно с тази вградената.

Въпросът ми е какво и с колко да го "тунинговам". По случайност се занимавам с видеообработка и монтаж (не знам дали е едно и също). Ползвам програми като cyberlink powerdirector, photoshop.

Моля, помогнете. Какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи модела на дънната платка, но така като гледам си е безмислено да наливаш каквито и да било прави в тази машина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP D530

Конфигурацията е доста стара (сокет 478). В момента си с един от най-хубавия процесор за тоя сокет. Най-добре е да купиш нова конфигурация, ако имаш финансова възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP D530

Конфигурацията е доста стара (сокет 478). В момента си с един от най-хубавия процесор за тоя сокет. Най-добре е да купиш нова конфигурация, ако имаш финансова възможност.

Май нещо недовиждаш или четеш през 2-3 думи ? Човека е казал,че в момента няма финансова възможност за нова конфигурация ;)

Имам една стара машина:    http://prikachi.com/images.php?images/799/8333799a.jpg

Понеже работата с нея е непоносима, искам по някакъв начин да го подсиля, доколкото е възможно и се позволява. Нямам пари за нов компютър, а ако купя нов то ще е доста скъп.

Мисля да си купя от някъде някаква видео карта, че просто е невъзможно с тази вградената.

Въпросът ми е какво и с колко да го "тунинговам". По случайност се занимавам с видеообработка и монтаж (не знам дали е едно и също). Ползвам програми като cyberlink powerdirector, photoshop.

Здравей ;) Ако ти кажа,че имам същата конфигурация ще повярваш ли ? Процесора ми е абсолютно същия,хардиска също,и с абсолютно същата вградена видеокарта съм ( в момента не я ползвам имам доста по добра ) Значи бих ти препоръчал да потърсиш из OLX някой видеокарта ( тва е най големия проблем на машината ти в момента ) Преди бях си намерил Nvidia GeForce 7300GT за 40 лева от OLX след известно време се наложи да я подменя с една друга.Другата видеокарта която взех беше Nvidia GeForce 7600GS пак от OLX,за цената не съм сигурен май беше пусната за 45 лева но пича ми я намали с 10 лева ;) От няколко месеца съм с нея и съм много доволен от нея.Друго просто не виждам какво би могъл да подмениш на тази конфигурация ;) Ще те посъветвам потърси в OLX има много видеокарти за AGP слот и вземай която ти хареса :) Ако имаш затруднение в избора пиши аз ще ти помогна с избора,знам що годе коя видеокарта е хубава и коя лоша :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера от шота който е даден, дъното поддържа ли хипертрeдинг...и ако да, процесора такъв ли е.

Друг варянт ( ако ти се занимава ) - една чиста инсталация на  XP SP3 със леко тунинговане ( спиране на автоматичните ъпдейти, браузъра с uBlock )

Когато работиш с горепосочените от теб програми, отвори диспечера на задачите, в графата performance и виж да не би рамта да не ти достига, понеже съм чувал че програмите за видео обработка лапат много РАМ.

Преди да купиш видео карта провери дали захранването има достатъчно мощ да я захрани, че на тия марковите конфигурации, захранванията са им на границата.
Моя HP 1218a  ( P4, 2 GB, 250 GB ) дойде със 250В захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

250 вата марково захранване е по добре от 500 вата за 30-40-50 лв... второто е не повече от 150-180 реални ватове... виж китайските ватове са по друга система (3:1 или 2:1 спрямо реалните)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е казал колегата, не си заслужава наливане в тази антика. Ще ти предложа една дългосрочна стратегия, която работи. Събираш по 50 лв. на месец и след година си взимаш една машинка за 600 лв. Това е нисък клас, но със сигурност по-добра от твоята. След още година я продаваш за 300 лв. и ако си събрал нови 600 лв., купуваш нова за 900 лв. След още година продаваш за 450 лв. и взимаш нова за 1050 лв. и т.н. За няколко години ще се обзаведеш със сериозна машина, без да усещаш, че конфигурацията ти остарява... Поне аз така стигнах до моята...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pataran, финансовата ти пирамида (just joke) е мн. готина, ама се сети, че за някои хора отделянето и на 10 лв от месечни бюджет е проблем.

Аз по-скоро бих предложил да си вземе маркова машина 2. ръка от търговците (вносителите) на тия машини за 80-100 лева и ще я търкаля грубо още толкова, колкото е експлоатирал тази.

На тази машина фотошоп и видеообработка си е мазихизъм.

http://plasico.bg/%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0?gclid=Cj0KEQjwvJqvBRCL77m2-uKczsIBEiQAkx8VjPDf6U2yEghYzG_xc844I6s5rmJcF-28c4GmqGSeqUQaAjPe8P8HAQ

http://www.marmaxcomputers.com/products.aspx?vid=1

Малко видеокарти:

http://shop.itr.bg/products-10152-1/.htm

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pataran, финансовата ти пирамида (just joke) е мн. готина, ама се сети, че за някои хора отделянето и на 10 лв от месечни бюджет е проблем.

Аз по-скоро бих предложил да си вземе маркова машина 2. ръка от търговците (вносителите) на тия машини за 80-100 лева и ще я търкаля грубо още толкова, колкото е експлоатирал тази.

И преди съм коментирал, всичко е въпрос на приоритет... Мнозинството заделят доста пари за таблети, смартфони, за колата и т.н., но за компютър не сколасват... А съм сигурен, че цитираните разходи  многократно превишават предложения от мен, но всеки си знае и си решава...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно безмислен update ще е да се слага каквото и да било на тази машина. Ето спецификацията . Процесора пък е едноядрен и не поддържа HyperThreading. Рамта пък е DDR1 на 333 мегахерца. За браузване, скайп и дума вече не може да става. И 50 лв да дадеш за видеокарта нищо няма да подобриш. Да не говорим, че ще я вземеш втора употреба без да знаеш дали е качествена или не. Освен това самата конфигурация може да се повреди по всяко време и сменянето на който и да е хардуер от нея излиза скъпо.

Вариантите са да съберете някакъв бюджет и да търсите конфигурация втора употреба или да си вземете компютър на изплащане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента върви една реклама за леново 400 лв но чух че процесора му е адски слаб нищо че има 4 гб рам понякога не всичко зависи от рамта . Ако не ти е достатъчна рам паметта за работа можеш да го подсилиш с 1 гб рам но няма смисъл да си купуваш процесор , една допълнителна рам и видео карта са достатъчни . Та защо пък да няма финансова възможност аз съм чувал , че хора теглят бърз кредит до 500 лв и си купуват комп . А аз не разбрах как така ти бави , сканирвал ли си за вируси , зловреден софт . ..Може да не ползваш вирусна в нета има много лесни инструменти за сканирване които използвам почти всеки ден и вършат работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на автора не му се занимава да събира с години за нов компютър , камо ли да дава по 600лв, после след още година събиране да доплаща за нещо още по-нови и да прави върталежки докато стане дядо. Ето машинка около 10 пъти по-бърза от неговата по процесорни изчисления, с която изключая игрите всичко друго ще подкара. Всъщност някои стари и леки игри едва ли ще е проблем да вървят. Имам в предвид че новите игри ще е зор и ако иска нещо потежичко да върви, ще трябва да прибави дискретна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един съвет от мен  Ако можеш я продай на някой сложи още 50-60 лева от теб за 150 лева втора ръка ще вземеш горе долу по добра машина защото няма смисъл да наливаш пари във нея по добре я продай дори се чудя как издържа на тази програми който използваш защото powerdirector иска стабилна машина 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф! :Д

С голяма трудност и главоболие успях да сложа още 512 мг рам. След дълги размени и преинсталации се оправи.

Реших да карам още колкото искара тази машина. Купих я преди половин година за 60 лв.

Сега се занимавам с други "проблеми". Иначе благодаря на всички отзовали се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.