Премини към съдържанието
Optium

Безплатни програми или зловреден софтуер се предлага във Форума !?

Препоръчан отговор

Здравейте,

в началото на лятото ми предложиха във Форума две "Промоционални програми" на софтуерната фирма:

Ashampoo GmbH & Co.KG 

с постоянен адрес в Oldenburg; Felix - Wankel - Strabe 16, 26 125 Germany.

Това бяха програмите Ashampoo Burning Studio и Ashampoo Movie Studio , като условието за да

получиш едногодишен лиценз при тях бе, предоставянето им на лични данни и имейл / стара изпитана уловка / !

След като изпълних зададените ми условия, свалих програмите и ги инсталирах на лаптопа ми !

От деня в който направих Регистрацията си, започнаха да ми идват по 4-5 имейла на ден от Ashampoo

с всевъзможни досадни предложения за закупуването на техни продукти ! И най-интересното стана че само

след няколко месеца , а не "след една година"  както и бе уговорката ми с тях . . . Програмите ми спряха да работят !?

Трябва да отбележа и факта, че през времето когато съм ги ползувал не съм допускал до програмите . . . НИКАКВИ АКТУАЛИЗАЦИИ !!!

Не стига това , ами при отварянето им се "застопоряваха" върху екрана на компютъра ми и единствения начин

да ги сваля от там, бе да го изключа изцяло от електрическата мрежа ! Освен това забелязах също, че докато ги

ползувах ми изчезваше периодично звука на компютъра  и се възстановяваше след това, само чрез . . . рестартиране !?

След като се поразрових около този случай във ФОРУМА, попаднах на страница с давност от 2011 - 2012 година с предлагане

на безплатни програми от човек наричан "ГОРДОСТТА НА ФОРУМА"  живущ  по това време в Германия /какво интересно

съвпадение/, на когото не по-малко от половината от предлаганите от него оферти . . . бяха от  Ashampoo GmbH & Co.FG !

Коментарите по този "случай" ги оставям на вас . . . !?

Movie Studio.JPG

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В края email-ите обикновено има един дребен текст unsubscribe за отписване от рекламните съобщения.

Всяко изключване на компютъра направо от ел. захранването може да доведе до неправилна работа и повреда. Блокирали програми се изключват в краен случай през Task Manager.

След като Вие не знаете тези елементарни неща, имам съмнения, че единствено програмите на споменатата фирма са виновни за проблемите Ви.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като след обновяването на форума половината модераторски опции не работят (т.е. не мога да преместя темата), отговарям в този раздел, където изобщо не ѝ е мястото.

Първо, екипът на сайта няма как да носи отговорност за решения от страна на Ashampoo.

Второ, за мен обяснението е, че предоставяният от разработчиците ключ е бил валиден за определен период от време - да речем, от 01.01.2014 г. до 01.01.2015 г., и ти просто си хванал края на промоционалния период. Това го е пишело, само че вероятно не си обърнал внимание. Също така вероятно си оставил отметката, че си съгласен да получаваш предложения и промоционални оферти от производителя, оттам и имейлите. Аз също съм използвал промоция на Ashampoo (за Burning Studio) и не съм имал подобни проблеми, само че гледам, като инсталирам нещо. Вероятно си гледал точно толкова, колкото и къде да пуснеш темата.

Трето, точно за този колега посмъртно не мога да се съглася, че би направил подобна на твърдяната от теб магария.

За останалите описани от теб проблеми няма как да си сигурен, че не се дължат на локален проблем в компютъра при теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това е като само натискат Next  и не четат какво инсталират, или с какво се съгласяват. Някои колеги, все едно нямат глави, а полови органи на раменете си. После реват.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това е като само натискат Next  и не четат какво инсталират, или с какво се съгласяват. Някои колеги, все едно нямат глави, а полови органи на раменете си. После реват.

Ето това е нещо, за което трябва да ни пука, а не за някакви си стрелки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също на почти всички подобни софтуери на промоция - важат за 1 компютър за домашно ползване.Ако се ъпдейтне с нова весрия също спират да работят програмите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е нещо, за което трябва да ни пука, а не за някакви си стрелки.

Това е нещо, за което ни пука по принцип, но в крайна сметка ние не можем да научим тези, на които не може да се налее в главите нещо(има хора, които просто не възприемат, макар да са чели подобни теми, все едно са си заключили мозъците и вътре е място достъпно само за рекламите) което явно не съзнават дори че ги засяга. Нееднократно е писано по въпроса в подобни теми, да се чете какво предлага инсталаторът по време на процеса на инсталиране, както и лицензионните споразумения, които не във всички случаи са стандартни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също на почти всички подобни софтуери на промоция - важат за 1 компютър за домашно ползване.Ако се ъпдейтне с нова весрия също спират да работят програмите!

И двата ДОВОДА , които сте ми посочили "увисват във въздуха", поради следните причини:

1./ Компютътът ми е наистина за Домашно Ползуване и Програмата не е местена . . . НИКЪДЕ !!!

2./ Не съм "дилетант" в тази насока, че да правя подобни детинщини, а именно:

ДА ДОПУСКАМ АКТУАЛИЗАЦИИ ДО ПРОМОЦИОНАЛНИ ПРОГРАМИ !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички сте прави ( за първи път казвам тия думи в форум) Ashampoo имат строга политика относно лицензните кодове,понеже имам всичките кодове за всичките им програми основно от промоции и на 4 пъти ми се случи да ми дава че кода е невалиден за различни програми,но съпорта им е бърз 1-2 дена макс и ще извадят проблемините кодове от черният списък.

Просто им пратете проблемният код и имейла на които е регистриран,дори и да е минала повече от година пак ще го направят валиден.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с Ashampoo Burning Studio. Уж безплатна версия, лицензирана с код, предоставен от компанията, а след 2-3 месеца спря да работи и искаше регистрация. Като видях, че предоставения ми код се отбелязва като невалиден директно изтрих програмата. Не че е болка за умиране, но понякога Уин8, която може да записва и върху дискове, прави едни такива записи, че после...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата ДОВОДА , които сте ми посочили "увисват във въздуха", поради следните причини:

1./ Компютътът ми е наистина за Домашно Ползуване и Програмата не е местена . . . НИКЪДЕ !!!

Добре ще е да уточниш как точно Ashampoo ще установи дали компютърът е за домашно или служебно ползване. В момента на работното си място ползвам личен лаптоп, защото служебният е на ремонт (изгоряло захранване след токов удар). Само дето всичките ми програми си работят и няма нито една причина да не го правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама погледенете му и другите теми на автора. Да си призная, той е един от хората, всъщност  е човека, с който най-трудно успявам да комуникирам . Понякога се налага по няколко пъти да му повторя нещо, опит от комуникация на ЛС с него, за да успее да го възприеме и дори тогава го регистрира по някакъв си свой начин, като съм уверен че причината за това не е зле написано обяснение от моя страна. Човека явно има някакви ментални проблеми. Какви са точно, не съм който да мога да ги определя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама погледенете му и другите теми на автора. Да си призная, той е един от хората, всъщност  е човека, с който най-трудно успявам да комуникирам . Понякога се налага по няколко пъти да му повторя нещо, опит от комуникация на ЛС с него, за да успее да го възприеме и дори тогава го регистрира по някакъв си свой начин, като съм уверен че причината за това не е зле написано обяснение от моя страна. Човека явно има някакви ментални проблеми. Какви са точно, не съм който да мога да ги определя.

Какви ментални проблеми, какви 5 лева, бе човече !?

На мен ми се струва, като че ли сте последовател на Гьобелс и Берия, защото ако на такива като вас,

човек дадеше повече власт, може би и в Психиатрия щяхте да ме вкарате, само и само да запазите

ФАЛШИВАТА си репутация . . !?

Имах подобен проблем с Ashampoo Burning Studio. Уж безплатна версия, лицензирана с код, предоставен от компанията, а след 2-3 месеца спря да работи и искаше регистрация. Като видях, че предоставения ми код се отбелязва като невалиден директно изтрих програмата. Не че е болка за умиране, но понякога Уин8, която може да записва и върху дискове, прави едни такива записи, че после...

Здравейте,

струва ми се че вие единствено разсъждавате като здравомислещ и откровен човек от изказалите се

до този момент, защото взехте последователна и честна позиция необременена от скрити лични интереси !

Работата е ясна като бял ден, но никой не желае да каже истината:

Че определени лица са се облагодетелсвували с комисионни, а ние шараните налапахме стръвта,

защото е безплатна . . .!?

Каквито и да са тези програми, не могат да се държат като Зловреден софтуер и да ти блокират

десктопа, за да се принуждаваш да го изключваш от електрическата мрежа и пускаш отново,

за да си възстановиш нормалната работа на своето PC . . !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си в час с последните няколко години от развитието на софтуера и политиките на разпространението му. Всъщност няма нищо безплатно. Хората пишещи софтуер също огладняват, а не работят за тоя дето духа и евентуално за някое волно пожертвано дарение от бутона Donate на сайтовете им.  Та за не малко от безплатния софтуер, пък и за някои от платените софтуери,  особено тези правещи промоции и подаръци с "безплатни" ограничени за някакъв период от време лицензи, са включени реклами, показващи се в прозореца на програмата, в инсталатора са включени и някои тулбарове за браузерите, които могат да се счетат като потенциално нежелан софтуер, настройки за началната страница на браузерите да води към определени сайтове, примерно нежелани търсачки, включено е уж за предпазване, инсталирането на някои защитни пакети. Даже Adobe, които не е като да не предлагат платени продукти и примерно съсвсем не са на ръба на фалита, в онлайн инсталатора на Флаш плеъра, са чекнали да се инсталира заедно с него защитна програма на McAfee и ако не махнеш отметката, щото си заспал потребител, пак ще си инсталираш нещо, което вероятно не си искал. От всичките тези неща, може да се избавиш, ако докато инсталираш основната програма, на съответната стъпка от инсталатора, преди следващото натискане на Next се махнат чавките, с които приемаш да се инсталират въпросните потенциално нежелани приложения. Ама затова трябва да се чете всичко във всеки пореден прозорец, който инсталаторът предлага, а не да се натиска Next, Next, Yes, толкова безмозъчно. Създателите на "безплатен" софтуер, печелят от това че в инсталатора на програмите си са включили въпросните опции, които са избрани по подразбиране и се налага ти самия да се откажеш да бъдат инсталирани. Печелят, щото им плащат създателите на тези странични софтуери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Спечелихме куп пари с комисионите от промоциите и сега сме червиви с пари. Няма вече скрити интереси, разкрити сме! Работата е ясна като бял ден!

Край на това. Темата е изчерпана, да не кажа по-силна дума.

-=Край, ама дръжки. Опцията за заключване също не работи. Айде, спамете на воля. Все още обаче имам работеща опция за изтриване. Ако изчезне темата, значи съм я използвал, да си знаете кого да псувате - мен или разработчиците на програмите от промоциите. А, да - мога и важна да я направя, ако се разкрие световна конспирация, това също работи.=-

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

в началото на лятото ми предложиха във Форума две "Промоционални програми" на софтуерната фирма:

Ashampoo GmbH & Co.KG 

с постоянен адрес в Oldenburg; Felix - Wankel - Strabe 16, 26 125 Germany.

Това бяха програмите Ashampoo Burning Studio и Ashampoo Movie Studio , като условието за да

получиш едногодишен лиценз при тях бе, предоставянето им на лични данни и имейл / стара изпитана уловка / !

След като изпълних зададените ми условия, свалих програмите и ги инсталирах на лаптопа ми !

От деня в който направих Регистрацията си, започнаха да ми идват по 4-5 имейла на ден от Ashampoo

с всевъзможни досадни предложения за закупуването на техни продукти ! И най-интересното стана че само

след няколко месеца , а не "след една година"  както и бе уговорката ми с тях . . . Програмите ми спряха да работят !?

Трябва да отбележа и факта, че през времето когато съм ги ползувал не съм допускал до програмите . . . НИКАКВИ АКТУАЛИЗАЦИИ !!!

Не стига това , ами при отварянето им се "застопоряваха" върху екрана на компютъра ми и единствения начин

да ги сваля от там, бе да го изключа изцяло от електрическата мрежа ! Освен това забелязах също, че докато ги

ползувах ми изчезваше периодично звука на компютъра  и се възстановяваше след това, само чрез . . . рестартиране !?

След като се поразрових около този случай във ФОРУМА, попаднах на страница с давност от 2011 - 2012 година с предлагане

на безплатни програми от човек наричан "ГОРДОСТТА НА ФОРУМА"  живущ  по това време в Германия /какво интересно

съвпадение/, на когото не по-малко от половината от предлаганите от него оферти . . . бяха от  Ashampoo GmbH & Co.FG !

Коментарите по този "случай" ги оставям на вас . . . !

Ползвам и съм ползвал доста от програмите на Ashampoo под Windows XP до Windows 8.1  дори в момента на поне пет компютъра работят без никакъв проблем,естествено с различни индувидуални активационни кодове. Никакви оплаквания досега и всички са доволни.

Безплатните програми инсталират допълнителен рекламен софтуер, но има възможност това да се избегне след махането на отметките за инсталация.

То и един флаш плеър се опитва да инсталира допълнителен софтуер. И той ли е зловреден?

Не разбирам в какво и кой обвинявате за проблемите с ползването на продуктите на Ashampoo? В това,че сте получили тук линк за промоционално ползване на определена версия. В това,че програмата дава грешки или в това,че лицензионната  политика не им е правилна?

Най лесно е така. Регистрираме се тук , получаваме някаква помощ и след тотално и некадърно ползване хвърляме обвинението на този, който ни е помогнал с предоставянето на линк към въпросната промоция на дадената програма. Естествено за всичко е виновна калдейта,виновни са и всички, които ползват подобни програми и са ви заблудили може би неволно или нарочно. Виновни са всички и за всичко.

Поздрави

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.